forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Bulimie & Binge Eating (http://forum.slabute.ro/bulimie-binge-eating/)
-   -   Sufar de binge eating!!! (http://forum.slabute.ro/bulimie-binge-eating/sufar-binge-eating-9097.html)

Inngrid 16 mai 2011 18:55:16

Re: Sufar de binge eating!!!
 
Uau Christine! Sincer, modul in care ai procedat e gresit! Dar pentru ca si eu am trecut prin asta si acuma ma lupt cu senzatia asta neplacuta de kg in plus de simtit prost in corpul meu iti inteleg disperarea! Stiu ca e greu ...Senzatii de astea de depresie ma apuca si pe mine noptile de in care plang si sa ma duc la baie sa-mi bag vreo 3 periute in gatca sa vomit.... Eu in primul rand Te Felicit ca ai reusit sa dai asa mult jos! Bravo...Dar daca ai reusit asta intr-un mod sanatos(sport si mancat sanatos) credema asta e SINGURA ,SINGURA,SANATOASA solutie.Credema din proprie experienta is spun nu te infometa!!! O sa pui dublu o sa-ti strici metabolismul(il incetinesti) si o sa fie ft greu dupa aceea sa acelerezi arderile.Ai grija nu te juca, si eu ma aflu in aceeasi stare de disperare dar mi;am invatat lectiaa cu infometatu; si cu incetinirea metabolismului care mau facut sa pun 8 kg de an utercut NU TE JUCA !!! Ai grija de tine ,iubeste-te asta e singruu lucru care pot sa-l faci, si sa nu te simti stanjenita ! Eu te sustin din toata inima, sti udespre ce vorbesti!! >:D< Imbratisare maareee!! :*Pup
Ps: invata din greselile altora!

christinee 16 mai 2011 20:18:53

Re: Sufar de binge eating!!!
 
Offf, fetelor, e foarte greu :((:((.....Pentru ca eu la ora actuala am impresia ca orice mananc ma ingrasa, inclusiv apa:((:((....
De maine incerc sa mananc sanatos, gen salate, supa, legume, fructe...M-am gandit si la varianta de a deveni vegetariana pentru a imi detoxifia organismul de toate tampeniile facute:|

Am si eu o intrebare...A incercat cineva varianta aceea cu o saptamana supa de varza?:S

Michelina 17 mai 2011 08:04:04

Re: Sufar de binge eating!!!
 
Christine - eu inteleg perfect prin ce treci - daca te uiti avem cam aceeasi inaltime si acelasi target - cei drept eu am aproape 44 ani deci eu sunt mai nebuna ca tine. Dar am avut si eu 22 ani si stiu prin ce treci. Doar ca eu niciodata n-am ajuns sa-mi provoc voma. In schimb am tinut tot felul de diete care de care mai traznite. Imi amintesc cand aveam 22 ani, 1.63 m si 48 kg - mi se parea ca sunt ca o mingiuta. Iubitul meu avea 1.85 si 80 kg simi se parea ca e inalt si slab. Nu era slab era bine facut dar mie mi se parea ca suntem ca un bat si minge. Ca urmare mancam din ce in ce mai putin pana am ajuns la 45 kg - eram f slaba dar tot mi se parea ca sunt grasa. Cand faceam dragoste cu el ma acopeream cu cearsaf si evitam sa-l las sa se uite la mine ( de rusine pentru "excesul" meu corporal. Asta pana a inceput sa-mi zica ce sexy sunt, ce fund fain am, ce picioare frumoase. Mi-a zis asta de atat de multe ori pana am inceput sa ma simt sexy. Nu purtam fuste scurte sau sorturi pentru ca mi-era rusine ca sunt grasa. Dupa ce m-a convins ca sunt sexy (macar in ochii lui - si asta era tot ce conta pentru mine) am inceput sa port haine stramte, fuste scurte si srturi. Si ma uit acum in poze - aratam perfect. Toata viata a fost important pentru mine sa nu ma ingras si sa imi pastrez forma fizica. Am nascut 2 copii - in timpul sarcinilor nu am luat mai mult de 10 kg si am nascut doi baieti grasuti de 4 kg. Mi-am revenit repede dupa sarcini. Manaca sanatos - 3 mese usoare cu suficiente proteine, 2 gustari fara exces de fructe, bea suficienta apa, fa masaj, fa sport. E o cursa de o viata si nu vrei s-o distrugi prin bulimie sau anorexie.

alinamar 17 mai 2011 09:05:35

Re: Sufar de binge eating!!!
 
Citat:

Anterior postat de christinee (Post 659983)
Offf, fetelor, e foarte greu :((:((.....Pentru ca eu la ora actuala am impresia ca orice mananc ma ingrasa, inclusiv apa:((:((....
De maine incerc sa mananc sanatos, gen salate, supa, legume, fructe...M-am gandit si la varianta de a deveni vegetariana pentru a imi detoxifia organismul de toate tampeniile facute:|

Am si eu o intrebare...A incercat cineva varianta aceea cu o saptamana supa de varza?:S

Supa de varza?? E "fumata" dieta cum se spune :))
Nici nu te gandi la asa ceva..cu siguranta dupa ce te vei lasa de miraculoasa supa de varza vei pune la loc ce slabesti si cateva kg in plus...Crede-ma...am incercat toate dietele minune si nici una nu a mers...mereu am obtinut efectul yo-yo!

christinee 17 mai 2011 19:44:46

Re: Sufar de binge eating!!!
 
OK , fetelor, iata meniul meu de azi :D:D
MIc Dejun> o cafea si o banana
Gustare : un baton de cereale
Pranz; salata de cruditati si fructe
Cina, Ceai:)

Sand 17 mai 2011 19:49:57

Re: Sufar de binge eating!!!
 
Citat:

Anterior postat de christinee (Post 661204)
OK , fetelor, iata meniul meu de azi :D:D
MIc Dejun> o cafea si o banana
Gustare : un baton de cereale
Pranz; salata de cruditati si fructe
Cina, Ceai:)

Asta e meniu de decimare in masa.

lacramioara2 17 mai 2011 19:54:34

Re: Sufar de binge eating!!!
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 661208)
Asta e meniu de decimare in masa.


Subscriu! Fata draga, nu face greselile pe care toate le-am facut. KILOGRAMELE SLABITE ASA, REVIN INTOOOODEEAAAAUNAAAAAAAAAAAAAAAAAA INAPOI CU BONUS!
Te rog, asculta de slabutele cu experienta si nu incerca diete miracol, nu tine! Mananca sa te saturi, fa sport cat sa consumi ce ai papa pe principiul, one calorie in, one calorie out!

christinee 17 mai 2011 19:57:57

Re: Sufar de binge eating!!!
 
Stiu ca e putin , dar macar e mai bine decat in zilele in care papam jumatate de mar sau beam doar apa cu lamaie:(

Michelina 17 mai 2011 22:18:21

Re: Sufar de binge eating!!!
 
Citat:

Anterior postat de christinee (Post 661224)
Stiu ca e putin , dar macar e mai bine decat in zilele in care papam jumatate de mar sau beam doar apa cu lamaie:(

Iti vei da metabolismul peste cap si cand vei incerca sa mananci normal ca sa nu te imbolnavesti ai sa te ingrasi si n-ai sa intelegi de unde ti se trage. Atunci chiar ca ai sa ingrasi si de la apa si de la praful din aer. In plus spune-mi si mie - scopul tau care e? Eu inteleg sa vrei sa slabesti ca sa fi sanatoasa. dar sa te imbolnavesti cu buna stiinta... imi depaseste intelegerea. Asa vrei sa traiesti toata viata? Uitandu-te la colege, prietene care au un metabolism normal si care isi permit sa manance o felie de pizza, o friptura, o inghetata , o prajitura fara sa fie nevoite sa-si bage mana in gat ca sa vomite. Scopul final e sa fim fericite - nu chinuite - iar tu sigur te chinui.

Michelina 17 mai 2011 22:25:30

Re: Sufar de binge eating!!!
 
In plus trebuie sa intelegi ca organismul are nevoie de proteine pentru a nu incepe sa-si autodigere muschii. Cand face asta muschii tai vor scadea - vei pierde in greutate e drept - dar nu uita ca muschii sunt consumatori de energie - deci vei simti nevoia de din ce in ce mai putina mancare. Ce e mai important - gandeste-te ca inima ta e un muschi - daca slabeste poate oricand ceda. Vei fi o foarte fericita slabuta cu o inima insuficienta care nu va putea nici macar sa urce 2 scari.


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:43:28.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO