forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   O luna fara paine! (http://forum.slabute.ro/concursuri/luna-fara-paine-3802.html)

Un Pai Roz 11 mai 2010 09:14:36

Re: O luna fara paine!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 183283)
Intradevar inainte, adica cand nu mergeam la munca si eram acasa reuseam ssa pap cam 2 feliute pe zi:) acum de cand merg la munca e putin mai greu ca :):)em paine proaspata si dau nas in nas cu ea la fiecare pasx-( si nu ma pot abtine ca inainte. mai ales ca e asa buna:-s
dar trebuie sa reusesc macar ca inainte sa fac;)
>:D<

off, e greu daca ai tot timpul langa tine paine proaspata, dar, cum ai spus si tu, trebuie sa inveti sa te limitezi. pana la urma e buna doar la gust, la sanatate nu prea.....ca doar au IG mare si nu face prea bine organsmului
eu acum sunt somera, nu mai ma duc la munca, poate o sa imi fie mai usor sa renunt asa, ca inainte imi mai luam sandwichuri la mine..

andra_aly 11 mai 2010 09:16:27

Re: O luna fara paine!
 
Macar ai ceva bun daca ai ramas somera. of.. tare greu este. dar sa speram ca vom reusii:)

Un Pai Roz 11 mai 2010 09:18:23

Re: O luna fara paine!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 183292)
Macar ai ceva bun daca ai ramas somera. of.. tare greu este. dar sa speram ca vom reusii:)

da, ai dreptate >:D<
eu ma gandeam ca anul acesta sa intru in invatamant, dar nici nu mai stiu, la cum se preconizeaza situatia la noi in tara... :-s

andra_aly 11 mai 2010 09:27:38

Re: O luna fara paine!
 
La asta chiar nu stiu ce sa zic... daca tu crezi ca ai un viitor cu lucrul acesta... incearca. dar mie nu prea imi place situatia actuala. si ma indoiesc ca o sa fie mai buna.
dar macar pot sa iti spun ceva care sa te faca sa te simti mai bine:P
fata de alte tari care se cred mai sus, romania pe planul acesta sta de 10 ori mai bine.
eu cand vad ce idei au astia aici raman masca:-o
iau scoala in gluma.si mai dau si niste tampite de legi si se mai mira de ce studentii fac greva. asa ca sa sti ca romania sta mult mai bine decat italia. macar la asta:P

Un Pai Roz 11 mai 2010 09:31:46

Re: O luna fara paine!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 183310)
La asta chiar nu stiu ce sa zic... daca tu crezi ca ai un viitor cu lucrul acesta... incearca. dar mie nu prea imi place situatia actuala. si ma indoiesc ca o sa fie mai buna.
dar macar pot sa iti spun ceva care sa te faca sa te simti mai bine:P
fata de alte tari care se cred mai sus, romania pe planul acesta sta de 10 ori mai bine.
eu cand vad ce idei au astia aici raman masca:-o
iau scoala in gluma.si mai dau si niste tampite de legi si se mai mira de ce studentii fac greva. asa ca sa sti ca romania sta mult mai bine decat italia. macar la asta:P

eu sincer ma gandeam sa incerc, si sa vad daca imi place...daca nu imi place renunt...pana la urma nu stii ce ti se potriveste pana nu incerci nu? :D
hai ca deja am luat-o offtopic... :-s

ras_cristalin 11 mai 2010 15:56:32

Re: O luna fara paine!
 
Ma inscriu si eu :) si asa nu mananc paine de la sb, dar uneori sunt tentata sa gust de la iubi :-S si iau cate o bucatica.
Dar vreau sa numar zilele impreuna cu voi. Deci azi e prima zi (pe care o numar) fara paine. :)[*65*]

Un Pai Roz 11 mai 2010 18:16:23

Re: O luna fara paine!
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 183814)
Ma inscriu si eu :) si asa nu mananc paine de la sb, dar uneori sunt tentata sa gust de la iubi :-S si iau cate o bucatica.
Dar vreau sa numar zilele impreuna cu voi. Deci azi e prima zi (pe care o numar) fara paine. :)[*65*]

esti prima fata care s-a inscris sa nu mai pape paine deloc [*4*] mai e si Andra, care a zis ca isi limiteaza consumul de paine
si pentru mine azi e prima zi, destul de grea mi s-a parut, eram obisnuita sa umblu la locul unde tin painea...

ras_cristalin 11 mai 2010 18:21:33

Re: O luna fara paine!
 
Citat:

Anterior postat de Un Pai Roz (Post 183931)


esti prima fata care s-a inscris sa nu mai pape paine deloc [*4*] mai e si Andra, care a zis ca isi limiteaza consumul de paine
si pentru mine azi e prima zi, destul de grea mi s-a parut, eram obisnuita sa umblu la locul unde tin painea...

>:D<
Sunt a doua fata :) prima ai fost tu ;)
Si mie mi-a fost tare greu primele zile fara paine :(
Si acum visez paine si cornuri :) inainte cand mancam nu ii acordam asa mare atentie :)
>:D<bine te-am gasit in lupta impotriva carbohidratilor rai :D

P.S. Cata paine mancai de obicei?

mvthebest 11 mai 2010 18:25:15

Re: O luna fara paine!
 
Mult noroc fetelor>:D<>:D<>:D<
La inceput va v-a fi putin greu,dar dupa ve-ti putea trece si pe langa brutari unde se face painea calda si nu ve-ti ceda. Va spun din experienta.
Eu tot asa am spus ca o eminin pentru o perioada ,si s-a facut 8luni:))

Eu voi incerca sa elimin covrigei ,pizza macar pentru o luna:-s

Un Pai Roz 11 mai 2010 18:30:34

Re: O luna fara paine!
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 183937)

>:D<
Sunt a doua fata :) prima ai fost tu ;)
Si mie mi-a fost tare greu primele zile fara paine :(
Si acum visez paine si cornuri :) inainte cand mancam nu ii acordam asa mare atentie :)
>:D<bine te-am gasit in lupta impotriva carbohidratilor rai :D

P.S. Cata paine mancai de obicei?

da, a doua fata :D uitasem sa ma numar :))
pai sa vedem...inainte sa ma apuc de dieta mancam cam 1 paine pe zi
de la inceputul anului de cand am incercat sa mananc mai sanatos mancam cam 100-200 g pe zi. Problema era ca incepusem sa ma invat si sa rontai si covrigei...ceea ce imi aducea un surplus mare de calorii la meniu.
eu mereu i-am acordat o mare importanta painii, cand eram mica mancam cate 2 pe zi si de la asta m-am si ingrasat initial pe la 12 ani...
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 183944)
Mult noroc fetelor>:D<>:D<>:D<
La inceput va v-a fi putin greu,dar dupa ve-ti putea trece si pe langa brutari unde se face painea calda si nu ve-ti ceda. Va spun din experienta.
Eu tot asa am spus ca o eminin pentru o perioada ,si s-a facut 8luni:))
Eu voi incerca sa elimin covrigei ,pizza macar pentru o luna:-s

Multumesc Mira de sustinere! :-* >:D<
sper sa reusesc si eu sa renunt la paine, asta m-ar face extrem de fericita, stiind ca e o dependenta grea si nu prea sanatoasa...
Bravo, ma bucur sa aud ca vrei sa renunti si tu la alte lucruri din aluat si faina alba..poate asa reusim sa renuntam si la "sarat" :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:58:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO