forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-70-kg-80-kg/)
-   -   Grasimea de sub fund (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-70-kg-80-kg/grasimea-sub-fund-3089.html)

clauditza14 12 mar 2010 14:26:08

Grasimea de sub fund
 
Deki am avut o problema q greutatea meareu..tot timpul am fst mai grasa cu 3-5 kg decat ar treb..nu ma deranjat nikiodata aveam forme..imi plakea..dar 14 kg:|?? am inebunith knd am urcat p cantar..problema mea mare..grasimea de sub fund..o urasc..nu stiu cum sa scap de ea..Vreo idee?

ianna 12 mar 2010 14:53:19

Re: Ajutorrrr...grasimea de sub fund
 
Citat:

Anterior postat de clauditza14 (Post 115770)
Deki am avut o problema q greutatea meareu..tot timpul am fst mai grasa cu 3-5 kg decat ar treb..nu ma deranjat nikiodata aveam forme..imi plakea..dar 14 kg:|?? am inebunith knd am urcat p cantar..problema mea mare..grasimea de sub fund..o urasc..nu stiu cum sa scap de ea..Vreo idee?

1. o dieta sanatoasa... cu un minin de 1000 kcal/zi...poti incepe o sapt sau 2 cu renuntarile la mancarea nesanatoasa sau care ingrasa..precum painea, fainoasele, uleiul, grasimile, dulciurile, zaharul si sucurile

2. sport sport si iar sport. Incepe cu pilates si start walking... sau dans rapid- gen zumba ...dupa plac...de 3 ori pe sapt...15-30 min si dupa ce pierzi un numar considerabil de kilo...si iti creste rezistenta la sport ...poti practica si cardio genul tae-bo

Slabuta 12 mar 2010 16:46:22

Re: Grasimea de sub fund
 
Citat:

Anterior postat de clauditza14 (Post 115770)
Deki am avut o problema q greutatea meareu..tot timpul am fst mai grasa cu 3-5 kg decat ar treb..nu ma deranjat nikiodata aveam forme..imi plakea..dar 14 kg:|?? am inebunith knd am urcat p cantar..problema mea mare..grasimea de sub fund..o urasc..nu stiu cum sa scap de ea..Vreo idee?

Buna si bine ai venit printre noi :)

Sport, sport si iar sport ;)
Sustinut de o dieta echilibrata, te vor ajuta cu siguranta.

Incearca aerobic, zumba, dans, cardio in special, si monitorizeaza-ti evolutia cu masuratori. :)

Solutii-minune sigur nu exista, prin efort insa, vei obtine rezultate frumoase ;)

Red_Rose 12 mar 2010 20:28:06

Re: Grasimea de sub fund
 
si eu am acolo grasime :( si celulita.Iata burta am putut s-o fac cit de cit mai frumoasa dar sub fund inca nu imi iese cu toate ca deja am 55 kg,inainte credeam ca la 55 voi fi ft slaba insa nu e asa caci depinde si daca ai grasimie,celulita,nu doar kg iti reprezinta corpul :)

clauditza14 12 mar 2010 22:15:55

Re: Grasimea de sub fund
 
De 3 zile fak 15 min aerobic pt fesele exterioare si interioare si 45 de min tae bo..e bn nu? Am inkeput cu dreptul zik io..Adik akum am 3 mese pe zi..legume multe..gratar..paine delok:((ceai fara zahar..inker sa nu depasesc 1000kcal :D
Voi in kat timp credeti ca se vor vedea niste rezultate..vizibile?:D

mvthebest 12 mar 2010 22:22:21

Re: Grasimea de sub fund
 
Eu am celulita sub fund:((:((:((
Ce exercitii ma ajuta sa scap de ea:(( Si in cat timp as scapa?;;);;);;)

DrIulia2010 12 mar 2010 23:53:55

Re: Grasimea de sub fund
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 116241)
Eu am celulita sub fund:((:((:((
Ce exercitii ma ajuta sa scap de ea:(( Si in cat timp as scapa?;;);;);;)


Cardio(banda-alergat,bicicleta)intens,lichide multe,si o alimentatie saraca in grasimi si zahar.

Red_Rose 13 mar 2010 10:09:03

Re: Grasimea de sub fund
 
Citat:

Anterior postat de clauditza14 (Post 116238)
De 3 zile fak 15 min aerobic pt fesele exterioare si interioare si 45 de min tae bo..e bn nu? Am inkeput cu dreptul zik io..Adik akum am 3 mese pe zi..legume multe..gratar..paine delok:((ceai fara zahar..inker sa nu depasesc 1000kcal :D
Voi in kat timp credeti ca se vor vedea niste rezultate..vizibile?:D

pai de la incpeut repede se vor duce vrio 7 kg insa mai apoi sa nu te lasi caci se duc mult mai greu.

Olguta4ever 13 mar 2010 10:17:07

Re: Grasimea de sub fund
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 116480)
pai de la incpeut repede se vor duce vrio 7 kg insa mai apoi sa nu te lasi caci se duc mult mai greu.

Red roze cum te numesti??? Apropo ai slabit 18 kg??????? wowwwww dar nu am vazut la tine poze cu atitea kg, pune si tu citeva ca sa se vada evolutia! Si in cit timp ai slabit asa frumos??? Si inca ceva imi poti da linkul la video cu pilates pe care il faci???

mvthebest 13 mar 2010 10:17:39

Re: Grasimea de sub fund
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 116348)
Cardio(banda-alergat,bicicleta)intens,lichide multe,si o alimentatie saraca in grasimi si zahar.

Banda-alergat nu am cum. De alergat alerg dar rar,dar fac start walking,cate-o data si 1h, este bun si asta?8-|
Grasimi nu imi iei multe,in schimb carbo tot timpul imi iese in plus:(


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:31:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO