forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs de slabit sanatos - Slabute de Craciun! (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-craciun/)
-   -   Mamici sexy de Craciun (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-craciun/mamici-sexy-craciun-10678.html)

dorutza 30 nov 2011 11:54:10

Re: Mamici sexy de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de alinamar (Post 863218)

Dorutza, nu-ti modifica zilnic greutatea pt ca nu e ok pentru concurs..Cel putin asa era in concursul de asta vara.
In alaptare am avut mai multe pofte decat in sarcina...deci te inteleg! :)

de ce nu e ok?
daca setez si luni greutatea?
o ia doar pe cea de luni..

Gea 30 nov 2011 12:00:13

Re: Mamici sexy de Craciun
 
Eu pana acum am papat de 155kcal (un iaurt).
Mai beau la pranz o supa la cana de la Maggi, si vad ce apuc sa cumpar (si putin caloric si satios).

Probabil ca mancarea adevarata va fi la cina, acasa :x

nicoleta100 30 nov 2011 12:02:51

Re: Mamici sexy de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 863178)
fetelor, eu o sa-mi modific kg pe parcursul saptamanii in fiecare zi, e mai motivant pt mine asa... plus ca conteaza unpic la calculatorul de calorii

si fetelor nu va suparati pe mine, dar eu cat am kg multe de slabit, merg ele si fara sa ma chinui sa pap foarte sanatos. stiu tot ce trebuie stiut pentru a papa sanatos dar inca nu pot.. vreau doar sa slabesc nu sa pap sanatos.. nu ma certati prea tare...
asa ca voi nr caloriile si voi face sport..
doar sub 60 kg trebuie sa ma chinui

eu din contra vreau sa ma invat sa mananc sanatos!
pt mine e important si sa slabesc sanatos ,pt ca am mult de slabit!!!:-s:-s
Citat:

Anterior postat de MIRUTZA (Post 863183)
Neata!
Acuma am reusit si eu sa intru pentru ca aseara am fost plecata la o zi de nastere si ne-am intors tarziu acasa;;)

Ieri am papat binisor...dar se putea si mai bine. Astazi in schim mi-am propus sa fiu tare cuminte si sa fac si sport.

Nicoleta pufuletii au in general 200 kcal/ punga si punga are in medie 45 de grame.Tu ieri ai mancat o punga intreaga?:-/ Si ca sa stii ca si eu am papat ieri pufuleti:D (25 de grame).

Alina si eu am citit cartea lui Mihaiela Bilic si mi-a placut. Imi place ca in cartea ei, nu sunt lucruri interzise...poti manca orice...dar conteaza cantitatea. Daca e ceva caloric, ai voie o cantitate foarte,foarte mica.

am papat cred vreo jumatate de punga!
dar am aruncat punga si nu stiu cat are o punga!:D
Citat:

Anterior postat de lulus07 (Post 863201)
Fetelor, adica dragi mamici
Intru si eu in discutia grupului vostru ca sa va spun ca va tin pumnii, si sa va urez multa, multa bafta in concurs!!! >:D< O sa va urmaresc cu interes si o sa incerc sa slabesc si eu alaturi de voi ;;) O sa mai intru sa va fac galerie :)
Va pupa cu drag
Mami (si Ilinca alaturi de mine)

multumim de incurajari!!!
pupici pt mami si pt Ilinca!:x:x:x:x:x:x:x:x
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 863203)
numai sa nu uiti sa treci meniul azi...
apropo tot vroiam sa intreb... sa ia in considerare punctele daca nu treci meniul intr-o zi dar il treci pana luni cand se preiau datele ???

da ,in regulament asa scrie ,sau cel putin asa am inteles eu!:D:D
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 863231)
de ce nu e ok?
daca setez si luni greutatea?
o ia doar pe cea de luni..

si eu m-am cantarit zilnic ,dar nu am modificat!:P

alinamar 30 nov 2011 12:04:44

Re: Mamici sexy de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 863231)
de ce nu e ok?
daca setez si luni greutatea?
o ia doar pe cea de luni..

Stiu ca la celalalt concurs erau probleme in sensul asta!
Mai bine intreab-o pe slabuta. Recunosc ca nu am citit cu atentie regulamentul :D

nicoleta100 30 nov 2011 12:11:05

Re: Mamici sexy de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de Gea (Post 863237)
Eu pana acum am papat de 155kcal (un iaurt).
Mai beau la pranz o supa la cana de la Maggi, si vad ce apuc sa cumpar (si putin caloric si satios).

Probabil ca mancarea adevarata va fi la cina, acasa :x

asa e cand muncesti ,mananci ce apuci!:D
Citat:

Anterior postat de alinamar (Post 863243)


Stiu ca la celalalt concurs erau probleme in sensul asta!
Mai bine intreab-o pe slabuta. Recunosc ca nu am citit cu atentie regulamentul :D

eu l-am citit dar nu stiu daca e o problema ,sau sunt eu blonda si nu inteleg bine!!!
eu inteleg ca mecanismul concursului v-a ''culege datele '' din raportul dat pana luni (+-o zi) !nu scrie ca nu e voie sa modifici zilnic greutatea!(adevarul e ca nu e bine pt creier,cel putin pt mine,pt ca daca nu as vedea scadere m-as lua de cap;acum m-am cantarit de curioasa sa vad dupa 2 zile de mancat mai cumpatat cat am dat jos,dar ma voi cantari doar lunea:D)

Fl0r3ntina 30 nov 2011 12:11:46

Re: Mamici sexy de Craciun
 
eu ma pun sa fac start walking ca doarme mihaita...
am vrut sa iau aseara hip hop abs si am luat un virus...deci alte filmulete nu am..iar ce e pe net(youtb) sunt prea scurte...iar azi am zi de sport:d

alinamar 30 nov 2011 12:13:24

Re: Mamici sexy de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 863250)

asa e cand muncesti ,mananci ce apuci!:D

eu l-am citit dar nu stiu daca e o problema ,sau sunt eu blonda si nu inteleg bine!!!
eu inteleg ca mecanismul concursului v-a ''culege datele '' din raportul dat pana luni la 23.59 !nu scrie ca nu e voie sa modifici zilnic greutatea!(adevarul e ca nu e bine pt creier,cel putin pt mine,pt ca daca nu as vedea scadere m-as lua de cap;acum m-am cantarit de curioasa sa vad dupa 2 zile de mancat mai cumpatat cat am dat jos,dar ma voi cantari doar lunea:D)

Ei..eu nu tanjesc dupa puncte!!;) Important e sa slabim cu dieta si sport si sa nu mai fim grase niciodata!!:P Asa e?
V-am pupat!
Ma duc sa fac bicicleta si sa sar coarda!
>:D<

nicoleta100 30 nov 2011 12:13:25

Re: Mamici sexy de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de Fl0r3ntina (Post 863251)
eu ma pun sa fac start walking ca doarme mihaita...
am vrut sa iau aseara hip hop abs si am luat un virus...deci alte filmulete nu am..iar ce e pe net(youtb) sunt prea scurte...iar azi am zi de sport:d

imi pare rau ca nu ai reusit sa descarci si ai luat si un virus!:-s
nici eu nu ma pricep,mie mi le-a descarcat altcineva ca eu nu ma pricep!:-s:-s

nicoleta100 30 nov 2011 12:15:01

Re: Mamici sexy de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de alinamar (Post 863254)

Ei..eu nu tanjesc dupa puncte!!;) Important e sa slabim cu dieta si sport si sa nu mai fim grase niciodata!!:P Asa e?
V-am pupat!
Ma duc sa fac bicicleta si sa sar coarda!
>:D<

eu tanjesc dupa kg slabite!nu dupa puncte!dar cred ca sunt si ele importante pt motivatie!:D:P
spor la treaba!
ps:eu voi face cand doarme cel mare de amiaza!:D

Gea 30 nov 2011 12:19:18

Re: Mamici sexy de Craciun
 
Am papat si supa si am 215kcal :D
Deocamdata mi-a zburat foamea, dar cred ca mai mult de o ora, doua nu ma tine cana asta de supa :-/

Merg sa vad la restaurantul de langa daca dau si la pachet. Imi iau ceva pe mai incolo.
Spor la slabit :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:33:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO