forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Tina's diary (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/tinas-diary-3937.html)

Tina 01 iul 2011 07:45:27

Re: Tina's diary
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 706880)

pana la targetul de aici:Pdar daca merge la fel de bine,merg pana la 63 sau chiar 60:D:D:D


..aa... ma gandeam eu ca vrei cu 10 sub inaltime just to make sure... eu nu stiu exact cat vreau, dar clar sub 80... am oase grele si muschi dar oricum 70 si ceva vreau:>

BornCrank 01 iul 2011 09:03:52

Re: Tina's diary
 
Neata Tina!
Felicitari pt kg slabite! >:D<

Tu, ce faci? Nu stiu daca ai citit, aseara am mancat fructe + niste painici dulci, si vad ca pt greseala asta am ajuns de unde am plecat, dar am mancat de nervi. :-s
Nu stiu daca sa reiau de azi sau de luni. :-s

Tina 01 iul 2011 09:50:41

Re: Tina's diary
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 707009)
Neata Tina!
Felicitari pt kg slabite! >:D<

Tu, ce faci? Nu stiu daca ai citit, aseara am mancat fructe + niste painici dulci, si vad ca pt greseala asta am ajuns de unde am plecat, dar am mancat de nervi.

Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 707009)
:-s
Nu stiu daca sa reiau de azi sau de luni. :-s


Neata, Alina!
Pai eu cred ca tot ai "caderile" astea pt ca te chinui si te privezi de ce iti place (fructe, nu alte prostii:P) Iti amintesti ca pateam la fel? Zilele trecute am mancat vreo 500g de caise si tot am scazut la cantar... dar am avut grija in rest. Se intampla sa vrei ceva bun si de aia eu m-am razgandit si nu mai tin SB1 vara. Incep de la toamna cand apar fructele care nu ma prea incanta. Acum mananc portii cat pot de mici de fructe si nu singure ca sa imi tina de foame.

Mai bine nu mai incepe "de luni" (parca-s eu) si baga-ti picioarele (responsabil) si mananca cum simti cu adevarat: corpul nostru nu ne cere niciodata 1kg de prajituri sau 2 galeti de inghetata, psihicul, la fel: da-i ce iti cere in cantiati mici (bine, nu zahar, faina etc) si vei vedea ca nu o sa mai "scapi" in prostii. Nu spun ca imi e usor: seara dupa 8 ma abtin sa nu mai ciugulesc cate ceva dar nu e greu ca inainte pt ca stiu ca pe tot parcursul zilei am mancat tot ce imi doream.

BornCrank 01 iul 2011 10:06:22

Re: Tina's diary
 
Citat:

Anterior postat de Tina (Post 707069)
Neata, Alina!
Pai eu cred ca tot ai "caderile" astea pt ca te chinui si te privezi de ce iti place (fructe, nu alte prostii:P) Iti amintesti ca pateam la fel? Zilele trecute am mancat vreo 500g de caise si tot am scazut la cantar... dar am avut grija in rest. Se intampla sa vrei ceva bun si de aia eu m-am razgandit si nu mai tin SB1 vara. Incep de la toamna cand apar fructele care nu ma prea incanta. Acum mananc portii cat pot de mici de fructe si nu singure ca sa imi tina de foame.

Mai bine nu mai incepe "de luni" (parca-s eu) si baga-ti picioarele (responsabil) si mananca cum simti cu adevarat: corpul nostru nu ne cere niciodata 1kg de prajituri sau 2 galeti de inghetata, psihicul, la fel: da-i ce iti cere in cantiati mici (bine, nu zahar, faina etc) si vei vedea ca nu o sa mai "scapi" in prostii. Nu spun ca imi e usor: seara dupa 8 ma abtin sa nu mai ciugulesc cate ceva dar nu e greu ca inainte pt ca stiu ca pe tot parcursul zilei am mancat tot ce imi doream.

Caderea asta am avut-o din cauza cantarului, burta, pai in prima sapt mancam mult mai mult, fara sport si slabeam, iar sapt asta am mancat ok, sport si cantarul urca? Si nu mi-e de cantar, dar burta mea era din ce in ce mai mare, daca nu aveam probleme cu tranzitul, cred ca era ok.

:))M-ai facut sa rad (ce ti-am ingrosat), as putea si de acum, maine sau chiar banalul luni:)) care toata lumea il zice.
Si ce ti-am subliniat, am zis si eu. :)Cum ne consolam noi una pe cealalta. :))

Mersi scumpo! >:D<

Si acum nu stiu ce sa fac, sa ma duc sa-mi cumpar oleaginoase si altele si sa tin SB sau fructe....:-s
Tina, am primit ieri suplimentele, daca am mai multe gen vitamina C, E, etc pot sa le iau combinate?
Am luat ieri o pastila de Omega 3 si s-a spart, ce gust scarbos are. :-&

Tina 01 iul 2011 10:33:57

Re: Tina's diary
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 707090)
Caderea asta am avut-o din cauza cantarului, burta, pai in prima sapt mancam mult mai mult, fara sport si slabeam, iar sapt asta am mancat ok, sport si cantarul urca? Si nu mi-e de cantar, dar burta mea era din ce in ce mai mare, daca nu aveam probleme cu tranzitul, cred ca era ok.

:))

Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 707090)
M-ai facut sa rad (ce ti-am ingrosat), as putea si de acum, maine sau chiar banalul luni:)) care toata lumea il zice.
Si ce ti-am subliniat, am zis si eu. :)Cum ne consolam noi una pe cealalta. :))

Mersi scumpo!
>:D<

Si acum nu stiu ce sa fac, sa ma duc sa-mi cumpar oleaginoase si altele si sa tin SB sau fructe....
:-s
Tina, am primit ieri suplimentele, daca am mai multe gen vitamina C, E, etc pot sa le iau combinate?
Am luat ieri o pastila de Omega 3 si s-a spart, ce gust scarbos are. :-&


poti sa mananci si oleaginoase si fructe in aceiasi zi insa ai grija sa tii graismile moderate cand stii ca mananci fructe. Sunt nutritive si bune ambele.
Depinde ce suplimente ai, teoretic vitaml\inele liposulubile: A, D E se combina insa nu e bine sa fie un exces de uleiuri nesaturate. Eu plec sa ma pregatesc sa ies! Mai vb cand vin>:D<

Alinka 01 iul 2011 11:14:50

Re: Tina's diary
 
Felicitari Tinule pt kg pierdute si la cat mai multe in minus!!!

EveBolt 01 iul 2011 11:34:16

Re: Tina's diary
 
Citat:

Anterior postat de Tina (Post 706667)

Hey Eve, pai ar merge orice fruct pt diplomat. De ziua mea am luat crema de branza Dr Oetker si am adaugat doar stevie, scortisoara si gelatina si caise si capsuni. Poti sa pui ai 1/2 iaurt si 1/2 smantana naturala de frisca... dar doar cu iaurt nu e asa bun:P

branza dr oetker?! n.am auzit.. anyway.. daca folosesc un iaurt mai grasut si sa nu mai pun smantana si iaurt degresat/?:-/

Alexik 01 iul 2011 12:32:37

Re: Tina's diary
 
Felicitari Tina !! Acum a venit cadoul de ziua ta:))
Dragut din partea cantarului;;)
La mai multe scazute:DApropo...vreau sa incerc inghetata da de sb faza 1 , treebuie dupa ce-am amestecat sa pui in congelator ?:-? cam cat timp?

EveBolt 01 iul 2011 12:37:11

Re: Tina's diary
 
uite Tina.. de fiecare data cand vrei motivatie.. te simtiti l pamant asa.. asculta asta http://www.youtube.com/watch?v=eAfyF...eature=related
i am beautiful no metta' what they say, words can't bring me dowwwn
i am beautiful in every single way ... \:d/

irina27 01 iul 2011 12:49:48

Re: Tina's diary
 
Felicitari pentru kg scazute Tina!:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:51:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO