forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 1 - 10 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/)
-   -   Haideti sa pierdem impreuna 10 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/haideti-pierdem-impreuna-10-kg-2769.html)

onetotilia 15 feb 2010 14:00:08

Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Am deschis acest topic nou pentru a ne ajuta reciproc in lupta cu kilogramele....
Aici ne putem strange cele care dorim si putem ,sa ne stabilim tinte lunare, sa ne incurajam,>:d< sa ne sfatuim si sa ne certam cand e cazul...sa incepem de azi impreuna....eu am niste ideii pe care as vrea sa le impartasesc si sunt deschisa la alte opinii si idei...

ianna 15 feb 2010 14:04:13

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
eu mai am 9 kg de pierdut...dar cum scad foarte greu cred ca ma pot baga lejer langa cele cu 10 kg ramase :)

onetotilia 15 feb 2010 14:05:46

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Cu tine aici este grogav mai ales ca esti una dintre veterane....:)

mvthebest 15 feb 2010 14:07:34

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Foarte buna indeea>:D< Eu m-ai am aproape 8kg:( Deabea se duc.

onetotilia 15 feb 2010 14:09:55

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Eu ma gandesc sa mai astept o vreme poate o sa mai fie voluntare si apoi sa va spun la ce m_am gandit eu...PANA ATUNCI GANDITI_VA SI VOI LA NISTE IDEI....POATE ALE MELE NU O SA FIE TOCMAI GROZAVE

ianna 15 feb 2010 14:14:26

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 87741)
Eu ma gandesc sa mai astept o vreme poate o sa mai fie voluntare si apoi sa va spun la ce m_am gandit eu...PANA ATUNCI GANDITI_VA SI VOI LA NISTE IDEI....POATE ALE MELE NU O SA FIE TOCMAI GROZAVE

:))parca am face adunarea in fata scolii....


tu pune ideile...si poate intre timp sau dupa aia mai sunt voluntare

onetotilia 15 feb 2010 14:27:08

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Scoala vietii plina de kg.....:))

asa la ce ma_am gandit eu:

-in fiecare zi ne scriem ce am mancat fiecare si cat si ce am baut (astfe cele mai pricepute pot sa ne spuna unde am gresit?daca am gresit)
-in fiecare zi sa ne propunem un targhet de sport pe care sa il facem fiecare dupa posibilitati ...sa ne impunem cate calorii trebuie sa ardem pe zi...si poate asa ne formamin minte ideea:trebuie sa fac...
-eu ma cantaresc zilnic dar putem sa stabilim o zi de cantar si masuratoare si sa ni le afisam....
-sa stabilim in cat slabim kg astea....eu ma gandesc la 3 luna....pana in 15 mai sa slabim 10 kg

onetotilia 15 feb 2010 14:28:09

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Astept reactii si sugestii :d

ali_lumi 15 feb 2010 14:29:28

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Eh numai face prostia sa te cantaresti chiar zilnic:)) ca uneori poti fi dezamagit.
Recunosc ca eu asa faceam inainte dar cu ajutorul fetelor :) m-am lasat de acest hobby.

onetotilia 15 feb 2010 14:32:04

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
O sa incerc sa renunt la aceasta idee....

bogica 15 feb 2010 14:32:24

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
ma alatur si eu fetelor :) mai am 10 kg de pierdut..si de vreo luna stagnez...bine ca m-am mentinut si nu m-am ingrasat, dar as vrea foarte mult sa scap de kg astea in plus

onetotilia 15 feb 2010 14:35:21

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Buna vad ca esti ardeleanca de_a mea.....ceva completari la ideile mele???

bogica 15 feb 2010 14:40:00

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
da da :P de completat nu cred. ideile mele sunt: multe salate, supe, apa, fara grasimi, prajeli, paste, dulciuri.si mult mult sport!!!

dorutza 15 feb 2010 14:41:49

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
eu particip la 3 concursuri. dam jos burtica, piciorusele, si concursul de primavara. si sunt tare motivata asa. asa ca fetelor ma bag si aici. desi cica as avea 9 kg de dat jos, in realitatea as vrea sa am 48 (dar habar n-am cum asa arata asa , ca n-am avut mai putin de 53) deci pun tickerul la 49 de kg si atunci sunt fix 10 kg.
adevarul ca merg tare greu. am dat 500 de grame in 2 saptamani. :( targetul meu ar fi pana in 8 mai atunci am o nunta importanta si vreua sa fiu slabuta.. dar porcii nu zboara :P

ianna 15 feb 2010 14:45:04

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 87762)
Scoala vietii plina de kg.....:))

asa la ce ma_am gandit eu:

-in fiecare zi ne scriem ce am mancat fiecare si cat si ce am baut (astfe cele mai pricepute pot sa ne spuna unde am gresit?daca am gresit) eu nu stiu daca o sa am timp zilnic dar ok...o sa ma stradui
-in fiecare zi sa ne propunem un targhet de sport pe care sa il facem fiecare dupa posibilitati ...sa ne impunem cate calorii trebuie sa ardem pe zi...si poate asa ne formamin minte ideea:trebuie sa fac...e ok si asta
-eu ma cantaresc zilnic dar putem sa stabilim o zi de cantar si masuratoare si sa ni le afisam....cred ca e mai ok cand slabeste careva sa anunte...ca eu de ex pot stagna la o greutate si 2 sapt
-sa stabilim in cat slabim kg astea....eu ma gandesc la 3 luna....pana in 15 mai sa slabim 10 kg

:))good luck !...si eu vreau asa dar nu se poate...eu am ajuns sa slabesc cca 1-2 kg pe luna..sunt tare curioasa luna asta sa vad daca la cm am rezultate mai bune

dorutza 15 feb 2010 14:49:12

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 87788)
:))good luck !...si eu vreau asa dar nu se poate...eu am ajuns sa slabesc cca 1-2 kg pe luna..sunt tare curioasa luna asta sa vad daca la cm am rezultate mai bune

si io visam luna trecuta la 4 kg pe luna. am slabit 3.6
luna asta visez 3 pe luna. am slabit 0.5 in 2 saptamani. deci daca luna asta slabesc 2kg e de bine :))
la cm e ok cat de cat.. le-am scris la concursul cu Burtica.. tu nu te-ai masurat si facut poze?

ianna 15 feb 2010 14:51:08

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 87793)
si io visam luna trecuta la 4 kg pe luna. am slabit 3.6
luna asta visez 3 pe luna. am slabit 0.5 in 2 saptamani. deci daca luna asta slabesc 2kg e de bine :))
la cm e ok cat de cat.. le-am scris la concursul cu Burtica.. tu nu te-ai masurat si facut poze?

pai la mine abia acum incepe ziua de luni...e ora 6.50 am:)) si inca astept sa mai golesc burtica:))

ianna 15 feb 2010 14:52:33

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
plus ca sapt trecuta a fost groaznica...am facut sport doar ieri parca... ca am bolit cu raceala...sper sa recuperez sapt asta ca vad ca e pe trecute raceala...iar fi`miu ...nu stiu ce l-a apucat dar iar mi se trezeste din 2 in 2 ore peste noapte ...si ma simt zombie in tp zilei:))

onetotilia 15 feb 2010 14:55:19

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Eu fetelor in aceasta dimineata am cam asa: ACUM 2 SAPT:


-60.7 kg -63 KG
-piept 91 -PIEPT 93
-talie 75 -TALIE 82
-butra 90.5 -BURTA 92
-fund 97 -FUND 100
-pulpa sus 59 -PULPA SUS 61
-pulpa mijloc 43.5
-deasupra genunchiului 40 -DEASUPRA GENUNCHIULUI 41
- gamba 34.5 -GABA 36
-brat 28 _BRAT 28

dorutza 15 feb 2010 14:57:20

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 87794)
pai la mine abia acum incepe ziua de luni...e ora 6.50 am:)) si inca astept sa mai golesc burtica:))

Citat:

Anterior postat de ianna (Post 87796)
plus ca sapt trecuta a fost groaznica...am facut sport doar ieri parca... ca am bolit cu raceala...sper sa recuperez sapt asta ca vad ca e pe trecute raceala...iar fi`miu ...nu stiu ce l-a apucat dar iar mi se trezeste din 2 in 2 ore peste noapte ...si ma simt zombie in tp zilei:))

am inteles... doamne matinala esti.. de la 5 esti treaza? :-/
recuperezi, n-ai frica..

dorutza 15 feb 2010 14:58:42

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
eu am asa
15.02
kg:58.7
bust:94
talie:72
burta: 83

solduri:93
brate:28
picior sus:58
picior jos 48.5
picior jos 43.5

mvthebest 15 feb 2010 14:59:59

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 87788)
:))good luck !...si eu vreau asa dar nu se poate...eu am ajuns sa slabesc cca 1-2 kg pe luna..sunt tare curioasa luna asta sa vad daca la cm am rezultate mai bune

Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 87793)
si io visam luna trecuta la 4 kg pe luna. am slabit 3.6
luna asta visez 3 pe luna. am slabit 0.5 in 2 saptamani. deci daca luna asta slabesc 2kg e de bine :))
la cm e ok cat de cat.. le-am scris la concursul cu Burtica.. tu nu te-ai masurat si facut poze?

Sunteti niste norocoase. Eu nu stiu ce sa m'ai fac ca sa slabesc:(

ianna 15 feb 2010 15:11:28

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
am venit si eu happy cu masurile dar vad ca voi le-ati luat f detaliat ...deci momentan va pun doar ce am luat...si apoi tre sa dau raportu si la buertica jos

talie 74

buric 81.5

tur pantalon -92

solduri - 97...sper ca ma luat bine

pulpa-sus la aripioara- 60.5...da am senzatia ca tot 61 e...de nu stiu cand:-s

a si kg 67.1... da mai am de mers la wc :))...deci probabil 67 in cap

onetotilia 15 feb 2010 15:15:58

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Pai le_am luat iana ca sa vedem unde slabim s cat slabim.....eu acuma dupa aceste 2 sapt vad schimbarte la pielea de pe fund si picioare......e mult mai fina si nu se mai vede celulita cand ma misc...trebuie sa ciulesc pielea ca sa se vada...noroc cu my baby care ma maseaza de imi pocneste grasimea ? In fiecare seara supa dus....eu folosesc dove firming....imi recomandati altceva?????????

ianna 15 feb 2010 15:16:48

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 87806)




Sunteti niste norocoase. Eu nu stiu ce sa m'ai fac ca sa slabesc:(



pai vedem acum ce face fiecare mai bine...si venim cu sfaturi sau imprumutam tehnici

ianna 15 feb 2010 15:18:53

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 87823)
Pai le_am luat iana ca sa vedem unde slabim s cat slabim.....eu acuma dupa aceste 2 sapt vad schimbarte la pielea de pe fund si picioare......e mult mai fina si nu se mai vede celulita cand ma misc...trebuie sa ciulesc pielea ca sa se vada...noroc cu my baby care ma maseaza de imi pocneste grasimea ? In fiecare seara supa dus....eu folosesc dove firming....imi recomandati altceva?????????


lucky u! ...la mine la pulpe si poponeatza se vede groanic celulita... aratam mai bine cand eram mai grasa:))... chiar ma dispera...si mai no fac sport in fata oglinzii in budigai si sutien...ca sa vad clar unde se misca grasimea si ce muschi se contracta:))

ianna 15 feb 2010 15:20:50

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 87823)
Pai le_am luat iana ca sa vedem unde slabim s cat slabim.....eu acuma dupa aceste 2 sapt vad schimbarte la pielea de pe fund si picioare......e mult mai fina si nu se mai vede celulita cand ma misc...trebuie sa ciulesc pielea ca sa se vada...noroc cu my baby care ma maseaza de imi pocneste grasimea ? In fiecare seara supa dus....eu folosesc dove firming....imi recomandati altceva?????????


daca tot ai inceput tu subiectu sa ti tu evidenta cine intra la numaratoarea inversa.... sa faci o lista pe maine...poate se mai declara careva impotriva -10 kg:)

onetotilia 15 feb 2010 15:22:24

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Asa ...acum sa va spun ce am papat azi:

-lapte degresat de tot-200 ml ;))+ cereale vitabex (au gustsi culoare de tarate?nu cntin zahar) = 140 kcal
-un bol cu salata verde + o feliuta de sunca dietetica+ maioneza dietetica(doar asa pt gust)
-un mar verde
-o cracote( felie de cereale integrale fara zahar) -27 kcal
-un ceai verde+ lamaie+2 zaharine
-1.5l apa

onetotilia 15 feb 2010 15:23:58

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Bine ianna.....am sa tin o evidenta intr_un caiet ca timp am destul.........pfffffffffff

bogica 15 feb 2010 15:26:48

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
si eu vreau sa ma alatur fetelor! masurile mele sunt: bust-96 cm, talie:82 cm, solduri:97 cm

onetotilia 15 feb 2010 15:26:54

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Sa stii ca in unele locuri sunt chiar vanata.....dar m_am gandit decat sa arunc banii pe la saloane mai bine il las pe al meu sa isi verse furia pe mine :))
roaga_l si tu pe al tau sa te maseze.....se simte cand e mana de barbat.....

Au pe al meu il pun pana sa ma si epileze cu ceara la riririca.....nu se da inapoi..cred ca are multa furie :))

ianna 15 feb 2010 15:29:50

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Citat:

Anterior postat de bogica (Post 87846)
si eu vreau sa ma alatur fetelor! masurile mele sunt: bust-96 cm, talie:82 cm, solduri:97 cm


bine ai venit la -10 kg... o sa te treaca pe lista onetotilia

apropo onetotilia...sa treci te rog si varsta ...si inaltimea... ca sa am si eu termeni de comparatie:))...ca eu nu ma pot compara cu cineva de 18 anisori:D

bogica 15 feb 2010 15:34:55

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
da ai dreptate ianna. ma intreb oare nu ar trebui specificat daca a tzinut cineva o dieta anume, si cat a slabit cu ea? si mai vrea sa slabeasca. de exemplu eu am tzinut dieta rina, 3 luni de zile, am slabit 12 kg. DAR mai vreau sa slabesc 10 kg, si cu aceasta dieta nu mai pot slabi, s-a obisnuit organismul meu, si ma gandesc k mi-ar trebui o alta dieta.

mykydutza 15 feb 2010 15:41:13

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
i'm in:D any rules?va pup !chiar ma tin de capu vostru de azi in colo;))sunt in vacantaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

mykydutza 15 feb 2010 15:45:05

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Citat:

Anterior postat de mykydutza (Post 87868)
i'm in:D any rules?va pup !chiar ma tin de capu vostru de azi in colo;))sunt in vacantaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


aaa.apropos..metru sa ma masor si eu nici acum nu am ajuns sa cumpar:(oti baga-ma si pe me pe lista aia pls:*

onetotilia 15 feb 2010 15:47:09

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Nu consider reguli dar as vrea sa fiu´´ moderatorul´´ acestui topic asa ca o sa am nevoie de masuratorile tale sa pot sa tin o evidenta...si in fiecare saptamana eu afisez dupa ce mi le dati le pun pe toate intr_un mesaj si fiecare poate sa vada ce a reusit cealalta....e ca o terapie de grup

onetotilia 15 feb 2010 15:48:03

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Ok
lasa ca ne spui spatamana viitoare
acum ma apuc de lista si o fat pt toata lumea care se alatura protestului nostru.

mvthebest 15 feb 2010 15:55:36

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Am venit si eu :)
kg:57.7
bust:88
talie:69.5
burta: 84.5
solduri:91.5
brate:27
picior sus:52.5

mykydutza 15 feb 2010 15:55:48

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 87879)
Ok
lasa ca ne spui spatamana viitoare
acum ma apuc de lista si o fat pt toata lumea care se alatura protestului nostru.


in principiu ..lista pe care o faci ce contine?:))imi pare rau ca nu am metru...nici nu am chef sa ies acum afara..dar daca e o problema de ordinul 1 spune-mi ...i really wanna get it real baby:)):-*:-*:-*

onetotilia 15 feb 2010 16:09:02

Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg
 
Eum_am gandit sa fac o lista in care sa fie toate fetele care sunt in acest topic si sa preiau toate datele si sa le pun intr_un singur mesaj asa ca sa se vada diferente intre kg, cm, si atunci cine a slabit cu ce dieta.....si astel putem sa ne schimbam impresii...


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:05:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO