forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-60-kg-70-kg/)
-   -   Sunt o cauza pierduta (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-60-kg-70-kg/sunt-cauza-pierduta-3391.html)

curly.light 05 apr 2010 21:14:39

Sunt o cauza pierduta
 
o dau in bara in fiecare zi :"> nici nu cred ca as trebui luata in calcul ,intrucat slabutele ar trebui sa aiba ambitie. Eu nu am .Nu pot sa ma abtin ,nu pot sa fac sport regulat :-s poate sunt o lenesa si o dependenta de mancare :-s Dar oricum ,sunt o cauza pierduta:(:(:(:(
bafta fetele >:D<>:D<>:D<>:D<

ianna 05 apr 2010 21:18:57

Re: Slabute, sariti in ajutor!
 
Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 137755)
o dau in bara in fiecare zi :"> nici nu cred ca as trebui luata in calcul ,intrucat slabutele ar trebui sa aiba ambitie. Eu nu am .Nu pot sa ma abtin ,nu pot sa fac sport regulat :-s poate sunt o lenesa si o dependenta de mancare :-s Dar oricum ,sunt o cauza pierduta:(:(:(:(
bafta fetele >:D<>:D<>:D<>:D<


Nu exista cauza pierduta cand e vorba de corpul tau.;) Parerea mea e ca inca nu ai ajuns la pragul "gata! ajunge!"..."gata! nu ma mai suport!"..."trebuie ca nu ma mai simt bine" etc. Nu cred ca ai inca destula motivatie sau nu ai gasit-o sau nu o" folosesti" cum trebuie.

curly.light 07 apr 2010 13:08:20

Re: Slabute, sariti in ajutor!
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 137760)
trebuie ca nu ma mai simt bine" etc. Nu cred ca ai inca destula motivatie sau nu ai gasit-o sau nu o" folosesti" cum trebuie.

Sunt constienta de asta. Dar totul e ,in final , o lupta cu corpul meu :) sii ,daca nici pe asta nu o pot duce . . .

ianna 07 apr 2010 13:14:35

Re: Slabute, sariti in ajutor!
 
Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 139883)
Sunt constienta de asta. Dar totul e ,in final , o lupta cu corpul meu :) sii ,daca nici pe asta nu o pot duce . . .



aiiii acum am vazut ca ai 15 anisori ! multi inainte ! Deci trece la o dieta sanatoasa...fara prajeli, paine, dulciuri, zahar, sucuri si mult sport...esti in crestere si ai nevoie de multe vitamine, proteine si fier... crede-ma daca incepi sa renunti la "ce ne ingrasa"...amestecat cu sport de 3 ori pe sapt cca 30 min- 1 ora... ai sa ai un corp de invidiat... ca-l modelezi de pe acum ...cat esti in crestere... nu ca noi babutele ...la batranetze:))

justbelieve 07 apr 2010 20:59:33

Re: Slabute, sariti in ajutor!
 
Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 139883)
Sunt constienta de asta. Dar totul e ,in final , o lupta cu corpul meu :) sii ,daca nici pe asta nu o pot duce . . .

Suntem de aceeasi varsta:)

Chestia e ca trebuie doar sa vrei,si totul vine de la sine.Gandeste-te de exemplu cum ai arata in costum de baie si vei atrage toate privirile baietilor.Poate asta e motivatia necesara:)).Incearca sa mananci sanatos,sa faci sport si incetul cu incetul kg vor disparea.Stiu ca e usor de spus si greu de facut,dar merita sa incerci.Din pacate traim intr-o lume in care aspectul fizic conteaza,si inca mult.Dar fa-o pentru tine.
>:D<

Sand 07 apr 2010 22:34:09

Re: Slabute, sariti in ajutor!
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 140521)
Suntem de aceeasi varsta:)

Chestia e ca trebuie doar sa vrei,si totul vine de la sine.Gandeste-te de exemplu cum ai arata in costum de baie si vei atrage toate privirile baietilor.Poate asta e motivatia necesara:)).Incearca sa mananci sanatos,sa faci sport si incetul cu incetul kg vor disparea.Stiu ca e usor de spus si greu de facut,dar merita sa incerci.Din pacate traim intr-o lume in care aspectul fizic conteaza,si inca mult.Dar fa-o pentru tine.
>:D<

Problema e ca nu vrea. Si nu numai ca nu vrea dar s-a autoconvins ca nu o sa poata niciodata sa slabeasca. Punct.

Cand cineva se autoconvinge de ceva...pai poa' sa se dea toti cu fundul de pamant in jurul lui/ei ca tot nimic nu rezolva. Trebuie sa se dezvete/dezconvinga...sau cum sa zic:P...asa ceva.:D

Chestia cu costumul de baie nu e valabila pentru toata lumea. Ce faci daca pe ea nu o intereseaza sa se uite tipii de pe plaja fix in fundul ei?;;)

Liviutzza 07 apr 2010 22:44:40

Re: Slabute, sariti in ajutor!
 
Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 139883)
Sunt constienta de asta. Dar totul e ,in final , o lupta cu corpul meu :) sii ,daca nici pe asta nu o pot duce . . .

Daca erai o "cauza pierduta" nu erai aici!Daca ai intrat si ti-ai spus problema e deja un pas inainte..esti in crestere la 15 anisori,trebuie sa faci pasi mici si sa iti creezi un stil de viata sanatos!O sa vezi cum o sa dispara si kg si o sa apara increderea in tine!Succes!>:D<>:D<

ududoim 08 apr 2010 15:19:57

Re: Sunt o cauza pierduta
 
Buna fetelor, cred ca si eu sunt o cauza pierduta, si mai mult ca sigur nu mai am asa multa vointa ca altadata. Sunt o mamica super fericita dar care a ramas cu 20 kg dupa nastere (baietelul are deja 4 ani dar eu nu am mai dat jos kg). Incerc sa mananc cat mai sanatos sa fac miscare cat pot( adica fara masina ci pe jos, fara lift ci pe scari...) dar degeaba, tot intre 77-82 kg oscilez.

LicuriciColorat 08 apr 2010 15:32:55

Re: Sunt o cauza pierduta
 
Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 137755)
o dau in bara in fiecare zi :"> nici nu cred ca as trebui luata in calcul ,intrucat slabutele ar trebui sa aiba ambitie. Eu nu am .Nu pot sa ma abtin ,nu pot sa fac sport regulat :-s poate sunt o lenesa si o dependenta de mancare :-s Dar oricum ,sunt o cauza pierduta:(:(:(:(
bafta fetele >:D<>:D<>:D<>:D<


Trebuie sa iti gasesti in tine motivatia,totul tine de tine,incerca sa gandesti pozitiv,renunta la gandurile cu NU POT,daca VREI poti,incerca sa mananci sanatos cum ar fii: fructe,legume,carnita salaba,cereale,2l apa pe zi + sport,nu uita ca sportul conteaza pentru dezvoltarea ta(mai ai cativa anisori in care vei mai creste),incerca sa te imaginezi salaba(daca iti doresti cu adevarat asta),cum ar fi viata ta,ai fii mai fericita,ai imbraca alte haine,daca constati ca merita sa slabesti atunci SLABESTE,dar nu uita slabeste sanatos:)

curly.light 17 apr 2010 15:01:46

Re: Slabute, sariti in ajutor!
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 139889)
nu ca noi babutele ...la batranetze:))

Multumesc de incurajare ianna>:D< daar sa stii ca nu cred ca esti babutza la asa o varsta frumoasa:)):-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:29:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO