forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta South Beach (http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach/)
-   -   Dieta South Beach faza I (etajul 2) (http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach/dieta-south-beach-faza-i-etajul-2-a-7507.html)

patratel 01 nov 2011 09:42:00

Re: Cu pasi hotaratori,incep dieta South Beach!
 
Brownnie foarte frumos ca sunteti in Italia... e frumos acolo.... darrrrrrr eu sunt de parere, si s-ar putea sa imi sara lumea in cap dar asta e parerea mea...... eu pe principiul asta merg :
aerobil, sla sau sportul in general sa il faci mai mult sper final, adic cand ai ajuns aproape la sfarsit cu slabitul, pentru ca daca il faci de acum intens s-ar putea sa iti transformi tesutul adipos in muschi si atunci nu mai scazi la kg nici la pastele cailor.....eu sper sa imi gasesc ppeste vreo saptamana putina voita sa ma apuc de sport pentru tonifiere

acum fiecare cum crede, dar eu zic ca ar ajunge sa mergi odata pe saptamana pt moment si mai incolo sa urci la 3 zile

biribishpampela 01 nov 2011 10:11:31

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de patratel (Post 832750)
fetelor voi ce mai papati??? ca parca eu m-am saturat cam de toate... azi cred ca fac un ;pui la rotisor si ca garnitura imi fac niste ciupercute..... dati-mi niste idei pentru urmatoarele zile......... aaaa de fapt cred ca am sa fac si o iahnie..... mi-e pofta parca

eu azi o sa pap macrou cu legume la cuptor, iar pentru maine am in plan niste ciuperci umplute si salata de varza.
in alte zile am mai papat: ciorba de perisoare(fara orez si fidea), varza calita cu carne de porc, fasole batuta, salata de humus, ciorba de fasole, vinete umplute, mancare de pastai cu carne de pui, salata cu piept de pui, ciuperci, castraveti acri si smantana slaba, ciorba acra de legume(ceapa, ardei, pastarnac, praz, fasole verde, ou si verdeata), supa crema de legume, ardei umplut cu branza si marar, chiftelute de pui fara faina, musaca cu carne si vinete in loc de cartofi.....
sper ca ti-am dat ceva idei.:)

Brownnie 01 nov 2011 12:42:09

Re: Cu pasi hotaratori,incep dieta South Beach!
 
Citat:

Anterior postat de Anorien (Post 832585)
Ce sport face sotul, brownnie? si cati ani ai tu?

Legat de spanac, eu il fac simplu: dau intr-un clocot frunzele (eu fac doar din proaspat). Calesc o ceapa si 2-3 graunti de usturoi si peste care pun spanacul scurs de apa. Adaug o cescuta de lapte (il face mai cremos si mai gustos) si las la fiert pana scade din apa/lapte. Il pap cu ou deasupra daca n-am alta proteina langa, sau fara daca am ceva carnita.

Noapte buna

mi-ati facut pofta de spanac!
Legat de sportul pe care il face sotul meu...el face fotbal.este fotbalist aici in It.

Brownnie 01 nov 2011 12:44:19

Re: Cu pasi hotaratori,incep dieta South Beach!
 
Da,sa stii ca si eu m-am gandit la asta..Mai mult la fittness cred ca imi pot face muschi in schimb la aerobic transpir f mult si nu lucrez asa masa musculara.Oricum nu exagerez cu fittnessul..Merci pt sfat!

Brownnie 01 nov 2011 12:49:10

Re: Cu pasi hotaratori,incep dieta South Beach!
 
Citat:

Anterior postat de patratel (Post 832750)
fetelor voi ce mai papati??? ca parca eu m-am saturat cam de toate... azi cred ca fac un ;pui la rotisor si ca garnitura imi fac niste ciupercute..... dati-mi niste idei pentru urmatoarele zile......... aaaa de fapt cred ca am sa fac si o iahnie..... mi-e pofta parca

Bunaa.Eu azi cred ca am sa fac niste ciupercute la cuptor sau pe gratar si cu carpaccio,apoi niste pui la cuptor cu legume si nu mai stiu.Am o carte cu retete de la Montigniac si o sa ma mai inspir de acolo.Cand pregatesc ceva,iti voi spune :)

costina89 01 nov 2011 12:52:34

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
salutare fetelor>:D<ce mai faceti?
vad ca va tineti de dieta,felicitari:)....mie inca mi-a ramas in refelx sa mananc mancare sb:))....doar ca mai pica cate ceva dulce sau un fruct peste zi:D....dupa ce scap de astea 5 kg revin in grup aici ca sa mai dau jos vreo 3kg cu sb...nu de alta dar cn stie poate o sa reusesc si eu sa o duc pana la capat,nu?

flori19 01 nov 2011 13:27:25

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Fetelor, diseara ma duc la o petrecere la o zi de nastere.....sper sa nu pacatuiesc ......

Brownnie 01 nov 2011 13:30:51

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de flori19 (Post 832969)
Fetelor, diseara ma duc la o petrecere la o zi de nastere.....sper sa nu pacatuiesc ......

Nici sa nu te gandesti sa papi altceva decat ai voie!Nu strica regimul doar pt o zi de rasfat.Nu se merita chiar daca tentatiile sunt mari. In schimb,Distractie placutaaa!:x

flori19 01 nov 2011 13:31:56

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Merci!.......o sa fiu cuminte.....sper!

Brownnie 01 nov 2011 13:32:01

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de costina89 (Post 832936)
salutare fetelor>:D<ce mai faceti?
vad ca va tineti de dieta,felicitari:)....mie inca mi-a ramas in refelx sa mananc mancare sb:))....doar ca mai pica cate ceva dulce sau un fruct peste zi:D....dupa ce scap de astea 5 kg revin in grup aici ca sa mai dau jos vreo 3kg cu sb...nu de alta dar cn stie poate o sa reusesc si eu sa o duc pana la capat,nu?

Normal ca vei reusi sa o duci pana la capat! Te asteptam cu drag!


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:21:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO