forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Sexul si varsta (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/sexul-varsta-3013.html)

riky 15 mar 2010 23:43:59

Re: Sexul si varsta
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 119016)
e foarte bine si multe laude mamicii tale ca a reusit sa stabileasca o relatie deschisa cu tine... dar sunt cazuri in care parintii sunt f drastici...nu stiu daca voua v-am povestit sau in grupul meu de amici pe aici cand tatal unei prietene si vecine de bloc a prins-o DE MANA doar cu un baiat...si de la parter pana la 10 (unde stateau) a batut-o de a manjit peretii liftului de sange (serios!)...Acu d-zeu sa-l ierte pe respectivul, ca a murit, dar daca aveam parte de asa parinti ...nici eu nu le-as fi zis cand am inceput viata sexuala.....


yaycs...maine dau la biserica sa multumesc lu` domane domane ca am parinti chiar ok...bine tata e mai old fashion, dar mama ma intrece si pe mine cand vine vb de discutii deochiate, barfe si haine....ca sa nu mai specific ca , imi pune capac la silueta e mai slaba cu 3 kg decat minex-(..... da si ca sa nu ma maresc paranteza... pacat ca nu se poate discuta lejer cu parintii...mai ales despre sex..

Sand 15 mar 2010 23:53:24

Re: Sexul si varsta
 
Eu le-am zis: "ce vreti sa stiti despre sex, intrebati-ma si va spun toate noutatile in materie!" si dupa ce au ras (niste rasete mai altfel, nu tocmai vesele) s-au calmat cu textele sablon si preconceptiile vremilor de mult apuse.

deadcountess 19 mai 2010 10:59:42

Re: Sexul si varsta
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 118994)
On: Nesimnificativa chestiunea pentru mine. Nu ma defineste un himen.

:-bd Nu virginitatea in sine conteaza, nu-i o comoara pe care o pastrezi. Corpul trebuie sa urmeze inima. Prima data trebuie sa se intample cand intalnesti persoana care reuseste sa te faca sa nu te mai intrebi daca e bine sau nu. Cat timp stai si te intrebi inseamna ca pur si simplu nu e momentul sa incepi.

ras_cristalin 19 mai 2010 11:11:31

Re: Sexul si varsta
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 192759)
:-bd Nu virginitatea in sine conteaza, nu-i o comoara pe care o pastrezi. Corpul trebuie sa urmeze inima. Prima data trebuie sa se intample cand intalnesti persoana care reuseste sa te faca sa nu te mai intrebi daca e bine sau nu. Cat timp stai si te intrebi inseamna ca pur si simplu nu e momentul sa incepi.

Ai dreptate, foarte bine ai scris :) nu virginitatea e comoara, ci prima experienta. Eu aveam aproape 20 de ani cand m-am hotarat ca l-am gasit pe EL :) si eram dispusa sa astept si mai mult. Oricum, chiar si cu EL de mana, am stat si l-am verificat cateva luni, ca sa fiu sigura ca nu cauta doar senzatia inedita de a fi cu o virgina si apoi sa ma paraseasca :)
Se pare ca testele mele au fost bune, pentru ca in curand ne casatorim ;))

deadcountess 19 mai 2010 15:02:23

Re: Sexul si varsta
 
Cand a fost momentul pur si simplu am stiut ca asta imi doresc, fara sa-mi pun problema ca pierd ceva, sau sacrific ceva. Nu m-am gandit nici la eventualitatea de a fi parasita (n-a fost cazul, ne-am casatorit mai tarziu), pur si simplu am facut ce mi-a dictat inima.

Red_Rose 24 mai 2010 05:17:08

Re: Sexul si varsta
 
Salut,fetelor :) ma uit la sondaj si imi dau seama ca nu as vrea sa fiu la ultima categorie de la saondaj ;)) am 19 ani si jumate si inca sint virgina si sincer ultimul timp ma deranjeaza asta si parca simt ca e timpul s-o fac dar nu am bf :( cind am avut ceva mai serios pe la 17 ani ziceam ca "las ca nu e potrivitul,o sa am taman si 18 ani si un bf mai potrivit" insa aacum ma gindesc ca acel ideal nu mai vine iar eu degraba am 20 ani :(

mykydutza 24 mai 2010 13:27:06

Re: Sexul si varsta
 
rose,e foarte simplu sa pierzi virginitatea si imediat se rezolva..nu te impacienta mai bine astepti decat sa iti para rau apoi...good luck

deadcountess 25 mai 2010 15:10:25

Re: Sexul si varsta
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 198204)
Salut,fetelor :) ma uit la sondaj si imi dau seama ca nu as vrea sa fiu la ultima categorie de la saondaj ;)) am 19 ani si jumate si inca sint virgina si sincer ultimul timp ma deranjeaza asta si parca simt ca e timpul s-o fac dar nu am bf :( cind am avut ceva mai serios pe la 17 ani ziceam ca "las ca nu e potrivitul,o sa am taman si 18 ani si un bf mai potrivit" insa aacum ma gindesc ca acel ideal nu mai vine iar eu degraba am 20 ani :(

De ce sa te deranjeze? Cu ce te incurca virginitatea? Ce daca ai 20 de ani? niciodatata nu e prea tarziu sa te indragostesti. Crezi ca pierzi ceva daca amani un lucru pe care nici macar nu ti-l doresti din inima?

ali_lumi 11 iul 2010 15:30:17

Re: Sexul si varsta
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 198204)
Salut,fetelor :) ma uit la sondaj si imi dau seama ca nu as vrea sa fiu la ultima categorie de la saondaj ;)) am 19 ani si jumate si inca sint virgina si sincer ultimul timp ma deranjeaza asta si parca simt ca e timpul s-o fac dar nu am bf :( cind am avut ceva mai serios pe la 17 ani ziceam ca "las ca nu e potrivitul,o sa am taman si 18 ani si un bf mai potrivit" insa aacum ma gindesc ca acel ideal nu mai vine iar eu degraba am 20 ani :(

Rose, stai tu linistita, ca acel "the one" va venii, atunci cand nu te astepti :)
Sa ti pierzi virginitatea vorba mikidutei , e simplu , mai greu e atunci cand iti pare rau ca ai pierdut-o cu cine nu trebuia :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:57:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO