forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 90 kg si 100 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-90-kg-100-kg/)
-   -   Am 18 ani si 90 de kg. (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-90-kg-100-kg/18-ani-90-kg-2790.html)

Silvia Mioara 21 oct 2010 12:00:58

Re: Am 18 ani si 90 de kg.
 
nu te gandi sa tii o dieta, cred ca daca am ajuns toate la o greutate peste 80 kilograme...nu se mai pune problema de dieta, dieta se tine cand vrei sa slabesti 6-7 kilograme.....noi trebuie sa ne schimbam stilul de viata, adica renuntat sau echilibrat dulciuri si alte cele in viata de zi cu zi si adoptat un regim cat mai aproape de inceputurile noastre ca oameni: legume si fructe din plin, pregatite cum vrei tu mai putin prajeala. Si pentru sala....niciodata nu o sa-ti faci timp ma ales daca nu ai fost niciodata obisnuita cu miscarea.....incepe cu inotul 3 luni si apoi poti merge la sala la un efort mai intens. Eu asa am inceput acum de vreo 3 zile si ma simt excelent la corp , psihicul inca imi joaca feste:)

Slabuta 25 oct 2010 13:08:43

Re: Am 18 ani si 90 de kg.
 
Citat:

Anterior postat de Silvia Mioara (Post 374678)
nu te gandi sa tii o dieta, cred ca daca am ajuns toate la o greutate peste 80 kilograme...nu se mai pune problema de dieta, dieta se tine cand vrei sa slabesti 6-7 kilograme.....noi trebuie sa ne schimbam stilul de viata, adica renuntat sau echilibrat dulciuri si alte cele in viata de zi cu zi si adoptat un regim cat mai aproape de inceputurile noastre ca oameni: legume si fructe din plin, pregatite cum vrei tu mai putin prajeala. Si pentru sala....niciodata nu o sa-ti faci timp ma ales daca nu ai fost niciodata obisnuita cu miscarea.....incepe cu inotul 3 luni si apoi poti merge la sala la un efort mai intens. Eu asa am inceput acum de vreo 3 zile si ma simt excelent la corp , psihicul inca imi joaca feste:)

Buna Silvia, :)

Foarte frumos si corect mesajul tau. :)
Intr-adevar, trebuie cu toate sa ne schimbam stilul de viata, din nesanatos in sanatos, din sedentar in activ.

Tie cum iti merge cu aceasta schimbare? :)

Silvia Mioara 26 oct 2010 10:11:20

Re: Am 18 ani si 90 de kg.
 
Mi-a fost foarte greu in weekend sa nu beau Cola, asta-i marea mea pasiunea la care am renuntat de mai bine de o saptamana si in primele zile a foast goraznic...acum e si mai si......nu e usor, mai ales ca atunci cand eram deprimata, de obicei mancam prostii si beam Cola, si acum nu mai puteam face asta....dar am rezistat, am mers la inot si a fost ok.......pentru cateva minute de placere sa am in continuare o parere prasta despre mine nu se merita, cu asta m-am incurajat.......si sunt mai motivata ca niciodata sa fiu echilibrata in tot....daca suntem echilibrate in dieta si sport...sunt convinsa ca putem sa bem si Cola si sa mancam si praji, dar echilibrat, asta insemnand o data la 3 saptamani sau ceva de genul....eu asa mi-am propus pentru mine:).....daca sunteti de alta parere va rog sa raspundeti ca sa avem informatii bune despre noul nostru stil de viata.....:)

Slabuta 26 oct 2010 13:19:53

Re: Am 18 ani si 90 de kg.
 
Citat:

Anterior postat de Silvia Mioara (Post 380542)
Mi-a fost foarte greu in weekend sa nu beau Cola, asta-i marea mea pasiunea la care am renuntat de mai bine de o saptamana si in primele zile a foast goraznic...acum e si mai si......nu e usor, mai ales ca atunci cand eram deprimata, de obicei mancam prostii si beam Cola, si acum nu mai puteam face asta....dar am rezistat, am mers la inot si a fost ok.......pentru cateva minute de placere sa am in continuare o parere prasta despre mine nu se merita, cu asta m-am incurajat.......si sunt mai motivata ca niciodata sa fiu echilibrata in tot....daca suntem echilibrate in dieta si sport...sunt convinsa ca putem sa bem si Cola si sa mancam si praji, dar echilibrat, asta insemnand o data la 3 saptamani sau ceva de genul....eu asa mi-am propus pentru mine:).....daca sunteti de alta parere va rog sa raspundeti ca sa avem informatii bune despre noul nostru stil de viata.....:)

Buna draga Silvia :)

Ai facut foarte bine in privinta Cola, nu este decat o apa cu zahar sau indulcitori chimici si o suita de euri nocive.:-s

Eu am renuntat complet la "vicii", eu eram innabunita dupa baclava, dar sa fim seriosi numai margarina si prostioare contine.

Acum, imi fac poftele cu deserturi si dulciuri preparate in casa din ingrediente sanatoase si chiar nu mai simt nici o frustrare sau pofta. :)

Sa-ti iei si masurile in cm, uneori la cantar scaderea nu este asa de spectaculoasa ca la cm. :)

Larissa19 24 nov 2010 14:57:23

Re: Am 18 ani si 90 de kg.
 
Sincer si eu sunt exact ca tine....numai ca putin mai ''vacutza'' am 95.... nu stiu ce sa-ti spun,vreau ceva si eu sa slabesc foarte repede..din iunie pana in septembrie am slabit de la 104 la 84 de kg.....mancand disociat, o zi piept de pui la gratar... o zi mere toata ziua, o zi brocollii fiert, morcovi fierti..si tot asa..cat vrei si ce vrei dar nu prajit ulei dulce.... ziua si mancarea....nu trebuie combinate fructele legumele...dar pentru inceput poti combina..nu e usoor dar..nah..bafta:(

andra_aly 24 ian 2011 13:34:39

Re: Am 18 ani si 90 de kg.
 
Buna fetele:) Cum mai merge treaba?
Ca nu ati mai venit pe aici cu vesti:(
Va doresc succes in continuare- sper ca va tineti de treaba;;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:44:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO