forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta South Beach (http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach/)
-   -   Dieta South Beach faza I (etajul 3) (http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach/dieta-south-beach-faza-i-etajul-3-a-10844.html)

danielaslim 04 ian 2012 20:57:05

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 3)
 
Citat:

Anterior postat de costina89 (Post 890419)
de ce daniela?


eu astazi am dat-o in bara:(
md:omleta cu piept de pui
g1:salata verde
pranz:fasole galbena cu usturoi+o pulpita de pui fiarta+2feli pandispan:(
cina:piept de pui
g3:salata de boeuf:(

eliza ciufuleste-ma:D....promit de maine sa fiu cuminte....o sa imi procur papica si sigur nu mai calc stramb

pai:(( eu nu ma prea pot controla cu fructele=((( si am de gand sa tin o data cu voi faza 1 2 saptamani! sa ma dai jos sa ma motivez:((si am sa tin varianta fara lactate!
meniul de maine:
md:o omleta cu masline si cascaval slab
g:cred ca niste alune sau 2 cuburi cioco neagra
pz: o salata cu masline rosi castraveti mozzarella salata verde
g:redbull sugarfree
cn:ciuperci cu cascaval...dar cel mai sigur e fasole verde su ulei de masline si sos de rosi:((
fetelor cum sa ma mobilizez mai repede?:((
si va zic ca incurand cred ca o sami fac abonament la inot:((

costina89 04 ian 2012 21:19:04

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 3)
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 890447)
pai:(( eu nu ma prea pot controla cu fructele=((( si am de gand sa tin o data cu voi faza 1 2 saptamani! sa ma dai jos sa ma motivez:((si am sa tin varianta fara lactate!
meniul de maine:
md:o omleta cu masline si cascaval slab
g:cred ca niste alune sau 2 cuburi cioco neagra
pz: o salata cu masline rosi castraveti mozzarella salata verde
g:redbull sugarfree
cn:ciuperci cu cascaval...dar cel mai sigur e fasole verde su ulei de masline si sos de rosi:((
fetelor cum sa ma mobilizez mai repede?:((
si va zic ca incurand cred ca o sami fac abonament la inot:((


tot asta e si problema mea..fructele:(...si dulciurile recunosc dar mai repede cedez la fructe:(.Eu zic ca un abonament la inot e foarte bun...te vei duce pt ca iti va fi mila de bani dati:D.
Eu de maine ma mobilizez..asa ca te astept si pe tine>:D<

eliza david 04 ian 2012 21:33:33

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 3)
 
sa va vad fetelor :D

danielaslim 04 ian 2012 22:33:30

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 3)
 
Citat:

Anterior postat de eliza david (Post 890527)
sa va vad fetelor :D

o sa ma vezi!!!:))
pana la vara ajung...nu cont cum...la 49 de kg ...ca deja nu ma mai suport!....am vb si cred ca incep abonamentul din februarie...ca sami treaca o data raceala...si imi fac pe toata luna...pana la vara ca nu se mai poate ....si cu fructele...dalen masa:)) imi gresc glicemia mult:)) de acum o sa iau numai mere pt diabetici..dalea renet:D Dumnezeu cu mila:o3

aandradaa 04 ian 2012 23:26:33

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 3)
 
Buna fetelor !!

Intai de toate La multi ani !!!

Am revenit si eu dupa o pauza cam lunga... pauza fara dieta in care am facut excesse fenomenale mai ales cu dulciurile. Azi am inceput iarasi sb1 sper sa slabesc in cele doua saptamani macar 2 kg.. tineti-mi pumnii!!

Ah.. am uitat sa specific de ce iubesc eu dieta asta.. pt ca daca o tii cum trebuie mai ales faza 1, asa frumos se regleaza raspunsul insulinic incat si dupa o pauza de mai bi e de 3 saptamani (cazul meu) in care am mancat numai porcarii... nu m-am ingrasat nici un gr :P:P:P:P asa ca acum cu forte noi o iau de la capat :)

Azi am mancat:
Oua pe tigaie ( fara ulei)
castravete
ciorbita de pui cu legume
nuci
chiftelute de curcan

Aerobic step 1 h

Succes fetelor !!!!

eliza david 05 ian 2012 00:00:20

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 3)
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 890661)
o sa ma vezi!!!:))
pana la vara ajung...nu cont cum...la 49 de kg ...ca deja nu ma mai suport!....am vb si cred ca incep abonamentul din februarie...ca sami treaca o data raceala...si imi fac pe toata luna...pana la vara ca nu se mai poate ....si cu fructele...dalen masa:)) imi gresc glicemia mult:)) de acum o sa iau numai mere pt diabetici..dalea renet:D Dumnezeu cu mila:o3

Eu acu am vazut ca vrei sa ajungi la 49 de kg si ai 1,68m. E prea putin. O sa fii aschilambica. Nu tre sa ajungi nici prea slaba. Parerea mea. Totusi ai grija. >:D<

eliza david 05 ian 2012 00:02:15

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 3)
 
nush ce are asta. nu mai reusesc sa postez si altceva?

eliza david 05 ian 2012 00:04:26

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 3)
 
Citat:

Anterior postat de aandradaa (Post 890712)
Buna fetelor !!

Intai de toate La multi ani !!!

Am revenit si eu dupa o pauza cam lunga... pauza fara dieta in care am facut excesse fenomenale mai ales cu dulciurile. Azi am inceput iarasi sb1 sper sa slabesc in cele doua saptamani macar 2 kg.. tineti-mi pumnii!!

Ah.. am uitat sa specific de ce iubesc eu dieta asta.. pt ca daca o tii cum trebuie mai ales faza 1, asa frumos se regleaza raspunsul insulinic incat si dupa o pauza de mai bi e de 3 saptamani (cazul meu) in care am mancat numai porcarii... nu m-am ingrasat nici un gr :P:P:P:P asa ca acum cu forte noi o iau de la capat :)

Azi am mancat:
Oua pe tigaie ( fara ulei)
castravete
ciorbita de pui cu legume
nuci
chiftelute de curcan

Aerobic step 1 h

Succes fetelor !!!!

Hei, bine ai revenit! Iti tinem pumnii sa ai rezultate cat mai bune. Succes!

aandradaa 05 ian 2012 00:17:33

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 3)
 
Merci Eliza David !! Si tie succes cu nemiluita ;))

Sunt deacord cu tine ca Danielaslim ar fi prea slaba la 49 kg... :(( Eu am 1.70 si visul meu sa fiu super extra mega slaba ar fi la 55 kg... dar ma multumesc cu 58.. :):)

costina89 05 ian 2012 08:33:12

Re: Dieta South Beach faza I (etajul 3)
 
buna dimineata fetelor>:D<....vad ca ne inmultim:),super tare;).
bine ai venit Andra>:D<
meniul meu de astazi
md:salata verde+snitel de soia+branzica tofu
g1:nuci
Pranz:snitele soia+salata+fasole iahnie
G2:nuci
Cina:fasole iahnie+snitel soia:salata verde
g3:salata verde
total calorii:1111


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:40:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO