forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs "O luna fara dulciuri" (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/)
-   -   O luna dulce fara zahar (15 martie-15 aprilie) (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/luna-dulce-fara-zahar-15-martie-15-aprilie-8567.html)

marina19 17 mar 2011 12:59:17

Re: O luna dulce fara zahar (15 martie-15 aprilie)
 
hey !! ma bag si eu :D..sper caa nu am ajuns prea tarziu :D:D

Tina 17 mar 2011 13:07:29

Re: O luna dulce fara zahar (15 martie-15 aprilie)
 
Citat:

Anterior postat de marina19 (Post 575449)
hey !! ma bag si eu :D..sper caa nu am ajuns prea tarziu :D:D

Nu e tarziu. E inca la inceput concursul!
Mult succes!

peku 18 mar 2011 13:56:28

Re: O luna dulce fara zahar (15 martie-15 aprilie)
 
Ma bag si eu la detoxifierea de primavara...care in cazul meu ar trebui sa fie pe perioada nelimitata:D. Multa bafta!

minouse 18 mar 2011 23:23:55

Re: O luna dulce fara zahar (15 martie-15 aprilie)
 
Deci azi a fost groaznic, dupa scoala am facut ore suplimentare iar profesoara ne-a servit cu covrigei,cornulete,suc si alune...:| Totusi am mancat numai alune si cativa covrigei...apoi ajung acasa, ghici ce mancau ai mei? Tiramisu(una din prajiturile mele preferata...) si na si inghite in sec...dar totusi ma bucur ca nu am cedat zaharului...si sper s-o tin tot asa:)

Tina 19 mar 2011 10:04:19

Re: O luna dulce fara zahar (15 martie-15 aprilie)
 
Citat:

Anterior postat de minouse (Post 578027)
Deci azi a fost groaznic, dupa scoala am facut ore suplimentare iar profesoara ne-a servit cu covrigei,cornulete,suc si alune...:| Totusi am mancat numai alune si cativa covrigei...apoi ajung acasa, ghici ce mancau ai mei? Tiramisu(una din prajiturile mele preferata...) si na si inghite in sec...dar totusi ma bucur ca nu am cedat zaharului...si sper s-o tin tot asa:)

Asta e important ca nu ai cedat, de la mine un mare lucru ca te-ai oprit la cativa covrigei, eu nu pot asa:(, dar eu nu mai poftesc acum decat la ciocolata, alune. Insa tot nu ma pot oprii...
Oricum ideea e sa indeplinesti cumva acea pofta. Mai devreme sau mai tarziu iese... poti sa iti faci ceva care iti place, fara zahar. Eu imi iau Exquisa fara zahar, e o crema de branza si pun in ea scortisoara, nuci sau fructe.

peku 21 mar 2011 17:01:17

Re: O luna dulce fara zahar (15 martie-15 aprilie)
 
Greu, greu...Dar stiu ca pot si fara zahar. Cand ma obisnuiesc, e floare la ureche.

Tina 21 mar 2011 19:53:13

Re: O luna dulce fara zahar (15 martie-15 aprilie)
 
Citat:

Anterior postat de peku (Post 581919)
Greu, greu...Dar stiu ca pot si fara zahar. Cand ma obisnuiesc, e floare la ureche.

Eu nu vreau sa te sperii dar si dupa 6 luni fara zahar inca am perioade rare in care m-as urca pepereti. Sigur e un cumul emotional care cauzeaza asta. Problema e ca in general oamenii dezvolta comportamente de asociatie -adica asociem zaharul cu binedispunerea. Trebuie sa umblam la sinapsa asta in creieras :D

peku 22 mar 2011 10:15:19

Re: O luna dulce fara zahar (15 martie-15 aprilie)
 
Citat:

Anterior postat de Tina (Post 582195)
Eu nu vreau sa te sperii dar si dupa 6 luni fara zahar inca am perioade rare in care m-as urca pepereti. Sigur e un cumul emotional care cauzeaza asta. Problema e ca in general oamenii dezvolta comportamente de asociatie -adica asociem zaharul cu binedispunerea. Trebuie sa umblam la sinapsa asta in creieras :D

sincera sa fiu, nu ma sperii, ca eu am tinut scarsdale in urma cu 2 ani, si dupa 3 saptamani de dieta, nu imi mai trebuiau dulciuri. Nu stiu daca acum va mai fi atat de usor, dar eu sper ca da.:)

Tina 26 mar 2011 17:11:35

Re: O luna dulce fara zahar (15 martie-15 aprilie)
 
Hei fetelor! Cum mai merge treaba?
Facem luna? :D
Ati mai intampinat pofte? Controlate sau necontrolate?

marina19 26 mar 2011 17:31:06

Re: O luna dulce fara zahar (15 martie-15 aprilie)
 
eu am cedat..dar am inceput de pe 23 regimul si luna fara zahar din nou :(..pana acum e ok :D
imi pare ft rau ca am cedat :(


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:40:40.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO