forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs "O luna fara dulciuri" (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/)
-   -   O luna fara dulciuri!!! (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/luna-fara-dulciuri-2977.html)

anqutz 03 mar 2010 10:18:21

O luna fara dulciuri!!!
 
La sala una dintre antrenoarele de aerobic a deschis o provocare pe care o sa v-o impartasesc si voua: O LUNA FARA DULCIURI!

"Regulamentul" suna cam asa:

I. Avem voie:
-> orice fel de fruct (chiar si o banana mica daca murim de pofta, dar nu mai mult)
-> putine fructe uscate (cam 50 de grame)
-> o lingurita de miere, daca simtim ca cedam

II. Nu avem voie:
-> ideea e sa evitam dulciurile rafinate si cele artificiale
-> fast-food, junk-food sau sucuri de nici un fel

Rasplata: la finalul lunii ne rasplatim cu ceva ce ne doream mult si de fiecare data cand ne e greu ne uitam la obiectul respectiv si ne aducem aminte de sacrificiu.

Eu deja sunt in a 2-a zi, dar mi-ar placea mult sa imi gasesc partenere cu care sa vb cand imi e greu. Ce ziceti, va intereseaza provocarea?

Laura 03 mar 2010 10:23:25

Re: O luna fara dulciuri!!!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 104306)
La sala una dintre antrenoarele de aerobic a deschis o provocare pe care o sa v-o impartasesc si voua: O LUNA FARA DULCIURI!

"Regulamentul" suna cam asa:

I. Avem voie:
-> orice fel de fruct (chiar si o banana mica daca murim de pofta, dar nu mai mult)
-> putine fructe uscate (cam 50 de grame)
-> o lingurita de miere, daca simtim ca cedam

II. Nu avem voie:
-> ideea e sa evitam dulciurile rafinate si cele artificiale
-> fast-food, junk-food sau sucuri de nici un fel

Rasplata: la finalul lunii ne rasplatim cu ceva ce ne doream mult si de fiecare data cand ne e greu ne uitam la obiectul respectiv si ne aducem aminte de sacrificiu.

Eu deja sunt in a 2-a zi, dar mi-ar placea mult sa imi gasesc partenere cu care sa vb cand imi e greu. Ce ziceti, va intereseaza provocarea?

Anca si eu as intra cu drag in provocarea asta, dar luna asta e ziua lui mama, si a lui iubi, si sunt obligata sa le fac tort si prajitura:(
......nu stiu ce sa zic, poate o sa intru si eu, ca zilele lor onomastice sunt dupa 20 martie....poate pana atunci?????....nu stiu sa vad azi, ma gandesc si-apoi iti spun>:D<
E o idee foarte buna;;)

kiki26 03 mar 2010 10:26:52

Re: O luna fara dulciuri!!!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 104306)
La sala una dintre antrenoarele de aerobic a deschis o provocare pe care o sa v-o impartasesc si voua: O LUNA FARA DULCIURI!

"Regulamentul" suna cam asa:

I. Avem voie:
-> orice fel de fruct (chiar si o banana mica daca murim de pofta, dar nu mai mult)
-> putine fructe uscate (cam 50 de grame)
-> o lingurita de miere, daca simtim ca cedam

II. Nu avem voie:
-> ideea e sa evitam dulciurile rafinate si cele artificiale
-> fast-food, junk-food sau sucuri de nici un fel

Rasplata: la finalul lunii ne rasplatim cu ceva ce ne doream mult si de fiecare data cand ne e greu ne uitam la obiectul respectiv si ne aducem aminte de sacrificiu.

Eu deja sunt in a 2-a zi, dar mi-ar placea mult sa imi gasesc partenere cu care sa vb cand imi e greu. Ce ziceti, va intereseaza provocarea?

pe mine deja m-ai provocat, hai sa vedem ce iese.....desi fara dulciuri pentru mine e cel mai greu...dar le substituim cu fructe;)

anqutz 03 mar 2010 10:28:56

Re: O luna fara dulciuri!!!
 
Cum sa nu Laura, sper sa fim cat mai multe.

Kiki, ma bucur ca mai am o partenera, pe tine! >:D< Dar cu nici cu o bomboana nu ai voie sa trisezi. :P De aceea ai voie orice fruct daca simti ca mori de pofta, sau o mana de fructe uscate sau o lingurita de miere. Sper sa ne tinem de treaba. :D Ce te-ai gandit sa iti iei la final? :P Eu deja ma visez cu premiul pe mana. :))

yna 03 mar 2010 10:31:41

Re: O luna fara dulciuri!!!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 104306)
La sala una dintre antrenoarele de aerobic a deschis o provocare pe care o sa v-o impartasesc si voua: O LUNA FARA DULCIURI!

"Regulamentul" suna cam asa:

I. Avem voie:
-> orice fel de fruct (chiar si o banana mica daca murim de pofta, dar nu mai mult)
-> putine fructe uscate (cam 50 de grame)
-> o lingurita de miere, daca simtim ca cedam

II. Nu avem voie:
-> ideea e sa evitam dulciurile rafinate si cele artificiale
-> fast-food, junk-food sau sucuri de nici un fel

Rasplata: la finalul lunii ne rasplatim cu ceva ce ne doream mult si de fiecarea data cand ne e greu ne uitam la obiectul respectiv si ne aducem aminte de sacrificiu.

Eu deja sunt in a 2-a zi, dar mi-ar placea mult sa imi gasesc partenere cu care sa vb cand imi e greu. Ce ziceti, va intereseaza provocarea?

Buna
O sa ma alatur si eu voua si am sa incerc sa va dau raportul in fiecare zi, daca puiul meu e cuminte si ma lasa 2 minute. Daca nu macar la 2 zile. O sa-mi fie greu dar daca ne sustinem vom reusi nu?>:D<>:D<>:D<

kiki26 03 mar 2010 10:32:15

Re: O luna fara dulciuri!!!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 104332)
Cum sa nu Laura, sper sa fim cat mai multe.

Kiki, ma bucur ca mai am o partenera, pe tine! >:D< Dar cu nici cu o bomboana nu ai voie sa trisezi. :P De aceea ai voie orice fruct daca simti ca mori de pofta, sau o mana de fructe uscate sau o lingurita de miere. Sper sa ne tinem de treaba. :D Ce te-ai gandit sa iti iei la final? :P Eu deja ma visez cu premiul pe mana. :))

nu m-am gandit inca....ma gandesc astazi si cel tarziu maine dim o sa iti spun....dar tu? care va fi premiul?

anqutz 03 mar 2010 10:35:00

Re: O luna fara dulciuri!!!
 
Citat:

Anterior postat de yna (Post 104338)
Buna
O sa ma alatur si eu voua si am sa incerc sa va dau raportul in fiecare zi, daca puiul meu e cuminte si ma lasa 2 minute. Daca nu macar la 2 zile. O sa-mi fie greu dar daca ne sustinem vom reusi nu?>:D<>:D<>:D<

Bine ai venit Yna! Sigur vom reusi. >:D< >:D< >:D< Te astept cu drag de fiecare data cand ai cate o problema si simti ca cedezi sa scrii aici.

Citat:

Anterior postat de kiki26 (Post 104340)
nu m-am gandit inca....ma gandesc astazi si cel tarziu maine dim o sa iti spun....dar tu? care va fi premiul?

Eu as vrea sa imi iau un inel. Inca nu am pus ochii pe niciunul, dar daca e o bijuterie pot s-o port dupa mine si cand ier in oras si imi face cu ohiul ceva interis.

kiki26 03 mar 2010 10:38:24

Re: O luna fara dulciuri!!!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 104348)
Bine ai venit Yna! Sigur vom reusi. >:D< >:D< >:D< Te astept cu drag de fiecare data cand ai cate o problema si simti ca cedezi sa scrii aici.



Eu as vrea sa imi iau un inel. Inca nu am pus ochii pe niciunul, dar daca e o bijuterie pot s-o port dupa mine si cand ier in oras si imi face cu ohiul ceva interis.

foarte frumos;););)
cu ambitie multa sigur vom reusi, iar tu ai dovedit asta .....

kiki26 03 mar 2010 10:39:29

Re: O luna fara dulciuri!!!
 
Citat:

Anterior postat de yna (Post 104338)
Buna
O sa ma alatur si eu voua si am sa incerc sa va dau raportul in fiecare zi, daca puiul meu e cuminte si ma lasa 2 minute. Daca nu macar la 2 zile. O sa-mi fie greu dar daca ne sustinem vom reusi nu?>:D<>:D<>:D<

ne sustinem, binenteles si trebuie sa si reusim....;)

anqutz 03 mar 2010 10:39:54

Re: O luna fara dulciuri!!!
 
Citat:

Anterior postat de kiki26 (Post 104357)
foarte frumos;););)
cu ambitie multa sigur vom reusi, iar tu ai dovedit asta .....

Mda, dat tot m-am ingrasat. :( Eu am mai reusit sa rezist fara dulciuri cu zahar, dar mai papam din cele permise la SB. Asta chiar o sa fie provocarea mare pt mine. Plus ca mai e o luna pana de Pasti cand sigur trebuie sa fim slabute. :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:22:42.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO