forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Disociata (http://forum.slabute.ro/dieta-disociata/)
-   -   Dieta disociata 3+3 (http://forum.slabute.ro/dieta-disociata/dieta-disociata-3-3-a-2449.html)

teodora 26 ian 2010 14:16:57

Dieta disociata 3+3
 
Salutare !!!
A auzit cineva de disociatul 3+3?
Este un regim simplu : 3 zile doar vegetale si 3 zile doar proteine animale.

Ce pare aveti? L-a incercat cineva???
Pupici salbutelor!!!
>:D<

Slabuta 30 ian 2010 22:41:24

Re: Dieta disociata 3+3
 
Citat:

Anterior postat de teodora (Post 71850)
Salutare !!!
A auzit cineva de disociatul 3+3?
Este un regim simplu : 3 zile doar vegetale si 3 zile doar proteine animale.

Ce pare aveti? L-a incercat cineva???
Pupici salbutelor!!!
>:D<

Dieta disociata are defectul ca trebuie urmata toata viata daca nu vrei sa te ingrasi la loc. ;)

Nu e logic? :) ai mancat disociat, dupa dieta, mananci combinat, organismul asimileaza tot.

karemina 01 feb 2010 11:34:14

Re: Dieta disociata 3+3
 
Slabuta da-mi voie sa te contrazic. Nu e chiar asa nu poti face in primul rand din dieta disociata un stil de viata nu e recomandata pe termen lung pt ca priveaza organismul; de f multe lucruri iar kg nu le pui innapoi asta daca nu cumva abuzezi in mod frecvent de grasimni si zahar.

Slabuta 01 feb 2010 11:38:50

Re: Dieta disociata 3+3
 
Citat:

Anterior postat de karemina (Post 75290)
Slabuta da-mi voie sa te contrazic. Nu e chiar asa nu poti face in primul rand din dieta disociata un stil de viata nu e recomandata pe termen lung pt ca priveaza organismul; de f multe lucruri iar kg nu le pui innapoi asta daca nu cumva abuzezi in mod frecvent de grasimni si zahar.

pai asta si spuneam ca daca vrei sa tii disociata si nu vrei sa te ingrasi la loc trebuie sa o tii toata viata :))
Ceea ce e aberant. ;)

ianna 01 feb 2010 14:25:02

Re: Dieta disociata 3+3
 
si eu am tinut disociata si mai merg inca pe principiile de baza ale dietei... da nu o mai respect mot-a-mot


dar daca cineva aici e in stare sa tzina disociata 4 luni! si sa pape peste 1000/1200 kcal/zi jos palaria... eu nu am rezistat decat o sapt pe luna:))

riscurile sunt destul de periculoase

fie te infometezi... nu ai o alimentatie adecvata si ...hehee...pe termen lung.... chiar si 4 luni ...pot aparea anumite boli/suferinte

fie te ingrasi dupa...ptr ca...sa fim seriosi... nimeni nu poate sa pape o vesnicie in fiecare zi un singur fel de mancare...acum..pana la vreo 50 o sa reusiti sa va mentineti...POATE.. dar dupa.... o sa fiti niste babutze grase sau obeze ! sunt convinsa de asta !

teodora 01 feb 2010 15:29:28

Re: Dieta disociata 3+3
 
Wooou !!!!! Vad ca am deschis un subiect controversat !!!
Nu iubitele mele, cred ca din lipsa de informatie nu ati inteles ce inseamna diso 3+3 ( imi ce scuze , trebuia sa explic):">.
Diso 3+3 inseamna trei zile vegetale ( fara carne,lactate,oua ) sigur stiti toate
trei zile proteine animale (lactate,carne,oua).
Nu stiu daca am voie dar v-as spun cateva nume care au slabit chiar 44 kg intr-un an.:-o
Eu am trecut de prima runda 3+3 si ma simt ok, nu privezi corpul de nimic,numai ca i le dai pe rand, nu te infometezi pentru ca nu e limita de cantitati (desigur ca ar fi bn sa ai grija de calori- ceea ce si fac) si in plus ai o diversitate de mancaruri pe care sa ti le faci dupa pofta inimii.Mai greu e cu animaloasele......zic eu....
>:D<

ianna 01 feb 2010 15:54:45

Re: Dieta disociata 3+3
 
teo stim foarte bine ce e disociata .... si sunt variante si variante ...ptr ca in cazul acestei diete principiul de baza nu e alimentatia ci combinatia lor.

dar tu cred ca vrei sa refuzi sa citesti ce tot atentionam noi ...care sunt riscurile acestei diete....


iar slabitul in kilo tine de la persoana la persoana


comparatiile sunt rar aceptate ...doar in momentul in care majoritatea e mai mare.... si pana acum...din cate am citit...da ...marea majoritate a dat jos kilo....dar tot aceasta majoritate a pus la loc sau/si sufera de ceva din cauza dietei

karemina 02 feb 2010 15:34:54

Re: Dieta disociata 3+3
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 75293)

pai asta si spuneam ca daca vrei sa tii disociata si nu vrei sa te ingrasi la loc trebuie sa o tii toata viata :))
Ceea ce e aberant. ;)

Mda adica daca ti disociata si slabesti 3 kg si apoi ti o dieta hipocalorica si apoi mai stiu eu ceva vrei spui ca in timpul dietei hipocalorice vei pune la loc cele 3 kg? vrei sa spui ca dieta de exemplu hipocalorica o poti tine cu sfintenie toata viata? eu ma indoesc in orice dieta daca revii la obiceiurile alimentare proaste pui la loc

teodora 02 feb 2010 15:45:08

Re: Dieta disociata 3+3
 
Buna fetelor!!!!!
Nu refuz sa cred ceva anume, doar ca sunt rezultate ....ceea ce spune tot.Si la dietele diso la fel ca in toate dietele este faza de mentinere cand poti combina anumite alimente cu altele,ceea ce pentru mine inseamna un stil de viata echilibrat,normal,as zice chiar Monti.... ceea ce pe mine m-a ajutat sa slabesc 23 de kg....;;).Poate ca voi nu ati avut probleme dar eu,am avut o lunga faza de platou din care trebuia sa ies cumva...asta a fost solutia (pe langa faptul ca am avut probleme personale grave-cancerul tatalui meu,stat cu el in spita,mancare-ce apucam,bla,bla....)Si fetelor daca merge, de ce nu?

Mult succes si scuze daca am gresit cu ceva.
>:D<

Slabuta 02 feb 2010 15:47:53

Re: Dieta disociata 3+3
 
Citat:

Anterior postat de teodora (Post 76455)
Buna fetelor!!!!!
Nu refuz sa cred ceva anume, doar ca sunt rezultate ....ceea ce spune tot.Si la dietele diso la fel ca in toate dietele este faza de mentinere cand poti combina anumite alimente cu altele,ceea ce pentru mine inseamna un stil de viata echilibrat,normal,as zice chiar Monti.... ceea ce pe mine m-a ajutat sa slabesc 23 de kg....;;).Poate ca voi nu ati avut probleme dar eu,am avut o lunga faza de platou din care trebuia sa ies cumva...asta a fost solutia (pe langa faptul ca am avut probleme personale grave-cancerul tatalui meu,stat cu el in spita,mancare-ce apucam,bla,bla....)Si fetelor daca merge, de ce nu?

Mult succes si scuze daca am gresit cu ceva.
>:D<


Teo, pana la urma fiecare e liber sa faca cum vrea :)
Mult succes :)
Sa ne tii la curent cu evolutia ta


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:58:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO