forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   Concurs "ne pregatim pentru vara..." Luna I (27 aprilie - 25 mai) (http://forum.slabute.ro/concursuri/concurs-ne-pregatim-vara-luna-i-27-aprilie-25-mai-749.html)

rose rose 24 apr 2009 15:05:33

Buna! Vreau si eu sa particip la acest concurs! >:D<
Eu vreau sa slabesc 6 kilograme intr-o luna (eu vreau mai mult dar macar atat sper sa reusesc in prima luna :D ). De luni incep si eu; o sa am decid pana atunci si ce dieta o sa tin; o sa fie ceva asemanator cu disociatul pe mese si nimic dupa orele 18.00. Vreau sa fac ate-bo de vreo 3 ori pe sapt si bicicleta aproape in fiecare zi cam cate 20-30 minute. Sper sa reusim toate. >:D<

Slabuta 24 apr 2009 15:19:55

Citat:

Anterior postat de rose rose (Post 4389)
Buna! Vreau si eu sa particip la acest concurs! >:D<
Eu vreau sa slabesc 6 kilograme intr-o luna (eu vreau mai mult dar macar atat sper sa reusesc in prima luna :D ). De luni incep si eu; o sa am decid pana atunci si ce dieta o sa tin; o sa fie ceva asemanator cu disociatul pe mese si nimic dupa orele 18.00. Vreau sa fac ate-bo de vreo 3 ori pe sapt si bicicleta aproape in fiecare zi cam cate 20-30 minute. Sper sa reusim toate. >:D<

Te trec si pe tine la participante. :D
Vei reusi daca te tii serios, faci sport si mananci echilibrat.

Ai vazut ce puncte se dau la sport? :D Bicicleta la tine va fi miscarea de baza si tae-bo optional , pentru care vei lua puncte. :D

Ma duc sa te trec pe lista. ;)
Vom reusi, abia astept ziua de luni. :D

miha 24 apr 2009 17:39:19

buna fetelor!!!! ce mai faceti? si eu abia astept sa incepem concursul!!!
de luni o sa ma duk si eu la sala!!!

am fost si azi - am facut 30min bicicleta si 35 minute pe banda!!! cred ca a fost suficient ...nu am putut mai mult pt ca sunt si in perioada aia naspa...si as vrea sa mi treaca pana incepem concursul!!!:((.
pt ca in perioada asta slabesc mai lent!!!

ali 24 apr 2009 19:16:49

Citat:

Anterior postat de ali (Post 4429)
Nerabdatoare sa inceapa concursul,

Slabutica ,referiror la gimnastica cum se va puncta ?,daca eu fac bicicleta statica si gimnastica la saltea-covor:rostogoliri ptr solduri ,abdominale ,genoflexiuni etc..

Slabuta 24 apr 2009 19:21:25

Citat:

Anterior postat de ali (Post 4429)
Nerabdatoare sa inceapa concursul,

Si eu, abia astept. :D

Citat:

Anterior postat de ali (Post 4430)
Slabutica ,referiror la gimnastica cum se va puncta ?,daca eu fac bicicleta statica si gimnastica la saltea-covor:rostogoliri ptr solduri ,abdominale ,genoflexiuni etc..

Ce faci mai mult? Bicicleta sau gimnastica?

ali 24 apr 2009 19:27:46

Citat:

Anterior postat de ali (Post 4432)
Nu imi place sa merg la sala ,nu suport aglomeratia si anumite mirosuri,nu pot,prefer sa le fac in casa ,am marele noroc de a avea o sufragerie mare de 45mp,suficient spatiu ptr a face miscare si gimnastica,cu aceasta nu vreau sa spun ca sunt impotriva de a se merge la sala ,probabil ca avand un antrenor este mai bine ,insa nu toti avem acelasi gusturi si preferinte .Uneori mai fac si cate o partida de tenis cand are sotul timp ,am aici in incinta 2 terenuri de tenis ,insa nu prea am cu cine juca,mare pacat ,asta este .Cred ca daca esti ambitioasa si constiincioasa poti face gimnastica si acasa ,intradevar nu ai atatea aparate ,dar fiecare cu ...preferintele,nu ?

Nu am o regula ,insa intentez sa fac din amandoua cam acelasi timp

madeleyne 24 apr 2009 19:30:15

Buna fetelor vreau sa intru si eu in concurs.Pentru prima luna eu zic la mine 5 kg.Daca e si mai mult foarte bine...mai putin sa nu fie:P.Sport fac de obicei am inceput sa ies la alergat zilnic mai fac si exercitii acasa plus cu rolele cand am timp.Doar ca zilele astea am mai pacatuit putin cu cate o felie de cozonac dar vreau sa o scot de tot ca sa am rezultate mai bune.

Slabuta eu nu inteleg in legaura cu punctele alea pentru alimente interzise.Nu ar trebui sa scadem din total.Adica daca mancam la o masa ceva interzis scadem 3 puncte daca macam la 2 mese scadem 6 puncte sau ceva de genul asta.Eu nu am inteles prea bine ce se fac cu punctele de acolo:">

Abia astept ziua de luni sunt sigura ca ne va motiva pe toate mai mult:D

Slabuta 24 apr 2009 19:43:57

Citat:

Anterior postat de ali (Post 4432)
Nu imi place sa merg la sala ,nu suport aglomeratia si anumite mirosuri,nu pot,prefer sa le fac in casa ,am marele noroc de a avea o sufragerie mare de 45mp,suficient spatiu ptr a face miscare si gimnastica,cu aceasta nu vreau sa spun ca sunt impotriva de a se merge la sala ,probabil ca avand un antrenor este mai bine ,insa nu toti avem acelasi gusturi si preferinte .Uneori mai fac si cate o partida de tenis cand are sotul timp ,am aici in incinta 2 terenuri de tenis ,insa nu prea am cu cine juca,mare pacat ,asta este .Cred ca daca esti ambitioasa si constiincioasa poti face gimnastica si acasa ,intradevar nu ai atatea aparate ,dar fiecare cu ...preferintele,nu ?

Si eu sunt deranjata de mirosurile, conditiile igienice precare, oameni nesimtiti, etc din unele sali. :( dar acum ma adaptez. :)
Mie imi place badmintonul :) Dar nu am palete, ca as juca cu cea mai mare placere. :)

Citat:

Anterior postat de ali (Post 4433)
Nu am o regula ,insa intentez sa fac din amandoua cam acelasi timp

Atunci facem asa. Luam bicicleta ca miscare de baza, si punctam asa, in functie de cat vei sta pe bicicleta primesti numarul corespunzator de puncte. De exemplu, ai pedalat 30 de minute primesti 6 puncte. Am trecut acolo la regulament pentru fiecare timp numarul de puncte.
Bun, iar gimanstica este un optional ceea ce inseamna ca primesti pentru asta 10 puncte. :)
Citat:

Anterior postat de ali (Post 4434)
Muy bien-foarte bine

Bun, voi sti. Chiar, tu vorbesti cred ca la perfectie spaniola? :)

Slabuta 24 apr 2009 19:46:01

Citat:

Anterior postat de miha (Post 4409)
buna fetelor!!!! ce mai faceti? si eu abia astept sa incepem concursul!!!
de luni o sa ma duk si eu la sala!!!

am fost si azi - am facut 30min bicicleta si 35 minute pe banda!!! cred ca a fost suficient ...nu am putut mai mult pt ca sunt si in perioada aia naspa...si as vrea sa mi treaca pana incepem concursul!!!:((.
pt ca in perioada asta slabesc mai lent!!!


Si eu nu mai am rabdare. :) Simt ca va fi totul bine. ;) Si vom ramane multumite. :)

Chiar daca nu iti trece pana atunci, vei fi pe sfarsite. ;)
Nu cred ca slabesti ceva in perioada asta, dar nu se uita daca fcai sport. ;) Eu continui sa fac miscare si dupa ce imi trece ciclu am surprize la cantar. :)

danuta 24 apr 2009 19:50:23

Buna seara! Am aterizat si eu pe aici.
In legatura cu concursul,am sa scriu daca pot in fiecare zi cam ce mananc,poate o sa ma ajutati sa imi spuneti unde gresesc..........asta de luni
Am reinceput sa fac acasa iar bicicleta ca nu mai facusem de vreo luna,a trebuit acum sa o iau de la zero ca obosesc imediat.Aseara am facut 20 min.iar in seara asta 25 min.plus vreo 2 km de mers pe jos.Vreau sa cresc timpul facut pe bicicleta treptat pana ajung la o ora ca asa faceam vara trecuta si a mers,am slabit vreo 8-9 kg pe care nu le-am mai pus dar vreau sa mai scap de inca vreo 10 macar.In iunie am o nunta si inca nu mi-am luat nimic de imbracat ptr.ca sper la o marime sau doua mai mici.
Eu zic ca impreuna vom reusi.

ali 24 apr 2009 19:51:00

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 4437)
Si eu sunt deranjata de mirosurile, conditiile igienice precare, oameni nesimtiti, etc din unele sali. :( dar acum ma adaptez. :)
Mie imi place badmintonul :) Dar nu am palete, ca as juca cu cea mai mare placere. :)



Atunci facem asa. Luam bicicleta ca miscare de baza, si punctam asa, in functie de cat vei sta pe bicicleta primesti numarul corespunzator de puncte. De exemplu, ai pedalat 30 de minute primesti 6 puncte. Am trecut acolo la regulament pentru fiecare timp numarul de puncte.
Bun, iar gimanstica este un optional ceea ce inseamna ca primesti pentru asta 10 puncte. :)


Bun, voi sti. Chiar, tu vorbesti cred ca la perfectie spaniola? :)

Ma mai gandesc cum sa impart timpul

Slabuta 24 apr 2009 19:59:12

Citat:

Anterior postat de madeleyne (Post 4435)
Buna fetelor vreau sa intru si eu in concurs.Pentru prima luna eu zic la mine 5 kg.Daca e si mai mult foarte bine...mai putin sa nu fie:P.Sport fac de obicei am inceput sa ies la alergat zilnic mai fac si exercitii acasa plus cu rolele cand am timp.Doar ca zilele astea am mai pacatuit putin cu cate o felie de cozonac dar vreau sa o scot de tot ca sa am rezultate mai bune.

Slabuta eu nu inteleg in legaura cu punctele alea pentru alimente interzise.Nu ar trebui sa scadem din total.Adica daca mancam la o masa ceva interzis scadem 3 puncte daca macam la 2 mese scadem 6 puncte sau ceva de genul asta.Eu nu am inteles prea bine ce se fac cu punctele de acolo:">

Abia astept ziua de luni sunt sigura ca ne va motiva pe toate mai mult:D

Madeleyne eu te-am trecut inca de ieri pe lista participantelor. :)
Acum doar am mai adaugat target-ul. ;)

Referitor la punctaj, cred ca facem cum propui tu. :) Pur si simplu vroiam sa fim mai radicaliste, in asa fel nu vom fi tentate sa gresim, ca nu totalizam multe puncte. :D

Cum se calculeaza punctele? Foarte simplu.
Iti dau exemplu:

Luni voi manca perfect la toate cele 3 mese, nimic ingrasator, iau - 15 puncte

Fac pilates, 30 de minute iau - 6 puncte

Tot luni, voi face o plimbare in parc, fiind un optional, adica un lucru pe care nu il fac constant, mai iau 10 puncte.

Si tot luni, optez sa urc scari decat sa folosesc liftul, iar 10 puncte.

Pentru luni totalizez 41 puncte.

Asa vom face calculul in fiecare zi, sau cine nu poate sa vina sa dea raport zilnic aici, il asteptam la sfarsitul saptamanii (numai sa isi noteze toata saptamana pe undeva, ca uita), si atunci facem calculul pentru toata saptamana, vedem cine iese primul. La final, totalul se va face pentru o luna. ;) Si vom avea Premiul I, II si III.

Am uitat, la sfarsit de luna, calculam si kg. La toat punctele din cele 4 saptamani se mai adauga un lucru. Daca target-ul prpus pe luna curenta a fost indeplinit, de exe, vreau sa slabesc 5 kg si le-am slabit, primesc inca 100 puncte. Daca am slabit doar 3 kg, primesc cate 15 puncte pt fiecare kg. ;)

#:-sSper ca vei intelege ce am povestit aici. M-am ametit si eu, dar dupa prima saptamana va fi mai clar. :)

Slabuta 24 apr 2009 20:01:50

Citat:

Anterior postat de danuta (Post 4439)
Buna seara! Am aterizat si eu pe aici.
In legatura cu concursul,am sa scriu daca pot in fiecare zi cam ce mananc,poate o sa ma ajutati sa imi spuneti unde gresesc..........asta de luni
Am reinceput sa fac acasa iar bicicleta ca nu mai facusem de vreo luna,a trebuit acum sa o iau de la zero ca obosesc imediat.Aseara am facut 20 min.iar in seara asta 25 min.plus vreo 2 km de mers pe jos.Vreau sa cresc timpul facut pe bicicleta treptat pana ajung la o ora ca asa faceam vara trecuta si a mers,am slabit vreo 8-9 kg pe care nu le-am mai pus dar vreau sa mai scap de inca vreo 10 macar.In iunie am o nunta si inca nu mi-am luat nimic de imbracat ptr.ca sper la o marime sau doua mai mici.
Eu zic ca impreuna vom reusi.


Buna Danuta. Eu te-am trecut cu minus 5 pentru luna asta. Acuma sa te tii sa ii dai jos sa iesi invingatoare. :)

Cu siguranta, ne vom sfatui si ne vom corecta daca gresim. ;) De asta ne-am adunat aici, sa facem o treaba buna. :)

Eu iti doresc multa bafta si de luni dam startul. :D

Slabuta 24 apr 2009 20:04:44

Citat:

Anterior postat de ali (Post 4441)
Ma mai gandesc cum sa impart timpul

Ok. ;) Eu iti dadeam un exemplu. :)

danuta 24 apr 2009 20:14:16

Mi-am adus aminte acum........ar fi mai eficient daca atunci cand fac bicicleta m-as da cu ceva crema anticelulitica si m-as infasura in folie alimentara?ati incercat?se cunoaste?am auzit si eu la o colega si eram curioasa daca ati incercat.

Slabuta 24 apr 2009 20:20:23

Citat:

Anterior postat de danuta (Post 4455)
Mi-am adus aminte acum........ar fi mai eficient daca atunci cand fac bicicleta m-as da cu ceva crema anticelulitica si m-as infasura in folie alimentara?ati incercat?se cunoaste?am auzit si eu la o colega si eram curioasa daca ati incercat.

Eu faceam tae-bo asa. Ma infasuram cu folie alimentara. :D transpiram enorm. De cateva ori m-am dat si cu crema anticelulitica. :)
Eu stiu ca e bine sa transpiri, se curata porii si parca mai scoate si apa din tesuturi... Asa ca tu decizi cum faci. :)

danuta 24 apr 2009 20:20:44

Eu am plecat sa ma bag in pat ca m-a cam luat somnul
Noapte buna la toata lumea!!!!!

danuta 24 apr 2009 20:23:28

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 4458)
Eu faceam tae-bo asa. Ma infasuram cu folie alimentara. :D transpiram enorm. De cateva ori m-am dat si cu crema anticelulitica. :)
Eu stiu ca e bine sa transpiri, se curata porii si parca mai scoate si apa din tesuturi... Asa ca tu decizi cum faci. :)

am inteles,am sa incerc maine sa fac asa sa vad cum e,am sa va spun
eu vreau sa incerc asa ptr.ca eu nu prea transpir cand fac bicicleta.........doar obosesc si gafaii.......zici ca sunt locomotiva in gara:D

Slabuta 24 apr 2009 20:33:01

Citat:

Anterior postat de danuta (Post 4459)
Eu am plecat sa ma bag in pat ca m-a cam luat somnul
Noapte buna la toata lumea!!!!!

Noapte buna Danuta. :)
VIse placute.

Azi plec si eu mai devreme. Cred ca mi-a intepenit gatul de la statul la calculator. :))
Am fugit. :)

Slabuta 24 apr 2009 20:34:08

Citat:

Anterior postat de danuta (Post 4460)
am inteles,am sa incerc maine sa fac asa sa vad cum e,am sa va spun
eu vreau sa incerc asa ptr.ca eu nu prea transpir cand fac bicicleta.........doar obosesc si gafaii.......zici ca sunt locomotiva in gara:D

Am uitat, cand esti infasurata obosesti mai repede. ;) Te incalzesti mai ceva ca o locomotiva. ;) Zici ca esti la sauna si pedalezi. :))

delia 24 apr 2009 20:39:43

Ca target pt prima luna imi propun 4 kg.Cred ca-s singura cu 4 kg...nu stiu daca o sa pot mai mult,am observat ca e ceva mai greu dupa atatea diete.
O singura intrebare:de ce miscarea optionala are mai multe puncte?Nu e corect:))Ca eu fac bicicleta,alergat,box,greutati si abdomene in fiecare zi...si nu mai am energie si pt optionale:|

Slabuta 24 apr 2009 20:48:21

Citat:

Anterior postat de delia (Post 4468)
Ca target pt prima luna imi propun 4 kg.Cred ca-s singura cu 4 kg...nu stiu daca o sa pot mai mult,am observat ca e ceva mai greu dupa atatea diete.
O singura intrebare:de ce miscarea optionala are mai multe puncte?Nu e corect:))Ca eu fac bicicleta,alergat,box,greutati si abdomene in fiecare zi...si nu mai am energie si pt optionale:|

Nu-i nimic, luna asta 4, luna viitoare inca 4 si uite asa te despodobesti de kg in plus. :)

Hai sa vedem Delia. :) Nu exclud ca am gresit la regulament, de aceea am zis sa il stabilim impreuna. :)

Sa luam invers, da-mi aproximativ timpul pentru fiecare din acestea: bicicleta,alergat,box,greutati si abdomene in fiecare zi, adica cat faci din fiecare? Si vedem daca trebuie sa mai aducem niste modificari la regulament. :)

miha 24 apr 2009 21:04:32

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 4438)
Si eu nu mai am rabdare. :) Simt ca va fi totul bine. ;) Si vom ramane multumite. :)

Chiar daca nu iti trece pana atunci, vei fi pe sfarsite. ;)
Nu cred ca slabesti ceva in perioada asta, dar nu se uita daca fcai sport. ;) Eu continui sa fac miscare si dupa ce imi trece ciclu am surprize la cantar. :)

si eu fac sport in fiecare zi!!!! cred ca si maine ma voi duce la sala...pt ca numai asa voi avea si eu rezultate dupa aceasta perioada!!!

miha 24 apr 2009 21:07:10

Citat:

Anterior postat de danuta (Post 4439)
Buna seara! Am aterizat si eu pe aici.
In legatura cu concursul,am sa scriu daca pot in fiecare zi cam ce mananc,poate o sa ma ajutati sa imi spuneti unde gresesc..........asta de luni
Am reinceput sa fac acasa iar bicicleta ca nu mai facusem de vreo luna,a trebuit acum sa o iau de la zero ca obosesc imediat.Aseara am facut 20 min.iar in seara asta 25 min.plus vreo 2 km de mers pe jos.Vreau sa cresc timpul facut pe bicicleta treptat pana ajung la o ora ca asa faceam vara trecuta si a mers,am slabit vreo 8-9 kg pe care nu le-am mai pus dar vreau sa mai scap de inca vreo 10 macar.In iunie am o nunta si inca nu mi-am luat nimic de imbracat ptr.ca sper la o marime sau doua mai mici.
Eu zic ca impreuna vom reusi.

bravo danutza!!!!multa bafta !! si vom reusi sa ajungem unde ne am propus!!!!!!!1

miha 24 apr 2009 21:53:39

noapte buna fetelor!!!!!!!:x:-*>:D<

delia 24 apr 2009 23:16:51

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 4471)
Nu-i nimic, luna asta 4, luna viitoare inca 4 si uite asa te despodobesti de kg in plus. :)

Hai sa vedem Delia. :) Nu exclud ca am gresit la regulament, de aceea am zis sa il stabilim impreuna. :)

Sa luam invers, da-mi aproximativ timpul pentru fiecare din acestea: bicicleta,alergat,box,greutati si abdomene in fiecare zi, adica cat faci din fiecare? Si vedem daca trebuie sa mai aducem niste modificari la regulament. :)

bicicleta 45,alergat 45,box20.greutati si abdomene nu stiu cat imi ia...cam 50 de minute,dar fac eu multe pauze intre...repetari nu fac chiar multe...

Shorty 25 apr 2009 08:04:08

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Wow ce armata mare s-a strans :D...nu imi vine sa cred...ce buna a fost ideea sa tinem un concurs vad ca motiveaza pe toata lumea (inclusiv pe mine -aseara a fost prima zi dupa paste in care nu am mai mancat prostii seara..deci imi revin ) :)

Eu nu stiu inca cate imi pun in target trebuie sa mai fac niste calcule si sa tin cont ca eu nu prea am slabit in ultima vreme..eu as vrea 4 sau 5 dar nu cred ca mai poate organismul meu sa slabeasca atat intr-o luna...o sa mut ziua de cantar luni dimineata si o sa va spun si targetul meu tot atunci.

Danuta parca tu intrebasei de crom: eu am parere foarte buna despre cromul picolinat.
(nu cel simplu sau nu cel amestecat cu echinaceea) M-a ajutat sa scap de pofta de dulce si nu are nici un efect secundar (doar ca slabesti :D) Am luat 2-3 luni nu mai stiu exact dar m-am oprit ca stateam prost cu banii nu ca m-as fi simtit rau...i-am sugerat si unei prietene sa ia - o mare pofticioasa si in perioada aia chiar a reusit sa se tina de regim fara sa tot triseze mereu...

miha 25 apr 2009 08:15:04

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
neatza fetelor!!!!!!!

eu sunt forte nerabdatoare sa inceapa concursul ...mai avem 2 zile si gata la atac!!!!!!!!trebuie sa luptam pt a scapa de kg in plus!!!![*zoro*]

madeleyne 25 apr 2009 09:47:35

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 4444)
Madeleyne eu te-am trecut inca de ieri pe lista participantelor. :)
Acum doar am mai adaugat target-ul. ;)

Referitor la punctaj, cred ca facem cum propui tu. :) Pur si simplu vroiam sa fim mai radicaliste, in asa fel nu vom fi tentate sa gresim, ca nu totalizam multe puncte. :D

Cum se calculeaza punctele? Foarte simplu.
Iti dau exemplu:

Luni voi manca perfect la toate cele 3 mese, nimic ingrasator, iau - 15 puncte

Fac pilates, 30 de minute iau - 6 puncte

Tot luni, voi face o plimbare in parc, fiind un optional, adica un lucru pe care nu il fac constant, mai iau 10 puncte.

Si tot luni, optez sa urc scari decat sa folosesc liftul, iar 10 puncte.

Pentru luni totalizez 41 puncte.

Asa vom face calculul in fiecare zi, sau cine nu poate sa vina sa dea raport zilnic aici, il asteptam la sfarsitul saptamanii (numai sa isi noteze toata saptamana pe undeva, ca uita), si atunci facem calculul pentru toata saptamana, vedem cine iese primul. La final, totalul se va face pentru o luna. ;) Si vom avea Premiul I, II si III.

Am uitat, la sfarsit de luna, calculam si kg. La toat punctele din cele 4 saptamani se mai adauga un lucru. Daca target-ul prpus pe luna curenta a fost indeplinit, de exe, vreau sa slabesc 5 kg si le-am slabit, primesc inca 100 puncte. Daca am slabit doar 3 kg, primesc cate 15 puncte pt fiecare kg. ;)

#:-sSper ca vei intelege ce am povestit aici. M-am ametit si eu, dar dupa prima saptamana va fi mai clar. :)

Multumesc pentru explicatii:D doar ca eu ma refeream doar la punctele alea care le luam cand mancam ceva interzis.La alea nu intelegeam exact cum se face cu ele deoarece am vazut ca pentru o masa cu ceva interzis se pun 6 puncte iar pntru doua astfel de mese se pun 3 puncte.Si nu intelegeam daca se aduna la toal sau se scad.De aceea am zis sa se dea invers punctajul adica pentru fiecare masa cu ceva interzis cate trei puncte care se vor scadea din total ca altfel daca se aduna vor avea mai multe puncte cele care gresesc.

Buna dimineata >:D<si eu abia astept ziua de luni;;)...dar ma tin si zilele astea ca poate luni incep de la alta greutate:D
Sa aveti o zi cat mai buna:-*

Shorty 25 apr 2009 10:39:58

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de madeleyne (Post 4516)
Multumesc pentru explicatii:D doar ca eu ma refeream doar la punctele alea care le luam cand mancam ceva interzis.La alea nu intelegeam exact cum se face cu ele deoarece am vazut ca pentru o masa cu ceva interzis se pun 6 puncte iar pntru doua astfel de mese se pun 3 puncte.Si nu intelegeam daca se aduna la toal sau se scad.De aceea am zis sa se dea invers punctajul adica pentru fiecare masa cu ceva interzis cate trei puncte care se vor scadea din total ca altfel daca se aduna vor avea mai multe puncte cele care gresesc.

Buna dimineata >:D<si eu abia astept ziua de luni;;)...dar ma tin si zilele astea ca poate luni incep de la alta greutate:D
Sa aveti o zi cat mai buna:-*


Neata Madeleyne,

si eu ma straduiesc sa incep concursul cu alta greutate :D..abia astept..da nu imi dau seama de ce..oare sa fie concursul asta atat de motivant?

miha 25 apr 2009 11:16:26

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de Shorty (Post 4528)

Neata Madeleyne,

si eu ma straduiesc sa incep concursul cu alta greutate :D..abia astept..da nu imi dau seama de ce..oare sa fie concursul asta atat de motivant?

cred ca ideea cu concursul este geniala!!!! toate fetele sunt nerabdatoare sa vina ziua de luni si cred ca vom fi si mai motivate !!!!!1

danuta 25 apr 2009 13:33:17

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de Shorty (Post 4492)
Wow ce armata mare s-a strans :D...nu imi vine sa cred...ce buna a fost ideea sa tinem un concurs vad ca motiveaza pe toata lumea (inclusiv pe mine -aseara a fost prima zi dupa paste in care nu am mai mancat prostii seara..deci imi revin ) :)

Eu nu stiu inca cate imi pun in target trebuie sa mai fac niste calcule si sa tin cont ca eu nu prea am slabit in ultima vreme..eu as vrea 4 sau 5 dar nu cred ca mai poate organismul meu sa slabeasca atat intr-o luna...o sa mut ziua de cantar luni dimineata si o sa va spun si targetul meu tot atunci.

Danuta parca tu intrebasei de crom: eu am parere foarte buna despre cromul picolinat.
(nu cel simplu sau nu cel amestecat cu echinaceea) M-a ajutat sa scap de pofta de dulce si nu are nici un efect secundar (doar ca slabesti :D) Am luat 2-3 luni nu mai stiu exact dar m-am oprit ca stateam prost cu banii nu ca m-as fi simtit rau...i-am sugerat si unei prietene sa ia - o mare pofticioasa si in perioada aia chiar a reusit sa se tina de regim fara sa tot triseze mereu...

Buna!
Da,eu intrebasem de crom,am luat si eu acum vreo 2 ani cred,am luat 1 luna apoi am renuntat,aveam atunci niste probleme personale si nu am mai putut continua,la mine s-a cunoscut atunci...........cred ca imi cumpar si eu luni

madeleyne 25 apr 2009 16:02:17

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Pai asa in echipa e mult mai motivant cand stii ca nu esti singura care incepe ceva din ziua aceea ca si alte fete sunt in situaia ta in acea zi...adica toate privim acea zi ca pe un nou inceput:D sau cel putin eu asa il vad.Si abia astept sa incepem toate>:D< si sa ne dam pareri si dupa sa vedem ce am reusit

miha 25 apr 2009 17:35:46

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de madeleyne (Post 4541)
Pai asa in echipa e mult mai motivant cand stii ca nu esti singura care incepe ceva din ziua aceea ca si alte fete sunt in situaia ta in acea zi...adica toate privim acea zi ca pe un nou inceput:D sau cel putin eu asa il vad.Si abia astept sa incepem toate>:D< si sa ne dam pareri si dupa sa vedem ce am reusit

sunt de acord cu tine !!!!!!!!

miha 25 apr 2009 21:11:57

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
ce faceti fetelor???
cam slaba activitate pe aici...sau va pregatiti pt concurs?:-*

danuta 26 apr 2009 05:53:56

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Buna dimineata!
V-am pregatit o cafeluta!
http://i686.photobucket.com/albums/v...lla57/3180.jpg

miha 26 apr 2009 09:01:55

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de danuta (Post 4549)
Buna dimineata!
V-am pregatit o cafeluta!
http://i686.photobucket.com/albums/v...lla57/3180.jpg

multumim pt cafeluta danuta ...esti cam matinala!!!!!

o zi frumoasa!!!


mai avem o zi ...si de maine la treaba!!!!!!!

danuta 26 apr 2009 09:09:26

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de miha (Post 4554)
multumim pt cafeluta danuta ...esti cam matinala!!!!!

o zi frumoasa!!!


mai avem o zi ...si de maine la treaba!!!!!!!

cu placere!
asa m-am obisnuit,daca 5 zile ma trezesc devreme,in weekend nu pot dormi tarziu asa ca bantui pe internet
daaaaaa.....de maine la treaba.........eu ma gandeam sa exersez de azi:D
numai ca stand in pat pana mai tarziu nu mi-am respectat programul din timpul saptamanii,sper pana deseara sa nu o dau cu bata in balta si sa ma scap la clatite ca vor ai mei sa le fac:((

miha 26 apr 2009 09:50:59

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de danuta (Post 4556)
cu placere!
asa m-am obisnuit,daca 5 zile ma trezesc devreme,in weekend nu pot dormi tarziu asa ca bantui pe internet
daaaaaa.....de maine la treaba.........eu ma gandeam sa exersez de azi:D
numai ca stand in pat pana mai tarziu nu mi-am respectat programul din timpul saptamanii,sper pana deseara sa nu o dau cu bata in balta si sa ma scap la clatite ca vor ai mei sa le fac:((

eu akm ma pregatesc sa ma duk la sala!!! pt ca daca stau acasa incep sa ma gandesc la alimente interzise si mai bine ....ma duk sa fac sport!!!!

cat despre clatite ...stiu ca e greu sa te abtii ...darte gandesti ca nu sunt sanatoase si mai si ingrasa!!!!!!! si eu am patit acelasi lucru ca si tine ...prietenul meu ma mai pune sa i fac clatite dar eu nici nu vreau sa ma ating de ele...adica eu decat le fac si el si le umple si tot el sa le manance!!!!

brenda 26 apr 2009 11:49:28

Re: Jurnal "Slabuta"
 
Draga slabuto pornesc de la75kg:">si imi propun daca da DUMNEZEU sa slabesc 5kg.Voi porni la drum cu un regim personalizat si anume ma-m gandit ca ziua de\'\' Luni \'\'s-o incep cu iaurt cu cereale si cu mere.Dar nu stiu ce sa fac cu cafeau nu prea pot s-o beau cu indulcitor si beau cam 3 cesti pe zi dati-mi voi o sugestie ....s-o beau cu lapte fara zahar . Doresc mult, mult ,succes tuturor celor care vor incepe de luni proba de vointa si sper sa fim cat mai sincere si pe pozitie in ceea ce vrem sa facem si sa devenim .DECI MULT NOROC LA DRUM FETELOR.>:D<>:D<:-*:-*:-*:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:14:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO