forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 80 kg si 90 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-80-kg-90-kg/)
-   -   Am nevoie de sfaturi si sustinere morala pentru a slabi (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-80-kg-90-kg/nevoie-sfaturi-sustinere-morala-slabi-1637.html)

Pishka 08 feb 2010 10:13:35

Re: Am nevoie de sfaturi si sustinere morala pentru a slabi
 
pai un meniu ar fi intr-o zi format din 5 mese:

Ora 8: rosie, castravete ,10 g de cas si un ou fiert plus 2 felii de paine de secara
Ora 10: 250g fructe: 2 mere ,sau o grefa mai mare, sau o singura banana
Ora 13-14:salata cu 250g pui la gratar(piept) si o felie de paine de secara
Ora 16: fructe dar fara banana, mere ,sau kiwi...250g
Ora 18:30-19:30 salata cu iaurt.

Cam asta e meniul care a dat rezultate super...dar deja m-am cam saturat de el...si s-a obisnuit si organismul cu el...:(

Slabuta 10 feb 2010 17:45:53

Re: Am nevoie de sfaturi si sustinere morala pentru a slabi
 
Citat:

Anterior postat de Pishka (Post 81754)
pai un meniu ar fi intr-o zi format din 5 mese:

Ora 8: rosie, castravete ,10 g de cas si un ou fiert plus 2 felii de paine de secara
Ora 10: 250g fructe: 2 mere ,sau o grefa mai mare, sau o singura banana
Ora 13-14:salata cu 250g pui la gratar(piept) si o felie de paine de secara
Ora 16: fructe dar fara banana, mere ,sau kiwi...250g
Ora 18:30-19:30 salata cu iaurt.

Cam asta e meniul care a dat rezultate super...dar deja m-am cam saturat de el...si s-a obisnuit si organismul cu el...:(


Buna Pishka :)

Hai sa vedem care-i treaba cu meniul tau. :)

Mie mi se pare destul de sanatos regimul tau.
Este foarte bine ca nu te infometeaza.

Banuiesc ca nu e acelasi zilnic? Adica se mai schimba?

Din ce imi dau eu seama cred ca ai ajuns in faza de platou.
Ca sa iesi din ea ai 2 soluti, sa scazi cu 100 de kcal aportul caloric zilnic, adica sa papi un pic mai putin sau sa te apuci sa faci mai mult sport ;) Ca sa ai mai multe arderi.

Este clar ca organismul are nevoie de niste schimbari, pentru ca, asa cum ai spus si tu, s-a obisnuit cu acest regim si nu mai reactioneaza ;)

Pishka 11 feb 2010 00:58:05

Re: Am nevoie de sfaturi si sustinere morala pentru a slabi
 
Iti multumesc pentru sfat,m-am gandit si la asta ,voi incerca si daca sunt rezultate te anunt ...

Multumesc!>:D<

Slabuta 31 mar 2010 20:00:57

Re: Am nevoie de sfaturi si sustinere morala pentru a slabi
 
Citat:

Anterior postat de Pishka (Post 84336)
Iti multumesc pentru sfat,m-am gandit si la asta ,voi incerca si daca sunt rezultate te anunt ...

Multumesc!>:D<

Ce faci Pishka? :)
Merge dieta? :)

Pupici :-*

didienutza 19 apr 2010 08:54:02

Re: Am nevoie de sfaturi si sustinere morala pentru a slabi
 
Buna! Sunt noua pe aici, dar de azi vreau sa ma alatur voua in lupta cu kilogramele. Pentru inceput voi incerca sa tin dieta balerina, apoi mai vedem.....Spor la slabit si voua!

Slabuta 20 apr 2010 13:03:25

Re: Am nevoie de sfaturi si sustinere morala pentru a slabi
 
Citat:

Anterior postat de didienutza (Post 156423)
Buna! Sunt noua pe aici, dar de azi vreau sa ma alatur voua in lupta cu kilogramele. Pentru inceput voi incerca sa tin dieta balerina, apoi mai vedem.....Spor la slabit si voua!

Buna Dienutza. :)
Pentru greutatea ta dieta balerina nu se potriveste deloc ;)

Tu ai nevoie de un stil de viata, nu de o dieta, care acum te va slabi, iar "maine" cand incepi sa mananci ca inainte pui la loc toate kilogramele slabite ;)

Eu ti-as recomanda o dieta echilibrata, cu papica suficienta dar cu alimentele daunatoare siluetei eliminate. ;)

Totul sta in schimbarea alimentatiei care te-a adus la aceste kg si nu intr-o dieta :)

Sper sa iei o decizie buna :)

ramona elena 11 mai 2010 12:52:22

buna
 
eu nu stiu ce sa mai fac orce as face nu reusesc sa dau jos din kilograme acum 2 ani aveam 55 de kg acum am ajuns la 83 am incercat sa mai tin diete dar nu au dat
nici un rezultat spuneti-mi ce sa fac ?

Anca77yvb 11 mai 2010 12:56:19

Re: buna
 
buna, cam in aceasi situatie sunt si eu, tii diete dar tin din alea scurte de la care astepti minuni, incerca una de lunga durata....... eu o tin pe cea hipocalorica, si am slabit pana acum 7 kg, deci se poate. Bafta multa!

Slabuta 12 mai 2010 09:00:17

Re: buna
 
Citat:

Anterior postat de ramona elena (Post 183564)
eu nu stiu ce sa mai fac orce as face nu reusesc sa dau jos din kilograme acum 2 ani aveam 55 de kg acum am ajuns la 83 am incercat sa mai tin diete dar nu au dat
nici un rezultat spuneti-mi ce sa fac ?

Bun venit printre noi Elena :)

Ai putea sa te apuci de dieta hipocalorica pe care ti-a recomandat-o si Anca, numarand aportul caloric, plus proteine, grasimi, etc. folosind acest calculator nutritional: Informatii nutritionale alimente

Iti stabilesti un meniu de 1500-1600 kcal si te tii de el.
Eventual sa ne pui in fiecare zi ce ai papat si sa discutam pe baza meniului ce mai trebuie corectat sau ce e bine :)

Poti urma dieta WW, ai si pentru ea o baza de date aici:
Weight Watchers

Poti alege South Beach sau Montignac. Toate aceste 4 diete, pot fi adoptate cu succes ca stil de viata si nu ca o dieta propriu-zisa. ;)

Bineinteles, sa nu uitam de sport Sport, alegeti video-urile care iti plac si practica-le la inceput de 3 ori pe saptamana, marind treptat timpul. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:29:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO