forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Rina 90's (http://forum.slabute.ro/dieta-rina-90s/)
-   -   Rina 90" s (http://forum.slabute.ro/dieta-rina-90s/rina-90-s-881.html)

eveline 14 mai 2010 14:45:57

Re: Rina 90" s
 
Ceao fetele mele tot mai slabute,

arhada... imi place optimismul din mesajul tau, asa te vreau.

amazing sa sti ca-i bine ce mananci, nu te mai ingrijora ca dai jos, dieta rina90 ii conceputa de nutritionisti.

uca felicitari pentru "regresul " de kilograme.

andusha... citeste mesajul meu din 12 mai si vei vedea ca si eu am avut cateva zile de stagnare. Am mancat mai mult intr-o zi si rezultatul.... am inceput sa slabesc din nou. A, uitasem... am stagnat si pentru ca eram in acea perioada a lunii.

geenaa felicitari! eu marti am prima zi de apa, si-s multumita.... pana atunci poate ajung la 7 kg minus.

Va pup si va doresc un week-end placut si fara tentatii culinare.

amazing 14 mai 2010 20:50:16

Re: Rina 90" s
 
fetelor sunt o nemernica deja am trisat...deci in seara asta trebuia sa pap carbo o prajitura si 4 bucatele de cioco amaruie
eu am papatasa 3 bucatele de cioco un ecler un biscuite cu ciocolata 3 chiftelute de cartofi :(( :(( :(( si cateva cipsuri...ce sa fac????m`am gandit ca maine am vitamine si m`am gandit sa mananc mai putin si sa sar peste cina
ca am trisat sau ce sa fac da`ti`mi voi un sfat :(( sunt asa deprimata din cauza asta :((

andusha 15 mai 2010 12:43:20

Re: Rina 90" s
 
Hello fetelor...
Eveline, chestia e ca si eu tot din cauza la acea perioada a lunii cred ca am stagnat...dar acum e gata si sper sa mai dau ceva jos.:)
Amazing, daca ai citit cartea, ziceau ca daca trisezi sa o iei de la capat.Chestia e ca in primele 2 sapt si eu am mai trisat dar nu in exces si nu am luat-o de la capat ce-i drept.:)Si tot am dat jos.Asa ca, incearca sa-ti impui sa nu mai trisezi si o sa fie bine:P
Pupici

amazing 15 mai 2010 19:56:19

Re: Rina 90" s
 
uh mai am putin si trec si de ziua asta groaznica in care toata lumea a misunat pe langa mine cu fel de fel de bunatati :(( uff nu va zic ca vi se face o pofta de moarte si mai bine sa nu va fac rau si voua cum mi`am facut eu de m`am enervat la culmee...doamne ce mancacioasa sunt nu stiu ce are creierul meu de este setat pe mancare asa de rau :(( deci azi am papat 2 mere o banana si o portocala la pranz am papat o salata dintr`o portocala si o jumatate de mar si 2 lingurite de miere e ok zic eu..mierea nu face nimic rau e naturala...am baut si 500 ml ceai ca nu pot sa beau 2 l cum mi`am propus urasc ceaiurile
si... :-& maine am proteine si nu stiu ce sa aleg dintre salata de peste cu rosi castraveti si asa mai departe salata de rosii cu branza sau iaurt :D vad eu ;) :*:*:* pupici multi fetelor deci azi nu am mai trisat :P desi sotul meu m`a pus sa`i fac niste bunatati =P~

frumoasa 16 mai 2010 18:15:05

Re: Rina 90" s
 
Buna, slabutelor! Sunt noua si eu pe aici, sunt in a 4 a zi de dieta, am 56 kg si vrea sa ajung la 52, ar fi frumos si 50..dar deocamdata e ok si 52. Eu am citit undeva pe net ca pt cine vrea sa slabeasca sub 6 kg nu trebuie sa tina toata cura si ca ar fi instructiuni in carte, probabil in partea a 2 a. Prima parte am rasfoit si nu am vazut nimic de genul asta. Daca stiti ceva despre acest subiect, va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns. Spor la slabit, ne mai auzim! o seara frumoasa tuturor!

amazing 17 mai 2010 09:27:08

Re: Rina 90" s
 
buna frumoasa cred ca ai putea slabi mult mai usor kg astea ...sunt foarte putin .ai putea sa tii o luna o dieta personalizata chiar de tine sa mananci ce`ti place dintre fructe legume...fara prajeli sucuri dulciuri..si iti garantez ca slabesti 6 kg si cu putina miscare....in carte scrie ca cine are putin de slabvit in niciun caz sa nu se apuce de partea 1 .este doar pentru cei care au mult de dat jos...a putea sa tii partea a 2`a dar sa tii 3 luni pentru 6 kg....eu mai bine as tine o luna decat sa ma chinui trei mai ales ca vrei sa arati bine peste o luna la mare :P

arhada 17 mai 2010 09:35:23

Re: Rina 90" s
 
Neata tuturor
Sincer nu tin chiar ca la carte, numai ca am diversificat pe mese si e bine.Am fost acasa la ai mei, iar mama face niste bunatati de nu va spun.Ieri teoretic eram la vitamine, dar n-am tinut decat pana la pranz, unde am mancat proteine
Nu stiu daca la voi este la fel, dar eu pana la aceasta dieta, aveam pofta de dulce, de asi fi mancat si cu ochii, iar de cand mananc fructe dimineata, numai am acea pofta.Oricum la mine rabdarea e problema, numai ca mi-am stabilit niste prioritati, asa ca sper sa ma tin de ele.Va pup pe toate

frumoasa 17 mai 2010 10:26:38

Re: Rina 90" s
 
Citat:

Anterior postat de amazing (Post 189738)
buna frumoasa cred ca ai putea slabi mult mai usor kg astea ...sunt foarte putin .ai putea sa tii o luna o dieta personalizata chiar de tine sa mananci ce`ti place dintre fructe legume...fara prajeli sucuri dulciuri..si iti garantez ca slabesti 6 kg si cu putina miscare....in carte scrie ca cine are putin de slabvit in niciun caz sa nu se apuce de partea 1 .este doar pentru cei care au mult de dat jos...a putea sa tii partea a 2`a dar sa tii 3 luni pentru 6 kg....eu mai bine as tine o luna decat sa ma chinui trei mai ales ca vrei sa arati bine peste o luna la mare :P

Buna! din pacate faza cu sportul si mincatul sanatos nu prea merge la mine, sport fac foarte mult iar de mincat prajeli si alte porcarii nu e cazul meu. Chiar de aceea m-am apucat de ceva organizat pt ca doar mincand sanatos nu reusesc deloc sa dau jos. E din cauza mea, cred..am facut multe cure de slabire in momentele in care chiar nu era nevoie si posibil sa imi fi dereglat metabolismul. Multumesc mult de sfaturi! Tu decind esti la dieta asta? cum merge treaba? spor la toate..sa dam cit mai multe kg jos!

geenaa 17 mai 2010 12:38:50

Re: Rina 90" s
 
ceau! a venit ziua cea mare: azi am zi de apa. O sa va anunt cum reusesc sa fac fata. Partea proasta este ca locuiesc in camin si toata lumea mananca pe langa mine. Si eu am cam trisat ieri la vitamine. Am mancat 2 banane, un strugure, o para, iar seara pe la 7 am mancat o punga de seminte si prajite, si sarate, exact ce e interzis. Nah, am zis k azi e zi de apa si sunt iertata. A, am mancat si o ciorbita, dar fara carne, pe la ora 16. O cerea stomacul meu. Pt aia nu ma simt vinovata. slabire usoara la toata lumea

amazing 17 mai 2010 21:28:57

Re: Rina 90" s
 
maine este a7`a zi de dieta si sa stiti ca am dat deja 2 kg :X :X:X am trisat sincer am mai luat cateva guri astazi de mazare cu cartofi aveam amidonuri si astea se incadreaza la amidonuri dar nu trebuiau amestecate..in fine au fost cateva guritze:D sper ca organismul meu nu constientizeaza ca trisez si ia in calcul doar dieta :)) geena tu de cand tii dieta cat ai slabit????sunt tare curioasa :D si daca ai facut miscare trisat zi`ne:X:X:Xpupicei fetelor maine am carbo si`mi fac iar poaste cu sos de rosii le adooor:X:X:X


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:47:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO