forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Rina 90's (http://forum.slabute.ro/dieta-rina-90s/)
-   -   Rina 90" s (http://forum.slabute.ro/dieta-rina-90s/rina-90-s-881.html)

deiutza23 13 mar 2010 12:09:52

Re: Rina 90" s
 
pai si la cina:-o?vezi ca scrie in carte ca nu e bine sa te infometezi,in primele sapt e chiar mai bine sa mananci portii mai mari din mancarea permisa si sa scazi portiile pe parcurs,tu mananci din prima zi f putin[*interzis*],nu e bine asa,in ritmul asta nu vei putea tine dieta mai mult de 1 sapt[-X.
tu faci cum vrei,eu doar mi-am dat cu parerea.

eu azi am mancat asa
-cafea cu 200 ml lapte
-compot dintr-un mar mare cu zaharina si cu multa zeama sa ma umflu
-3 buc piept de curcan prajite cu 2 felii paine neagra si 1 castravete murat mare
si deseara tot piept de curcan prajit,sa vad cate buc,spun eu exact deseara.

AnDrEa91 13 mar 2010 13:23:49

Re: Rina 90" s
 
apoi at am sa mai pap seara ceva.dar ce?adica am papat cum ziceam 2 mere,2 oua prajite,o felie de paine neagra,putina salata,si pe la 16:00 niste supa.sa mi fac pe la 18:00,inca un ou,cu salata ce mi-a mai ramas?

deiutza23 13 mar 2010 15:43:37

Re: Rina 90" s
 
eu cred ca merg si 2 oua cu salata,ca renunti la paine,eu de multe ori mancam si seara paine,1 felie si la pranz 2 felii,depinde cat imi era de foame,dar vad ca zilele astea am o foameeeeeeee.
mi-am luat pepsi light,stiu ca nu e cea mai sanatoasa solutie,dar mooooooor de foame si pana deseara mai e asa de mult :(:(,nu stiu ce am de mi-e asa foame,cred ca de la PMS mi se trage :(:(.

AnDrEa91 13 mar 2010 17:53:24

Re: Rina 90" s
 
oky:D ma bucur atunci ca mai am o masa:)) inceark sa rezisti,si mie mi-e o foame..pff...as manca tot frigideru:))) dar...ma gandesc ca mai am 89 de zile si 1/2 zi:Du ai inceput de mult?numai bea pepsi:(mai rau te roade-n gol

Dancewithme 13 mar 2010 19:19:19

Re: Rina 90" s
 
si mie mi se face super foame:( dar stiti ce fac?:D Imi fac 500 ml/1l de ceai verde + 4 felii de portocale :X e deliciooos

AnDrEa91 13 mar 2010 21:51:29

Re: Rina 90" s
 
mie nu mi place deloc ceaiul verde>:P si nu vreau sa ma abat de la regim:D u cat ai slabit in prima saptamana?

Dancewithme 13 mar 2010 23:50:30

Re: Rina 90" s
 
Ceaiul verde nu iti face rau deloc , dimpotriva iti mai taie din pofta de mancare + contine antioxidanti naturali care ajuta in procesul de slabire
am zis sa tin mai intai asa: 1 zi lactate , una fructe , una carne , una legume , una cartofi , azi mi s-a terminat ziua de carne , nu stiu cat am, dat jos:D vreau sa ma cantaresc dupa ce se termina cele 5 zile

mtl 14 mar 2010 01:06:39

Re: Rina 90" s
 
Nu e prea multa paine, 3 felii intr-o zi? In ideea in care la pranz e indicata o felie de paine, iar seara deloc? La inceput sugereaza portii generoase, in nici un caz infometare. Mai bine mananci mai mult din felul respectiv decat sa mananci atata paine. E doar parerea mea, nu vreau sa te superi.
Iar Pepsi, iar nu cred ca e foarte indicat!
As fi curioasa: cat ai slabit pana acum?
Succes!

deiutza23 14 mar 2010 08:23:39

Re: Rina 90" s
 
am clacat ieri,dar nu-i nimic,merg mai departe,oricum,nu renunt inainte de 90 de zile si oricum am mancat chiar si cu abateri mult mai putin decat dc nu as fi fost la dieta.
ideea e ca eu slabesc usor cu orice dieta,atata timp cat nu mananc orice,oricat la orice ora eu slabesc,mai mult sau mai putin.
pana acum am 5 zile de dieta si am slabit 1,7 kg,o fi fost si apa si continut stomacal dar e motivant si am mancat,nu m-am infometat,asa ca eu zic ca e bine,dc la 3 felii paine/zi am slabit,eu sunt super multumita.
nu dau raport pe ieri,dar spun doar ca desi am clacat azi am tot atata la cantar ca si ieri,dc nu ma abateam sigur aveam cu 200-300 g mai putin,dar e bine si asa.atata timp cat nu se intampla prea des,e bine.

AnDrEa91 14 mar 2010 10:00:02

Re: Rina 90" s
 
ieri am papat o singura felie de paine neagra.eu nu m-am abatut deloc:D azi e a 2-a zi,si cum o sa fiu plekta de la 13-20 nu o sa mananc,deci o sa fie bine,o sa am ocupatie,n-o sa ma mai gandesc la mancare toata ziuaaa:D..am papat pana acum de dimi un grapefruit si mai un mar urmeaza.iar la 12:10 am sa pap pranzul,ptr ca trb sa plec,cu o felie de paine neagra,cartofi la cuptor,si putina salata.
Inainte si eu eram numai,cu pepsi langa birou ,sau in frigider.cu greuuu,m-am lasat de "sportul acesta":D
Dancewithme sa ne anunti dupa cele 5 zile cat ai slabit:D eu am sa ma cantaresc luni,ca numai pot de curioasa ce is:Dtin sa va anuntz,ca eu de cand am cantarul cel putin de 5 ori pe saptamana ma cantaream:D:D
Deiutza23 sa nu te abati si azi:-w
Sper sa ajung din nou la 59,ptr ca in 21 am pozele de album,si vreau sa stea bine pe mine bluzita:D
V-am pupat,revin deseara:*


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:55:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO