forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Schimbarea vine din interior!!! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/schimbarea-vine-interior-12488.html)

LOREDANA99 29 mar 2014 09:41:50

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Citat:

Anterior postat de loredana2200 (Post 1343977)
buna dimineata!>:D<
o zi frumoasa si un weekend minunat!:-*>:D<

La fel si tie! Acum am observat ca ai ajuns la 58 kg, wow, super, felicitari! Stai tare bine, draga mea!:-*>:D<

lucia ely 29 mar 2014 10:10:19

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
neataaaaaa:D:* ce planuri ai pt weekendu asta?
bebe ce face?cum e?
sa ai un weekend minunat!

p.s felicitari pt minus!

mutulica 30 mar 2014 11:03:59

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Lore felicitari pentru minus>:D<>:D<>:D<

O duminica frumoasa!!!

Am vazut poze cu bebe pe faceb, e un scump:x:x:x

loredana2200 31 mar 2014 09:58:02

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1344268)
Lore felicitari pentru minus>:D<>:D<>:D<

O duminica frumoasa!!!

Am vazut poze cu bebe pe faceb, e un scump:x:x:x

multumesc draguta!>:D<
bebe e scump, simpatic si frumos pt ca seamana cu mamib-):x
o zi frumoasa sa ai!:-*

mutulica 31 mar 2014 15:21:36

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Citat:

Anterior postat de loredana2200 (Post 1344388)

multumesc draguta!>:D<
bebe e scump, simpatic si frumos pt ca seamana cu mamib-):x
o zi frumoasa sa ai!:-*

seamana si cu tati, am vazut eu:)):))

loredana2200 31 mar 2014 15:33:05

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1344425)
seamana si cu tati, am vazut eu:)):))

multumesc:P:)):)):)) stiu ca seamana cu tati, toata lumea imi spunex-(
dar eu sunt convinsa si raman la ideea ca seamana cu mine;):)):)):))
pup>:D<

LOREDANA99 31 mar 2014 16:00:55

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Si eu tot asta am vrut sa spun, dar am zis sa nu ma injuri...sunt leiti :))

loredana2200 31 mar 2014 18:37:21

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
apreciez sinceritatea voastra:D
nu te injur Lore, sunt ai mei amandoi si ii iubesc.....pe unul mai putin:)) si pe unul la maxim:x

loredana2200 02 apr 2014 14:37:05

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
draga jurnal, sunt foarte fericita si mandra de mine....vad cum atata lume ma apreciaza si admira ambitia si curajul meu in lupta cu kg-mele. Ma simt cum niciodata nu am simtit-o cu adevarat: O invingatoare!!! Inca mai am de lucru, nu sunt chiar unde mi-as dori eu, dar cu rabdare o sa ajung si acolo unde visez!
multumesc din suflet fetelor care m-au sustinut si m-au incurajat si nu m-au lasat sa renunt!
Acum fug sa fac un dus si sa ma imbrac, la 5.30 avem programare cu bebe la vaccin.....uffff ce stres!!!! Sper sa fie bine, nu suport sa-l vad cum plange, mi se rupe sufletul, dar trebuie sa fim tari!
pupici>:D<:-*

loredana2200 02 apr 2014 21:00:07

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
am scapat si de vaccin....pana la un an facem pauza:) bebe a fost tare cuminte nu a ripostat ca data trecuta, spre bucuria mea. Maine mergem la Alba sa ne luam costume de Paste, din nou stres cu bebe, cu mancarea, cu schimbatul scutecelor prin masina#:-s
Azi am papat putin, din lipsa de timp...o farfurie de ciorba de fasole boabe la pranz si un fibrobar la cina. azi dimineata m-am cantarit si aveam 57.4 kg:D
maine din nou o sa mananc haotic fiind mai mult pe drum, iar vineri plecam cu bebe acasa la parinti, la Bistrita pentru o saptamana....am nevoie de o vacanta numai cu bebe, datorita micilor tensiuni dintre mine si tati, poate avem nevoie de o mica pauza sa cugetam si sa ne punem in ordine gandurile si sentimentele.

LOREDANA99 02 apr 2014 21:20:37

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Ai mancat cam putin astazi, dar te felicit pentru scadere! :-* Imi pare rau ca inca exista tensiuni :(

loredana2200 09 apr 2014 12:03:46

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
salutare fetele! E tare bine acasa! Mama are grija de noi, e foarte atenta cu mine si nu ma lasa sa mananc orice! :)))) Mi-a cumparat peste, piept de pui, salata, legume, fructe! Deci si sa vreau sa fentez...e big mama langa mine :))
In schimb ne e dor de casa si de tati...interesant, dar nu-mi gasesc locul, ceva lipseste!
Va pup si sa fiti cuminti!

loredana2200 05 mai 2014 17:42:37

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Am lipsit cam mult in ultima vreme, poate si din cauza ca eram prea ocupata cu mancatul :)). Astfel am si pus 2 kg, cu sarbatori, fara sarbatori...mancare multa si buna si stomacul meu sa stea gol ?! x-(
Asa ca... din nou la treaba!
Miercuri am prima sedinta de zumba, sper sa imi placa, musai sa-mi placa!!!
Va pupacesc!

Laura 23 mai 2014 23:00:42

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Ce mai faci Lore? Cum a fost la.zumba?

loredana2200 24 mai 2014 21:11:08

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 1353463)
Ce mai faci Lore? Cum a fost la.zumba?

buna Laura! Sunt bine si multumita de mine....partial si nu total:D dar tot e ok. In sfarsit efortul meu de pana acuma a dat rezultate si incep sa ma simt din ce in ce mai bine in pielea mea. Mai am de lucrat la burtica, care inca mai e acolo, dar lupta de-abia a incepiut. la zzumba nu am fost decat o data, nu prea am avut timp si nici cine sa stea cu bebe zilele astea. Sper ca de luni sa reusesc sa merg mai des, adica de 3 ori pe saptamana cum e programul.
Tu cum esti? Cum merge treaba? Te pup

loredana2200 26 mai 2014 07:52:16

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Datorita faptului ca am fost destul de cumintica in ultima vreme, rezultatele nu au intarziat sa apara, si asta ma face foarte fericita, desi inca mai este de lucru lupta nu s-a terminat aici. Sunt mandra de mine, sunt mandra ca am reusit sa-mi schimb stilul de viata si alimentatie si asta se vede.
Am pus 3 poze cu mine de ieri in album si parca, parca se vede diferenta :D

Laura 27 mai 2014 19:28:21

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Felicitari Lore.
Legat de sport, daca nnu ai cu cine sa lasi bebeu acasa ca sa mergi la.zumba, pilatesul ajuta mult la modelarea abdomenului, si e silentios, poti sa.l faci cand doarme puiu. Pe youtube sunt multe filmulete, eu de fitnesblender am ales cateva care imi plac.

loredana2200 29 mai 2014 17:30:17

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 1353862)
Felicitari Lore.
Legat de sport, daca nnu ai cu cine sa lasi bebeu acasa ca sa mergi la.zumba, pilatesul ajuta mult la modelarea abdomenului, si e silentios, poti sa.l faci cand doarme puiu. Pe youtube sunt multe filmulete, eu de fitnesblender am ales cateva care imi plac.

bine-nteles ca nu am reusit nici saptamana asta sa ajung la zumba:( Mi-e greu cu bebe, mai ales ca saptamana asta a fost si sotul racit si nu am avut cu cine lasa copilul. O sa incerc sa fac de pe net, desi sunt convinsa ca nici asa nu o sa ma tin, nu am ambitia suficienta si parca sunt satula de toate....nu mai am puterea sa ma apuc de sport....mi-e pofta de carne de porc, mi-e pofta de shaorma:D Parca m-am saturat de salate, de ciorbe de legume si de pui. uffffx-(x-(

Laura 29 mai 2014 18:06:06

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Poti sa mananci carne de porc:), iei dinaia mai slaba.fara grasime si o faci la gratar, sau la tigaie.dinaia antiaderenta cu un strop de vin. Eu nu m.am abtinut de la porc:).
Legat de spprt te inteleg, si eu fac greu, insa nu e mult, 10 minute pt abdomen si inca vreo 15 minute pt picioare, un doi faci. Ai nevoie de o iesire, o schimbare, ca sa iti incarci bateriile.
Fa tu in casa lipie din faina neagra si cu un pui rotisat si dresing din iaurt cu usturoi, e delicios.

loredana2200 29 mai 2014 18:11:56

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 1354068)
Poti sa mananci carne de porc:), iei dinaia mai slaba.fara grasime si o faci la gratar, sau la tigaie.dinaia antiaderenta cu un strop de vin. Eu nu m.am abtinut de la porc:).
Legat de spprt te inteleg, si eu fac greu, insa nu e mult, 10 minute pt abdomen si inca vreo 15 minute pt picioare, un doi faci. Ai nevoie de o iesire, o schimbare, ca sa iti incarci bateriile.
Fa tu in casa lipie din faina neagra si cu un pui rotisat si dresing din iaurt cu usturoi, e delicios.

Ai dreptate...trebuie sa mai fac ceva si pt mine, am si uitat cum e sa iesi intr-o seara la un vin, sa merg singura prin oras la o cafea...hmmm. O sa vina si vremea asta, odata! Spune-mi cum faci lipia...
Tu cum esti? Esti multumita de tine, de rezultate?

Laura 29 mai 2014 18:23:51

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Pai reteta de lipie gasesti pe net o gramada, eu fac din ochi nu am masura, pun vreo 2 cani de faina, un praf de sare, drojdie si framant un aluatpe care il las la dospit, apoi fac lipia cu sucitorul si le coc in tiggaie de teflon.
Stiu cum e cand nu ai timp pt tine, nici eu nu am iesit de multtttt, si cand ies pitica e asa de.nazdravana, de abia apuc sa ajung acasa:)).....
pai ce sa.zic, sport am facut destul de mult dar mu am fost cuminte cu mancarea:), asa ca inca nu pot sa zic ca sunt multumita de mine, dar nu ma pot plange. cand imbrac haine care ma avamtajeaza, zici ca sunt chiar slaba:))....acum nici nu ma fortez prea tare cu o dieta, doar incerc sa mannc sanatos, noi il asteptam pe bebe.2, si nu are rost sa fac ceva drastic.

loredana2200 29 mai 2014 19:09:34

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 1354070)
Pai reteta de lipie gasesti pe net o gramada, eu fac din ochi nu am masura, pun vreo 2 cani de faina, un praf de sare, drojdie si framant un aluatpe care il las la dospit, apoi fac lipia cu sucitorul si le coc in tiggaie de teflon.
Stiu cum e cand nu ai timp pt tine, nici eu nu am iesit de multtttt, si cand ies pitica e asa de.nazdravana, de abia apuc sa ajung acasa:)).....
pai ce sa.zic, sport am facut destul de mult dar mu am fost cuminte cu mancarea:), asa ca inca nu pot sa zic ca sunt multumita de mine, dar nu ma pot plange. cand imbrac haine care ma avamtajeaza, zici ca sunt chiar slaba:))....acum nici nu ma fortez prea tare cu o dieta, doar incerc sa mannc sanatos, noi il asteptam pe bebe.2, si nu are rost sa fac ceva drastic.

Felicitari pt bebe...cum sunt destul de absenta de pe forum nici nu am stiut. Atunci e ok, important e sa mananci sanatos si sa te mentii....in privinta sportului nu trebuie exagerat, ptina miscare face bine oricum.
Multa sanatate va doresc! Ce o sa fie?

Laura 29 mai 2014 19:15:34

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Nuuuuu, m.ai inteles gresit:) vrem sa vina, dar inca nu stim cand vine:)....deocamdata asteptam.

loredana2200 29 mai 2014 19:18:57

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 1354082)
Nuuuuu, m.ai inteles gresit:) vrem sa vina, dar inca nu stim cand vine:)....deocamdata asteptam.

:">:D scuze, am inteles eu gresit. Cum ai zis ca "il asteptam pe bebe 2" eu m-am dus cu gandul ca e deja pe drum. Atunci spor la treaba:));)
Cat timp are fetita?

Laura 29 mai 2014 19:53:21

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
:))Multumesc. Are 1 an si 9 luni. Saptamana asta aflu daca e pe drum sau nu :)

loredana2200 29 mai 2014 21:02:27

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 1354085)
:))Multumesc. Are 1 an si 9 luni. Saptamana asta aflu daca e pe drum sau nu :)

Sa creasca mare si Doamne ajuta ca rezultatul pt bebe 2 sa fie pozitiv.:)
Te pup, noapte buna! >:D<

loredana2200 25 iun 2014 18:45:59

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Buna fetelor! Sunt foarte fericita ca am reusit sa ajung la 55kg :D:D
Am inceput saptamana trecuta joi, o dieta cu miere si scortisoara si in paralel tin si perioada de atac de la Dukan, doar 6 zile de proteine, Ma simt foarte bine, plus ca chestia cu miere si scortisoara imi da o energie maxima, sunt in priza toata ziua :))
Cel mai rau, sa zic asa, e faptul ca am slabit la burta tot mai tare, dar am pielea lasata...curge! si credeti-ma ca nu reusesc sa ma tin de sport, nu mai am forta si vointa. Stiu ca, cu putin sport as reusi sa dau jos si grasimea ce atarna, dar nu pot si nu pot :(.
Va pupacesc

Laura 25 iun 2014 23:23:24

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Felicitari Lore:)
Acum sa ai grija cand revii la alimentatie normala, sa nu pui inapoi. Si legat de sport:(, fara sport nu exista paradis:)).... stiu cat e de greu sa faci cand ai bebe mic, insa trebuie sa gasesti timp.pt tine. Eu fac cand doarme pitica, la amiaza, sau seara daca nu se culca prea tarziu, mai fac ceva usor, pilates.

loredana2200 26 iun 2014 12:38:50

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 1355774)
Felicitari Lore:)
Acum sa ai grija cand revii la alimentatie normala, sa nu pui inapoi. Si legat de sport:(, fara sport nu exista paradis:)).... stiu cat e de greu sa faci cand ai bebe mic, insa trebuie sa gasesti timp.pt tine. Eu fac cand doarme pitica, la amiaza, sau seara daca nu se culca prea tarziu, mai fac ceva usor, pilates.

Mersi Laura :-*
La mine nu e vorba ca nu am cand sau nu am timp, pot sa-mi fac, cel putin dupa ce vine sotul de la lucru(el ma ajuta mult cu copilul). Vorbesc de faptul ca nu am chef si putere, mi-e lene, sau poate sunt prea obosita, s-au cam acumulat toate....Constiinta imi spune mereu "Lore apuca-te de treaba!" si tot ea imi spune "sigur, normal, imi termin treaba si ma apuc de bicicleta, abdomene.....etc" Si cam cu asta raman eu de obicei si de o vreme incoace. ieri am reusit sa fac si eu 50 de abdomene trase si chinuite, sa nu zic ca nu am facut. Bicicleta mai ca nu ma striga:)):))
Te pup


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:59:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO