forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   "Slabute" la 40 de ani (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/slabute-40-ani-1043.html)

crissa08 01 sep 2010 10:02:34

Re: "Slabute" la 40 de ani
 
Damo si eu vreau pana la Craciun sa ajung la 90 kg, lupt pt asta, acum asta-o obiectivul!
Asa ca ne tinem de treaba!
>:D<

lucandmun 01 sep 2010 10:03:07

Re: "Slabute" la 40 de ani
 
Buna ziua tuturor!
Si eu intru in categoria aceasta, am 42 de ani si vointa tot mai putina, parca....
Sunt novice pe aici dar ma bucur sa cunosc lume cu probleme asemanatoare.
Va doresc sa aveti o zi buna!

damo 01 sep 2010 11:15:23

Re: "Slabute" la 40 de ani
 
Citat:

Anterior postat de crissa08 (Post 310380)
Damo si eu vreau pana la Craciun sa ajung la 90 kg, lupt pt asta, acum asta-o obiectivul!
Asa ca ne tinem de treaba!
>:D<

Bineinteles draga mea. Dar stii ce e nou? Eu am inceput sa ma distrez, chiar gasesc a lot of fun in toata operatia asta. Dupa ce fac mult sport si maninc putin, ma scol asa de bine dimineata, iti spun, ca un copil;;). Eu nu tin o dieta anume, consider ca tocmai asta e provocarea, sa-ti gasesti echilibrul intr-o viata normala, cu petreceri, cu dulciuri, cu bere si cu mici. Bineinteles ca trebuie sa reduci mult portile, dar secretul e tocamai acesta: cum reusesti sa te descurci traind in mijlocol acestor tentatii, si nu ocolindu-le la nesfirsit ;). In fond, fac parte din placerile vietii, nu?Tocmai acum sa renunt cind a inceput sa-mi placa? Nici vorba, mergem inainte:-*


Citat:

Anterior postat de lucandmun (Post 310381)
Buna ziua tuturor!
Si eu intru in categoria aceasta, am 42 de ani si vointa tot mai putina, parca....
Sunt novice pe aici dar ma bucur sa cunosc lume cu probleme asemanatoare.
Va doresc sa aveti o zi buna!

Bine ai venit printre noi>:D<. Vointa vine, incet incet...primul pas e mai important, si apoi intri intr-un fel de rutina. Mie a inceput sa-mi placa. :)

ileana41 01 sep 2010 13:52:19

Re: "Slabute" la 40 de ani
 
buna fetelor eu am mai reusit sa mai dau jos acum cu stersul si cu atata treaba
am o rugaminte la voi pe 11 sunt nasa si imi trebuie toalete cand se le iau ?
imi este frica ca mai slabesc si ce fac?:((:((
astept un sfat
multumesc mult

ileana41 01 sep 2010 13:54:35

Re: "Slabute" la 40 de ani
 
Citat:

Anterior postat de ileana41 (Post 310783)
buna fetelor eu am mai reusit sa mai dau jos acum cu stersul si cu atata treaba
am o rugaminte la voi pe 11 sunt nasa si imi trebuie toalete cand se le iau ?
imi este frica ca mai slabesc si ce fac?:((:((
astept un sfat
multumesc mult

la burta am 91

ileana41 01 sep 2010 14:15:09

Re: "Slabute" la 40 de ani
 
fetelor o crema buna pentru ten o masca exfolianta buna eu am produse de la
Oriflame si nu mai imi plac .An intrat in criza de timp

rodica2010 01 sep 2010 20:54:16

Re: "Slabute" la 40 de ani
 
Damo,ai perfecta dreptate!Si eu de un an si doua luni fac acelasi lucru! Incerc doar sa inlocuiesc chestiile cu o gramada de E-uri cu mancare sanatoasa! Rezultatele cred ca sunt mai mult decat vizibile.;)>:D<

rodica2010 01 sep 2010 21:04:16

Re: "Slabute" la 40 de ani
 
Citat:

Anterior postat de ileana41 (Post 310817)
fetelor o crema buna pentru ten o masca exfolianta buna eu am produse de la
Oriflame si nu mai imi plac .An intrat in criza de timp

Spala-te cu malai.apoi da-ti cu castravete(poti pune dupa si felii pe fata si sa stai 15-20 de min.),rosie sau fructe.Inainte poti face un ceai de musetel si sa stai la abur cu un prosop pus peste cap,asa incat sa se deschida porii si sa-i poti curata mai bine cu malai.;)Chestiile naturale sunt mai bune!Abia apoi poti sa-ti dai cu o crema buna.;)>:D<

rodica2010 01 sep 2010 21:16:46

Re: "Slabute" la 40 de ani
 
Citat:

Anterior postat de ileana41 (Post 310788)
la burta am 91

Ia-ti o burtiera,un corset ceva,sau o rochita care sa-ti mascheze burtica.;)Vezi ca la Avon e promotie la un set pt. umplerea ridurilor si fermitate la super pret-29ron.(120ron.altfel!)Nu stiu cum e inca.Asta-seara le primesc si eu(cand vine sotul meu de la serviciu;))Hai,ca trebuie sa fii o nasica super,nu?:))>:D<

rodica2010 01 sep 2010 21:34:35

Re: "Slabute" la 40 de ani
 
Citat:

Anterior postat de lucandmun (Post 310381)
Buna ziua tuturor!
Si eu intru in categoria aceasta, am 42 de ani si vointa tot mai putina, parca....
Sunt novice pe aici dar ma bucur sa cunosc lume cu probleme asemanatoare.
Va doresc sa aveti o zi buna!

Bine ai venit si la cat mai putine kg.!Daca vrei sa fii mandra de tine si sanatoasa TREBUIE sa ai ambitie.Gandeste-te ca nu mai inflorim iar la batranete,pe langa kg. in exces,se aduna si bolile care nu sunt deloc prietenoase cu oamenii supraponderali.:(Asa ca vrem nu vrem trebuie sa fim ambitioase!;)Eu,intr-un an,am reusit cu un efort minim sa scap de 20 de kg.Mi-am schimbat doar modul de a manca:mananc sanatos.;;)>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:29:16.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO