forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   mini de revelion-concurs de slabit toamna 2014 (http://forum.slabute.ro/concursuri/mini-revelion-concurs-slabit-toamna-2014-a-12590.html)

Prapadeala 19 sep 2014 20:03:15

Re: mini de revelion-concurs de slabit toamna 2014
 
Lipseste martie din post? NUUUU!!!!! Deci nu lipsesc nici eu :P Vin luni cu mai multe detalii

jessik 19 sep 2014 21:59:46

Re: mini de revelion-concurs de slabit toamna 2014
 
m-as baga si eu, dar socotesc la centimetrii.apropo ca am o fusta sueprba scurta cu paiete. deci am cump, anul trecut inainte de sarbatori. idealul era sa o pot purta anul asta haha. uf. poate mai am ceva timp. ideea e ca in 2 luni este petrecere de craciun. si deh sa fiu oleaca sexy. deci sper sa scad la burta ca ma strange sta ca pe butoi.idealul meu e sa scad macar 10 cm, la burta si 10 in talie. ca am 106 la burta si 94 la stomac. mrr

jessik 19 sep 2014 22:06:34

Re: mini de revelion-concurs de slabit toamna 2014
 
sportul e pe sapt. sa nu creada fetele ca pe zi. daaaar eu as propune chiar mai mult.
nu oficial. dar sa facem sport mai mult. cat putem.
as propune si poze cu noi, si cantarul, sau dc nu centimetrul.
nu stiu daca am timp sa scriu la meniu exact cu gramaj. am impresia ca o data la concurs, scriau fetele numai aici, cantitatile de mancare in cani, boluri., linguri. bucati.
de ex. un bol de supa. 2 pulpe. 3 felii. 2 eugenii..
daca am mancat de ex. 2 napolitane mici. presupun ca e meniu de 0. ca nu trece de 20% din caloriile din ziua respectiva.
ar putea fi aceasta un mod? mi-ar fi f greu sa caut la meniul nutritional, alimentele care le am aici. ca sunt prea multe.si oricum nu gasesc la fel. caloriile ar putea fi cu totul diferite.
ce parere aveti? oricum nu poti controla si socoti cu exactitate 1200 de calorii. dar cred ca se poate obs cu ochioul liber cand un meniu este cu mult sub limita de 1200.

Michelina 20 sep 2014 08:25:57

Re: mini de revelion-concurs de slabit toamna 2014
 
Si eu ma bag la concurs!! Stiu ca am mai disparut ca magarul in ceata la alte concursuri - dar promit ca de data asta raman si vreau si loc pe podium!! Pun si poze!!

Eu intru cu kilogramele la concurs - 58 kg.

Sabine_28 20 sep 2014 10:42:23

Re: mini de revelion-concurs de slabit toamna 2014
 
Buna fetelor,
As vrea si eu sa ma inscriu in concurs. Problema este ca sapt viitoare plec in concediu si revin pe 30 sept, si vreau sa va intreb daca ar fi ok sa dau raportul pt prima sapt abia pe 1oct.
Maine vin cu raportul la kg, o sa-mi fac diseara un ceai pt constipatie:)
Pt mine va fi o provocare, mai ales ca avem demipensiune la hotel, dar voi vedea ce aleg sa fie cat mai sanatos:) Sper sa nu vin numai cu meniuri de -2 pcte:)) Miscare voi face, pt ca vom avea si sala de fitness:)
Oricum, vreau si eu mini de Revelion, mai ales ca merg la Paris:)

Va pup si mult succes! *

Prapadeala 20 sep 2014 10:50:32

Re: mini de revelion-concurs de slabit toamna 2014
 
Eu zic ca e ok sa vii atunci cu raportul. Am prins si eu in concediu si a fost ok pentru ca m-am gandit de 2 ori inainte sa umplu farfuria :D

Prapadeala 20 sep 2014 11:19:16

Re: mini de revelion-concurs de slabit toamna 2014
 
Cu riscul de a parea o mare B*tch, am rugamintea ca fetele care sa inscriu sa se gandeasca bine inainte de a o face. Asa cum se stie, multa lume renunta pe parcurs si personal mi se pare lipsa de fair-play pentru ca una dintre (mai exact Claudia in 99% din cazuri) depune efort sa faca tabelul si sa actualizeze la toata ca in cele din urma pentru jumatate sa o faca de pomana o perioada. Sa ne gandim si la efortul depus de Clau si sa incercam sa ii respectam munca \m/

butterfly30 20 sep 2014 13:05:14

Re: mini de revelion-concurs de slabit toamna 2014
 
sabine, sigur ca poti da rap pe 1, nu-i problema, doar sa-ti notezi pe ceva ce-ai papat/lucrat ca sa nu uiti;).
pana luni seara cel tarziu va rog sa va notati toate datele de inceput cu care vreti sa concurati, voi face o lista si i-o dau claudiei sa faca tabelul si promit ca il actualizez eu saptamanal, stiu ca ea e f ocupata. cine vrea poze e liber sa-si faca.

jess, uite niste ex de la concursul trecut de scris meniuri:
eu zic ca nu e cazul sa ne facem viata mai grea de atat si sa presupunem ca daca nu am notat cantitatile asta inseamna ca am avut o masa normala si de bun-simt, cand mancam mai putin sau mai mult de o portie atunci merita uneori mentionat.

Citat:

Anterior postat de Laura (Post 1358232)
Meniu vineri
M1: cafea cu lapte, pepene, capsuni
M2: ciorba de pastai cu paine neagra si ardei iute
M3: cheat meal: chec cu fructe si cola
M4: porumb foert
Sport: 60" bicicleta
Meniu sambata:
M1: cafea cu lapte, porumb fiert
M2: budinca de dovlecel cu rosie
M3: ciorba.de pastai cu paine neagra si ardei iute
M4: pprumb fiert
M5: porumb fiert, capsuni
Sport:0
Meniu duminica
M1: cafea cu lapte, porumb fiert
M2: mamaliga cu mancarica de legume si carne de porc
M3: mere, prune
M4: iaurt si banana
Sport:0
Dupa cum vedeti zilele astea exagerez peste masura cu porumbul:D, insa nu ma pot satura, si profit acum ca e vremea lui.
Maine vin la.raport.

Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 1357974)
Neata, dragelor!

Vin si eu cu meniurile pe ultimele doua zile

Miercuri
Md - iaurt, seminte chia, prune uscate
G - o banana
P - o salata cu pui si parmezan
C - wasa, almette, piept de pui, rosii

Sport 0

Joi
Md - biscuiti fara zahar, o banana
G - un shake proteic cu lapte de cocos si fructe de padure
P - o salata cu pui, ardei copti
G - niste cioco neagra
C - iaurt cu cacao si putina miere

Sport - 65 min inot


LOREDANA99 20 sep 2014 14:06:29

Re: mini de revelion-concurs de slabit toamna 2014
 
Fluturas, cred ca ma bag si eu avand in vedere ca in fiecare zi ma vad tot mai mare.

As vrea sa intru in concurs pentru a manca sanatos...nu pot face sport iar in kg cresc, fiind insarcinata :)

Ar mai fi o problema...echografic am DPN 30 nov, deci nu stiu daca va voi sta alaturi pana la final. Meniurile nu le putem posta si la raport? Ma gandesc ca poate e vreo zi in care nu putem intra. Si ar fi de mare folos o lista completa cu ce e voie si ce nu, nu pot functiona decat dupa reguli clare, aici vb de alimentatie.

butterfly30 20 sep 2014 14:15:53

Re: mini de revelion-concurs de slabit toamna 2014
 
loredana, uite cum facem: fa tu o lista cu alimentele in privinta carora esti nelamurita si eu iti spun la fiecare, si claudia sa ma corecteze unde gresesc, ca mi-e imposibil sa scriu toate alimentele existente, iti imaginezi. meniurile poti sa le scrii la raport, nu-i problema. eu am dpn pe 28 nov, nu-ti face griji, nu se supara nimeni pe tine, eu personal intentionez sa raman in concurs pana pe 15 dec, desi cred ca oficial concursul se va termina pe 30 nov. cred ca m-ar ajuta mult sa ma disciplinez dupa, ca stiu ce am facut data trecuta si nu a fost bine...;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:07:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO