forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 1 - 10 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/)
-   -   Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?! (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/vreau-slabesc-9-10-kg-cine-mi-se-alatura-2855.html)

Slabuta 22 feb 2010 19:17:03

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Citat:

Anterior postat de nicol (Post 95407)

Voi cat credeti ca voi slabi pe luna cu un aport de 1000 kcal/zi si cu sport 30 min/zilnic?!

Chiar si cu 1200 kcal zilnic si 30 minute miscare vei slabi lejer 4 kg pe luna :)

ali_lumi 22 feb 2010 19:17:19

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Daca am avut sunculite pe solduri ?Da am avut

nicol 22 feb 2010 19:22:41

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Stiti azi am avut un pic de suferit la scoala!
Eram in clasa la ora de geografie,dah toate bune si frumoase,nu stiu cum a venit discutia despre slabit si despre pastilele pe care le-am luat!
M-a intrebat un coleg daca am slabit cu ele printre care se aude mai incet din spate un glas:"Daca baga in ea cum sa slabeasca!"
Sincer nu stiu daca va jignit cineva pe voi sau nu
Dar sa auzi asa ceva si mai ales de la un baiat e naspa rau!
Mie cel putin mi-au dat lacrimile pe moment!
Oricum nu renunt,continui asa!mi-am zis ca o sa se mire el de mine intr-o zi!

nicol 22 feb 2010 19:23:12

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 95414)
Daca am avut sunculite pe solduri ?Da am avut

Si am observat ca nu mai ai!cum ai scapat de ele mai ali:(?

nicol 22 feb 2010 19:24:23

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 95413)


Chiar si cu 1200 kcal zilnic si 30 minute miscare vei slabi lejer 4 kg pe luna :)

Wow:X,daca slabesc 4 kg e super bine pt mine!nici nu vreau mai mult pe luna ca apoi ma ingras iarasi.merci!

ianna 22 feb 2010 19:25:12

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Citat:

Anterior postat de nicol (Post 95407)
Nu mai vorbeste nimeni cu mine acum!ehh:(
Cred k am adunat un "butoi" de lacrimi la cat am plans privind pe net la cei care au slabit si citindu-le povestea!E asa frumos sa stii ca ai reusit!
Acum depinde de organismul fiecaruia!
Voi cat credeti ca voi slabi pe luna cu un aport de 1000 kcal/zi si cu sport 30 min/zilnic?!

scumpa nimeni nu se supara pe tine insa atitudinea de "eu nu vreau sfaturi ca stiu mai bine" sau "eu nu pot sa pap necesarul caloric" ne da noua senzatia ca orice am zice...e timp pierdut....cand multe alte slabute au nevoie de incurajarea si sfaturile noastre gratuite:D


eu salut atitudinea ta ...care vad ca ti-ai schimbat-o la ceas:x...de la cateva calorii la 1000...inseamna ca nu ne-am batut gura degeaba:D

cat ai slabi? pai depinde de metabolismu tau...unele fete au slabit 4 kg/luna...altele doar 1 kg..altele 3 kg...depinde...

plus..ti-as recomanda sa iti iei si masurile cu centimetru...sunt cazuri in care slabesti de jur imprejur si de la sport faci muschiuleti...si atunci cantaru arata ca si cum ai stagna sau ai slabi prea putin ...insa pierzi frumos in cm...ceea ce cred ca te-ar incanta mai mult....ca pana la urma nimeni nu se uita pe strada cat arata cantaru tau..ci cum arati de jur imprejur;)

ianna 22 feb 2010 19:27:53

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Citat:

Anterior postat de nicol (Post 95424)
Stiti azi am avut un pic de suferit la scoala!
Eram in clasa la ora de geografie,dah toate bune si frumoase,nu stiu cum a venit discutia despre slabit si despre pastilele pe care le-am luat!
M-a intrebat un coleg daca am slabit cu ele printre care se aude mai incet din spate un glas:"Daca baga in ea cum sa slabeasca!"
Sincer nu stiu daca va jignit cineva pe voi sau nu
Dar sa auzi asa ceva si mai ales de la un baiat e naspa rau!
Mie cel putin mi-au dat lacrimile pe moment!
Oricum nu renunt,continui asa!mi-am zis ca o sa se mire el de mine intr-o zi!


nico eu pana la sarcina am fost o asa zisa slabuta...58 kg...niceee...o data cu sarcina am inceput sa ma rotunjec..si chiar insarcinata fiind si auseam vorbe ca sunt grasa...ca poate am ajuns la gradu de obezitate!...si in loc sa ma bucur de sarcina...plangeam seara ca ma ingras si n-am incotro...dar trebuie sa inveti sa ignori vorbele rautacioase...ca si cand vei ajunge sa fii piele si os...gurile rele tot grasa te vor face...invidioase !

nicol 22 feb 2010 19:38:23

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 95432)
nico eu pana la sarcina am fost o asa zisa slabuta...58 kg...niceee...o data cu sarcina am inceput sa ma rotunjec..si chiar insarcinata fiind si auseam vorbe ca sunt grasa...ca poate am ajuns la gradu de obezitate!...si in loc sa ma bucur de sarcina...plangeam seara ca ma ingras si n-am incotro...dar trebuie sa inveti sa ignori vorbele rautacioase...ca si cand vei ajunge sa fii piele si os...gurile rele tot grasa te vor face...invidioase !

De fapt vorbele astea te fac mai tare si iti redau vointa!
Oricum eu am ambitie nu ma plangdar acum numai sa vad ce zice si cantaru asta!
Dar cum ai zis si tu important e cum arati nu cat cantaresti!

nicol 22 feb 2010 20:20:44

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Eu ma bag in pat mai vorbim maine dragele mele.
Va puuuuuuuuuuuup duuuulce:*:*:*:*:*:*:*:*

ali_lumi 22 feb 2010 21:02:44

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Citat:

Anterior postat de nicol (Post 95426)

Si am observat ca nu mai ai!cum ai scapat de ele mai ali:(?

Pai cum sa scap de ele, prin sport mai ales , si un regim SANATOS!

DariaBlue 23 feb 2010 12:15:21

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
:) am urmarit toata discutia din nicol si "toata lumea".. sunteti super ok toate!
Eu am o problema - cum ziceam pe la inceputuri - cu excese de papat.
Azi dimineata m-am cantarit si erau 57 :), sper sa mearga tot mai jos acul cantarului.
Citeam ieri ca merele si morcovii fac mult bine cand vine senzatia necontrolata de foame, asa ca azi noapte aveam pe noptiera 3 morcovi :P - si azi dimineata ma simteam mult mai bine.

nicol 23 feb 2010 17:14:41

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Citat:

Anterior postat de DariaBlue (Post 95976)
:) am urmarit toata discutia din nicol si "toata lumea".. sunteti super ok toate!
Eu am o problema - cum ziceam pe la inceputuri - cu excese de papat.
Azi dimineata m-am cantarit si erau 57 :), sper sa mearga tot mai jos acul cantarului.
Citeam ieri ca merele si morcovii fac mult bine cand vine senzatia necontrolata de foame, asa ca azi noapte aveam pe noptiera 3 morcovi :P - si azi dimineata ma simteam mult mai bine.

E super okey sa mananci atunci cand simti ca iti este foame un morcovel sau un mar acrisor!eu cel putin asa fac sau beau un pahar cu apa si uit de foame;))
Insa daca stai sa te gandesti intr-una la mancare si la frigideru ala si ce o mai fi prin el nu o sa slabesti niciodata,pentru ca asta reprezinta stresu'
Pup,si la kg cat mai putine:)

nicol 23 feb 2010 17:18:43

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Ahhh sa va dau vesteaaaaaa!!!!![*zambet-larg*]
M-am cantarit azi ca nu am mai rezistat si am slabit in jur de 3 kg:Xacum am 61[*fericit*]
Ahhh si am inceput sa pap mai bine asa cum mi-ati spus voi!
pup pup pup!

ianna 23 feb 2010 17:27:07

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Citat:

Anterior postat de DariaBlue (Post 95976)
:) am urmarit toata discutia din nicol si "toata lumea".. sunteti super ok toate!
Eu am o problema - cum ziceam pe la inceputuri - cu excese de papat.
Azi dimineata m-am cantarit si erau 57 :), sper sa mearga tot mai jos acul cantarului.
Citeam ieri ca merele si morcovii fac mult bine cand vine senzatia necontrolata de foame, asa ca azi noapte aveam pe noptiera 3 morcovi :P - si azi dimineata ma simteam mult mai bine.


ah eu asa chiar n-am patzit nicodata ... ti-ai facut cumva un control la stomacel? nu ai cumva aciditatea ridicata... si ptr ca lichidul gastic "mananca" peretii stomacului ...iti provoaca senzatia de foame... asa din ce stiu eu...s-ar putea sa ma insel ca nu am pregatire medicala ...

oricum atitudinea cu morcoviorii este foarte sanatoasa si buna..felicitari!

ps: cand ne spui kilogramele ...sa ne zici si cat ai pierdut sau nu din greutatea ca sa ne dam seama care este evolutia ta... ca fiind asa multe slabute nu retinem toate info cum trebuie...nici eu nu le stiu bine pe ale mele daca nu le notez:))

Citat:

Anterior postat de nicol (Post 96297)
Ahhh sa va dau vesteaaaaaa!!!!![*zambet-larg*]
M-am cantarit azi ca nu am mai rezistat si am slabit in jur de 3 kg:Xacum am 61[*fericit*]
Ahhh si am inceput sa pap mai bine asa cum mi-ati spus voi!
pup pup pup!

felicitari nicol dar in jur de 3 kg in cat timp? o sapt? daca o sapt atunci e prea mult! sa ziceam ca ar fi acceptabil ca esti la inceput si poate ai si pierderi de apa... dar ..te rog... sa papi un minim de 1000kcal/zi..nu doar sa zici ca papi mai mult ca sa scapi de gurile noastre:))ca pana la urma nu pe noi ne pacalesti ci pe tine... si o sa-ti para rau tie sa nu te poti mentine la greutatea dorita;)

nicol 23 feb 2010 17:45:07

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Ianna,am mancat intr-adevar mai bine
si ma incadrez in alea 1000 poate chiar cu 100 peste;))
voi ce exercitii ati facut mai in special asa ca sa slabiti?de la solduri,picioare?

nicol 23 feb 2010 17:45:37

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
in 2 saptamani si ceva,cam asa:)

DariaBlue 23 feb 2010 18:11:16

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
[QUOTE=ianna;96305]ah eu asa chiar n-am patzit nicodata ... ti-ai facut cumva un control la stomacel? nu ai cumva aciditatea ridicata... si ptr ca lichidul gastic "mananca" peretii stomacului ...iti provoaca senzatia de foame... asa din ce stiu eu...s-ar putea sa ma insel ca nu am pregatire medicala ...

oricum atitudinea cu morcoviorii este foarte sanatoasa si buna..felicitari!

ps: cand ne spui kilogramele ...sa ne zici si cat ai pierdut sau nu din greutatea ca sa ne dam seama care este evolutia ta... ca fiind asa multe slabute nu retinem toate info cum trebuie...nici eu nu le stiu bine pe ale mele daca nu le notez:))

:D da, corect si normal:), pai am aveam 58 si acum sunt 57.
Cat despre aciditate, da este.. ma deranjeaza des senzatia asta, dar am o fobie de medici asa ca tind sa ma dreg singura cat se poate :).
O sa incerc si seara/noaptea asta cu morcovi! O sa fiu asa fericita cand o sa slabesc cele 9 kg care ma supara.

Te pupic!

nicol 23 feb 2010 18:36:33

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
[QUOTE=DariaBlue;96352]
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 96305)
ah eu asa chiar n-am patzit nicodata ... ti-ai facut cumva un control la stomacel? nu ai cumva aciditatea ridicata... si ptr ca lichidul gastic "mananca" peretii stomacului ...iti provoaca senzatia de foame... asa din ce stiu eu...s-ar putea sa ma insel ca nu am pregatire medicala ...

oricum atitudinea cu morcoviorii este foarte sanatoasa si buna..felicitari!

ps: cand ne spui kilogramele ...sa ne zici si cat ai pierdut sau nu din greutatea ca sa ne dam seama care este evolutia ta... ca fiind asa multe slabute nu retinem toate info cum trebuie...nici eu nu le stiu bine pe ale mele daca nu le notez:))

:D da, corect si normal:), pai am aveam 58 si acum sunt 57.
Cat despre aciditate, da este.. ma deranjeaza des senzatia asta, dar am o fobie de medici asa ca tind sa ma dreg singura cat se poate :).
O sa incerc si seara/noaptea asta cu morcovi! O sa fiu asa fericita cand o sa slabesc cele 9 kg care ma supara.

Te pupic!

Succes in continuare!
si eu cam la fel mi-as dori sa dau jos inca vreo 9 kg dar ma multumesc sa le dau si pe cele 7 deocamdata:)macar pana in aprilie de paste:D:)

onetotilia 23 feb 2010 18:40:33

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Hey nicol.....ce faci??
Ce ai papat azi??

ianna 23 feb 2010 18:54:24

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Citat:

Anterior postat de nicol (Post 96323)
in 2 saptamani si ceva,cam asa:)

eh asa e mai acceptabil si ptr sport...mersul pe jos; start walking program (vezi ca e pe site pe undeva sau la mine in jurnal); pilates, dans gen hip hop sau cel indian/arabesc ca supune mult talia si soldurile si cardio gen tae bo ca sa antrenezi toti muschiuletii

ianna 23 feb 2010 18:57:08

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Citat:

Anterior postat de DariaBlue (Post 96352)

:D da, corect si normal:), pai am aveam 58 si acum sunt 57.
Cat despre aciditate, da este.. ma deranjeaza des senzatia asta, dar am o fobie de medici asa ca tind sa ma dreg singura cat se poate :).
O sa incerc si seara/noaptea asta cu morcovi! O sa fiu asa fericita cand o sa slabesc cele 9 kg care ma supara.

Te pupic!

frumos un kg ! bravo ! si la cat mai putine ;;)...nu vreau sa iti stric programu dietei ..dar poate in cazul tau dieta cu papica din 2 in 2 ore e mai recomandata daca ai acciditate ridicata...se papa din 2 in 2 ore cate ceva ..ciugulesti pana la 1200kcal/zi sau 1000kcal/zi..depinde dupa limita ta calorica...

nicol 23 feb 2010 19:15:20

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 96365)
Hey nicol.....ce faci??
Ce ai papat azi??

Poi am papat asa:):o salata de legume(morcov,sfecla,mar si nu mai stiu ce mai multe acolo)niste piftelute de post bineinteles,vreo 2-3 masline,inca 2 mere si un covrig de ala bun yamy:Dn-am rezistat si am luat si un covrig de asta,oare cam cate calorii are?!:-S

DariaBlue 24 feb 2010 11:09:06

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Multumesc pt sfat! :), incerc sa mananc asa, cate putin si des. Acidul asta e acum pus la incercare si de post :(, asa ca nu e prea bine... dar incerc sa tin lucrurile sub control.
Azi noapte am papat si o banana :(, pe langa cei 2 morcovi... asa ca azi o sa beau mai muult ceai ca sa repar ce se poate acum

ianna 24 feb 2010 14:32:00

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Citat:

Anterior postat de DariaBlue (Post 97014)
Multumesc pt sfat! :), incerc sa mananc asa, cate putin si des. Acidul asta e acum pus la incercare si de post :(, asa ca nu e prea bine... dar incerc sa tin lucrurile sub control.
Azi noapte am papat si o banana :(, pe langa cei 2 morcovi... asa ca azi o sa beau mai muult ceai ca sa repar ce se poate acum

ai incercat ceai verde? este laxativ si la mine face minuni:))...si sunt cateva slabute pe forum care beau si sunt multumite de el

onetotilia 24 feb 2010 14:36:36

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Ianna....si eu sunt constipata am mers azi la toaleta dupa jumate de cana de ceai verde......dar cu atat durere am rezolvat problema.....s chiar daca beau tot asa mi se intampla.....o data fac normal pat de diaree si apoi o constipatie de sincer iti spun ca de multe ori imi curge sange dupa ce fac.....si m_am scarbit de ceaiul ala sincer......daca fac 2 cani de ceai cu un plic de ceai verde si unull de zmeura,e bine?nu il mai pot bea de greata ce mi se face.....sa nu mai zic neindulcit .......

ianna 24 feb 2010 14:40:10

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 97173)
Ianna....si eu sunt constipata am mers azi la toaleta dupa jumate de cana de ceai verde......dar cu atat durere am rezolvat problema.....s chiar daca beau tot asa mi se intampla.....o data fac normal pat de diaree si apoi o constipatie de sincer iti spun ca de multe ori imi curge sange dupa ce fac.....si m_am scarbit de ceaiul ala sincer......daca fac 2 cani de ceai cu un plic de ceai verde si unull de zmeura,e bine?nu il mai pot bea de greata ce mi se face.....sa nu mai zic neindulcit .......

tu dupa ceai verde iesi cu sange????sau n-am inteles clar... daca e asa da-l naibii... am senzatia ca e ceai verde strong...am si eu asa ceva in casa ...am baut o sg data si am avut niste crame...mai rau ca la menstruatie... trebuie sa citesti clar ce ingrediente are... am in jurnalul meu ingredientele ceaiului verde pe care il consum eu daca te intereseaza...

onetotilia 24 feb 2010 14:44:25

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Nu ianna....ai inteles gresit......

Ma trimite la pupu dar e asa de tare pupu incat imi sangereaza poponetul.....asa sa ma exprim cat mai inflorat....sa nu mai zic ce gaze imi da......

ianna 24 feb 2010 15:39:53

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 97185)
Nu ianna....ai inteles gresit......

Ma trimite la pupu dar e asa de tare pupu incat imi sangereaza poponetul.....asa sa ma exprim cat mai inflorat....sa nu mai zic ce gaze imi da......

pai daca e asa nu-l mai consuma zapacito ! ceaiul verde trebuie sa te ajute ..da... dar nu sa iti faca probleme...cauta alt ceai ...sau alta combinatie care sa te scoata la wc fara probleme d`astea:-s

DariaBlue 24 feb 2010 16:14:38

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Ianna, da o perioada am baut si ceai verde si intr-adevar e super ok. Doar ca citeam ca ceaiul de soc cu lamaie e iarasi bun si parca are gust mai bun :). Ai incercat? este si diuretic si laxativ

ianna 24 feb 2010 16:16:26

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Citat:

Anterior postat de DariaBlue (Post 97276)
Ianna, da o perioada am baut si ceai verde si intr-adevar e super ok. Doar ca citeam ca ceaiul de soc cu lamaie e iarasi bun si parca are gust mai bun :). Ai incercat? este si diuretic si laxativ

n-am incercat dar atata timp cat efectul este laxativ si te simti bine inainte si dupa consumarea lui! ... bea-l! e lichid fara calorii:D... e bun!

DariaBlue 26 feb 2010 10:46:06

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Buna :),

O sa ma confesez in dimineata asta:(.... incepusem sa ma ambitionez la ideea ca tb sa ajung la 48 de kg pana la vara.. doar ca asa de usor calc stramb.. azi noapte am papat 5 felii de salam de biscuiti :(.. si ma simt asa aiurea acum.. nu stiu cum o sa scap de nenorocitele astea de kg.
In dimineata asta, am papat niste spanac cu putin orez, la pranz mancare de varza cu putin paine.. si sper sa imi revina atitudinea pozitiva ca sa reusesc.

nicol 26 feb 2010 14:55:52

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Citat:

Anterior postat de DariaBlue (Post 99116)
Buna :),

O sa ma confesez in dimineata asta:(.... incepusem sa ma ambitionez la ideea ca tb sa ajung la 48 de kg pana la vara.. doar ca asa de usor calc stramb.. azi noapte am papat 5 felii de salam de biscuiti :(.. si ma simt asa aiurea acum.. nu stiu cum o sa scap de nenorocitele astea de kg.
In dimineata asta, am papat niste spanac cu putin orez, la pranz mancare de varza cu putin paine.. si sper sa imi revina atitudinea pozitiva ca sa reusesc.

OoO,lasa ca e bine!sa nu mai zic de mine care am mancat azi mai mult decat am papt intr-o saptamana:|imi vine sa ma bat singura,am zis ca de luni 1 martie fiind ma apuc serios!in 29 de zile pana vine fratioru acasa sa arat acceptabil adica in jur de 55 macar,deci 6 kg sper sa le elimin prin sport o dieta cat de cat echilibrata nici mai mult nici mai putin de 1000 kcal/zi.

DariaBlue 26 feb 2010 17:24:08

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Mult spor sa ai de luni!! >:D<.. sa te gandesti ca TREBUIE

lowcarb 26 feb 2010 20:11:18

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Buna fetele, ma alatur si eu cu -10 kilograme, ce bine ar fi!Si eu cam tot 3 luni mi-am pus ca target,insa as vrea pana la Pasti vreo 5.

DariaBlue 27 feb 2010 14:52:29

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Mult succes in lupta asta lowcarb! >:d<
Ai sa gasesti mult sprijin de orice fel printre minunatele fete, ai sa vezi :).
Trebuie sa impartasesti programul zilnic de papa&sport, reusita sau nereusita, ca sa poti fi ajutata mai bine ;).
Eu de exemplu prea putin comunic.. imi place sa citesc prin jurnale, din experiente similare cu ale mele si, uite-asa invat :).
Acum de exemplu, citeam ca este aproape imposibil sa slabesti daca in fiecare zi apare cate ceva nepermis in meniu:(.. trebuie sa fiu atenta la asta pt ca sunt cat se poate de inconsecventa :(.

Te pupic si spor mult!

Tori 27 feb 2010 17:07:01

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Salut fetelor! Sunt noua aici,si cu toate ca am o vechime considerabila in a tine cure de slabire,am nevoie de sustinere.Pe scurt,dupa ce nu mai reuseam sa slabesc cu nici o dieta si nici un fel de sport,am trecut pe "pastilute".Colegele mele balerine se chinuiau de luni de zile cu acest medicament,si in afara de starea de rau abia daca au reusit sa dea jos 2-3 kilograme,in schimb la mine a functionat de minune,si chiar daca pare socant,in doua saptamani am slabit 13 kg( de la 63 am ajuns la 50),Asta s-a intamplat in toamna anului 2008,iar pina octombrie anul trecut m-am mentinut la aceeasi greutate fara nici un fel de probleme.In urma unor probleme de sanatate,am fost nevoita sa fac un tratament cu Prednison,care intr-o luna jumate m-a "umflat" cu 12 kg.De atunci ma straduiesc sa ajung din nou la greutatea normala,dar nu am mai reusit,Am incercat chiar si medicamentul "minune" dar de data asta nu a mai avut efect.De 3 saptamani am inceput cura de slabire cu orez( nu chiar stricta ca in dieta japoneza) si am reusit sa scap de 5 kg,dar tot nu e suficient,iar acum sunt intr-o faza de stagnare care ma dispera!Asa ca va rog....daca aveti sfaturi,idei,ceva care sa ma ajute,nu va sfiiti sa mi le spuneti!Va multumesc anticipat!
Pupici,succes,si toate cele bune!

nicol 28 feb 2010 16:21:59

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Nu mai vorbeste nimeni pe aici?:(:(

ianna 28 feb 2010 17:05:29

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Citat:

Anterior postat de Tori (Post 100677)
Salut fetelor! Sunt noua aici,si cu toate ca am o vechime considerabila in a tine cure de slabire,am nevoie de sustinere.Pe scurt,dupa ce nu mai reuseam sa slabesc cu nici o dieta si nici un fel de sport,am trecut pe "pastilute".Colegele mele balerine se chinuiau de luni de zile cu acest medicament,si in afara de starea de rau abia daca au reusit sa dea jos 2-3 kilograme,in schimb la mine a functionat de minune,si chiar daca pare socant,in doua saptamani am slabit 13 kg( de la 63 am ajuns la 50),Asta s-a intamplat in toamna anului 2008,iar pina octombrie anul trecut m-am mentinut la aceeasi greutate fara nici un fel de probleme.In urma unor probleme de sanatate,am fost nevoita sa fac un tratament cu Prednison,care intr-o luna jumate m-a "umflat" cu 12 kg.De atunci ma straduiesc sa ajung din nou la greutatea normala,dar nu am mai reusit,Am incercat chiar si medicamentul "minune" dar de data asta nu a mai avut efect.De 3 saptamani am inceput cura de slabire cu orez( nu chiar stricta ca in dieta japoneza) si am reusit sa scap de 5 kg,dar tot nu e suficient,iar acum sunt intr-o faza de stagnare care ma dispera!Asa ca va rog....daca aveti sfaturi,idei,ceva care sa ma ajute,nu va sfiiti sa mi le spuneti!Va multumesc anticipat!
Pupici,succes,si toate cele bune!


lasa dietele minune...papa sanatos, calitativ si nu cantitativ, in jur de 1200kcal/zi si fa ceva miscare...sport faci?

Diviana 28 feb 2010 20:16:08

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
ce cura cu orez tori? adika mai exact ce ai papat?

gargara 28 feb 2010 20:58:44

Re: trebuie sa slabesc 9 kg
 
buna tuturor!
am inceput si eu regimul disociat de o sapt si am slabit 2 kg ,mai am 8kg!


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:26:52.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO