forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-70-kg-80-kg/)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-70-kg-80-kg/jurnal-slabit-slabute-grupa-70-80-kg-3734.html)

sunshine 21 iun 2010 21:10:07

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de drojdiuta paula (Post 227512)
salutare
intru si eu in clubul celor care vor sa slabeasca, de fapt incerc sa intru de vreo 4 ani, de cand m-am ingrasat dar ma tot impiedic de ceva si nu pot trece pragul:D.si pana sa ma hotarasc serios sa slabesc am mai pus vreo zece kg pe mine, ca doar nu aveam destule, am mai luat, doar mai este loc:-o.
m-am decumentat si am tot citit ce e bine, ce e sanatos si m-am oprit de stilul de viata promovat de Michel Montignac.A tinut cineva? are rezultate pe durata lunga?10x

bine ai venit! ai ales o dieta sanatoasa! eu am tinut, daca ai nelamuriri nu ezita sa ma intrebi, cunosc principiile, dar la fel de bine le cunosc si fetele de aici Dieta Michel Montignac fete care au rezultate mai bune decat maine

Citat:

Anterior postat de kl3o4 (Post 227516)
Buna fetele!

Ma alatur si eu voua in lupta cu kilogramele sperand ca o sa reusesc sa ajung o data si-o data la greutatea mult visata. De mica am fost mai plinuta iar acum am ajuns la destul de neplacuta greutate de 78 de kg. Imi doresc sa slabesc asa ca de astazi am inceput cu eliminarea grasimilor, painii si dulciurilor, si nu mai mananc cina la 22. :P Am inceput si cu niste pilates (al naibii de grele daca nu ai antrenament) si am obosit imediat. Se vede ca sedentarismul dauneaza grav sanatatii.
Oricum, de azi mi-am propus sa fiu mai disciplinata si sper sa reusesc sa slabesc, poate si cu putin sprijin din partea voastra.
Deocamdata nu tintesc spre teluri foarte mari pentru ca stiu ca e greu, asa ca ma multumesc cu incet si sigur. :)

Va pup si va urez o seara buna!

asa este cel mai sigur ca acele kg nu vor reveni. sportul incepi cu ce e mai usor si maresti intensitatea si durata pe parcurs. oricum fara sport nu exista slabit frumos

aveti aici si un mic ghid folositor Ghidul slabutelor incepatoare

Amma 21 iun 2010 23:51:58

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
buna sunshine!!!!da am vazut si stiu despre pastile...dar nu mai reuseam sa slabesc desi mancam fff putin...efectiv m-am saturat....si nu mai stiam ce sa incerc...deci nu sfatuiesc pe nimeni dar eu am facut-o din disperre si sper ca makr asa sa slabesc......

sunshine 22 iun 2010 05:42:06

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de Amma (Post 227807)
buna sunshine!!!!da am vazut si stiu despre pastile...dar nu mai reuseam sa slabesc desi mancam fff putin...efectiv m-am saturat....si nu mai stiam ce sa incerc...deci nu sfatuiesc pe nimeni dar eu am facut-o din disperre si sper ca makr asa sa slabesc......

nu mai slabeai pt ca te infometai ;) este lucrul pe care tot il auzim aici e site, nu mancati sub 1000 cal! pt ca nu veti slabi.
ma bucu ca ai renuntat la pastile, te poti informa aici Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro

Irina Costas 22 iun 2010 09:41:58

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Buna kl3o4 sibine ai venit printre noi!
Te asteptam cu mai multe detalii despre regimul pe care vrei sa-l urmezi!
O zi bunaaa!!!

andra_aly 22 iun 2010 09:57:02

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 226206)
Buna fetelor !
Tocmai am mancat, dietetic si bun > pulpite de pui dezosate fara piele la abur, amestec mexican la abur si broccoli :-& la abur.
Nu mai mananc broccoli cat traiesc :)) asa rau mi s-o parut.
Voi mancati broccoli? Daca da, cum il pregatiti?

Buna iulia. nici mie nu imi placea broccoli dar cum il face mama imi place si acum pap:x
il fierbi il lasi bine la scurs, apoi adaugi putina sare si putin ulei de masline. daca vrei il poti si cali putin cum spunea si sunsine;) este super:x
dar nu il face numai la abur...fierbe-l;) ca iasa mai bun.

andra_aly 22 iun 2010 10:03:04

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de kl3o4 (Post 227516)
Buna fetele!

Ma alatur si eu voua in lupta cu kilogramele sperand ca o sa reusesc sa ajung o data si-o data la greutatea mult visata. De mica am fost mai plinuta iar acum am ajuns la destul de neplacuta greutate de 78 de kg. Imi doresc sa slabesc asa ca de astazi am inceput cu eliminarea grasimilor, painii si dulciurilor, si nu mai mananc cina la 22. :P Am inceput si cu niste pilates (al naibii de grele daca nu ai antrenament) si am obosit imediat. Se vede ca sedentarismul dauneaza grav sanatatii.
Oricum, de azi mi-am propus sa fiu mai disciplinata si sper sa reusesc sa slabesc, poate si cu putin sprijin din partea voastra.
Deocamdata nu tintesc spre teluri foarte mari pentru ca stiu ca e greu, asa ca ma multumesc cu incet si sigur. :)

Va pup si va urez o seara buna!

Bine ai venit printre noi>:D< fi sigura ca alaturi de slabute si cu putina ambitie de data aceasta vei reusi sa ajungi la kg dorite:x
ca mare dreptate ai cu sportul:P e greu sa te apuci si de niste genoflexiuni daca esti sedentar de mult;))dar ai sa vezzi caci cu timpul o sa te obisnuiesti:)
la inceput fa mai putin, apoi pe parcurs cresti intensitatea si durata;)
Fi isgura ca daca o iei incet incet o sa fie in primul rand mai usor iar in al doilea rand slabesti frumos;) e bine ca ai eliminat ce e rau si ca incerci sa papicat mai sanatos. iar cu cina sa o iei maxim la 8. ideal ar fi intre 6 si 7:) dar daca te pui sa dormi tarziu se poate si la 8. important e ca nu te pui la somnic imediat dupa ce ai papat. :-s
iar seara mananca ceva lejer. dimineata si la pranz mananca mai bine, consistent.noi suntem alaturi de tine! iti urez mult succes:)

iulika97 22 iun 2010 10:53:54

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de kl3o4 (Post 227516)
Buna fetele!

Ma alatur si eu voua in lupta cu kilogramele sperand ca o sa reusesc sa ajung o data si-o data la greutatea mult visata. De mica am fost mai plinuta iar acum am ajuns la destul de neplacuta greutate de 78 de kg. Imi doresc sa slabesc asa ca de astazi am inceput cu eliminarea grasimilor, painii si dulciurilor, si nu mai mananc cina la 22. :P Am inceput si cu niste pilates (al naibii de grele daca nu ai antrenament) si am obosit imediat. Se vede ca sedentarismul dauneaza grav sanatatii.
Oricum, de azi mi-am propus sa fiu mai disciplinata si sper sa reusesc sa slabesc, poate si cu putin sprijin din partea voastra.
Deocamdata nu tintesc spre teluri foarte mari pentru ca stiu ca e greu, asa ca ma multumesc cu incet si sigur. :)

Va pup si va urez o seara buna!

buna shi bine ai venit printre slabute!!!ai ales o cale sanatoasa si sigura pentru a slabi...felicitari;)...ce sport faci??>:D<:-*>:D<

iulika97 22 iun 2010 10:55:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
andra mam uitat la albumul tau...esti foarte slanbuta...mai vrei sa slabesti??:-*

iulika97 22 iun 2010 10:57:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de Amma (Post 227807)
buna sunshine!!!!da am vazut si stiu despre pastile...dar nu mai reuseam sa slabesc desi mancam fff putin...efectiv m-am saturat....si nu mai stiam ce sa incerc...deci nu sfatuiesc pe nimeni dar eu am facut-o din disperre si sper ca makr asa sa slabesc......

buna amma!!!felicitari pentru cat ai slabit inseamna foarte mult...cum ai reusit???:-*>:D<

andra_aly 22 iun 2010 10:57:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Multumesc:-* mai vreau cam 1 kg. si apoi ma bag tare la sprot pentru tonifiere;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:15:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO