forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Rina, 10 kg si alte traznai (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/rina-10-kg-alte-traznai-12631.html)

marin 13 ian 2015 10:38:54

Re: Rina, 10 kg si alte traznai
 
4 kg in 11 zile? ai mancat ceva zilele astea? :). Faci si sport sau numai din dieta ai reusit sa slabesti? Bafta muta.
Eu sunt in ziua 10 Amidoane si cantarul meu arata 62.3 kg dimineatza. super mare incantare :)
Astazi am in plan mazare la pranz, diseara am niste ciorba de legume acasa si mult sport :)
Am incercat sa beau cat mai multa apa zilele astea, astazi nu am mai uitat si mi-am pus o sticla de 1,5 l pe birou. Pana plec planul e sa o lichidez + ce am mai baut dimineatza si mai beau diseara trec de cei 2 litri regulamentari.

titinitza 13 ian 2015 12:30:07

Re: Rina, 10 kg si alte traznai
 
Da chiar am mâncat cât sa ma satur...eu și când am ținut prima oara am slăbit în 3 luni 18 kg.. Sport nu pot sa fac ptr k.am.niște probleme cu coloana..ma rezum la mers pe jos f mult

marin 13 ian 2015 12:44:15

Re: Rina, 10 kg si alte traznai
 
de cate or mananci pe zi? adica mananci strict 3 mese sau ai si gustari intre?
Cam cate fructe mananci dimineatza. Nu stiu de ce dar in ultimele zile am stat cu ochiul pe ceas sa vad cand se face 12 si pot manca pranzul :)

titinitza 13 ian 2015 13:18:16

Re: Rina, 10 kg si alte traznai
 
Citat:

Anterior postat de marin (Post 1370803)
de cate or mananci pe zi? adica mananci strict 3 mese sau ai si gustari intre?
Cam cate fructe mananci dimineatza. Nu stiu de ce dar in ultimele zile am stat cu ochiul pe ceas sa vad cand se face 12 si pot manca pranzul :)

Dimineață nu mănânc întotdeauna depinde cum.ma trezesc.. Dar în general mănânc un 2 3 fructe maxim pranzul îl iau la 2 2 jumătate maxim. Iar cina cel târziu 7

marin 14 ian 2015 13:34:34

Re: Rina, 10 kg si alte traznai
 
Ziua 11: carbohidrati...placuta zi :)
inca nu m-am obisnuit cu regimul, adica simt ca sunt la regim si ma lupt cu tentatiile, nu am ajuns la starea de croaziera unde nu ma mai uit la ceas sa vad cand e pranzul si nici nu cad rapusa de foame dimineatza. Asta e culmea ironiei pt ca de regula nu mancam dimineatza, dar deh, nu era regim, daca vroiam sa mananc mancam.
Seara pare mai usor acum dar cred ca am inghitit toata apa din lume doar doar uit de mancare.
Pana una alta ziua 11: Carbohidrati, paste fara gluten cu sos de rosii la pranz si diseara visez la niste covrigei din aia sarati
Plus ceva sport , asta imi taie definitiv pofta de a mai manca dupa 8 :)

titinitza 14 ian 2015 21:33:14

Re: Rina, 10 kg si alte traznai
 
Eu săptămâna asta o sa plec în vacanta la.munte o săptămână și nu știu cât ma pot abține sa nu ciugulesc si de acolo și de acolo

rozica1965 15 ian 2015 09:09:16

Re: Rina, 10 kg si alte traznai
 
Marina,m-am uitat si eu pe meniurile tale.......sunt diferente colosale intre zile la nr de calorii.Ai prea multe zile de infometare,mai ales ca faci si sport.Poate asa o fi la Rina asta...dar eu cred ca nu e bine!

marin 15 ian 2015 12:14:10

Re: Rina, 10 kg si alte traznai
 
haha si eu care eram preocupata de zilele in care mananc prea multe calorii, aveam in plan sa le optimizez cel putin ziua de carbohidrati. Paste, ciocolata si biscuiti nu mi se par a combinatie exceptionala dar mi-a fost pofta si atat cat m-am incadrat in recomandarile zilei si kg se duc in jos am zis sa nu exagerez. in zilele de fructe si proteine mi se pare si greu sa atingi 1000 de calorii. am mancat branza ultima zi de proteine si mi-am permis si putintel cascaval dar in general din carne oua si salata cat sa mananci? La fel in ziua de legume (am eliminat cartofii ) si fructe (unde am continuat sa mananc si seminte care sunt super calorice), nu prea am cum sa depasesc multe calorii.
O sa ma uit sa le echilibrez cumva.

rozalia 19 ian 2015 23:47:01

Re: Rina, 10 kg si alte traznai
 
Buna tututor!
Am inceput si eu Rina-ziua 5 cu -1 deocamdata .Am un metabolism lent. Acum 79kg ( am avut 95) si imi doresc 67 pana la vara.
Am o intrebare: la carbohidrati - pranzse pot consuma biscuiti sarati, covrigei ( asa am citit) dar nu stiu gramajul.Ma puteti ajuta cu aceasta informatie?
Succes tuturor si multe kg cu -


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:26:09.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO