forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs de slabit sanatos - Slabute la toamna! (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-toamna/)
-   -   Grupul toamna se numara...kg pierdute! - Concursul Slabute la Toamna, 2011 (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-toamna/grupul-toamna-se-numara-kg-pierdute-concursul-slabute-toamna-2011-a-9749.html)

loralin 18 iul 2011 13:06:57

Re: Grupul toamna se numara...kg pierdute! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de cosmina16 (Post 726797)
Eu tot in 1200 kcal o sa ma incadrez. Doar in weekend o sa depasesc cu f putin.

Am uitat sa va spun ca merg zilnic la sala(duminica pauza) unde fac aerobic +fintess.
In fiecare seara imi fac masaje anticelulitice ca sa scap de picioarele astea urate:(

Bravi Cosmina>:D<:-*.Imi dadusesi emotii cand am vazut ca nu ai intrat dimineata si nu sunt kg setate:D.
Impreuna sigur vom reusi ,cu sport si o dieta echilibrata e imposibil sa nu avem rezultate.;)

loralin 18 iul 2011 13:10:18

Re: Grupul toamna se numara...kg pierdute! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de cosmina16 (Post 726785)
Hei sunt prezentaaa!!! Cam pe la ora asta o sa ajung acasa cam toata saptamana si o sa va raspund pentru ca dimineata de la 9 jumate la 11-12 ma duc la sala si dupa o ora la plaja sa ma bronzez:x

Gata am setat kilogramele. Incep cu 73 :(. Sper sa sfarsesc cu 60 :X.

Dimineta am mancat o banana, acum mananc piept de pui, si o sa mai mananc toata ziua pepene:x si diseara cred ca niste salata. Pana acum am baut 1,5 l de apa si am facut 1 ora jumate de fitness.

In fiecare seara o sa-mi salvez meniul :*.

Mult succes si voua :x impreuna vom reusi:X

Atentie la pepe,poate fi o gustare inainte de cina cu vreo 2 ore...e bun si hipocaloric dar are zaharuri ...iti poatte incetini procesul de slabire daca o sa ciugulesti toata ziua.Iti trebuie pauze intre mese pentru a favoriza digestia si schimbul de substante.orice ciugulitura in plus e in defavoarea ta .
Eu meniul il fac dimineata pentru a fi sigura ca ma incadrez in valorile normale ,si asa stiu ce trebuie sa adaug sau sa scot ...e f important sa fim cat mai aproape de indicii importanti...proteine,grasimi,carbohidrati...etc

Annk 18 iul 2011 13:22:25

Re: Grupul toamna se numara...kg pierdute! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
bravo cosmina >:D< si eu sper sa scapat de acest prefix 7 >:D< impreuna vom reusi sunt sigura.
eu am mai mancat o salata de legume aprox 150 cal acum vreau sa fac ceva curatenie si sa ma apuc sa fac o ciorbita ceva
Eu nu prea am cum sa merg la sala dar o sa incerc sa fac seara inainte sa ma culc exercitii fizice si poate dau de cateva cursuri care te invata cum sa iti faci masaj singur;)) Mai am timp pana diseara
Spor la treaba fetelor!

cosmina16 18 iul 2011 13:36:17

Re: Grupul toamna se numara...kg pierdute! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Sunt niste cursuri pe youtube cu masaje anticelulitice, dar eu nu am forta sa ma masez asa ca mi-am cumparat un aparat de masaj" Relax And Tone" si o crema anticelulitica.
Pana acum am vazut rezultate, dar nu cum vreau eu :(.

Loralin. Pai mananc pepene pe la ora 4 sa zicem si atat toata ziua. E bun sfatul care mi l-ai dat pentru ca eu mancam pepene mereu cand mi se facea foame:"> adica cam non-stop :).

cosmina16 18 iul 2011 13:47:36

Re: Grupul toamna se numara...kg pierdute! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Fetelor s-a schimbat cam mult site-ul de cand nu am mai intrat eu si as vrea sa va intreb daca aveti idee unde gasesc cantitatea de grasime corporala normala. Momentam am 33% :(.

loralin 18 iul 2011 14:01:54

Re: Grupul toamna se numara...kg pierdute! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de cosmina16 (Post 726885)
Fetelor s-a schimbat cam mult site-ul de cand nu am mai intrat eu si as vrea sa va intreb daca aveti idee unde gasesc cantitatea de grasime corporala normala. Momentam am 33% :(.

Tocmai m-am masurat si fata de anul trecut cand aveam 64 kg acum, la 73, am coapsele la fel.. adica 61 cm :|. Diferenta este ca acum am mai multa celulita :(.

Imi pare rau ca nu pot sa te ajut cu un sfat in privinta grasimii corporale,insa ceea ce stiu sigur este ca de pe picioare se slabeste f greu ,cu un aport minim de grasimi si masaj .Uneori picioarele nu au atata grasime cat ni se pare noua ci sunt toxinele care au efect"edemic",fiica mea cea mare cand facea modelare corporala si le-a subtiat cu exercitii de fitness,aerobic si facea o data pe sapt sedinte de vacuum...care dor ingrozitor,la inceput venea vanata acasa pe picioare .Acum s-a lasat de vacuum si a recapatat ceva proportii insa nu ca la inceput.In procesul de slabire este nevoie de f multa rabdare si cel mai bine e sa adopti strategia pasilor marunti....Vor fi perioade in care o sa ti se para ca nu slabesti deloc ...dar noi vom fi mereu aici sa te sustinem>:D<..si sa ne sustii;).Ca in deviza muschetarilor"toate pentru una si una pentru toate"

cosmina16 18 iul 2011 14:23:32

Re: Grupul toamna se numara...kg pierdute! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Si eu m-am gandit la modelare corporala dar momentan nu imi permit:(. Prin primavara vreau sa fac electrostimulare pentru vara viitoare daca nu o sa reusesc sa dau celulita asta jos:(.

loralin 18 iul 2011 14:37:28

Re: Grupul toamna se numara...kg pierdute! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de cosmina16 (Post 726946)
Si eu m-am gandit la modelare corporala dar momentan nu imi permit:(. Prin primavara vreau sa fac electrostimulare pentru vara viitoare daca nu o sa reusesc sa dau celulita asta jos:(.

Dragalasa nu te chinui cu astfel de procedee pentru ca nu sunt de durata rezultatele.Electrostimulare am facut si eu acum 2 ani pt ca voiam neaparat sa intru intr-o rochie.Acest procedeu doar iti contracta muschii pentru cel mult 48 de ore...dar nu slabesti nici un gram...eu il recomand doar ca solutie de moment atunci cand e o urgenta sa parem mai slabe decat suntem.Celulita se va duce sau cel putin se va atenua cu masaj,dieta si apa de tarate .

loralin 18 iul 2011 15:29:37

Re: Grupul toamna se numara...kg pierdute! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Incepand de astazi am activat si al doilea ticker special pentru concurs.Asa va fi cat mai "transparenta" evolutia mea.Sper sa fie saptamani in care sa pierd si peste un kg pentru a ajunge la finish-ul concursului cu greutatea dorita;;).

cosmina16 18 iul 2011 16:18:12

Re: Grupul toamna se numara...kg pierdute! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
mmm:> buna idee... nu te superi daca o "imprumut" nu?;;):-*>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:22:53.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO