forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta South Beach (http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach/)
-   -   Dieta South Beach faza I (etajul 2) (http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach/dieta-south-beach-faza-i-etajul-2-a-7507.html)

ras_cristalin 29 ian 2011 17:22:36

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de rossyana (Post 499440)
merci Eliza pt raspuns?

in legatura cu cromul, voie de care ati luat: crom forte sau crom picolinat? am vazut ca sunt 2 tipuri si nu prea stiu care este diferenta.

Eu iau picolinat. Si functioneaza, nici nu ma gandesc la dulciuri :) in schimb daca le vad, tot simt pofta. Cred ca e diferenta intre pofta fizica si pofta mentala :D

the dream lady 29 ian 2011 17:24:43

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 499454)

Eu iau picolinat. Si functioneaza, nici nu ma gandesc la dulciuri :) in schimb daca le vad, tot simt pofta. Cred ca e diferenta intre pofta fizica si pofta mentala :D

si eu am ajuns la aceasi concluzie ;;)

ma bucur ca la tine functioneaza:D

the dream lady 29 ian 2011 17:27:00

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de rossyana (Post 499453)
multumesc de raspuns. am sa cumpar maine pt ca sunt tare curioasa. nu mi-e pofta de nimic, dar cand e vorba de ceva dulce... nu ma pot abtine, mai ales daca este vreo prajitura facuta in casa.


stiu cum e fiindca eu am aceasi problema cu dulce si in mod special cu cornurile cu ciocolata:-s
eu zic ca merita incercat si cine stie, poate scapi in cele din urma de aceasta problema:-*:-*:-*
diferenta de pret intre cele 2 tipuri de crom nu e foate mare:P

mult succes! si sa ne tii la curent cu evolutia ta>:D<

rossyana 29 ian 2011 17:30:30

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
as am sa fac. chiar ma bucur ca v-am descoperit si pot vb cu voi in legatura cu ceasta dieta si chiar sa mai aflu cate ceva!!!

the dream lady 29 ian 2011 17:39:10

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de rossyana (Post 499463)
as am sa fac. chiar ma bucur ca v-am descoperit si pot vb cu voi in legatura cu ceasta dieta si chiar sa mai aflu cate ceva!!!


asa e. am realizat si eu ca e foarte important sa fi sprijinit si sa ti se spuna ce e bine si ce e rau. momentan nici eu nu stiu foarte mult despre SB, insa sunt sigura ca o sa invat mai multe de la fetele cu experienta!:D
in schimb, stiu destul de multe despre diete si nutritie, doar ca o mai dau in bara la faza cu dulciurile:( eh, fiecare om are o slabiciune:P

lumy5 29 ian 2011 17:54:33

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
fetelor, aveti o multime de retete super bune puse pe forum- pt fiecare etapa a dietei.
Buseurile cu tot felul de legume, oua si branzica inlocuiesc cu succes si cel mai bun si mai nesanatos aliment, mie una imi plac mult.
Si cand ne apuca pofta de dulce, putem face orice combinatie posibila cu branzica, oua, condimente (cacao, scortisoara), indulcitori, fructoza, etc. avem crema de urda dulce cu ciocolata care am facut-o acum 3 zile si a fost super, crema de "zahar" ars, etc. plus ca avem si portia de nuci si seminte care e binevenita, mai ales pt cele din noi care sunt obisnuite sa rontaie toata ziua.

LicuriciColorat 29 ian 2011 18:17:28

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
fetelor am si eu o intrebare:si voi sa constipati la SB?
eu am problema asta chiar daca incerc sa mananc zilnic legume si plus ca beau 2 cani de ceai pe zi(silueta perfecta),si ies cam la 3-4 zile,ceea ce e aiurea,eu ieseam zilnic sau la 2 zile tot timpu
acu cateva zile am baut pe stomacul gol un pic de apa calda cu o ling de otet de mere,da nu stiu daca din cauza lui am iesit sau ca trebuia
azi am repetat operatiunea doar ca la pranz si pana acum nimic:-s
deja nu mai stiu ce sa fac:-s

anqutz 29 ian 2011 18:31:04

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 499518)
fetelor am si eu o intrebare:si voi sa constipati la SB?
eu am problema asta chiar daca incerc sa mananc zilnic legume si plus ca beau 2 cani de ceai pe zi(silueta perfecta),si ies cam la 3-4 zile,ceea ce e aiurea,eu ieseam zilnic sau la 2 zile tot timpu
acu cateva zile am baut pe stomacul gol un pic de apa calda cu o ling de otet de mere,da nu stiu daca din cauza lui am iesit sau ca trebuia
azi am repetat operatiunea doar ca la pranz si pana acum nimic:-s
deja nu mai stiu ce sa fac:-s

Hello! :) Incearca supozitoarele cu glicerina, schimba ceaiul, bea lapte cald.

lumy5 29 ian 2011 18:38:13

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 499518)
fetelor am si eu o intrebare:si voi sa constipati la SB?
eu am problema asta chiar daca incerc sa mananc zilnic legume si plus ca beau 2 cani de ceai pe zi(silueta perfecta),si ies cam la 3-4 zile,ceea ce e aiurea,eu ieseam zilnic sau la 2 zile tot timpu
acu cateva zile am baut pe stomacul gol un pic de apa calda cu o ling de otet de mere,da nu stiu daca din cauza lui am iesit sau ca trebuia
azi am repetat operatiunea doar ca la pranz si pana acum nimic:-s
deja nu mai stiu ce sa fac:-s

si eu am probleme cu constipatia, inca dinainte de SB. acum vreo luna jumate am inceput sa iau in fiecare dimineata cate o pruna uscata si se vedea o ameliorare, dar nu permite dieta asa ca am intrerupt.

LicuriciColorat 29 ian 2011 18:46:04

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 499525)

Hello! :) Incearca supozitoarele cu glicerina, schimba ceaiul, bea lapte cald.


mi'am pus acum cateva zile un supozitor si n'a avut nici un efect
am incercat si cu lapte cald
am schimbat si ceaiu am baut primele zile 1cana ceai verde 1 cana ceai fares
dupa 4 zile am schimbat acu beau 2 cani ceai fares
nu mai stiu deja nu mai am idei:)))
mai incerc maine dimi cu apa calda cu otet:))


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:08:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO