forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta South Beach (http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach/)
-   -   Dieta South Beach faza I (etajul 2) (http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach/dieta-south-beach-faza-i-etajul-2-a-7507.html)

Anorien 22 nov 2011 21:27:58

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 852774)
va rog daca puteti datimi un meniu si pentru miercuri:X sa fie de faza 1

Buna
Pai sa vedem:
MD: scrambled egg cu o rosie si niste branza/mozzarella
G1: iaurt (fara seminte :P)
Pranz: ghiveci de legume cu ceva carne, sau fara carne sau orice alta mancarica de legume/leguma (de fasole verde/galbena, de conopida, vinete etc, alegi ce iti place)
G2: ceva oleaginoase
Cina: muschi de porc facut la cuptor cu putin ulei si multa apa, gatit in vas acoperit (ca sa se inmoaie), iar la sfarsit ili lasi putin fara capac sa se rumeneasca + salata de varza murata (sau alta salata la alegere)

Cum iti suna ?:)

danielaslim 23 nov 2011 10:01:33

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de Anorien (Post 854085)
Buna
Pai sa vedem:
MD: scrambled egg cu o rosie si niste branza/mozzarella
G1: iaurt (fara seminte :P)
Pranz: ghiveci de legume cu ceva carne, sau fara carne sau orice alta mancarica de legume/leguma (de fasole verde/galbena, de conopida, vinete etc, alegi ce iti place)
G2: ceva oleaginoase
Cina: muschi de porc facut la cuptor cu putin ulei si multa apa, gatit in vas acoperit (ca sa se inmoaie), iar la sfarsit ili lasi putin fara capac sa se rumeneasca + salata de varza murata (sau alta salata la alegere)

Cum iti suna ?:)

suna bine dor la pranz nuu!! numi place ghiveciul cred ca o sa mananc niste branza cottage cu masline si seara un mic aperitiv din: 2 batoane mozzarella dalea de copii,niste sunca,putin cascaval si niste rosii cherry acuma sa vedem pe luni cat am slabit in faza 1 SB:-s

Anorien 23 nov 2011 11:27:58

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Neata fetelor,
Eu m-am ingrasat 500 de grame :(( Nu stiu daca o fi de la urati ca sunt pe terminate, sau de la starea asta de balonare + stricare la stomac. Sper sa revin la 65 de kg cat de curand (acum am 65.4). Marea problema e ca intru in concediu de sambata asta si plec acasa, la mama, pentru 6 zile si apoi plec cu iubi la munte pt 7 zile. Daca la munte voi putea sa tin cat de cat dieta, adica sa aleg sa comand chestii conforme cu cate un desert presarat pe ici pe colo, la mama povestea se schimba complet. Mama e foarte sperioasa daca nu mananc...de cand am avut acum 3 ani episoadele alea anorexice de ajunsesem la 49 de kg. Deja mi-a zis ca o sa facem sarmale, salata boeuf, placinta de dovleac si mi-a pus in vedere ca dulapul de dulciuri e plin si ca are 2 kg de ciocolata in diverse sortimente. Intotdeauna am venit de la ea cu macar un kg in plus, daca nu doua :-s Pe de o parte imi place sa ma rasfat acasa si sa mananc papa bun facut de mama, pe de alta parte mi-e ciuda sa dau cu piciorul la rezultate si sa o iau de la capat cand ma intorc. Uf, e greu :)

Meniul meu pe azi:
MD: un covrig cu gem Topoloveni si lapte (mi-era pofta de covrig :)) )
G1: iaurt 1.8%
Pranz: conserva de hering in sos tomat
G2: 1 mar mic mic
Cina: un pic de mamaliga cu branza si ou
Prea multi carbi, dar nu am ce gati diseara (nici timp nu am) si nici nu mai am nicio pofta de mezeluri seara sau alte conserve de diverse feluri asa ca...

Brownnie 23 nov 2011 15:04:51

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de Anorien (Post 854692)
Neata fetelor,
Eu m-am ingrasat 500 de grame :(( Nu stiu daca o fi de la urati ca sunt pe terminate, sau de la starea asta de balonare + stricare la stomac. Sper sa revin la 65 de kg cat de curand (acum am 65.4). Marea problema e ca intru in concediu de sambata asta si plec acasa, la mama, pentru 6 zile si apoi plec cu iubi la munte pt 7 zile. Daca la munte voi putea sa tin cat de cat dieta, adica sa aleg sa comand chestii conforme cu cate un desert presarat pe ici pe colo, la mama povestea se schimba complet. Mama e foarte sperioasa daca nu mananc...de cand am avut acum 3 ani episoadele alea anorexice de ajunsesem la 49 de kg. Deja mi-a zis ca o sa facem sarmale, salata boeuf, placinta de dovleac si mi-a pus in vedere ca dulapul de dulciuri e plin si ca are 2 kg de ciocolata in diverse sortimente. Intotdeauna am venit de la ea cu macar un kg in plus, daca nu doua :-s Pe de o parte imi place sa ma rasfat acasa si sa mananc papa bun facut de mama, pe de alta parte mi-e ciuda sa dau cu piciorul la rezultate si sa o iau de la capat cand ma intorc. Uf, e greu :)

Meniul meu pe azi:
MD: un covrig cu gem Topoloveni si lapte (mi-era pofta de covrig :)) )
G1: iaurt 1.8%
Pranz: conserva de hering in sos tomat
G2: 1 mar mic mic
Cina: un pic de mamaliga cu branza si ou
Prea multi carbi, dar nu am ce gati diseara (nici timp nu am) si nici nu mai am nicio pofta de mezeluri seara sau alte conserve de diverse feluri asa ca...

Te cred dar pe de alta parte zic ca o data te duci si u la mama acasa!Ideea e ca daca pui kilograme,sa iti faci ambitie sa le dai jos.Asta e,dute acasa,incearca sa mananci cat mai dietetic,sa nu infuleci multa ciocolata si nu cred ca te vei ingrasa exagerat.Totusi mi se pare cam aiurea sa te duci in vacanta si sa tii dieta!Bine,nici sa mananci fff mult nu e bine..dar incearca sa le echilibrezi.Seara faci cateva exercitii,la desert comanzi salata de fructe,acum k mai scapi niste papanasi in aceste 7 zile ,nu moare nimeni!Incearca sa mananci echilibrat si nu te vei intoarce cu kg!
Cat despre mine,am slabit 1 kg 500,astea in 2 zile..nush cum..sa speram k slabesc si mai mult.. De craciun plec cu sotul in Paris si as vrea sa am in minus multe kilograme caci acolo presupun k o sa poftesc la diverse bunatati..in schimb nu voi exagera!Plus de asta,m-am gandit sa devin ovo-lacto-vegetariana.Parca mi s-a luat de carne total!sper sa reusesc..ce ziceti? o fii bine?

biribishpampela 23 nov 2011 15:21:54

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Citat:

Anterior postat de Anorien (Post 854692)
Neata fetelor,
Eu m-am ingrasat 500 de grame :(( Nu stiu daca o fi de la urati ca sunt pe terminate, sau de la starea asta de balonare + stricare la stomac. Sper sa revin la 65 de kg cat de curand (acum am 65.4). Marea problema e ca intru in concediu de sambata asta si plec acasa, la mama, pentru 6 zile si apoi plec cu iubi la munte pt 7 zile. Daca la munte voi putea sa tin cat de cat dieta, adica sa aleg sa comand chestii conforme cu cate un desert presarat pe ici pe colo, la mama povestea se schimba complet. Mama e foarte sperioasa daca nu mananc...de cand am avut acum 3 ani episoadele alea anorexice de ajunsesem la 49 de kg. Deja mi-a zis ca o sa facem sarmale, salata boeuf, placinta de dovleac si mi-a pus in vedere ca dulapul de dulciuri e plin si ca are 2 kg de ciocolata in diverse sortimente. Intotdeauna am venit de la ea cu macar un kg in plus, daca nu doua :-s Pe de o parte imi place sa ma rasfat acasa si sa mananc papa bun facut de mama, pe de alta parte mi-e ciuda sa dau cu piciorul la rezultate si sa o iau de la capat cand ma intorc. Uf, e greu :)

Meniul meu pe azi:
MD: un covrig cu gem Topoloveni si lapte (mi-era pofta de covrig :)) )
G1: iaurt 1.8%
Pranz: conserva de hering in sos tomat
G2: 1 mar mic mic
Cina: un pic de mamaliga cu branza si ou
Prea multi carbi, dar nu am ce gati diseara (nici timp nu am) si nici nu mai am nicio pofta de mezeluri seara sau alte conserve de diverse feluri asa ca...

draga mea, eu zic sa stai linistita!
si eu am fost acum 2 saptamani acasa si cateva zile am mancat pana nu mai puteam si am avut doar 500gr in plus care s-au dus in 2 zile. asa ca stai linistita, papa de toate si apoi revii la dieta. ai sa vezi ca o sa se duca repede surplusul!

Brownnie 25 nov 2011 15:45:22

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
fetelor ce e cu linistea asta pe aici?ce faceti?unde sunteti?

danielaslim 25 nov 2011 18:10:35

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
asta ma gandesam si eu vad ca nu mai intra nimeni pe aici:( eu de luni intru la faza II tu ce mai faci?;;)

Brownnie 25 nov 2011 19:12:35

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
nu stiu unde sunt fetele..eu sunt bine,am renuntat la South Beach..am slabit in cateva zile aproape 2 kg..mananc multe legume si beau f multa apa..la sala nu stiu daca ma mai duc pt k de cand am inceput postul ma simt slabita asa..am fost si imi tremurau picioarele.eh,in schimb sunt bine.Succes in faza a 2-a! tu in faza 1 ai slabit 2 kg?

aandradaa 25 nov 2011 19:57:53

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Buna, slabutelor !

Primiti lume noua in clubul vostru??

Ma numesc Andrada si sunt o mare iubitoare a acestei diete, pana acum am reusit sa slabesc 12 kg cu South beach, dupa o pauza in care am facut reale excese si am pus inapoi cateva kg.. Asa ca am inceput sa mananc sanatos si sa fac sport, astfel am dat deja jos 3 kg insa acum sunt la faza de platou, asa ca am revenit la faza 1 de cateva zile.
Spor si succes la dieta !!

Brownnie 25 nov 2011 22:01:14

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
 
Buna Andrada..te primim cu multa bucurie!! ai slabit f mult cu SB..12 kg,superr!asta in cat timp?
Oricum Sb ajuta..stiu asta de la celalalte slabute.eu nu-l mai tin de 2 saptamani cred,dar dupa craciun o sa reiau.mult succes!sa postezi meniul tau zilnic.poate te ajuta sa contabilizezi intr-un fel ce mananci si sa primesti si sfaturi.


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:29:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO