forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs "O luna fara dulciuri" (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/)
-   -   O luna fara dulciuri!!! (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/luna-fara-dulciuri-2977.html)

anqutz 03 mar 2010 10:58:08

Re: O luna fara dulciuri!!!
 
Si sa va povestesc si prima mea zi fara dulciuri. De fapt o sa va povestesc in fiecare zi cam prin ce am trecut. Ieri am mancat 5 fructe, in conditii in care erau zile cand nu puneam un fruct in gura, poate chiar saptamani. 2 mere, 2 banane (am exagerat) si o portocala e bilantul pt ziua de ieri. A fost destul de greu, pt ca ma gandeam la un pahar de cola sau la ciocolata pe care o mai aveam deschisa. I-am pasat-o lui tata, ca sa scap de ea. Mi-a fost mai foame toata ziua si am avut ceva pofte, dar m-am pus in pat si am incercat sa uit de ele. La un moment dat mi-a venit sa ma duc in Real si sa imi iau ceva dulce, dar am renuntat. #:-s

sunshine 03 mar 2010 11:00:08

Re: O luna fara dulciuri!!!
 
anqutz si eu si eu vreau!!! eu am o maaare dependenta de zahar, pe care ma chinui sa o tin in frau. dar eu practic voi incepe de maine luna fara dulciuri , pt ca deja de dim am mancat dulceata de capsuni:(
iaurturi cu fructe avem voie? :D

kiki26 03 mar 2010 11:01:02

Re: O luna fara dulciuri!!!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 104396)
Si sa va povestesc si prima mea zi fara dulciuri. De fapt o sa va povestesc in fiecare zi cam prin ce am trecut. Ieri am mancat 5 fructe, in conditii in care erau zile cand nu puneam un fruct in gura, poate chiar saptamani. 2 mere, 2 banane (am exagerat) si o portocala e bilantul pt ziua de ieri. A fost destul de greu, pt ca ma gandeam la un pahar de cola sau la ciocolata pe care o mai aveam deschisa. I-am pasat-o lui tata, ca sa scap de ea. Mi-a fost mai foame toata ziua si am avut ceva pofte, dar m-am pus in pat si am incercat sa uit de ele. La un moment dat mi-a venit sa ma duc in Real si sa imi iau ceva dulce, dar am renuntat. #:-s

daca stau bine sa ma gandesc si eu am avut o zi fara dulciuri...am mancat doar o prajiturica de orez care avea nitica ciocolata alba sau ma rog ceva ce seamana cu ciocolata.. se pune?;)

anqutz 03 mar 2010 11:02:41

Re: O luna fara dulciuri!!!
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 104400)
anqutz si eu si eu vreau!!! eu am o maaare dependenta de zahar, pe care ma chinui sa o tin in frau. dar eu practic voi incepe de maine luna fara dulciuri , pt ca deja de dim am mancat dulceata de capsuni:(
iaurturi cu fructe avem voie? :D

Citat:

Anterior postat de kiki26 (Post 104402)
daca stau bine sa ma gandesc si eu am avut o zi fara dulciuri...am mancat doar o prajiturica de orez care avea nitica ciocolata alba sau ma rog ceva ce seamana cu ciocolata.. se pune?;)

Fetele, orice dulce se pune. Fara cioco, fara dulceata, sunt dulciuri rafinate si pline de zahar. Trebuie sa fim cat mai serioase. :D Iaurtul cu fructe are zahar, deci nu e perims. Dar iti poti face in casa iaurt cu furcte si poti sa ii pui putina miere daca simti nevoia. :P

Bine ai venit Sunshine! >:D<

kiki26 03 mar 2010 11:04:26

Re: O luna fara dulciuri!!!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 104405)
Fetele, orice dulce se pune. Fara cioco, fara dulceata, sunt dulciuri rafinate si pline de zahar. Trebuie sa fim cat mai serioase. :D Iaurtul cu fructe are zahar, deci nu e perims. Dar iti poti face in casa iaurt cu furcte si poti sa ii pui putina miere daca simti nevoia. :P

Bine ai venit Sunshine! >:D<

avea doar 16 kcal;), dar renunt si la astea...e bine?;)

anqutz 03 mar 2010 11:05:30

Re: O luna fara dulciuri!!!
 
Citat:

Anterior postat de kiki26 (Post 104412)
avea doar 16 kcal;), dar renunt si la astea...e bine?;)

E ft bine. Trebuie sa fim cat mai serioase. :D Rezultatele o sa fie pe masura. Si daca nu o sa fie, sa avem liber la toate dulciurile din lume dupa o sapt.

kiki26 03 mar 2010 11:08:18

Re: O luna fara dulciuri!!!
 
[*71*]
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 104415)
E ft bine. Trebuie sa fim cat mai serioase. :D Rezultatele o sa fie pe masura. Si daca nu o sa fie, sa avem liber la toate dulciurile din lume dupa o sapt.

[*71*]s-a facut

anqutz 03 mar 2010 11:09:32

Re: O luna fara dulciuri!!!
 
Citat:

Anterior postat de kiki26 (Post 104420)
[*71*]
[*71*]s-a facut

o.k.!!! :-*

puiu 03 mar 2010 11:14:23

Re: O luna fara dulciuri!!!
 
e tare provocarea...dar sa vad cat ma pot tine.[*15*]....ma bag si eu..[*103*]ca trebe sa renunt la dulce

kiki26 03 mar 2010 11:15:38

Re: O luna fara dulciuri!!!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 104421)
o.k.!!! :-*

:">>:d<>:d<>:d<>:d<>:d<>:d<>:d<>:d<la treaba fetelor!


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:55:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO