forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Punct... si de la capat!!! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/punct-capat-12677.html)

gve19rme 01 oct 2015 09:19:55

Re: Punct... si de la capat!!!
 
Da e putin mai complicat cu pachetul seara. Eu ajung undeva la ora 19.30 acasa, pregatesc cina (in fiecare seara, fiindca fiica mea are mai multe alergii si intolerante care ma obliga ca mancarea ce i-o ofer sa fie proaspat gatita), incerc sa petrec si timp cu ea.
Din cauza asta de obicei ma trezesc dimineata sa pregatesc pachetelul pt mine si sotul meu.

Wana, tu cate calorii consumi zilnic? faci si ceva sport?

Eu fac doar plimbari atunci cand timpul imi permite. Mi-am operat genunchiul acum 5 luni si inca nu am curaj sa fortez cu el. Ma gandeam sa incep sa fac dimineata o jumatate de ora de gimnastica, cred ca ma va ajuta sa ma tonific putin.

Wana 01 oct 2015 09:24:23

Re: Punct... si de la capat!!!
 
Momentan sunt in pauza cu sportul. Pana acum o saptamana mergeam zilnic jumatate de ora la sala inainte de lucru si faceam seara programul Jillian Michaels. Acum m+am lenevit.

In privinta caloriilor, undeva la 1200 mananc. Am incercat sa mai cresc, dar mi+e greu sa cresc din mancat curat.. doar din junk as putea:)))

gve19rme 01 oct 2015 09:31:08

Re: Punct... si de la capat!!!
 
Partea buna la tine este ca atunci cand vei slabi ai sanse ca pielea ta sa isi revina mult mai frumos ca in cazul meu.
Trebuie sa ne impunem ca felul in care mancam acum sa devina stil de viata. Eu acum ceva ani am tinut Dukan si am slabit pana pe la 90kg. Din pacate mentinerea nu mi-a reusit

gve19rme 02 oct 2015 07:38:39

Re: Punct... si de la capat!!!
 
Meniul pt 01.10.2015
MD: 2 banane
G: 2 iaurturi mici;
P:supa crema de legume+4 buc wasa
G: para

C: 2 gogosi simple fara umplutura

gve19rme 02 oct 2015 07:44:13

Re: Punct... si de la capat!!!
 
Meniu 02.10.2015
MD: 2 felii paine+ salata verde +cascaval+muschi file
G:1 banana
P: ciorba de legume+ 1 iaurt mic
G: 1 banana+ 1 iaurt
C: salata: salalta verde+rosii+castraveti+ ulei de masline


Plimbare 2 km

lucia ely 02 oct 2015 09:45:44

Re: Punct... si de la capat!!!
 
Neata! Sa ai o zi frumoasa si un weekend minunat!
Succes! iti doresc multa rabdare, ambitie, optimism si cat mai putine pofte. Dar stii, daca ai un meniu echilibrat nu vei avea prea des problema cu ele. In echilibru sta totul.

Pupici:*

Wana 02 oct 2015 10:32:26

Re: Punct... si de la capat!!!
 
Si eu am incercat Dukan ... dar am abandonat dupa vreo 3 sapt... :) prea restrictiv pentru mine.

Pe mine ma ajuta destul de mult psihic, faptul ca stiu ca daca mai bag cate o prostioara in gura nu stric chiar totul.

Michelina 02 oct 2015 11:04:48

Re: Punct... si de la capat!!!
 
Citat:

Anterior postat de gve19rme (Post 1388450)
Meniul pt 01.10.2015
MD: 2 banane
G: 2 iaurturi mici;
P:supa crema de legume+4 buc wasa
G: para

C: 2 gogosi simple fara umplutura

Asta nu e meniu de slabire - 2 banane, 1 para, 2 gogosi - plus wasa - e un meniu cu aproape deloc proteine, o gramada de carbohidrati si nici o grasime sanatoasa.


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:21:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO