forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Sexul si varsta (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/sexul-varsta-3013.html)

ianna 12 mar 2010 20:12:37

Re: Orgasm si punctul G
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 116120)
Ca tot am vazut tema asta iarasi m-am gindit la mine ;)) am 19 ani si nush dc ma simt deja gata pt sex dar inca n-am intilnit nici un baiat caruia m-as darui,a fost unul cu care am vrut din toti dar n-am dus-o mult :( si parca mi-e frica ca sint prea mare si inca nimic n-am facut,mi-e rusine sa spun unui baiat ca sint virgina la 19 ani,mai ales ca la 19 ani deja nu ma mai uit la baietei mici dar ma atrag cei de peste 20 ani.Voi ce parere aveti? prietenile mele au facut-o deja si mi-au povestit ca cu cit mai mare esti cu atit mai dureros este.


desi nu are legatura cu pct G efectiv ..si Slabuta iar va muta subiectul:)):))cer scuze ca iti dam de munca atata:))

nu te mai stresa! te stresezi si tu cum ma stresam si eu prin clasa a 6a ca nu aveam prieten cand toate prietenele mele aveau:))

Sincer iti zic... si vreau sa ma consider o persoana cu destula experienta in aceasta problema:))... ai sa faci sex! don't worry !... si ai sa faci mult sex:)) Toate la timpul lor... cum am zis-o si in alt mesaj... poate ai sa o faci cu un tip care l-ai cunoscut la o petrecere sau poate cu un tip cu care ai stat 4 ani... indiferent cu care incepi... nu trebuie neaparat sa ramai cu el... Eu, una, sunt contra "virgina pana in ziua nuntii!"... Cat de absurd!...Si daca nu te potrivesti sexual cu el??? Te duci sa te intinzi cu unu si cu altul sau singura in baie???? Si te duci la judecatorie sa zici domnule eu vreau divort ca nu ma f**e bine????!!!:)):)):))

Cu toate poate am visat la un mom dat sa ne casatorim cu cel cu care ne-am inceput viata sexuala...pentru ca noi, femeile, facem mai mult tam tam din sex si sexualitate decat barbatii:)) asta e...asa suntem facute...n-ai ce-i face... DAR si cand acel barbat nu-i bun ptr tine...din x motive, chiar si sexual, nu inseamna ca trebuie sa ramai cu el ptr ca el te-a deflorat:))...la o adica daca esti asa obsedata de acel himen...du-te la doctor sa ti-l puna iar:))

Asa ca stai linistita scumpa...cand va veni timpul...o sa stii tu... ca nu te lasa hormonii sa te gandesti la altceva;):D

peachy 13 mar 2010 15:30:28

Re: Sexul si varsta
 
Ai răbdare să apară unu potrivit, că o să te bântuie amintirea lui toată viața. :) Ești tare frumușică, nu-ți fă griji că nu i-ar păsa nici unui tip că n-ai experiență. :P

ras_cristalin 13 mar 2010 16:15:15

Re: Orgasm si punctul G
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 116120)
Ca tot am vazut tema asta iarasi m-am gindit la mine ;)) am 19 ani si nush dc ma simt deja gata pt sex dar inca n-am intilnit nici un baiat caruia m-as darui,a fost unul cu care am vrut din toti dar n-am dus-o mult :( si parca mi-e frica ca sint prea mare si inca nimic n-am facut,mi-e rusine sa spun unui baiat ca sint virgina la 19 ani,mai ales ca la 19 ani deja nu ma mai uit la baietei mici dar ma atrag cei de peste 20 ani.Voi ce parere aveti? prietenile mele au facut-o deja si mi-au povestit ca cu cit mai mare esti cu atit mai dureros este.

Eu tot la 19 ani am fost gata, Rose :) si am fost gata pentru ca a venit barbatul special in viata mea, altfel cred ca si azi eram virgina. Il iubeam si ma iubea, a pregatit o seara foarte speciala si... s-a intamplat. De durut, normal ca doare, ca se rupe ceva... dar nu doare atat de tare cum te sperie prietenele. E ca si cum ai da cu genunchiul in coltul mesei... doare un pic si strangi din dinti, dar trece. :)
Iti urez sa ai o prima experienta frumoasa :)

Sand 15 mar 2010 17:34:08

Re: Orgasm si punctul G
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 116161)

...pentru ca noi, femeile, facem mai mult tam tam din sex si sexualitate decat barbatii:)) asta e...asa suntem facute...n-ai ce-i face...

Singurul meu comentariu este ca nu toate femeile gandesc la fel. Formula "noi femeile..." si dupa aia o parere personala...e gresita. Daca tie iti place verdele asta nu inseamna ca tuturor femeilor le place verdele.

Comentariul meu nu are nimic de-a face cu subiectul in cauza, ci cu formularea care generalizeaza, asta e tot. Sper ca nu te-ai suparat. Succes in continuare!

ianna 15 mar 2010 22:07:07

Re: Orgasm si punctul G
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 118666)
Singurul meu comentariu este ca nu toate femeile gandesc la fel. Formula "noi femeile..." si dupa aia o parere personala...e gresita. Daca tie iti place verdele asta nu inseamna ca tuturor femeilor le place verdele.

Comentariul meu nu are nimic de-a face cu subiectul in cauza, ci cu formularea care generalizeaza, asta e tot. Sper ca nu te-ai suparat. Succes in continuare!

deci tu vrei sa spui ca pentru tine virginitatea nu a avut nici o importanta? si nici nu a contat cu cine ai facut prima data dragoste/sex?

eu am generalizat si mi-am spus parerea ca peste tot in forum, doar cand vin cu idei medicale zic la sf mesajului de unde sunt preluate informatiile.:)

si am generalizat pentru ca din experienta mea...facand o medie la discutiile avute cu barbatii/baietii... multi nu si-au adus aminte cu cine sau unde au facut-o prima data ...sau altii au preferat cu o femeie pe care au platit-o etc..si nicidecum ca marea majoritatea a prietenelor mele care au pus pretz pe prima noapte de dragoste/primul sarut/ prima iubire etc

onetotilia 15 mar 2010 22:10:38

Re: Orgasm si punctul G
 
Asa e ianna........toate ne_am dorit si ne vom aminti prima noapte.....

Sand 15 mar 2010 22:47:06

Re: Orgasm si punctul G
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 118901)
...si am generalizat pentru ca din experienta mea...etc

Comentariul meu nu se refera la continutul mesajului tau, nici la parerea ta/opinia personala la x sau y subiect, nici la experientele tale personale, deci nu la persoana ta.

Comentariul meu se refera NUMAI la formula de genul "din experienta mea personala va zis eu ca noi femeile..."

Nu poti sa zici spre ex. "mie imi place varza calita si tuturor prietenelor mele le place varza calita. Si daca stau bine sa ma gandesc si tuturor rudelor mele le place varza calita si de fapt si vecinilor mei de cartier le place mult varza calita. Rezulta deci....ca tuturor femeilor din lumea asta larga - le place varza calita".

Asta era ideea dar nu mai conteaza, acum imi pare rau ca am scris. Continuati.;;)

onetotilia 15 mar 2010 22:50:31

Re: Orgasm si punctul G
 
Dar nu e vorba de varza calita...e vorba de prima noapte de dragoste....eu una nu cunosc nici o fata sau femeie sa nu ii ramana in amintire....insa iti respectm parerea....

DrIulia2010 15 mar 2010 23:00:13

Re: Sexul si varsta
 
Fetelor,nu ati inteles ce a vrut sa spuna Sand ,nu a comentat deloc subiectul dezbatut aici.S-a referit strict la exprimarea Iannei din textul de mai sus.:)

ianna 15 mar 2010 23:01:52

Re: Orgasm si punctul G
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 118945)
Comentariul meu nu se refera la continutul mesajului tau, nici la parerea ta/opinia personala la x sau y subiect, nici la experientele tale personale, deci nu la persoana ta.

Comentariul meu se refera NUMAI la formula de genul "din experienta mea personala va zis eu ca noi femeile..."

Nu poti sa zici spre ex. "mie imi place varza calita si tuturor prietenelor mele le place varza calita. Si daca stau bine sa ma gandesc si tuturor rudelor mele le place varza calita si de fapt si vecinilor mei de cartier le place mult varza calita. Rezulta deci....ca tuturor femeilor din lumea asta larga - le place varza calita".

Asta era ideea dar nu mai conteaza, acum imi pare rau ca am scris. Continuati.;;)


pai ca sa nu deviem de la subiect :D d`aia te-am si intrebat la inceputului mesajului ....:Dspune-mi si mie de curiozitate...ca sa imi combati preconceptia :)) ca pe tine nu te-a interesat virginitatea ta si nici cu cine ai pus-o prima data. Spune-mi ca fie ca a fost primul iubit sau fie ca plateai pe unu ...nu conteaza... Si promit ca data viitoare nu o sa mai generalizez daca tu imi spui ca nu a contat :D

PS: sincer nu o iau ca pe ceva personal chiar daca te-ai legat doar de o formulare


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:38:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO