forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Michel Montignac (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/)
-   -   Gasca fetelor care tin Montignac partea X (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/gasca-fetelor-tin-montignac-partea-x-10843.html)

madanuta 29 ian 2012 22:38:24

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Fetelor, eu ma retrag! Va doresc o saptamana cat mai buna, usoara si... CONFORMA!
Noapte buna! Pupici!:-*>:D<
PS: Nu m-a urecheat nimeni referitor la meniul zilei de azi postat ceva mai sus. o:-)

VAmedeea 29 ian 2012 22:50:39

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de madanuta (Post 917011)
Fetelor, eu ma retrag! Va doresc o saptamana cat mai buna, usoara si... CONFORMA!
Noapte buna! Pupici!:-*>:D<
PS: Nu m-a urecheat nimeni referitor la meniul zilei de azi postat ceva mai sus. o:-)

Inseamna ca a fost bun. Noapte buna!:-*

Multumesc mult de aprecieri.
Eva, mai am un an de facut si o sa facem mai multe. Si mie imi plac mut cele simple. Sper sa fiu talentata. Cateodata am impresia ca nu sunt deloc ok.

monicaj 29 ian 2012 22:58:17

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de Lala26 (Post 915433)
CHiar vroiam sa te intreb daca fructe mananci vreodata... :D pai si ala mD-ul tau ? adica asta e carburantul pe care tu i-l oferi corpului tau infometat de peste noapte si cu glicemia la pamant? si fara gustare... eu sunt tare curioasa cum de nu ti-e foame. bine acum depinde de fiecare, tu poate nu esti o persoana care sa manance mult dimineata sau poate esti ocupata...dar nu stiu ce sa zic, de fapt parerea mi-am spus-o. in rest pare ok meniul, pranzul si cina sunt satisfacatoare..

Incerc sa mananc fructe dimineata inainte de MD sau seara tarziu. de obicei micul dejun e compus din cereale si lapte de soia - sincer mai mult de atat nu sunt in stare sa mananc. In general migdalele sunt gustarile mele ;).
Si pentru ca am promis ca revin cu meniurile mele, poate intelegeti voi de ce nu slabesc :( voila:
IERI
MD: cereale integrale & lapte soia
Gustare: migdale
Pranz: am incecat paste integrale cu legume dar nu mi-au placut asa ca am mancat de 2 ori si le-am abandonat
Cina: mazare & 2 oua

AZI
MD: cereale integrale & lapte soia
Gustare: 1/2 pomello
Pranz: ciorba de vacuta, fasole batuta & 1 carnat la gratar
Cina: 2felii prosciutto cu cascaval, humus facut in casa.
1 pahar de vin

Cam asa a aratat weekend-ul meu!
Saptamana usoara tuturor

St3fyk 29 ian 2012 23:18:18

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Da are un fel de crema....deciii nu mai pap :(, asta este....sunt in perioada in care trebuie sa vina musafirii si am o pofta de dulce de as mnaca un elefant de ciocolata....nici nu ma gandesc la mancare, numai la dulce...femeile astea....

TinAlexa 29 ian 2012 23:25:35

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Vai Ame nu stiam ca inveti asa ceva, pai te implor in genunchi sa ne spui a patra cum este facuta, ce culori si daca la ochi albastri-grii merge machiajul.
Pentru mine a fost chineza curata dimineata m-am uitat la mine si m-am intrebat chiar o sa ajung la final.
Cea mai frumoasa parte a fost cind ne-a spus ca a vem 200 de coduri de aeroport :D pe care bineinteles trebuie sa le stim :D nu peste noapte.
Prima zi am invatat despre organizarea vinzarilor, luni am vinzari si joi europa:D cam asta a fost

VAmedeea 30 ian 2012 00:01:41

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
4 ataşament(e)
Citat:

Anterior postat de TinAlexa (Post 917039)
Vai Ame nu stiam ca inveti asa ceva, pai te implor in genunchi sa ne spui a patra cum este facuta, ce culori si daca la ochi albastri-grii merge machiajul.
Pentru mine a fost chineza curata dimineata m-am uitat la mine si m-am intrebat chiar o sa ajung la final.
Cea mai frumoasa parte a fost cind ne-a spus ca a vem 200 de coduri de aeroport :D pe care bineinteles trebuie sa le stim :D nu peste noapte.
Prima zi am invatat despre organizarea vinzarilor, luni am vinzari si joi europa:D cam asta a fost

In orice e mai greu la inceput.
O sa te descurci, sunt sigura.
A patra e fata machiata simplu cu parul lung? Daca da, e machiaj corector acela. Adica faci baza si apoi faci corecturi fetei cu lumini si umbre. Machiajul corector merge la toata lumea pt ca e f. natural si foloseste tonuri de roz pal, maro, cel mult negru la ochi.

O sa atasez cateva poze (schite) ca sa iti dai seama. Pt tine ca esti saten deschis incearca sa folosesti doar culori calde, tonuri de maro, crem, bej, ivori. Daca vrei ceva culoare la ochi pune culoarea somonului, caramiziu, eyliner maro. Astea pt machiajele naturale, de mers la munca. Pt petreceri poti face contrast cu tonuri de violet, ros, auriu sau chiar verde pal.

E greu de explicat asa. Daca vrei o carte buna, manual, cauta "BECOMING A MAKE-UP EXPERT" de Stefano Anselmo. Explica f. bine si da exemple, are multe poze. E manualul nostru.
Cauta pe net contouring si afli mai multe.

Si ca sa nu fim off, Pasy, am descarcat deja ce ai pus la biblioteca. Multumim mult!:-*

TinAlexa 30 ian 2012 01:50:24

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Multumesc mult Ame >:D< dar acuma vin cu intrebarea bomba, la un ten cu probleme (dermatita seboreica ce fond de ten merge, am incercat de la ieftine la scumpe si nimic.

azra 30 ian 2012 08:30:24

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 916830)
Magda, eu duminica ar trebui sa aj in tara, in Braila. Ai avea chef de o cafea? Nu stau decat cateva zile iar la braila probabil o singura zi.

Cris, ce-ai facut azi la curs?

Pun si eu o poza cu ce am mai facut eu la curs si de care sunt multumita.:">

bravo Ame,esti talentata,ce mai!!

azra 30 ian 2012 08:35:17

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de oanamagdalena (Post 915812)

Aha,uite asa m-ai luminat si pe mine!:-*>:D<...Deci si turtitele Laurei merg combinate doar cu grasimi bune,nu?:-/

Oana te rog zi-mi si mie de unde mai cumperi faina SM?am inteles ca la microhala a facut market,si nu stiu daca mai gasesc pe acolo:(

Pasy 30 ian 2012 09:18:55

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Buna dimineata fetelor :)
Meniul meu azi:
MD: 2 oua ochi la teflon, fara ulei (au asa un gust bun, strict doar de ou), putina maioneza de vinete pe ardei si cascaval.
G1: 15 migdale - am citit ieri ca sunt nr. 1 in topirea colaceilor de pe burtica:)
P: Mazare sote poate cu salata de varza - tot ieri am citit ca e bine sa mancam zilnic varza cruda daca avem celulita :)
G2: Cred ca 30 de alune
C: Supa crema de linte

Sa aveti o zi minunata, conforma si plina de soare si iubire :-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:51:42.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO