forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Rina 90's (http://forum.slabute.ro/dieta-rina-90s/)
-   -   Dieta Rina's 90 II -Mentinerea- (http://forum.slabute.ro/dieta-rina-90s/dieta-rinas-90-ii-mentinerea-8687.html)

alynacrystyna 26 mar 2011 23:09:06

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 591102)
eu m'am gandit ca la mentinere sa tin cont asa:intr'o zi sa manc fructe si legume(la pranz fructe,la cina legume sau invers),intr'o zi la carbo(la fel ca acum+ceva dulce-ziua asta de 2 ori pe sapt:D),amidonu sa nu'l combin cu nimic(la pranz cartofi la cina mazare de exp),iar la ziua de proteina(sa combin oricum proteine,dar sa fie si pranz si cina proteine),cel putin in prima luna de mentinere sa fiu super atenta la combinatii,apoi din cand in cand sa mai combin si carbo cu proteine(paste cu branza,mamaliga cu branza):D
:-*:-*>:D<

doua zile de carbo ha? numai la dulciuri va sta capu :)):)):))
pai tu scumpa, ce spui tu aici ar fi ca si cum ai tine tot dieta nu? aceleasi zile...nu?:-/

LicuriciColorat 26 mar 2011 23:12:22

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 591107)

doua zile de carbo ha? numai la dulciuri va sta capu :)):)):))
pai tu scumpa, ce spui tu aici ar fi ca si cum ai tine tot dieta nu? aceleasi zile...nu?:-/


da ca doar si acu tot 2 zile pe saptamana avem:D,da dulce:x
poi nu chiar,in sensu,ca acum la ziua de vitamine nu pap legume gatite(atunci o sa pap,cu ulei de masline+o lingura de branza razalita de exp-am uitat sa specific),la ziua de proteine o sa combim carne cu branzeturile,ouale cu branza,iaurtu cu branza(acu la dieta nu fac asta),iar la amidon(acum la dieta mananc si la pranz si cina acelasi lucru)pe cand la mentinere nu(chiar o sa combin fasole+mazare,orez si mazare,cartofi si mazare) asta in primele 2 sapt sau o luna,sa nu fie brusca trecerea:))),apoi o sa le disociez pe mese ca si voi:D

ginutza1988 26 mar 2011 23:14:37

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
ce fac fetele? ati fugit de la etaj?:P Bine v-am gasit la noul subiect :-*

LicuriciColorat 26 mar 2011 23:18:00

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de ginutza1988 (Post 591110)
ce fac fetele? ati fugit de la etaj?:P Bine v-am gasit la noul subiect :-*

hey Ginutza:-*:-*
nu am fugit gagica,suntem in ambele parti:)))
dezbatem aici mentinere,desi eu mai am 2 luni pana acolo,incep sa ma gandesc la ea:)),traiesc cu speranta ca la vara voi fii la mentinere:)))

ginutza1988 26 mar 2011 23:19:15

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
mie tot incerta mi-e faza cu mentinerea...poate n-am inteles eu cum trebuie si ce trebuie...dar in 2 saptamani o sa studiez intens :D[*inteligent*][*inteligent*][*inteligent*]

ginutza1988 26 mar 2011 23:20:26

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 591113)
hey Ginutza:-*:-*
nu am fugit gagica,suntem in ambele parti:)))
dezbatem aici mentinere,desi eu mai am 2 luni pana acolo,incep sa ma gandesc la ea:)),traiesc cu speranta ca la vara voi fii la mentinere:)))

buna Laura...:-* ... ce daca mai ai 2 luni...e bine sa te documentezi din timp :P :P ... hmmm...pai cum traiesti cu speranta...vei fi sigur la mentinere in vara >:D<>:D<

LicuriciColorat 26 mar 2011 23:21:41

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de ginutza1988 (Post 591114)
mie tot incerta mi-e faza cu mentinerea...poate n-am inteles eu cum trebuie si ce trebuie...dar in 2 saptamani o sa studiez intens :D[*inteligent*][*inteligent*][*inteligent*]


eu cred ca fiecare trebuie sa'si faca un plan,dupa cum fiecare stim ca ne functioneaza organismu:D
eu de exp stiu ce ma ingrasa,deci daca ajung la mentinere eu stiu ca daca vreau sa ma mentin:sa nu combin carbo cu proteine(prea des:D,o data la cv timp merge) si sa nu pap mai des de 2ori pe sapt dulce si sa fac sport:))

alynacrystyna 26 mar 2011 23:22:01

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de ginutza1988 (Post 591110)
ce fac fetele? ati fugit de la etaj?:P Bine v-am gasit la noul subiect :-*

hei..bine ai venit si aici:-*:-*:-*:-*

LicuriciColorat 26 mar 2011 23:22:36

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de ginutza1988 (Post 591115)
buna Laura...:-* ... ce daca mai ai 2 luni...e bine sa te documentezi din timp :P :P ... hmmm...pai cum traiesti cu speranta...vei fi sigur la mentinere in vara >:D<>:D<


merci Ginutza:-*:-*
cam greu la mine se dezlipesc kg dar nu ma las:))
asa: O SA FIU SLABUTA la vara(tra sa'mi tot repet:)))>:D<

LicuriciColorat 26 mar 2011 23:23:08

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
eu ma duc la somn fetele,ca maine ma duc la shopping:x:x si tra s fiu odihnita:D:-*:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:47:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO