forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Michel Montignac (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/)
-   -   Gasca fetelor care tin Montignac partea X (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/gasca-fetelor-tin-montignac-partea-x-10843.html)

Lala26 30 ian 2012 20:06:17

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de madanuta (Post 918109)
As vrea sa-mi cumpar si eu migdale, ca prea le laudati. Imi recomandati ceva anume? Sa fie intr-un anumit fel?

Da, crude ! :))

madanuta 30 ian 2012 20:10:44

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de Lala26 (Post 918114)
Da, crude ! :))

Asa ma gandeam si eu, dar nu eram foarte sigura. Sunt... mancabile?:P

Plecatalaplaja 30 ian 2012 20:12:45

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Multumesc inca o data de sustinere. :)

Eva, intr-adevar acesta a fost scopul meu saptamana trecuta, sa scad carbohidratii. De aceea am limitat fructele/fructele uscate si am mancat legume (citisem aici ca danezii mananca legume ca gustare, si a fost o idee). :)

Meniu azi:

MD: tarate ovaz, iaurt 0.1%
G1: ardei cu branza, rosie umpluta cu vinete, snitel de pui pe care l-am curatat de "invelitoare" - am sarbatorit la lucru si am ales ce s-a putut
P: ciorba de fasole cu afumatura
G2: seminte de floarea soarelui crude
C: spaghete cu suc de rosii si curry (suntem in pana de idei la mancare)

Asta seara am copt niste falafel la cuptor, si acesta va fi pranzul de maine. Trebuie doar sa ma gandesc cu ce sa il combinam.

TinAlexa 30 ian 2012 20:34:56

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 917963)
Eumai nimic Cris. Acum fac o supa de pui cu praz si un ostropel fara faina. Si cam atat.:)

Interesant, supa de pui cu praz, cum o faci?

TinAlexa 30 ian 2012 20:37:21

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de Plecatalaplaja (Post 918121)
Multumesc inca o data de sustinere. :)

Eva, intr-adevar acesta a fost scopul meu saptamana trecuta, sa scad carbohidratii. De aceea am limitat fructele/fructele uscate si am mancat legume (citisem aici ca danezii mananca legume ca gustare, si a fost o idee). :)

Meniu azi:

MD: tarate ovaz, iaurt 0.1%
G1: ardei cu branza, rosie umpluta cu vinete, snitel de pui pe care l-am curatat de "invelitoare" - am sarbatorit la lucru si am ales ce s-a putut
P: ciorba de fasole cu afumatura
G2: seminte de floarea soarelui crude
C: spaghete cu suc de rosii si curry (suntem in pana de idei la mancare)

Asta seara am copt niste falafel la cuptor, si acesta va fi pranzul de maine. Trebuie doar sa ma gandesc cu ce sa il combinam.

Ai pus suc de rosii peste spaghete si atita sau ai pregatit tu sucul? Cum este la gust, trebuie sa ma incumet si eu la asa ceva dar nu prea imi face cu ochiul combinatia.

oanamagdalena 30 ian 2012 22:29:50

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 916921)
Da, Madanuta, eu le-am facut. Dar am si colegi mai talentati.
Stiam Oana ca doar duminica poti. Si cum va fi singura duminica in care sunt acasa, m-am gandit sa te intreb. Ne punem de acord pe privat pe joi sau vineri ca sa stim exact la ce ora si unde.
Te pup!>:D<

Da,Ame,mai vrobim pana atunci...>:D<
Citat:

Anterior postat de Lala26 (Post 916961)
Serios? De ce oare? eu vara trecuta cand am tinut monti mancam rosii la greu si am slabit...

Si eu am mancat rosii pe saturate,fara probleme:D
Citat:

Anterior postat de Pasy (Post 916992)
Am adaugat si eu ceva in biblioteca, poate aveti nevoie, Magda, tu intrebai de una din ele http://forum.slabute.ro/pregatirea-s...tml#post916988
Sa va fie de folos:)

Eu intrebam demult ,pe cand nu aveam cartile lui nenea Monti...Si app.eu nu am putut deschide fisierul cu retete:-/:(
Citat:

Anterior postat de azra (Post 917147)

Oana te rog zi-mi si mie de unde mai cumperi faina SM?am inteles ca la microhala a facut market,si nu stiu daca mai gasesc pe acolo:(

La plafarul din mall.:-*
Citat:

Anterior postat de aleka008 (Post 917442)
I'M BACK!
Mai mira foarte tare ca am mai gasit cateva dintre veteranele montignace.. Am revenit si eu si pe forum si la Montignac.. Am fost ocupata intre timp... am ramas insarcinata si cum sarcina nu s-a prea inteles cu Montignac revin cu 30 de kg in plus. Dar mandria e mare, acum o am pe Ilinca de 7 luni. Sper sa am acelasi suport din partea voastra ca si pana acum.
Va pup!

Sa iti traiasca si bine ei revenit!>:D<
Citat:

Anterior postat de TinAlexa (Post 917891)
Ce fac fetele, ce ati mai gatit, eu trebuie sa imi pregatesc ceva astazi, nu am idee inca ce, Oana tu ce ai mai inventat?

Nimic,ca azi toata dimineata am fost la urgente cu baiatul,care dupa ce a facut tratament ca a fost cu gatul inflamat si cu tuse,acum a facut si otita(la 15.5 ani,cand in viata lui pana acum nu a avut probleme cu urechile)..asa ca am avut "distractie" azi la urgente,la asteptat pe la cozi...apoi la munca
Maine sa fac si eu ceva de mancare:(
Citat:

Anterior postat de Lala26 (Post 918086)
Fetelor, are ceva daca am mancat pui la cuptor cu salata de varza si castraveti murati si apoi 20 de migdale? pur si simplu nu ma simteam satula... din cate imi amintesc la migdale nu e problema,dar vreau sa fiu sigura pt ca daca e greseala,sa n-o mai repet

Eu cred ca e ok>:D<
Citat:

Anterior postat de madanuta (Post 918116)
Asa ma gandeam si eu, dar nu eram foarte sigura. Sunt... mancabile?:P

Sunt daca te obisnuiesti cu ele...Chiar imi plac acum,fata de prima data cand am gustat crude;;)

eva 9 30 ian 2012 22:47:31

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de TinAlexa (Post 917891)
Ce fac fetele, ce ati mai gatit, eu trebuie sa imi pregatesc ceva astazi, nu am idee inca ce, Oana tu ce ai mai inventat?

Tinutza merci de idee.. azi mi am luat un varzoi chinezesc sa-l calesc.. sa vad cum este! se inmoaie prea tare? o sa l fac cu piept de curcan, am si somon, dar tre sa termin pieptul ala de curcan ca se strica! am uitat sa iau niste rosii la conserva pt varza.....stupid me!
maine fac!:-*

St3fyk 30 ian 2012 22:50:41

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Oana,multa sanatate baiatului, sper sa se faca bine cat mai repede...

Fetelor...eu azi am dat-o in bara rau de tot la pranz, asa ca nici nu scriu ce am mancat,iar la cina am papat spanac + 2 oua ochiuri pe tigaia de teflon...

Sper ca de maine sunt mai constiincioasa! va pupic!

TinAlexa 30 ian 2012 23:01:20

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 918359)
Tinutza merci de idee.. azi mi am luat un varzoi chinezesc sa-l calesc.. sa vad cum este! se inmoaie prea tare? o sa l fac cu piept de curcan, am si somon, dar tre sa termin pieptul ala de curcan ca se strica! am uitat sa iau niste rosii la conserva pt varza.....stupid me!
maine fac!:-*

Eva este ca si varza noastra ba chiar mai buna, de gatit se gateste mai repede asta este adevarat., atentie sa nu pui mult sos ca patesti ca mine, somonul in baie de sos :)):)):))

TinAlexa 30 ian 2012 23:04:20

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Oana, insanatosire grabnica ii doresc baiatului, si la noi bantuie treaba cu otita. Va las fetelor ma duc sa pregatesc ceva pentru diseara acusica ma duc la scoala.


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:11:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO