forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti? (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/daca-te-inseala-faci-treci-mai-departe-sau-te-desparti-6038.html)

Dio 18 sep 2010 20:31:53

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
Si ca sa nu fiu considerat total partinitor sexului masculin si sa par misogin:

In momentul de fata sunt cu o fata care este virgina, suntem de aproximativ 3 saptamani impreuna si m-a mai rugat sa asteptam inca 2 saptamani pana reusim sa plecam undeva departe de Bucuresti, in liniste, sa fim doar noi 2 pentru a incepe viata sexuala. Si o astept. Desi de obicei sexul intervine cam la a 2a, a 3a intalnire pentru mine. Probabil ca in intervalul acesta de o luna puteam sa o insel de 2-3 ori, dar nu am facut asta.

In plus, sexul (oricum il numiti voi, amor, dragoste, relatie intima, si nu vreau sa includ si denumirile date de noi) este foarte placut, frumos. Si 90% din fetele cu care am vorbit au regretat ca si-au inceput viata sexuala atat de tarziu (vorbim de 20+) pentru ca au pierdut ceva atat de placut in tinerete.

PS: way to go Onetotilia cu actualul! b-)
PSS: Felicitari Ras_cristalin, casa de piatra!

onetotilia 18 sep 2010 21:11:48

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
aaaa.. Dio.. si am uitat.. suntem impreuna de un an si ceva, sunt mici probleme deoarece faptul ca nu reusesc sa ma adaptez in totalitate la schimbarea intervenita( eu mutandu-ma in belgia+ actele sunt foarte greu de obtinut, limba care abia o desavarsesc, jobul pe care il am... alte stressuri muuult prea mari pentru un copil de 20 de ani) isi pune amprenta ... insa suntem logoditi si avem planuri de nunta in viitor... deocamdata vreau sa imi termin studiile :)

prin asta as vrea sa elimin teama fetelor care cred ca iubitul lor o sa le considere niste "parasute" daca se culca cu el dupa o anumita perioada ... nu tocmai lunga :)

VentoFreddo 18 sep 2010 21:22:53

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
;));))Dio, eu sunt una din acele fete care a regretat ca a inceput viata sexuala tarziu..Aveam 27 de ani:-o:))Bineinteles ca nu recomand sa se inceapa la 13-14 ani, dar de la 18 si cu cineva care intr-adevar te atrage si pt care ai sentimente..de ce nu?:-/
Si ca sa nu fiu off-topic de tot, eu nu as mai sta cu o persoana care m-a inselat..daca facut-o odata o va mai face:)

Sabine_28 18 sep 2010 22:04:18

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 333761)
;));))Dio, eu sunt una din acele fete care a regretat ca a inceput viata sexuala tarziu..Aveam 27 de ani:-o:))Bineinteles ca nu recomand sa se inceapa la 13-14 ani, dar de la 18 si cu cineva care intr-adevar te atrage si pt care ai sentimente..de ce nu?:-/
Si ca sa nu fiu off-topic de tot, eu nu as mai sta cu o persoana care m-a inselat..daca facut-o odata o va mai face:)

He he Emi, credeam ca sunt singura care a inceput tarziu ( la 22:D). Si am crezut ca primul va fi si ultimul, dar din (ne)fericire n-a fost asa.
Cat despre inselat, am iertat si bineinteles ca s-a mai intamplat si a doua oara. Deci acum sigur n-as mai da o alta sansa.


Dio 19 sep 2010 01:35:10

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
Off-topic:
Si uite asa mi-a venit ideea de 3 noi topicuri, pentru care o sa va rog sa va pregatiti intens:
1. Primul este si ultimul: bine sau rau din ambele perspecive
2. Ati inselat vreodata? De ce? Cum a influentat relatia?
3. Alegerea barbatului ideal: Fat Frumos, dar nu ai siguranta ca nu te insala sau zmeul cel urat, dar sigur este doar al tau?

On topic:

Conteaza si motivul pentru care te inseala. Daca lasa impresia ca relatia este ok din punctul lui de vedere dar totusi o face, papucii instant. Daca sunt certuri si te inseala, same. Dar daca este o situatie precum cea precizata mai devreme sau este o relatie la distanta si va vedeti o data la X luni sau este ceva similar, adica o relatie sortita esecului, este clar ca asa ceva se va intampla si trebuie sa acceptati riscul si consecintele. In schimb, daca va inseala dar ulterior relatia se schimba in asa fel incat sa dispara total motivatia infidelitatii, atunci poate mai merita o sansa.

PS: as mai avea ceva de adaugat. Uneori scuza este bautura, "eram foarte beat si nu mi-am dat seama ce fac". Cred ca este o prostie, daca ajungi in stadiul sa nu iti dai seama ce faci atunci sigur nu o sa se culce nimeni cu tine si chiar daca o face, ma indoiesc ca reusesti sa mai ridici steagul, sa nu mai zic sa-l fluturi cum trebuie sa iasa ceva interesant :P

anqutz 19 sep 2010 07:08:02

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
Citat:

Anterior postat de Dio (Post 333646)
Dupa un an si ceva sa mai astepte ? :) Se pare ca nu cunoasteti barbatii ... Si sexul? Sa nu exageram, nu ai nevoie de o enorma pregatire, poate aveti nevoie de o persoana la care sa tineti incainte sa o faceti, dar sa asteptati X ani pentru a face acest pas ?

Adica ...sincer. Ce crezi ca face un barbat timp de un an pentru care activitatea sexuala constituie o placere si o nevoie in acelasi timp? Se masturbeaza zilnic sau si-o trage cu tot felul de fufe pe care le agata in cluburi sau la scoala sau merge la fetite. Si culmea este, ca daca ajunge cumva discutia la faptul ca se masturbeaza, vi se pare extrem de scarbos. Daca cumva il prindeti ca face una din cele enumerate mai sus, este tragedie maxima. Dar sa ii oferiti ceea ce este normal intr-o relatie pentru a evita aceste probleme, nu ...

Am simtit nevoia sa intervin cand am vazut partea cu un an si ceva, sorry ...

Nu pot sa mint, ai si tu dreptate (exceptand partea cu masturbarea care mi se pare normala si atunci cand ai activitati sexuale). Dar daca pe ea a ranit-o si nu ia convenit, de ce sa nu-l trimita la plimbare? Scurt, simplu si la obiect. :)

Slabuta 19 sep 2010 12:52:26

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
Citat:

Anterior postat de Dio (Post 333869)
Off-topic:
Si uite asa mi-a venit ideea de 3 noi topicuri, pentru care o sa va rog sa va pregatiti intens:
1. Primul este si ultimul: bine sau rau din ambele perspecive
2. Ati inselat vreodata? De ce? Cum a influentat relatia?
3. Alegerea barbatului ideal: Fat Frumos, dar nu ai siguranta ca nu te insala sau zmeul cel urat, dar sigur este doar al tau?

Interesante idei de topicuri. :)
Mai ales prima si ultima propunere. :D

1905 24 sep 2010 12:41:26

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
Eu zic sa-l lasi. Punct. Sa-i spui ca e un las si ca tu meriti ceva mai bun. Daca dupa 2 ani de vazut numai in week-end s-a instalat monotonia, iti imaginezi daca v-ati fi vazut zilnic? Adica "saracutul" de el, vroia sa vada cum e cu alta....x-(

Lasa-l si nu te mai uita inapoi. Nici dupa mai mult timp impreuna nu merita. Tu daca te-ai fi culcat cu altul cu siguranta te-ar fi lasat.
Ai grija de tine si nu uita ca barbati sunt pe lumea asta "cata frunza, cata iarba".

mvthebest 24 sep 2010 21:42:17

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
Citat:

Anterior postat de Dio (Post 333869)
Off-topic:
Si uite asa mi-a venit ideea de 3 noi topicuri, pentru care o sa va rog sa va pregatiti intens:
1. Primul este si ultimul: bine sau rau din ambele perspecive
2. Ati inselat vreodata? De ce? Cum a influentat relatia?
3. Alegerea barbatului ideal: Fat Frumos, dar nu ai siguranta ca nu te insala sau zmeul cel urat, dar sigur este doar al tau?

Primul subiect este chiar interesant. Ai putea sa-l deschizi. :)

mika_me 27 sep 2010 14:37:47

Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?
 
Citat:

Anterior postat de valentynavalentyna27 (Post 333546)
pai nu ne-am despartit:| si nici nu stiu daca am facut bn...
dar cred ca o parte din vina e a mea... stiu ca vei crede ca acum ii i-au apararea ...dar o sa iti explic sa ma intelegi....
noi avem 1 an si ceva impreuna si vroia sa avem relatii intime...
io mereu ii zikeam ca daca vrea asa ceva nu are decat sa o faca cu alta....ii ziceam ca pe mn nu ma deranjeaza asa ceva...
intr-o zi a venit cu vestea asta ca ma inselat... sincer nu ma asteptam...
nu aveam de gand sa trec cu vederea dar a insistat fff mult cerandu-si iertare....si se vedea ca ii pare rau... si mai era o chestie care ma facut sa trec mai departe...fata cu care a facut-o era una de pe strada...adik nu a mai avut nici o legatura dupa....
am trecut peste....adica se poarta la fel cu mn.... si simt ca ma iubeste...
dar io inca mai stau cu ideea aia ca poate o s-o mai faca.... si nu stiu ce sa fac...:-??

vina va apartine amandurora...in aceeasi masura...tu trebuie sa fii constienta ca el e chiar la o varsta la care vrea sa experimenteze...si bravo lui ca ar fi vrut sa faca acest lucru cu tine...ai incercat sa faci pe dura, indiferenta sugerandu-i ca daca nu obtine ce isi doreste de la tine, se poate duce la alta...nu te-ai gandit ca aceasta atitudine a ta ar putea avea si consecinte...dar se pare ca a ajuns si el intr-un punct in care te-a luat in serios si a facut-o....cu alta!
eu personal sunt adepta ideii ca daca un barbat inseala o data...o va face din nou..mai devreme sau mai tarziu...
e destul de complicata situatia ta...stii ca tu l-ai determinat sa faca asta...si pe de-o parte ai putea sa iti spui:ok, o sa ii ofer eu ceea ce are nevoie....si nu se va mai intampla...dar pe de alta parte oare....nu te deranjeaza catusi de putin ca s-a culcat cu alta in timp ce avea o relatie cu tine?
si el a gresit..daca simtea aceasta nevoie acuta de a avea relatii intime, ar fi trebuit sa discute cu tine...sa iti spuna ca este foarte importanta pentru el viata sexuala si sa iti puna in vedere faptul ca prea mult timp in aceasta situatie nu e confortabil pentru el si ca inevitabilul se va intampla...cu altcineva...
acum nu stiu ce i-ai dat de inteles ...ca din ce ai scris tu reiese ca nici macar nu ai stabilit asa, un fel de deadline....sa stie si baiatul cam cand vei fi si tu pregatita....suna ca si cum i-ai fi zis ca relatia cu tine nu implica mai mult decat saruturi...iar de restul...sa se ocupe alta....
nu vreau sa fiu dura....dar probabil atunci cand iti vei fi inceput viata sexuala vei descoperi ca e chiar un lucru placut si o sa il intelegi mai bine....


Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 333878)

Nu pot sa mint, ai si tu dreptate (exceptand partea cu masturbarea care mi se pare normala si atunci cand ai activitati sexuale). Dar daca pe ea a ranit-o si nu ia convenit, de ce sa nu-l trimita la plimbare? Scurt, simplu si la obiect. :)

vazusem un film in are o tipa a intrebat un tip de ce se masturbeaza barbatii atat de des si de ce o fac chiar si atunci cand sunt intr-o relatie(deci obtin ceea ce au nevoie)...raspunsul tipului a fost urmatorul:"chiar daca nu se compara cu un act sexual cu o femeie, atunci cand te masturbezi esti doar tu si cu tine...si nu-ti pasa decat de propria-ti persoana, de propria placere"....ceea ce e perfect adevarat!
acum, sa fiu sincera...chiar daca prietenul meu face chesti aasta...n-as vrea sa il suprind vreodata asupra faptului...oricat de normal ar fi....ma rezum doar la stiut...si atat;;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:20:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO