forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   Dam jos burtica! (http://forum.slabute.ro/concursuri/dam-jos-burtica-2585.html)

anqutz 04 feb 2010 17:29:12

Re: Dam jos burtica!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 78683)
ianna... ai dreptate. dar pozele parka trebuia sa le punem la album nu aici. facem un album strict ptr asa..(evolutia burticii de exemplu).

Mai, nu ma copia. :))

alina_neamt 07 feb 2010 10:10:11

Re: Dam jos burtica!
 
Ma bag si eu!! Burtica e cea care ma obsedeaza....Nu prea m-am lamurit unde tre sa pun pozele...dar ma descurc eu......sper pana la urma...:D:D
Maine vin cu masurile si pozele.......

Extasssy 07 feb 2010 10:35:13

Re: Dam jos burtica!
 
Citat:

Anterior postat de alina_neamt (Post 80825)
Ma bag si eu!! Burtica e cea care ma obsedeaza....Nu prea m-am lamurit unde tre sa pun pozele...dar ma descurc eu......sper pana la urma...:D:D
Maine vin cu masurile si pozele.......

Buna Alina,

Pozele de pun intru-un album pe care ti-l faci tu special pentru aceasta tema...
Maine masurarea si pozele... Fata si profil...
Si asa in fiecare saptamana...

ianna 07 feb 2010 15:19:15

Re: Dam jos burtica!
 
da si sa anunte fetele aici care sunt in concurs si cand au pus pozele

Extasssy 07 feb 2010 15:20:28

Re: Dam jos burtica!
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 81011)
da si sa anunte fetele aici care sunt in concurs si cand au pus pozele

I agree...

Slabuta 07 feb 2010 20:12:15

Re: Dam jos burtica!
 
Slabutelor, nu ati uitat de maine? :D

dorutza 07 feb 2010 20:21:46

Re: Dam jos burtica!
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 81256)
Slabutelor, nu ati uitat de maine? :D

eu nu am uitat..

Roxana 07 feb 2010 20:38:42

Re: Dam jos burtica!
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 81256)
Slabutelor, nu ati uitat de maine? :D

Slabuta as vrea sa intru si eu in acest concurs...dar nu prea stiu exact ce si cum trebuie sa facem...cred ca din cazua loviturii la cap,ma prind mai greu acum :D
Pentru inceput am inteles ca sunt nevoie de 2 poze la burtica goala :( si de masurile noastre .
Mai este ceva in plus,de exemplu :ce avem de facut in timpul concursului,daca avem reguli etc...

Slabuta 07 feb 2010 20:47:37

Re: Dam jos burtica!
 
Citat:

Anterior postat de Roxana (Post 81280)
Slabuta as vrea sa intru si eu in acest concurs...dar nu prea stiu exact ce si cum trebuie sa facem...cred ca din cazua loviturii la cap,ma prind mai greu acum :D
Pentru inceput am inteles ca sunt nevoie de 2 poze la burtica goala :( si de masurile noastre .
Mai este ceva in plus,de exemplu :ce avem de facut in timpul concursului,daca avem reguli etc...

Hai sa iti explic. :)

Noi am stabilit in fiecar luni sa ne pozam burticile. Pe stomac gol.

Fiecare si-a stabilit un program de sport, dupa placul nostru.

Peste o saptamana iar pozam burticile.
Si asta timp de o luna.

De maine, lasam masurile la talie si burta, si cream un album privat cu burtica noastra.

Ai inteles? :)

anqutz 07 feb 2010 21:01:31

Re: Dam jos burtica!
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 81282)

Hai sa iti explic. :)

Noi am stabilit in fiecar luni sa ne pozam burticile. Pe stomac gol.

Fiecare si-a stabilit un program de sport, dupa placul nostru.

Peste o saptamana iar pozam burticile.
Si asta timp de o luna.

De maine, lasam masurile la talie si burta, si cream un album privat cu burtica noastra.

Ai inteles? :)

Slabuta, eu am deja un album cu evolutia burticii. Pot sa pun in el?

Slabuta 07 feb 2010 21:02:32

Re: Dam jos burtica!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 81294)
Slabuta, eu am deja un album cu evolutia burticii. Pot sa pun in el?

Bineinteles :)

andra_aly 07 feb 2010 21:43:38

Re: Dam jos burtica!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 78904)
Mai, nu ma copia. :))

e na si tu anca ... nu te copiez.. doar ma inspir;))

ianna 07 feb 2010 21:47:59

Re: Dam jos burtica!
 
poza(cu poze) adaugata la album burtica

talie 75 burtica la buric 83 talie la pijama 94

andra_aly 07 feb 2010 21:53:34

Re: Dam jos burtica!
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 81364)
poza(cu poze) adaugata la album burtica

talie 75 burtica la buric 83 talie la pijama 94

ma duk sa vizionez ianna:D dar le-ai facut pe stomacul gol nu?:-/ si ce inseamna la pijama:-s?

Liviutzza 07 feb 2010 21:54:28

Re: Dam jos burtica!
 
eu nu am un cm in casa ca sa ma masor:((dar tot ma bag in concurs:D

Roxana 07 feb 2010 21:56:18

Re: Dam jos burtica!
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 81282)


Hai sa iti explic. :)

Noi am stabilit in fiecar luni sa ne pozam burticile. Pe stomac gol.

Fiecare si-a stabilit un program de sport, dupa placul nostru.

Peste o saptamana iar pozam burticile.
Si asta timp de o luna.

De maine, lasam masurile la talie si burta, si cream un album privat cu burtica noastra.

Ai inteles? :)


Am inteles...ms de explicatii...vreau si eu,poate asa scap de burtica :D

Roxana 07 feb 2010 21:58:20

Re: Dam jos burtica!
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 81364)
poza(cu poze) adaugata la album burtica

talie 75 burtica la buric 83 talie la pijama 94



Ianna la tine nici nu se cunoaste ca ai nascut ,eu am o burtica de parca as fi insarcinata in cateva luni ,spre rusinea mea :(

andra_aly 07 feb 2010 22:00:30

Re: Dam jos burtica!
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 81378)
eu nu am un cm in casa ca sa ma masor:((dar tot ma bag in concurs:D

daca iti zik ce am facut eu mai demult .. razi de mine... m-am masurat cu o ata in talie si am taiat-o chiar unde se unea o parte cu cealalta:)) dupa vreo doua saptamani m-am masurat ink o data si intradevar capetele nu se mai uneau. asa mi-am dat seama ca am dat ceva jos:)) ce idei am:D

ianna 07 feb 2010 22:02:06

Re: Dam jos burtica!
 
Citat:

Anterior postat de Roxana (Post 81386)
Ianna la tine nici nu se cunoaste ca ai nascut ,eu am o burtica de parca as fi insarcinata in cateva luni ,spre rusinea mea :(


:))merci scumpa...la mine nu prea e burtica..aia e inca pielea care nu s-a retras...d`aia am facut din mai multe pozitii poze...si eu lucrez ptr 6 packs deja:)):)):))...visez si eu ...daa who knows:Dpoate reusesc macar asa un pic:">

Liviutzza 07 feb 2010 22:03:03

Re: Dam jos burtica!
 
da asa e:D o sa vad eu..oricum o sa se vada in poze..si o sa cumpar eu un cm pana la urma..doar ca-s cam uituca:))

Roxana 07 feb 2010 22:07:25

Re: Dam jos burtica!
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 81392)
:))merci scumpa...la mine nu prea e burtica..aia e inca pielea care nu s-a retras...d`aia am facut din mai multe pozitii poze...si eu lucrez ptr 6 packs deja:)):)):))...visez si eu ...daa who knows:Dpoate reusesc macar asa un pic:">


Cele mai sincere felicitari pentru felul in care ti ai recapatat silueta dupa nastere...hmm daca as arata ca tine ...visez si eu...
Daca ai avut ambitia sa slabesti sunt sigura ca vei reusi si cu cele 6 packs cat de curand.

dorutza 07 feb 2010 22:16:35

Re: Dam jos burtica!
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 81378)
eu nu am un cm in casa ca sa ma masor:((dar tot ma bag in concurs:D

faci si tu cu ata. te masori cu ata si apoi masori ata cu linearul..

ianna 07 feb 2010 22:27:28

Re: Dam jos burtica!
 
daca doreste Slabuta sau ...cine vrea:D...sa faca lista maine cu toate slabutele intrate in "concurs"...ca sa pot sa merg si eu la fiecare sa ma chiombesc:">

anqutz 07 feb 2010 22:30:07

Re: Dam jos burtica!
 
Citat:

Anterior postat de Roxana (Post 81386)
Ianna la tine nici nu se cunoaste ca ai nascut ,eu am o burtica de parca as fi insarcinata in cateva luni ,spre rusinea mea :(

Si eu dupa cat am mancat in seara asta. :)) Sper sa se retraga pana maine. Daca nu se retrage ce fac? :(

Citat:

Anterior postat de ianna (Post 81392)
:))merci scumpa...la mine nu prea e burtica..aia e inca pielea care nu s-a retras...d`aia am facut din mai multe pozitii poze...si eu lucrez ptr 6 packs deja:)):)):))...visez si eu ...daa who knows:Dpoate reusesc macar asa un pic:">

Si eu! :D Cu cat tintesti mai sus cu atat ai mai multe sanse sa te apropii de obiectiv.

anqutz 07 feb 2010 22:30:37

Re: Dam jos burtica!
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 81428)
daca doreste Slabuta sau ...cine vrea:D...sa faca lista maine cu toate slabutele intrate in "concurs"...ca sa pot sa merg si eu la fiecare sa ma chiombesc:">

Da, ca sa stim si la cine sa trimitem cerere de prietenie ca sa vedem pozele. :D

Slabuta 07 feb 2010 22:31:17

Re: Dam jos burtica!
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 81428)
daca doreste Slabuta sau ...cine vrea:D...sa faca lista maine cu toate slabutele intrate in "concurs"...ca sa pot sa merg si eu la fiecare sa ma chiombesc:">

Fac maine, ca sa fie sigur ca participa. :)

Maine dimineata o sa treaca fiecare datele sale, poze. Si atunci fac lista. :)

andra_aly 07 feb 2010 22:32:50

Re: Dam jos burtica!
 
fetele .. eu inka sunt balonata din cauza musafirilor. ma masor de dimineata si dupa aceea ma masor si marti. sa fiu sigura ca e corect;)

ianna 07 feb 2010 22:35:48

Re: Dam jos burtica!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 81445)
fetele .. eu inka sunt balonata din cauza musafirilor. ma masor de dimineata si dupa aceea ma masor si marti. sa fiu sigura ca e corect;)


sigur...te masori dupa 2/3 zile dupa ce pleaca rusii...ca la sf concursului...daca ai perioada menstruala regulata ...tot asa vei fii;)

andra_aly 07 feb 2010 22:37:54

Re: Dam jos burtica!
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 81455)
sigur...te masori dupa 2/3 zile dupa ce pleaca rusii...ca la sf concursului...daca ai perioada menstruala regulata ...tot asa vei fii;)

dupa 2-3 zile? :-o eu ma gandeam ca in ziua care pleaca ;)) na bine. eu maine ma masor. si marti si miercuri. daca pana miercuri am tot aceleasi masuri ca luni si marti , inseamna ca e ok masuratul si m-am desumflat:D
nu prea ii regulat:(

ali_lumi 07 feb 2010 22:40:28

Re: Dam jos burtica!
 
Si eu vreau sa mai dau jos de la burtica vro 2 cm :((
Ma bag si euuuuuuuuu :D

Adella 07 feb 2010 22:42:15

Re: Dam jos burtica!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 81461)

dupa 2-3 zile? :-o eu ma gandeam ca in ziua care pleaca ;)) na bine. eu maine ma masor. si marti si miercuri. daca pana miercuri am tot aceleasi masuri ca luni si marti , inseamna ca e ok masuratul si m-am desumflat:D
nu prea ii regulat:(

Si eu sunt cu "rusii" la bord...dar nah ...pana imi trec mai dureaza ...ma bag exact cu masuratorile de maine dimineatza:)la burta ..ca la picioare nu are ce sa se modifice:)

andra_aly 07 feb 2010 22:44:59

Re: Dam jos burtica!
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 81475)
Si eu sunt cu "rusii" la bord...dar nah ...pana imi trec mai dureaza ...ma bag exact cu masuratorile de maine dimineatza:)la burta ..ca la picioare nu are ce sa se modifice:)

toate suntem " okupate " cu musafirii:(

anqutz 07 feb 2010 22:52:43

Re: Dam jos burtica!
 
Nasol daca nu e regulat. Nu stai cu frica-n san de sarcina lunar? Cred ca eram panicata de mult.

andra_aly 07 feb 2010 23:01:31

Re: Dam jos burtica!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 81509)
Nasol daca nu e regulat. Nu stai cu frica-n san de sarcina lunar? Cred ca eram panicata de mult.

m-am obisnuit. dar sa sti ca in fiecare luna e foarte frustrant:-s bine.. am un ciclu de 33-34 zile. s-ar zice ca e normal. dar am avut si de 50 zile:( nush de ce. niciodata nu a venit la 28 zile:(

ianna 07 feb 2010 23:22:19

Re: Dam jos burtica!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 81528)

m-am obisnuit. dar sa sti ca in fiecare luna e foarte frustrant:-s bine.. am un ciclu de 33-34 zile. s-ar zice ca e normal. dar am avut si de 50 zile:( nush de ce. niciodata nu a venit la 28 zile:(

tot regulat e...atata timp cat iti vine cu aproximatie la aceelasi numar de zile e ok..cand nu vine la ac nr de zile atunci e problema...adica intr-o luna sa-ti vina dupa 28 zile...in alta dupa 33...in alta dupa 30 si tot asa...

andra_aly 07 feb 2010 23:23:54

Re: Dam jos burtica!
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 81552)
tot regulat e...atata timp cat iti vine cu aproximatie la aceelasi numar de zile e ok..cand nu vine la ac nr de zile atunci e problema...adica intr-o luna sa-ti vina dupa 28 zile...in alta dupa 33...in alta dupa 30 si tot asa...

aia da, stiam si eu. numai ca nush ce sa mai cred:( cred ca trebuie sa merg totusi la un control. tot aman:-s

anqutz 07 feb 2010 23:43:58

Re: Dam jos burtica!
 
Nu trebuie sa fie la 28. Inainte si eu il aveam la 31 de zile. Acum e la 28 de zile, chiar si cand nu luam pilule si era ca un ceas elvetian. Dar asta se intampla ft rar.

andra_aly 07 feb 2010 23:46:40

Re: Dam jos burtica!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 81582)
Nu trebuie sa fie la 28. Inainte si eu il aveam la 31 de zile. Acum e la 28 de zile, chiar si cand nu luam pilule si era ca un ceas elvetian. Dar asta se intampla ft rar.

problema ca eu am ba la 33 ba 36 ba 32.. si tot asa . :( anul trecut mi-a venit la 50 parka :( si daca mai sunt si stresata...:( in fine.
fetele cred ca suntem cam pe dinafara subiectului.:D

ianna 08 feb 2010 02:08:45

Re: Dam jos burtica!
 
Pentru a o ajuta pe Slabuta ar fi bine ca ptr ziua de luni sa nu comentam mult aici ci doar sa ne anuntam in concurs cu albumul privat si masurile

incep eu


Ianna - 67.7 kg masuri: talie 75 cm , buric 83 cm

poze in album privat dar nu dau acces decat la fetele care sunt active pe forum:D

anqutz 08 feb 2010 09:23:21

Re: Dam jos burtica!
 
Fetelor, eu cer o zi de clementa daca se poate ca am tranzitul in pana de zile intregi si tot beau ceai de slabit si ioc. :( Si am burtica umflata destul de mult si ma doare. :(


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:46:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO