forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti? (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/daca-te-inseala-faci-treci-mai-departe-sau-te-desparti-6038.html)

anqutz 02 sep 2010 19:33:27

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
Citat:

Anterior postat de IoAnnA90 (Post 312571)
Sunt momente cand ne intelegem bine,dar si momente cand deabia vb pe mess.
Ce pot sa fac sa-l recuceresc? Poti face un barbat sa fie mai romantic?:)

Tu vb serios, tot tu trebuie sa-l recuceresti dupa ce ti-a facut? Daca nu-l faci sa lupte pt tine poti sa iti iei adio de la el.

IoAnnA90 02 sep 2010 19:37:02

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 312574)
Tu vb serios, tot tu trebuie sa-l recuceresti dupa ce ti-a facut? Daca nu-l faci sa lupte pt tine poti sa iti iei adio de la el.

Da dar vreau si eu sa-l recuceresc si sa fie relatia ca inainte.
El spune ca incearca, DAR,(tot timpul este un dar) simt ca nu e deajuns. :(

Il iubesc enorm,mi-as smulge inima din piept si sa o arunc dar nu pot:(

dorutza 02 sep 2010 19:50:54

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
buna.
poate ca relatia voastra mai are sanse sa mai mearga. asa, trasa de par si chinuita.dar nu foarte mult.si nici intr-un caz nu trebuie sa mai pui atata suflet. trebuie sa o lasi mai moale. si sa vezi totul la rece.

dar oricat de mult l-ai iubi, gandeste-te daca el e potrivit pt tine, gandeste-te de ce il iubesti.

trebuie sa mai experimentezi ceva, sa mai ai si alte relatii. nu trebuie sa te chinui cu asta. ajunge 2 ani.
acuma e momentul.

IoAnnA90 02 sep 2010 19:57:32

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 312590)
buna.
poate ca relatia voastra mai are sanse sa mai mearga. asa, trasa de par si chinuita.dar nu foarte mult.si nici intr-un caz nu trebuie sa mai pui atata suflet. trebuie sa o lasi mai moale. si sa vezi totul la rece.

dar oricat de mult l-ai iubi, gandeste-te daca el e potrivit pt tine, gandeste-te de ce il iubesti.

trebuie sa mai experimentezi ceva, sa mai ai si alte relatii. nu trebuie sa te chinui cu asta. ajunge 2 ani.
acuma e momentul.

E greu pentru ca el este si primul barbat cu care mi-am inceput relatia sexuala. Iar asta conteaza mult pentru mine.
Poate si eu m-am schimbat in tot acest timp, dar poate pentru ca a aparut monotonia. Nu ne prea permitem sa iesim tot timpul.
Nu stiu cum sa fac sa nu prea pun suflet, asa sunt eu mai fraiera:(

nathusyk 02 sep 2010 20:24:52

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
draga, pai tu vorbesti serios, chiar esti gata sa te injugi la carul acesta, in timp ce celalalt, nu foar ca nu te ajuta prea mult, ci pare mai multa sa te traga anapoi. esti infloarea tineretii, ai doar 20 de ani, revino cu picioarele pe pamint, nu iti pune cruce. da e primul, ei si ce ,asta nu inseamna numaidecit ca trebuie sa ramina unicul, mai ales ca mai sunt atitia care ar fi fericiti sa te aiba alaturi si sa te iubeasca pentru ceea ce esti tu, si nu pentru ceva ce incerci sa pretinzi de dragul lui. hai ca se poate.

p.s. ma cam intristeaza asa discutii, sa te opresti la 20 de ani si sa itit refuzi fericirea, pai asa se poate.

IoAnnA90 02 sep 2010 23:15:36

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
Citat:

Anterior postat de nathusyk (Post 312634)
draga, pai tu vorbesti serios, chiar esti gata sa te injugi la carul acesta, in timp ce celalalt, nu foar ca nu te ajuta prea mult, ci pare mai multa sa te traga anapoi. esti infloarea tineretii, ai doar 20 de ani, revino cu picioarele pe pamint, nu iti pune cruce. da e primul, ei si ce ,asta nu inseamna numaidecit ca trebuie sa ramina unicul, mai ales ca mai sunt atitia care ar fi fericiti sa te aiba alaturi si sa te iubeasca pentru ceea ce esti tu, si nu pentru ceva ce incerci sa pretinzi de dragul lui. hai ca se poate.

p.s. ma cam intristeaza asa discutii, sa te opresti la 20 de ani si sa itit refuzi fericirea, pai asa se poate.

Stiu,este f rau. Eu pun fff mult suflet.
Mi-as dori sa fiu mai altcumva,sa-l uit dar nu pot IL IUBESC.
Se poate sa-l sufoc cu atatea msj? (ii cam dau 20msj pe zi,cu cmf? si diferite chesti)

nicoleta100 02 sep 2010 23:44:26

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
Citat:

Anterior postat de IoAnnA90 (Post 312898)


Stiu,este f rau. Eu pun fff mult suflet.
Mi-as dori sa fiu mai altcumva,sa-l uit dar nu pot IL IUBESC.
Se poate sa-l sufoc cu atatea msj? (ii cam dau 20msj pe zi,cu cmf? si diferite chesti)

Multe sms !!! prea multe!!! Pt ce ii dai atatea mesaje??? Una la mana,il enervezi (si eu m-as enerva sa primesc zilnic 20 sms) si doi ,asa ii arati tu ca nu mai poti fara el !!! Si lui ce-i mai place !!! De asta umbla el si cu altele,stie ca orice ar face si cu cine ar umbla ,Tu ,il ierti si tot asa va invartiti intr-un cerc vicios ,din care vei iesi suferind!!!
Eu personal ii dadeam drumul atunci cand ,aflam ca s-a culcat cu o alta tipa si nu o data x-( ,de 3 ori!!!x-(x-(x-(
Scuze daca te supara ce am scris,este doar umila mea parere!!!>:D<

sunshine 03 sep 2010 01:28:01

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
Citat:

Anterior postat de IoAnnA90 (Post 312898)


Stiu,este f rau. Eu pun fff mult suflet.
Mi-as dori sa fiu mai altcumva,sa-l uit dar nu pot IL IUBESC.
Se poate sa-l sufoc cu atatea msj? (ii cam dau 20msj pe zi,cu cmf? si diferite chesti)

Asta e atitudine de genul: si ce daca m ai inselat, eu tot te iubesc, si ce daca o sa ma mai inseli, eu tot te voi iubi...

Nu exisa nu pot, il iubesc. Daca vrei sa ingrosi randurile femeilor inselate, n ai decat, dar sa stii ca asta nu e iubire...
Esti mult prea tanara ca se te opresti aici.

mika_me 16 sep 2010 20:30:44

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
Buna Ioana...
te inteleg cand psui ca il iubesti..te inteleg cand spui ca esti dependenta...te inteleg...DAR....nu o sa inteleg niciodata fetele care se umilesc pentru simplu motiv ca le este frica sa ramana singure...
ei sa iti spun o noutate...nu vei fi singura...nu vei amane singura tot restul vietii...nu e el singurul barbat de pe acest pamant...nu te merita....nu iipare cu adevarat rau..nu te apreciaza...nu te iubeste...a iubi..inseamna a rescpecta in primul rand pe cel de langa tine...
esti tanara...nu ai scuza...nu exista nu pot..exista nu vreau...
repet..te inteleg...am fost efectiv depemdenta de o iubire bolnavicioasa, cand eram mult mia maica decat tine...4 ani de zile am sperat sa fiu unica pentru acel baiat...mi-a terfelit si ultima picatura de demnitate...stii cum?prin indiferenta fata de ceea ce imi facea...eram o copila...ca si tine credeam ca daca nu sunt cu el, viata mea nu mai are niciun sens...nu concepeam sa ma sarute alt baiat decat el in viata asta(e adevarat, nu el a fost primul din viata mea...eram pre amica si multumesc Domnului ca nu a fost el)...auzeam ca azi iesea cu una, altadata cu alta...si eu inghiteam si ma faceam ca nu stiu..ca nu am aflat...eram bucuroasa cand se intoarcea la mine...
a venit si el cu texte de genul ca ii pare rau ca m-a afcut sa sufere, ca sunt un inger care nu merita asa ceva...bla bla bla...dar a continuat sa ma umileasca prin faptele sale(nu in mod direct)...era o dulceata cand voia...si eu ma topeam de fiecare data...
dar intr-o zi..am spus stop...mi-am permis sa vad si alte posibilitati..mi-am permis sa ma uit si la alti baieti...mi-am permis sa ma indragostesc de altcineva...si m-am lasat iubita de acel cineva..(nu am ramas impreuna cu acela, dar m-a ajutat sa il uit pe primul)
astazi privesc in urma si m aintreb cum am putut fi atat de proasta....da, vezi bine..proasta...as vrea sa dau timpul inapoi..cu siguranta nu as mai comite acele greseli...sunt fericita...am un baiat extraordinar langa mine...si un lucru stiu...daca as afla ca m-a inselat...nu m-as gandi de 2 ori...eu sunt de parere ca atunci cand inseli, inseamna ce cel de langa tine te nemultumeste..si ca cel cu care inseli e mai bun...eu nu sunt rezerva nimanui...ar fi timpul sa nu mai fii nici tu!

valentynavalentyna27 18 sep 2010 15:08:22

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
Ioana a trecut ceva timp la cele intamplate....cum este relatia voastra acum? mai sunteti impreuna?
as vrea parerea ta pt k si io am patit la fel :|


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:12:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO