forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 10 - 20 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-10-20-kg/)
-   -   Vreau sa slabesc cel putin 15 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-10-20-kg/vreau-slabesc-cel-putin-15-kg-1026.html)

Laura 20 aug 2009 23:27:16

Re: Vreau sa slabesc cel putin 15 kg
 
Pai....draga Slabuta ......ma tot mir de voi toate care aveti o greutate pe care o aveam si eu acum 3 ani si mi-e asa de ciuda...........................:((:((:((>:)De atunci cred ca in fiecare saptamana imi spun ca o sa mananc mai sanatos si o sa fac sport mai mult.....x-(x-(x-(,......deocamdata nu am reusit sa ma tin de promisiuni decat vreo 2 zile.....#:-s:-stotdeauna apare vreo sarbatoare sau o aniversare sau o nunta.....si iar fac exces....x-(As putea sa fac macar sport,.....daca nu ar fi lenea...........cand imi amintesc ca faceam sport in fiecare seara si ma simteam splendid......acum mi-e lene sa fac si 20 de abdomene:-s%-(^:)^sunt teribil de lenesa in ultimul timp in privinta sportului si a supravegherii alimentatiei.....
CERTATI-MA,spuneti-mi ca sunt grasa ca sunt urata ca..... ........spuneti-mi ceva sa ma motiveze.......sa ma motiveze pe viata....sa nu mai stau asa nepasatoare.....m-am saturat asa de tare sa se uite la mine unii si altii cu priviri rautacioase:((X_X si sa nu mai incap in hainele mele......dar tot nu prea reusesc sa fac nimic!!!!!!!!!!!! Dietele de care vorbiti voi mi se par asa de complicate si asa de greu sa tot verifici fiecare aliment cu calculatorul caloric......:((#-o:-@@-). Stiu asa de bine in teorie ce sa fac ca eu sa slabesc, imi cunosc asa de bine "toanele" corpului cu privire la slabit.......dar totul se pierde in fata unei farfurii cu mancare:((:((:(( chiar daca nu e cine stie ce delicateta.....nu ma pot abtine!!!!!!!!!!!!!!! VREAU SA SLABESC:((:((:((

Vampiritza94 27 aug 2009 14:23:40

Re: Vreau sa slabesc cel putin 15 kg
 
shtitzi ce .... o saptamana ( am incercat dieta aia cu lamai dar nu am putut sa o tzin - prea multe lamai:-s:-s-)pe langa acea dieta am renuntat treptat treptat la dulciuri si la paine ...astfel ca dupa o saptamana nu mai simtzeam nevoia aia nebuna de a manca dulciuri sau paine la orice masa ... si acum cand intervine vreo masa ( spre ex cand vine mama de la servici si mananca ) .... imi fac de lucru ...ori merg la caculator , ori citesc etc....si pana la urma cred ca asta e si secretul slabitului - sa reduci putin cate putin din ceea ce mananci - si bineinteles sa faci sport ..... cu toate ca am stat a tzara nuprea am profitat de sptiu...dar am auzit ca un foarte bun exercititu este saritul coardei ... oricum recomand celor care au o varsta apropiata cu a mea sa nu incerce fel si fel de dieta pt ca nu se vor tzine de ele - cu sigurantza - ci sa reduca din consumul zilnic putin cate putin .... dupa o saptamana in care nu am mancat paine ... pur si simplu am fost uimita sa vad ca nu mai sunnt asa dependenta de ea , dar si de dulciuri ....rezultate inca nu au aparut dar sper ca in curand vor fi .... in orice caz va multzumesc tuturor celor care mi-atzi dat sfaturi .... sper sa devin una dintre slabute curand....:P:P:P:D:D:D:x=((=((>:D<>:D<>:D<;););):) :):)

raluka 27 aug 2009 20:37:53

Re: Vreau sa slabesc cel putin 15 kg
 
Buna seara,

m-am inscris si eu astazi pe acest site...dand de el din intamplare...nu stiu ce prostii cautam pe internet.Am citit in mare ceea ce se afla postat pe site referitor la calorii..consumul lor...formulele de aflare a greutatii ideale.. si m-am decis sa ma inscriu si eu.Unde-s multi puterea creste nu?momentan am 69 kg la o inaltime de 1.65.Nu am fost dintotdeauna slaba...dar ma multumea aspectul meu.De un an insa am inceput sa ma ingras....m-am angajat .am mai trecut si pe la fast-food-uri;;)..si.putin cate putin...am pus kg dupa kg.Am incercat cam 2 saptamani sa tin dieta disociata...am observat ceva imbunatatiri 2,5kg lipsa...dar am mai trisat si s-au pus la loc.Plus ca mi se face rau de la carnea de pui la gratar simpla...imi vine sa vomit...in fine.Acuma m-am hotarat:voi incepe incet dar sigur sa imi monitorizez caloriile adunate...si cele consumate si sper si cu ajutorul vostru sa ajung daca nu la greutatea mea target (55kg) la o greutate acceptabila..astfel incat cand ma uit in oglinda sa nu mai plec capul.

Va multumesc ...si....la treabaaaaaaaa:)>:D<:-*

Slabuta 27 aug 2009 20:52:06

Re: Vreau sa slabesc cel putin 15 kg
 
Citat:

Anterior postat de raluka (Post 22388)
Buna seara,

m-am inscris si eu astazi pe acest site...dand de el din intamplare...nu stiu ce prostii cautam pe internet.Am citit in mare ceea ce se afla postat pe site referitor la calorii..consumul lor...formulele de aflare a greutatii ideale.. si m-am decis sa ma inscriu si eu.Unde-s multi puterea creste nu?momentan am 69 kg la o inaltime de 1.65.Nu am fost dintotdeauna slaba...dar ma multumea aspectul meu.De un an insa am inceput sa ma ingras....m-am angajat .am mai trecut si pe la fast-food-uri;;)..si.putin cate putin...am pus kg dupa kg.Am incercat cam 2 saptamani sa tin dieta disociata...am observat ceva imbunatatiri 2,5kg lipsa...dar am mai trisat si s-au pus la loc.Plus ca mi se face rau de la carnea de pui la gratar simpla...imi vine sa vomit...in fine.Acuma m-am hotarat:voi incepe incet dar sigur sa imi monitorizez caloriile adunate...si cele consumate si sper si cu ajutorul vostru sa ajung daca nu la greutatea mea target (55kg) la o greutate acceptabila..astfel incat cand ma uit in oglinda sa nu mai plec capul.

Va multumesc ...si....la treabaaaaaaaa:)>:D<:-*

Buna Raluka si bine ai venit printre slabute :)>:D<

Asa-i, unde-s multi puterea creste, si in cazul nostru, kilogramul ne paraseste :D

Fast-food-urile sunt pe locul I la inamicii siluetei :D Vin mezelurile, prajelile, dulciurile, bauturile carbogazoase..

La dieta disociata, e un pic cam aiurea situatia, cel putin asa a fost la mine, daca nu vroiam sa ma ingras la loc, trebuia sa mananc disociat in continuare ;)

Eu zic sa iti duci evidenta la calorii, sa faci miscarica cat mai multa si sigur rezultatele vor aparea. ;)

Poti manca peste, nu este obligatoriu pui :)

Se poate cu putina vointa, efort si nu te lasa pana nu vezi in oglinda corpul care ti-l doresti :)

raluka 27 aug 2009 21:08:07

Re: Vreau sa slabesc cel putin 15 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 22390)
Buna Raluka si bine ai venit printre slabute :)>:D<

Asa-i, unde-s multi puterea creste, si in cazul nostru, kilogramul ne paraseste :D

Fast-food-urile sunt pe locul I la inamicii siluetei :D Vin mezelurile, prajelile, dulciurile, bauturile carbogazoase..

La dieta disociata, e un pic cam aiurea situatia, cel putin asa a fost la mine, daca nu vroiam sa ma ingras la loc, trebuia sa mananc disociat in continuare ;)

Eu zic sa iti duci evidenta la calorii, sa faci miscarica cat mai multa si sigur rezultatele vor aparea. ;)

Poti manca peste, nu este obligatoriu pui :)

Se poate cu putina vointa, efort si nu te lasa pana nu vezi in oglinda corpul care ti-l doresti :)

iti multumesc pentru incurajari:)

asta o sa si fac:multa miscare...eu oricum sunt o persoana care face miscare...dar nu ff multa :mers pe jos, activitati casnice, bicicleta eliptica, abdomene (ultimele 2 mai rar)...dar o sa incep serios...nu foarte tare din prima...usor, usor.

Din pacate mie nu imi place pestele decat in conserve:(...nu stiu de ce...

La prajeli am renuntat, treptat si la paine..inainte mancam cam una pe zi...acuma o felie...dulciuri foarte rar....si in rest binisor as putea spune...

Ma ambitionez sa slabesc!Vreau sa slabesc!Trebuie sa slabesc!

Slabuta 27 aug 2009 21:12:31

Re: Vreau sa slabesc cel putin 15 kg
 
Citat:

Anterior postat de raluka (Post 22402)
iti multumesc pentru incurajari:)

asta o sa si fac:multa miscare...eu oricum sunt o persoana care face miscare...dar nu ff multa :mers pe jos, activitati casnice, bicicleta eliptica, abdomene (ultimele 2 mai rar)...dar o sa incep serios...nu foarte tare din prima...usor, usor.

Din pacate mie nu imi place pestele decat in conserve:(...nu stiu de ce...

La prajeli am renuntat, treptat si la paine..inainte mancam cam una pe zi...acuma o felie...dulciuri foarte rar....si in rest binisor as putea spune...

Ma ambitionez sa slabesc!Vreau sa slabesc!Trebuie sa slabesc!


Pentru putin :)

Bun, daca esti dinamica este un plus mare :)
Hai cu noi in clubul elipticelor :D http://forum.slabute.ro/sport/clubul...tica-1030.html
Zilnic ne dam startul una la alta, asa ca nu ai incotro si te bagi la pedalat :D

Pestele din conserva e cam gras, doar tonul in apa e acceptabil :)

Vad ca esti pusa pe treaba, asta-i bine :)

Succes si sa ne auzim numai cu kg in minus :)

raluka 06 sep 2009 16:18:25

Re: Vreau sa slabesc cel putin 15 kg
 
Buna ziua

a trecut ceva timp de cand nu am mai scris pe aici ceva...ma simt foarte bine...mananc rational....fac si ceva miscare...si de mai bine de o saptamana am ajuns la 68.3 :)

e adevarat...ma cantaresc dimineata ( o data la 2-3 zile)...si vreau sa va spun ca ma simt minunat.in paralel am inceput sa folosesc si dieta cu miere si scortisoara dimineata si seara si e bine.

Bafta la slabit!!!

alina_neamt 10 sep 2009 20:22:28

Re: Vreau sa slabesc cel putin 15 kg
 
Citat:

Anterior postat de raluka (Post 26159)
Buna ziua

a trecut ceva timp de cand nu am mai scris pe aici ceva...ma simt foarte bine...mananc rational....fac si ceva miscare...si de mai bine de o saptamana am ajuns la 68.3 :)

e adevarat...ma cantaresc dimineata ( o data la 2-3 zile)...si vreau sa va spun ca ma simt minunat.in paralel am inceput sa folosesc si dieta cu miere si scortisoara dimineata si seara si e bine.

Bafta la slabit!!!

buna!!! cum e dieta cu miere si scortisoara dimineata si seara???nu am auzit de ea......poti sa imi dai cateva detalii?? te rog!!
si am inceput sa pun serios pe treaba.......deocamdata nu vad nimic la cantar si nici la haine.......sper sa nu ma descurajez si sa merg mai departe!!!

sweetyancutza 11 sep 2009 08:27:01

Re: Vreau sa slabesc cel putin 15 kg
 
Citat:

Anterior postat de alina_neamt (Post 29211)
buna!!! cum e dieta cu miere si scortisoara dimineata si seara???nu am auzit de ea......poti sa imi dai cateva detalii?? te rog!!
si am inceput sa pun serios pe treaba.......deocamdata nu vad nimic la cantar si nici la haine.......sper sa nu ma descurajez si sa merg mai departe!!!

uite ce am gasit pe net:P

CURA DE SLABIRE
Zilnic, dimineata, cu jumatate de ora inainte de micul dejun, pe stomacul gol si seara inainte de culcare, bea miere si scortisoara pudra fiarta in apa. Daca este luata regulat, reduce greutatea si celei mai obeze persoane. De asemenea aceasta bautura consumata in mod regulat, nu lasa CELULELE DE GRASIME SA SE MAI ACUMULEZE (WOW), chiar daca aceea persoana continua sa manince o dieta bogata in calorii.

mvthebest 11 sep 2009 08:43:20

Re: Vreau sa slabesc cel putin 15 kg
 
Citat:

Anterior postat de sweetyancutza (Post 29459)
uite ce am gasit pe net:P

CURA DE SLABIRE
Zilnic, dimineata, cu jumatate de ora inainte de micul dejun, pe stomacul gol si seara inainte de culcare, bea miere si scortisoara pudra fiarta in apa. Daca este luata regulat, reduce greutatea si celei mai obeze persoane. De asemenea aceasta bautura consumata in mod regulat, nu lasa CELULELE DE GRASIME SA SE MAI ACUMULEZE (WOW), chiar daca aceea persoana continua sa manince o dieta bogata in calorii.

Ancutza, u ai incercat aceasta cura? Chiar functioneaza?:-/


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:49:16.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO