forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-50-kg-60-kg/)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-50-kg-60-kg/jurnal-slabit-slabute-grupa-50-60-kg-ii-10180.html)

danielaslim 28 dec 2011 16:55:39

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de coco23 (Post 884818)
Daniela, nu prea inteleg al doilea ticker al tau, de la 70 la 45?? cred ca e un pic ... gresit:P?

Nu stiu cum reusiti sa tineti SB. am citit articolul Slabutei dar nicaieri nu scria de fructe, ca nu am voie:(

Desprre IG - Indicele Glicemic ce parere aveti? ati incercat?

ala e vechiul meu vis gresit:))
eu am slabit acum asta vara de la 70 la 62....si cand aveam 70 imi doarea sa ajung la 45 acum mai mai linistit si imi doresc doar 50 ca sa mai am cat de cat forme:D si e total gresit!
fetelor lansez o provocare:o luna fara dulciuri!!!
eu am de gand sa ma bag voi vreti? si sa incepem de maine chestia asta sau care vrea...dupa revelion cand o sa fie totul mai linistit:D ce parere aveti?:>

danielaslim 28 dec 2011 16:58:07

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de coco23 (Post 884818)
Daniela, nu prea inteleg al doilea ticker al tau, de la 70 la 45?? cred ca e un pic ... gresit:P?

Nu stiu cum reusiti sa tineti SB. am citit articolul Slabutei dar nicaieri nu scria de fructe, ca nu am voie:(

Desprre IG - Indicele Glicemic ce parere aveti? ati incercat?

despre indicele glicemic....e un fel de regim montignac daca te apuci sa ti cont de el....e foarte bun ...south beach este o dieta care tine cont de indicii glicemici si de aceea sa da jos mai intai din burta si apoi de pe alte zone"problema" e o dieta foarte buna te asigur ca daca o incerci o sa slabesti garantat!

coco23 28 dec 2011 17:00:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II)
 
Ahaa, am intelles:) nu rezist fara fructe, totusi:(

O sa incerc dupa revelion provocarea ta:D Tu ai mai slabit de la inceputul dietei?:)

LOREDANA99 28 dec 2011 17:02:57

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II)
 
eu ma bag la "o luna fara dulciuri"...dupa revelion:D...eu una nu sunt oricum cu dulciurile, fac fata fara probleme:P

danielaslim 28 dec 2011 17:08:36

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de coco23 (Post 884856)
Ahaa, am intelles:) nu rezist fara fructe, totusi:(

O sa incerc dupa revelion provocarea ta:D Tu ai mai slabit de la inceputul dietei?:)

pai eu la inceput cam intro luna jumate am dat jos 5 kg...si acum sa vad cemi zice cantarul pe 5 ianuarie:-s cred ca daca o sa scot dulciurile o sa fie mai bun cu mn si o sami arate mai putin:X am ajung cred ca la 56,5 kg...dar astept pana pe 5 sa vad ce bucurii imi face....ca sigur am cel putin minus ~500 gr ....as fi super fericita si daca miar arata 56,5 ca stiu ca mam mentinul foarte bine cu craciunul si restul! daca e sa numar...cam dupa 7 zile sugarfree:)) o sa ma cantaresc:D

danielaslim 28 dec 2011 17:11:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 884860)
eu ma bag la "o luna fara dulciuri"...dupa revelion:D...eu una nu sunt oricum cu dulciurile, fac fata fara probleme:P

abia te astept>:D< eu tio iau in fata si incep de maine ...desi ma cam cheama ciocolata cu nuga,cu capsune si cu crema de cioco din frigider:)) rezist eu cumva:))) cred ca imi fac un abonamentla un site cu filme ca sa ma ce face cand mie pofta de cioco si dulciuri...acum iam zis mamei ca dak vrea sa faca salata beouf fara telina si cu putini cartofi....si im zis ca mananc ...dar io tot ca mn fac si nu o sa ma ating de ea nici sa ma bati=))

LOREDANA99 28 dec 2011 17:13:47

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 884875)
abia te astept>:D< eu tio iau in fata si incep de maine ...desi ma cam cheama ciocolata cu nuga,cu capsune si cu crema de cioco din frigider:)) rezist eu cumva:))) cred ca imi fac un abonamentla un site cu filme ca sa ma ce face cand mie pofta de cioco si dulciuri...acum iam zis mamei ca dak vrea sa faca salata beouf fara telina si cu putini cartofi....si im zis ca mananc ...dar io tot ca mn fac si nu o sa ma ating de ea nici sa ma bati=))

cati ani ai Daniela?nu e cam putin 49 de kg...vad ca ai 1,68 m inaltime, ca si mine...bn, si eu am oasele usoare si par mai "pufoasa"

Jen 28 dec 2011 17:16:12

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de Anca82 (Post 884678)
hmm , sincer , nu tin nici un fel de dieta ,acum am inceput sa ma documentez .
Eu m-am gandit, pt inceput, sa-mi monitorizez consumul caloric pe zi si apoi sa incerc sa-l descresc astfel incat sa pierd incet kilogramele ..Cam asa sta teoria :D ,vedem si ce-mi iasa :P.
Urmezi o dieta anume ?

Mersi .

Foarte bine, mi se pare cea mai buna!;;)

silviadm 28 dec 2011 17:26:44

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II)
 
buna fetele :">ce mai faceti:D>:D<>:D<sunt doar in trecere..in ultima perioada am fost cam ocupata#:-s...am avut putin timp liber ...:">dupa revelion voi veni cu noi forte de mentinere si de sport;;);;)va poopacesc si o seara buna va doresc...:-*:-*

danielaslim 28 dec 2011 18:01:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 884881)
cati ani ai Daniela?nu e cam putin 49 de kg...vad ca ai 1,68 m inaltime, ca si mine...bn, si eu am oasele usoare si par mai "pufoasa"

paii sa ma prezint.....ma numerc Nicole Daniela Alexandra=)) cam lung..stiu:))si am 24 de ani::"> pai ma gandeam sa ajung maxim la 49...pe mn cel mai mult ma intereseaza sa nu mai fiu pufoasa asa ca la 49 ar fi perfect....ca eu si la 52 ma credeam grasa....acum vreau sa dau jos calumea de peste tot!


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:13:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO