forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti? (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/daca-te-inseala-faci-treci-mai-departe-sau-te-desparti-6038.html)

sunshine 18 sep 2010 15:21:28

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
Citat:

Anterior postat de valentynavalentyna27 (Post 333461)
Ioana a trecut ceva timp la cele intamplate....cum este relatia voastra acum? mai sunteti impreuna?
as vrea parerea ta pt k si io am patit la fel :|

Valentina imi pare rau :(
Ce ati facut, v ati despartit ,nu?

valentynavalentyna27 18 sep 2010 16:07:53

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 333470)
Valentina imi pare rau :(
Ce ati facut, v ati despartit ,nu?

pai nu ne-am despartit:| si nici nu stiu daca am facut bn...
dar cred ca o parte din vina e a mea... stiu ca vei crede ca acum ii i-au apararea ...dar o sa iti explic sa ma intelegi....
noi avem 1 an si ceva impreuna si vroia sa avem relatii intime...
io mereu ii zikeam ca daca vrea asa ceva nu are decat sa o faca cu alta....ii ziceam ca pe mn nu ma deranjeaza asa ceva...
intr-o zi a venit cu vestea asta ca ma inselat... sincer nu ma asteptam...
nu aveam de gand sa trec cu vederea dar a insistat fff mult cerandu-si iertare....si se vedea ca ii pare rau... si mai era o chestie care ma facut sa trec mai departe...fata cu care a facut-o era una de pe strada...adik nu a mai avut nici o legatura dupa....
am trecut peste....adica se poarta la fel cu mn.... si simt ca ma iubeste...
dar io inca mai stau cu ideea aia ca poate o s-o mai faca.... si nu stiu ce sa fac...:-??

anqutz 18 sep 2010 16:09:54

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
Citat:

Anterior postat de valentynavalentyna27 (Post 333546)
pai nu ne-am despartit:| si nici nu stiu daca am facut bn...
dar cred ca o parte din vina e a mea... stiu ca vei crede ca acum ii i-au apararea ...dar o sa iti explic sa ma intelegi....
noi avem 1 an si ceva impreuna si vroia sa avem relatii intime...
io mereu ii zikeam ca daca vrea asa ceva nu are decat sa o faca cu alta....ii ziceam ca pe mn nu ma deranjeaza asa ceva...
intr-o zi a venit cu vestea asta ca ma inselat... sincer nu ma asteptam...
nu aveam de gand sa trec cu vederea dar a insistat fff mult cerandu-si iertare....si se vedea ca ii pare rau... si mai era o chestie care ma facut sa trec mai departe...fata cu care a facut-o era una de pe strada...adik nu a mai avut nici o legatura dupa....
am trecut peste....adica se poarta la fel cu mn.... si simt ca ma iubeste...
dar io inca mai stau cu ideea aia ca poate o s-o mai faca.... si nu stiu ce sa fac...:-??

Asta e scuza. Eu nu-l iertam.

sunshine 18 sep 2010 16:42:02

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
Daca intradevar te iubea, te astepta pana ce te simteai pregatita pentru pasul urmator.

Dio 18 sep 2010 18:37:06

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 333571)
Daca intradevar te iubea, te astepta pana ce te simteai pregatita pentru pasul urmator.

Dupa un an si ceva sa mai astepte ? :) Se pare ca nu cunoasteti barbatii ... Si sexul? Sa nu exageram, nu ai nevoie de o enorma pregatire, poate aveti nevoie de o persoana la care sa tineti incainte sa o faceti, dar sa asteptati X ani pentru a face acest pas ?

Adica ...sincer. Ce crezi ca face un barbat timp de un an pentru care activitatea sexuala constituie o placere si o nevoie in acelasi timp? Se masturbeaza zilnic sau si-o trage cu tot felul de fufe pe care le agata in cluburi sau la scoala sau merge la fetite. Si culmea este, ca daca ajunge cumva discutia la faptul ca se masturbeaza, vi se pare extrem de scarbos. Daca cumva il prindeti ca face una din cele enumerate mai sus, este tragedie maxima. Dar sa ii oferiti ceea ce este normal intr-o relatie pentru a evita aceste probleme, nu ...

Am simtit nevoia sa intervin cand am vazut partea cu un an si ceva, sorry ...

onetotilia 18 sep 2010 19:47:32

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
pe de o parte iti dau dreptate , Dio pe de alta parte nu...eu am avut un iubit aproape 1 an.. si nu am vrut sa am relatii intime... si a fost ok pana la un punct, apoi nu si-a mai facut timp pentru mine....si ne-am despartit... stiu ca nu m-a inselat, insa stiu ca isi dorea ff mult sa facem sex... nu l-am simtit in felul acela... si am suferit mult ca l-am pierdut pentru asta... (acum imi pare bine) ... cu actualul (stiu ca o sa par sluty) am avut relatii intime in prima seara cand m-a sarutat pt prima data.... :D il cunosteam de muuult timp, insa abia atunci am facut pasul de a fi imp.... deci...eu consider ca trebuie sa ne ascultam inima, dar si creierul. nu exista a lua decizii pt momentul potrivit de a face sex.. trebuie sa simtit... trebuie gandit atunci cand suntem inselate si mintite :)

sunshine 18 sep 2010 19:55:12

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
Dio inteleg perfect ce spui, si iti dau dreptate, insa cred ca se aplica mai mult la femeile active sexual. Nu are rost sa intind discutia, cred ca intelegi si tu :)

onetotilia 18 sep 2010 19:57:32

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
sunshine... sa stii sa e stupid... sa ii ceri cuiva pe care il iubesti atat de mult sa astepte cu anii...daca il iubesti atat de mult... o faci....dupa 1, 2 3 5 luni...

ras_cristalin 18 sep 2010 20:02:14

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
Citat:

Anterior postat de valentynavalentyna27 (Post 333546)
pai nu ne-am despartit:| si nici nu stiu daca am facut bn...
dar cred ca o parte din vina e a mea... stiu ca vei crede ca acum ii i-au apararea ...dar o sa iti explic sa ma intelegi....
noi avem 1 an si ceva impreuna si vroia sa avem relatii intime...
io mereu ii zikeam ca daca vrea asa ceva nu are decat sa o faca cu alta....ii ziceam ca pe mn nu ma deranjeaza asa ceva...
intr-o zi a venit cu vestea asta ca ma inselat... sincer nu ma asteptam...
nu aveam de gand sa trec cu vederea dar a insistat fff mult cerandu-si iertare....si se vedea ca ii pare rau... si mai era o chestie care ma facut sa trec mai departe...fata cu care a facut-o era una de pe strada...adik nu a mai avut nici o legatura dupa....
am trecut peste....adica se poarta la fel cu mn.... si simt ca ma iubeste...
dar io inca mai stau cu ideea aia ca poate o s-o mai faca.... si nu stiu ce sa fac...:-??

Nu stiu ce sa zic, Dio are dreptate. E si vina ta ca l-ai lasat sa astepte atat de mult, e si vina lui ca te-a crezut pe cuvant ca poate sa te insele fara consecinte. E greu pentru un baiat sa stea "pe uscat" atata timp, ei simt nevoia mult mai acut decat femeile. Prietenul meu ma iubea foarte mult si m-a asteptat 4 luni de zile, dar la un moment dat mi-a zis ca daca nu ma hotarasc in curand, o sa il pierd. Eu eram pregatita de mult, aveam 19 ani :) dar ma temeam foarte rau de actul in sine, de parc-ar fi fost sfarsitul lumii. N-a fost deloc asa, chiar a fost romantic si frumos si suntem impreuna si in ziua de azi, dupa 3 ani. Duminica viitoare avem nunta.

sunshine 18 sep 2010 20:19:40

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 333684)
sunshine... sa stii sa e stupid... sa ii ceri cuiva pe care il iubesti atat de mult sa astepte cu anii...daca il iubesti atat de mult... o faci....dupa 1, 2 3 5 luni...

Da, asta cam asa e...acum realizez ca este vorba de un an de la inceputul relatiei:-s mult


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:33:16.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO