forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Rina 90's (http://forum.slabute.ro/dieta-rina-90s/)
-   -   Rina 90" s (etaj I) (http://forum.slabute.ro/dieta-rina-90s/rina-90-s-etaj-i-7645.html)

bully 07 ian 2011 10:26:40

Re: Rina 90" s (etaj I)
 
Desi au trecut doar patru zile de dieta,( azi e a cincea), ma simt excelent si parca mai plina de energie. sa fie efectul fructelor de la micul dejun?
sau ziua de vitamine de ieri?
sau.. efectul psihologic al celor 2,5 kg deja pierdute??
oricum e super bine!!!!!

Andra Teslaru 07 ian 2011 10:29:02

Re: Rina 90" s (etaj I)
 
desi a fost groaznica ziua de vitamine pt mai toata lumea, vad k toata lumea se simte extraordinar azi :D:D

Andra Teslaru 07 ian 2011 10:29:56

Re: Rina 90" s (etaj I)
 
fetelor. am o intrbare...
as putea din cand in cand sa mai sra peste ziua de carbohidrati..?
nu prea imi place ziua asta..:(

Cl@udi 07 ian 2011 10:33:32

Re: Rina 90" s (etaj I)
 
Alexutza, felicitari !!![*2*]
Bubulina, te vei obisnui cu ziua de vitamine, iti va fi din ce in ce mai usor; tu insati vei fi din ce in ce mai usoara :)) ce ti-ai pregatit pt azi la pranz ?

alexutza2 07 ian 2011 10:36:23

Re: Rina 90" s (etaj I)
 
Citat:

Anterior postat de Andra Teslaru (Post 462395)
fetelor. am o intrbare...
as putea din cand in cand sa mai sra peste ziua de carbohidrati..?
nu prea imi place ziua asta..:(


pai fiecare zi are rostul ei in dieta. parerea mea este ; daca te-ai apucat de rina si vrei sa iasa asa cum trebuie(sa aiba loc schimbarea metabolismului) ar trebui sa respecti principiile acesteia.
Credema ca si mie imi este foarte greu sa mananc ciocolata(care niciodata nu a fost preferata mea) dar la urma urmei e o zi importanta la fel ca si celelalte.
insa este un sfat, acum tu faci cum consideri tu ca este mai bine pentru tine.

alexutza2 07 ian 2011 10:38:01

Re: Rina 90" s (etaj I)
 
Citat:

Anterior postat de Andra Teslaru (Post 462395)
fetelor. am o intrbare...
as putea din cand in cand sa mai sra peste ziua de carbohidrati..?
nu prea imi place ziua asta..:(


pe langa asta in carte scrie clar "obligatoriu ciocolata"pentru evitarea unor alergii. daca tu vrei sa renunti la zi de carbo uneori, ma gandesc cum vei mai manca ciocolata?
:)

orhidee 07 ian 2011 10:38:47

Re: Rina 90" s (etaj I)
 
Citat:

Anterior postat de alexutza2 (Post 462362)
bineinteles ca voi tine si partea a doua de mentinere, ca altfel nu - sa invat sa combin alimentele.
mi-am propus ca dupa rina II sa respect in continuare principiile rina. poate am noroc si nu mai pun la loc in felul acesta.
si cu un pic de sport . . . . . . cine stie.:):):):):):):)

Cam la fel gandesc si eu...in ceea ce ma priveste...:)
>:D<

Cl@udi 07 ian 2011 10:40:52

Re: Rina 90" s (etaj I)
 
Citat:

Anterior postat de Andra Teslaru (Post 462395)
fetelor. am o intrbare...
as putea din cand in cand sa mai sra peste ziua de carbohidrati..?
nu prea imi place ziua asta..:(

Andra, am citit in carte ca se poate sari cateodata (nu mereu) peste ziua de carbo, dar autoarele recomanda sa respectam totusi succesiunea celor patru tipuri de zile. Faci cum vrei !

orhidee 07 ian 2011 10:41:22

Re: Rina 90" s (etaj I)
 
Citat:

Anterior postat de Andra Teslaru (Post 462389)
neata fetelor
:*:*
chiar k vorbarete mai suntem k uite deja s-au umplut 3 pagini in noua casuta :P:P
felicitari la toate pt rezultatele obtinute>:D<
tineti-o tot asa fetelor:D
eu am incheita ieri un ciclu de 4 zile, azi iar proteine
vreau sa spun k desi am cam murit ieri de foame la ziua de fructe, acum ma simt f bine si f usoara:D:D
tin azi proteinele si maine dim vreau sa ma cantaresc, sunt f curioasa:P
:-*:-*>:D<>:D<

De ce nu te-ai cantarit azi...cand ai incheiat un ciclu de 4 zile?:)
>:D<

vadina 07 ian 2011 10:42:15

Re: Rina 90" s (etaj I)
 
Buna fetelor!
Maria, genunchiul era la sotul meu, dar din pacate, nu s-a intors doctorul din concediu, de-abia in 10 trebuie sa sunam pentru programare.
Nu m-am hotarat cand ma cantaresc :( azi m-am trezit foarte rau dispusa si cu o stare.... ma simt fara putere, fara chef de nimic :( nu stiu ce am.....
As vrea de weekendul acesta sa ma apuc si eu un pic de invatat, sunt ultimul an la facultate si trebuie sa-mi iau toate examenele, plus ca mai am vreo 3 restante din anul 2 :((
Acum astept sa vina sefa dupa mine sa mergem pe ruta. Va pup pe toate :-*:-*:-*:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:30:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO