forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   "Slabute" la 40 de ani (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/slabute-40-ani-1043.html)

crissa08 29 aug 2010 11:03:37

Re: "Slabute" la 40 de ani
 
In liceu aveam cam 80-82kg, acum numai am 20 de ani, va fi problema pielii in exces, sa ma vad eu intai la 85, dar asta la anul!
Acum sunt pe etapa: sa ma vad la 90!!!
Felicitari si tie, pup

damo 29 aug 2010 18:56:43

Re: "Slabute" la 40 de ani
 
Citat:

Anterior postat de crissa08 (Post 306493)
In liceu aveam cam 80-82kg, acum numai am 20 de ani, va fi problema pielii in exces, sa ma vad eu intai la 85, dar asta la anul!
Acum sunt pe etapa: sa ma vad la 90!!!
Felicitari si tie, pup

Sa stii ca ai dreptate, uite ca nu m-am gindit la asta. Dar vazind si facind;), una pe rind. Acum sa ne vedem la etapa urmatoare.
Aici ploua pe rupte si s-a facut frig. Nu mai ies azi. Sa vad ce fac ca sa nu trec prin bucatarie:). Hai te pup, pe miine.

nicolleta 29 aug 2010 18:57:40

Jurnal Nicolleta
 
Salut,sunt foarte bucuroasa sa aflu ca exista astfel de site-uri.Chiar am cautat mult si din fericire v-am gasit.>:D<Am si eu probleme si ma bucur ca am cu cine sa le impartasesc.Tot timpul sunt atenta la ce mananc dar de curand(in urma cu ~7 luni) m-am lasat de fumat:D.Sunt mandra de acest lucru,insa am depus ~8kg pe care nu mai reusesc sa le dau jos.Cred ca o sa abordez una din retele gasite cu vegetale 7zile pana ma hotarasc ce dieta pe termen lung sa aplic.Ce spuneti de dieta Duncan?A urmat-o cineva.Imi puteti da detalii?

Slabuta 30 aug 2010 09:18:32

Re: Jurnal Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 306832)
Salut,sunt foarte bucuroasa sa aflu ca exista astfel de site-uri.Chiar am cautat mult si din fericire v-am gasit.>:D<Am si eu probleme si ma bucur ca am cu cine sa le impartasesc.Tot timpul sunt atenta la ce mananc dar de curand(in urma cu ~7 luni) m-am lasat de fumat:D.Sunt mandra de acest lucru,insa am depus ~8kg pe care nu mai reusesc sa le dau jos.Cred ca o sa abordez una din retele gasite cu vegetale 7zile pana ma hotarasc ce dieta pe termen lung sa aplic.Ce spuneti de dieta Duncan?A urmat-o cineva.Imi puteti da detalii?

Buna Nicoleta si bun venit printre noi :)

Ne bucuram si noi ca ne-ai gasit, o sa incercam sa te ajutam. :)

Daca dieta cu vegetale presupune doar legume toata ziua atunci ti-as recomanda sa nu te arunci . :)

Dieta Dukan nu cred ca e potrivita pentru varsta ta, avand un aport foarte mare de proteine s-ar putea sa ai unele probleme cu oasele, depinde foarte mult de starea ta de sanatate, dar eu mai mult ti-am spus riscurile, tu vei lua decizia. :) Daca te intereseaza in continuare aici sunt marturiile fetelor care au urmat aceasta dieta :) http://forum.slabute.ro/diete/regimu...ighlight=dukan

Ce zici de Hipocalorica sau Montignac? :)

crissa08 30 aug 2010 10:45:43

Re: "Slabute" la 40 de ani
 
Sper ca nu ai trecut prin bucatarie!
De maine imi va pleca si sotul pt o luna, fi-mea vine tarziu acasa si papa prin oras, asa ca o sa-mi mai usor sa ma tin de regim, las frigiderul mai...sexy!
Si aici a plouat toata noaptea, am trecut la pantofi, e cam racoare.
Trebuie sa vad cum ma organizez ca sa ma ies si la plimbari, ca am cam fost sedentara.
Te pup!

damo 30 aug 2010 11:43:47

Re: "Slabute" la 40 de ani
 
Citat:

Anterior postat de crissa08 (Post 307369)
Sper ca nu ai trecut prin bucatarie!
De maine imi va pleca si sotul pt o luna, fi-mea vine tarziu acasa si papa prin oras, asa ca o sa-mi mai usor sa ma tin de regim, las frigiderul mai...sexy!
Si aici a plouat toata noaptea, am trecut la pantofi, e cam racoare.
Trebuie sa vad cum ma organizez ca sa ma ies si la plimbari, ca am cam fost sedentara.
Te pup!

:) N-am trecut, am reusit ma abtin. Maninc o salatala prinz si diseara vreau sa ajung la aerobic. Stii,parca mi se pare mai usor acum sa ma tin de regim.
Nu te-am intrebat, cum stai cu analizele? Mai ai probleme, te mai duci la control?

crissa08 31 aug 2010 11:18:35

Re: "Slabute" la 40 de ani
 
Analizele s-au mai normalizat, e mult mai bine comparativ cu anul trecut.
Sunt cam sedentara cu vremea asta, dar totusi o sa cobor din troleu mai devreme ca sa merg pe jos!
Pupici

damo 31 aug 2010 11:35:15

Re: "Slabute" la 40 de ani
 
Citat:

Anterior postat de crissa08 (Post 308849)
Analizele s-au mai normalizat, e mult mai bine comparativ cu anul trecut.
Sunt cam sedentara cu vremea asta, dar totusi o sa cobor din troleu mai devreme ca sa merg pe jos!
Pupici

Ma bucur mult, in fond cred ca asta e scopul efortului, nu atit ca sa aratam mai bine, (cred ca barbatii nostri s-au obisnuit deja asa cu noi:D), cit mai ales sa ne simtim noi bine :).
Eu in schimb am decis sa reiau serios aerobicul si marsurile. Ieri am iesit in pauza de masa si am mers o ora pe jos. Seara m-am dus la aerobic si cind am ajuns acasa am mai facut o ora de mars. Am ajuns frinta acasa si am dormit excelent!
N-o sa pot sa fac asta zilnic, dar macar citeva zile, sa-mi mai spal din "pacatele" facute in vacanta:-s, cu acele excese de inghetate si beri reci:(. Miine ma cintaresc iar, intermediar, sa vad in ce directie o ia Mr.C. Pina la Craciun vreau sa schimb prefixul;). O zi buna,

damo 01 sep 2010 09:39:36

Re: "Slabute" la 40 de ani
 
Fetelor, azi m-am sculat cu o mare buna dispozitie, pe care vreau sa v-o impartasesc;;). Si ieri am reusit sa fac doua ore de aerobic si un mars, mi-am pus toata ambitia la incercare. Dar a meritat:)! E adevarat ca am febra musculara, insa am dormit asa de bine, cred ca de cind eram copil n-am mai dormit asa de profund. Ieri seara am mincat putin si direct in pat. Azi dimineata pantalonii imi erau largi, largi. Asa da inceput de zi, adica pleci la servici cu zimbetul pe buze. Sa aveti si voi o zi minunata:)!

crissa08 01 sep 2010 10:01:17

Re: "Slabute" la 40 de ani
 
Damo, ma bucur pt tine.
Si eu am o dispozitie buna, am vazut atarnata in cuier vesta de serviciu de anul trecut si am imbracat-o...va dati seama ce fericita am fost cu ea asa mare pe mine. O sa-mi fac o poza!
Am facut si eu aseara o plimbareala, ca sa-mi iau iaurturi, nu am mancat decat o salata.
Imi doresc ca saptamana asta sa mai scad putin, stiu ca acum ritmul s-a mai incetinit, dar am rabdare si astept!
va pup


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:06:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO