forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs de slabit sanatos - Slabute de Craciun! (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-craciun/)
-   -   Impreuna vom reusi! (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-craciun/impreuna-vom-reusi-10670.html)

Cintya 28 nov 2011 18:26:14

Re: Impreuna vom reusi!
 
Se va mai duce, cu siguranta pana de Craciun. Ai grija totusi cu vanataile. Ele sunt normale doar la inceput, pana se obisnuieste pielea. Daca mai faci vanatai dupa ceva timp de masaj, inseamna ca masajul este mult prea dur. Ai grija :D

andreea nicol 28 nov 2011 18:29:11

Re: Impreuna vom reusi!
 
nu am eu atata putere sa fac masajul "prea dur" :))) eu n`am putere deloc:))) ma bate sor`mea care are 10 ani... :)) si am si unghiile lungi si abea reusesc sa fac:d dar ma invinetesc rpd:)) nu ammai fc pana acum atat timp...adica faceam 5 min pe fiecare picior si gata:)) acum fac 10-15 la fiecare:d apoi masez soldurile putin burtica si bratele:d pun folie pe coapse colanti si ma pun in plapuma la somn:d

Cintya 28 nov 2011 18:31:52

Re: Impreuna vom reusi!
 
Sa citesti despre folie. Nu stiu exact cum e mai bine, insa folia are efect termic, trebuie sa transpiri si am inteles ca daca stai cu ea mult timp se reabsoarbe ce ai eliminat si faci celulita. Nu sunt foarte bine informata, dar imi zicea o fata la sala ca e bine sa pui intai colantii si apoi folia, ca are acelasi efect termic doar ca nefiind in contact direct cu pielea, apa care se elimina ramane in colantii de bumbac... Nu stiu cat e de adevarat, mai citeste pe net :D

Un Pai Roz 28 nov 2011 18:42:03

Re: Impreuna vom reusi!
 
Buna seara fetelor! :)
Imi place sa vad ca sunteti vorbarete :D Bafta cu regimul disociat, eu nu pot sa il tin, mi e greu cu munca, pentru ca nu pot sa mananc orice la munca. Eu incerc sa mananc cat mai variat.
astazi nu a fost tocmai cel mai bun inceput din vedere al alimentatiei, desi m am incadrat in calorii, am papat o bagheta cu sunca pentru ca mi a fost sila sa ies la cumparaturi si pe aceea o aveam in congelator. Maine dimineata ma duc la supermarket.
insa vestea buna e ca am facut 30 minute gimnastica, sper sa mai ma pot misca maine, pentru ca nu am mai facut sport de ceva timp :D

andreea nicol 28 nov 2011 18:42:22

Re: Impreuna vom reusi!
 
eu am o parere formata.acum 2 ani si cv cand am facut sala,antrenoarea mea nascuse in urma cu cateva luni dar arata mai mult decat perfect:))) ea ne`a zis asta cu folia ,intai crema masaj apoi daca e ne dam cu ulei pentru ca se mentine mai mult timp pe piele si apoi folie si faci sport... apoi pot sa zic ca scurgeam apa din folia aia:))) in 1-2 sapt aspectul pielii se schimba si la atingere dupa cateva zile pielea e mai fina. acum nu stiu cum e mai bn ,cu folie sau fara dar nu folosesc exagerat de des sau...de cateva ori pe sapt...azi dim curgea apa din folie cand am dat`o jos:)) apoi am sters pielea cu un prosop si gata:-? daca gresesc sa ma contrazica cnv:d

Un Pai Roz 28 nov 2011 18:44:36

Re: Impreuna vom reusi!
 
o sa incerc sa imi fac si eu masaj la " manerele dragostei", acestea fiind cea mai mare problema a mea. E interesant ce ai spus, Andreea. :)

andreea nicol 28 nov 2011 18:45:40

Re: Impreuna vom reusi!
 
Buna seara :x suntem vorbarete:d mai ales ca maine dau teza la ist si mi`e lene sa invaat :)) vb cu voi si ascult muzica:"> eu fara muzica inebunesc:)) si cum 3 zile aproape nu am avut net... :)) mie disociatul mi se pare cel mai simplu:d pentru ca stiu ca in ziua de mananc ceva:))) nu am cand sa imi pregatesc mesele sau altele... scoala asta:)))

Un Pai Roz 28 nov 2011 18:48:07

Re: Impreuna vom reusi!
 
Bafta la test! :-* probabil o sa va dea ceva ce ii place profei, sper sa te descurci. Tu esti in liceu?
eu sunt profesoara de engleza, si eu ma plang de scoala :P

Un Pai Roz 28 nov 2011 18:50:26

Re: Impreuna vom reusi!
 
Voi ce ati papat azi fetelor?
eu nu prea sunt cu gatitul si nu stiu ce sa mai mananc exact la cura, avand in vedere ca nu prea ma omor dupa carne fada.... mai ales piept de pui fara piele...

andreea nicol 28 nov 2011 18:50:29

Re: Impreuna vom reusi!
 
stiti vre`o crema cv care are intr`adevar efect?:-s de preferat nu foarte scumpe pentru ca nu dau un mil pe o crema ,poate sa fie ea si poleita cu aur:d am niste conceptii asa:))) :d


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:24:42.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO