forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Diete Vedete (http://forum.slabute.ro/diete-vedete/)
-   -   Dieta Nicoleta Luciu (http://forum.slabute.ro/diete-vedete/dieta-nicoleta-luciu-221.html)

mariana_544 28 mai 2009 23:27:55

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
buna fetelor
am inceput sa ma descurajez stau pe loc dieta nu isi mai face efectul
cred ca o sa trebuiasca sa merg la un nutritionist dar nu stiu cand se va intampla lucrul acesta.
as fi vrut si eu sa ma inscriu in concurs dar in cazul asta cu statul pe loc.........
astept sugestii de la voi
va pup si va>:D<

Slabuta 31 mai 2009 11:36:37

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Citat:

Anterior postat de mariana_544 (Post 8740)
buna fetelor
am inceput sa ma descurajez stau pe loc dieta nu isi mai face efectul
cred ca o sa trebuiasca sa merg la un nutritionist dar nu stiu cand se va intampla lucrul acesta.
as fi vrut si eu sa ma inscriu in concurs dar in cazul asta cu statul pe loc.........
astept sugestii de la voi
va pup si va>:D<

Buna Mariana :)

De la bun inceput nu a fost chiar o idee buna treaba asta cu dieta Luciu, era prea restrictiva, nu stiu ce compot de mere..... Nu stiu, eu zic sa iti propui un regim pe care sa il poti modela in functie de gusturile tale.
De exemplu, eu cand spun ca urmez Scarsdale, asta nu inseamna ca mananc exact ce scrie acolo, dar il iau ca baza pentru regimul meu. :)

Mai gandeste-te si sa ne anunti daca esti interesata, pot sa te ajut cu sfaturi in timpul regimului. :) Il stiu de la A la Z. :) Si cand mai am 1 kg in plus stiu ce trebuie sa fac, apelez iar la dieta care la mine a functionat, Scarsdale. :D

Te pup si o duminica frumoasa. :):-*>:D<

mariana_544 31 mai 2009 22:35:32

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 8896)
Buna Mariana :)

De la bun inceput nu a fost chiar o idee buna treaba asta cu dieta Luciu, era prea restrictiva, nu stiu ce compot de mere..... Nu stiu, eu zic sa iti propui un regim pe care sa il poti modela in functie de gusturile tale.
De exemplu, eu cand spun ca urmez Scarsdale, asta nu inseamna ca mananc exact ce scrie acolo, dar il iau ca baza pentru regimul meu. :)

Mai gandeste-te si sa ne anunti daca esti interesata, pot sa te ajut cu sfaturi in timpul regimului. :) Il stiu de la A la Z. :) Si cand mai am 1 kg in plus stiu ce trebuie sa fac, apelez iar la dieta care la mine a functionat, Scarsdale. :D

Te pup si o duminica frumoasa. :):-*>:D<


multumesc slabuta pentru raspuns
am sa caut aceasta dieta sa vad despre ce este vorba, dar vezi ca la mine cred ca,
mai conteaza si varsta.
asa cum ti-am mai spus, la inregistrase s-a strecurat o greseala la anul nasterii. corect este 1954 deci am o varsta.
a fost o greseala a mea ca nu am luat masuri din timp.
mai ca imi vine sa spun ca imi pare rau ca m-am lasat de fumat. de aici mi se trage cel mai mult. lasatul de fumat m-a facut sa mananc dulciuri. in loc de tigare rontaiam ceva dulce.
cred ca am mai povestit acest lucru
inca o data iti multumesc pentru sfat, am sa caut aceasta dieta
si eu te pup si am sa revin

Slabuta 31 mai 2009 22:40:26

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Citat:

Anterior postat de mariana_544 (Post 8984)
multumesc slabuta pentru raspuns
am sa caut aceasta dieta sa vad despre ce este vorba, dar vezi ca la mine cred ca,
mai conteaza si varsta.
asa cum ti-am mai spus, la inregistrase s-a strecurat o greseala la anul nasterii. corect este 1954 deci am o varsta.
a fost o greseala a mea ca nu am luat masuri din timp.
mai ca imi vine sa spun ca imi pare rau ca m-am lasat de fumat. de aici mi se trage cel mai mult. lasatul de fumat m-a facut sa mananc dulciuri. in loc de tigare rontaiam ceva dulce.
cred ca am mai povestit acest lucru
inca o data iti multumesc pentru sfat, am sa caut aceasta dieta
si eu te pup si am sa revin


Buna Mariana. :)

Dieta o gasesti aici: http://forum.slabute.ro/diete/princi...arsdale-1.html
Uite-te un pic pe ea, sa imi spui ce parere ai. :)
Ai dreptate conteaza varsta, dar nu ti-am recomandat o dieta miracol, este un regim care combina niste alimente sanatoase, pe care trebuie sa le includem in alimentatie cand vrem sa slabim. :)

Astept parerea ta. Si de ce sa nu incerci o saptamana, nu ai ce pierde si atunci vezi daca continui sau nu. :)

mariana_544 01 iun 2009 22:43:34

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 8988)
Buna Mariana. :)

Dieta o gasesti aici: http://forum.slabute.ro/diete/princi...arsdale-1.html
Uite-te un pic pe ea, sa imi spui ce parere ai. :)
Ai dreptate conteaza varsta, dar nu ti-am recomandat o dieta miracol, este un regim care combina niste alimente sanatoase, pe care trebuie sa le includem in alimentatie cand vrem sa slabim. :)

Astept parerea ta. Si de ce sa nu incerci o saptamana, nu ai ce pierde si atunci vezi daca continui sau nu. :)

multumesc slabuta
da m-am uitat nu este greu de tinut si mai ales nu faci foame
am sa ma apuc de ac dieta si am sa te tin la curent cum reactioneaza organismul meu
inca o data multumesc te pup:-* si te>:D<

diaralu 05 iun 2009 13:40:49

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
De azi am intrat si eu in gasca :)...am inceput sa tin regimul Nicoletei Luciu..sper sa dea rezultate ;;)

ianna 05 iun 2009 19:58:50

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
nota 10 ptr raspunsul lui mishutza

Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 6082)
Pe mine poti sa ma picuri cu ceara ca eu nu cred tampenia asta cu Dieta Lu tata.Avea 30 de kile cand,inainte de a naste?Sau la 5 minute dupa ce a nascut?Si chiar daca avea 30 de kile in plus a doua zi dupa nastere,la cat era ea de umflata se vedea clar ca are extrem de multa apa retinuta in corp,si apa asta se elimina.Multe femei pierd in prima saptamana dupa nastere destule kilograme.Apoi,femeia spune ca a alaptat,iar sute de calorii ce se duc zilnic.Ca nu e o dieta sanatoasa,asta se vede cu ochiul liber....etc....etc.......Si care bineintels,nu au banii Nicoletei,sa isi faca diferite tratamente,si alte zeci de chestii ce se pot face bani sa ai.
Sper sa nu par prea>:)>:)>:),dar voi spune de cate ori am energie si chef ce nebunii sunt dietele astea,si cat de periculoase sunt.

si in completare si fara a fi rautacioasa:-*

bagati-va mintile in cap ! nu ati pus 30kg intr-o luna! si chiar si daca le-ati fi pus...tot nu le-ati fi dat jos tot intr-o luna! pur si simplu organismul nostru nu functioneaza asa...nu poti manca timp de o luna sarmale... smantana.. ciocolata.. paine si pepsi ..si sa pui 10kg pe tine si apoi sa le dai jos luna urmatoare...ce bine ar fi fost,nu?:x
inainte de a va apuca de slabit ..pune-ti mana pe o carte sau cititi pe internet (forumul asta e destul de plin de info) de ce ne ingrasam..

1. factori genetici... mergi la nutritionist :-s (pana si varsta mamei la nastere conteaza!)

2. alimentatia infantila - celule grase se formeaza in primii ani de viata - iar mergi la nutritzionist:)

3. boli sau dereglari hormonale - mergi la nutritionist daca o dieta realista nu da roade !:)

3. sedentarismul - metabolism lent - chiar daca mananci putin extra caloriile pe care organismul nostru nu le consuma se depun si devin grasime:-s - DECI fa miscare !

4. sarcina sau stresul

5. frecventa si compozitia meselor - aplica dieta DAR ...si e dar mare asta nu inseamna infometare !!!
( etc la factori )

Ca sa va dati seama unde gresiti si de ce metabolismul vostru aduna caloriile si le transforma in celule grase puneti mana pe un pix si o foaie si notati tot ce bagati in voi timp de o sapt si apoi cat si ce exercitii faceti. Aveti aici pe site calcul calorii si la papa si la sport. Trageti linia si analizati.

de ex

cazul 1 - consum peste 2000kcal/zi - tine nene o dieta treptata ca sa ai cum sa starnesti mereu metabolismul tau sa nu depuna ci sa consume

cazul 2 - consum sub 900 kcal/zi - pai bravo si acele 900 nu sunt cumva jumatate grasimi?ti-ai dereglat organismul cu o dieta aiurea sau mai multe si el acu saracu nu mai stie incotro si cum sa lucreze ... apuca-te de sport ...manaca in jur de 1200kcal/zi (exemplu) si ai sa vezi cum incepi sa slabesti

cazul 3 - consumi 1500kcal/zi ...faci sport si tot nu slabesti ... pai atunci poate e vb de ce/cand mananci...poate e chiar stilul de viata de vina - stres si lasat de fumat etc

nu-s doctor si cele afirmate sunt pur si simplu pareri dar logic gandind NU TOTI AVEM METABOLISMUL LA FEL atunci toate am fi fotomodele:))sau obeze:))
nu orice dieta care o tine o X vedeta iti va merge si tie. Probabil ca o infometare gen dieta Nico Luciu iti va merge ptr 5 ...haai max 10kg (cu indulgenta) si apoi BUMMMM ai stagnat sau te ingrasi daca intrerupi dieta. Metabolismul nostru nu este atat de simplu ..si nicidecum identic. Incercati sa va intelegeti corpul :)vedeti ce consuma si ce stocheaza si in ce conditii.:)

Adella 18 iun 2009 15:00:14

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Buna ,eu tin in momentul acesta cura Nicoletei Luciu ,am 3 zile si am slabit 1 kg ,dar supa am facut-o mai comestibila in sensul ca am pus 5 rosii,o varza mica ,4 ardei galbeni,2 cepe ,putin otet de mere si bineteles puiul ,si e mult mai gustoasa si vad ca da rezultate si asa ...aa si in loc de compot de mere manac cam 100g de mar(unele au si 250 gr si e mult prea mult)si beau 500 ml de apa plata dimineatza impreuna cu marul(am ales marul si nu compotul ptr ca e vara si nu prea rezista compotul)
Pe langa asta imi fac ceai de cu seara si il las la racit in frigider iar a-2-a zi il beau rece pe tot de-a lungul zilei(pun ptr 2 litri de apa 9 pliculetze de fructe de padure si 3 de "silueta perfecta"-are efect usor laxativ,nu tre insa exagerat ptr ca risti sa te dezhidratezi si sa te simti rau si fara vlaga)
Cam asta e experienta mea cu aceasta cura
P.S sa nu uit: minim 10 min de bicicleta plus gantere,abdomene si ridicari de picioareptr solduri(asta in caz de nu am mers pe jos in ziua respectiva,sau daca nu ies din casa-nici cu sportul nu tre exagerat ptr ca te ia cu rau foarte repede,ptr ca organismul tau si asa sufera din cauzu curei;)
Daca va intereseaza in schimb o alta cura pe care am tinut-o inainte de aceasta (am slabit cu ea in jur de 7 kg intr-o luna)


Vreau sa impartasesc si cu alte persoane aceasta cura, pentru ca pe mine m-a ajutat .
Intai sa vb despre rezultate si beneficii ptr ca pe mine asta ma intereseaza cand citesc un topic
De la 60 kg la 1,55 inaltime am ajuns la 52 kg..si inca mai am de lucru
Nu te simti slabita deloc(cel putin asa mi s-a intamplat mie)
Daca ti-e foame si e normal in primele 3 zile bea multa multa apa sau ceai(la 2 litri de apa 9 pliculetze de fructe de padure si 3 pliculetze de "silueta perfecta"(doar 3,5 lei)-are un efect usor laxativ si simti efectic cu te cureti)
Mentionez ca mi-a fost greu la inceput intru-cat tre sa gatesc pentru al meu ,plus ca el are pofte tarziu in noapte,dar cu multa vointa poti-fara macar sa gustati ceva ptr ca riscati sa renuntati imediat
Asa.. acum sa va zic dieta:
Luni,miercuri,vineri,duminica
-mic dejun - o portocala
-pranz- piept de pui la gratar sau fiert(100gr)+200 gr maxim de castraveti sau rosii sau ciuperci(ideea e sa aiba putine calorii)sau ardei etc
-cina -un iaurt cu 0% grasimi 200ml maxim,si un ou fiert
Iar marti,joi,sambata
-mic dejun- un mar
-pranz la fel
-cina -salata de fructe(tot cu putine calorii),eu de exemplu mancam o portocala sau un mar in loc de salata si binenteles 200 ml de iuart 0% grasimi
Mi-a placut aceasta cura ptr ca mi se pare completa(proteine,legume,fructe si lactate de tot ce ai nevoie intr-o zi)
In concluzie o zi mar ,o zi portocala si in functie d ece mancati dimineatza difera cina ,cam asta e tot
Sper din tot sufletul sa va ajute si pe voi
Acum tin cura Nicoletei Luciu ptr ca organismul s-a obisnuit cu aceasta cura si slabesc mult mai greu ,cam 1 kg pe saptamana,si cu aceasta cura deja de 3 zile am dar jos 1 kg
Mult succes!!!!!!

marry 20 iun 2009 09:38:07

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Buna Mariana. Sunt noua pe acest forum.Ce spuneti ma pot alatura voua? :-/

Luna 20 iun 2009 14:52:51

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Citat:

Anterior postat de marry (Post 12509)
Buna Mariana. Sunt noua pe acest forum.Ce spuneti ma pot alatura voua? :-/


De ce nu, Mariana :) ? Bine ai venit [*1*] !

Tii o anume dieta sau esti in cautare ? ;;)

Luna 20 iun 2009 19:01:39

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Citat:

Anterior postat de marry (Post 12509)
Buna Mariana. Sunt noua pe acest forum.Ce spuneti ma pot alatura voua? :-/

Citat:

Anterior postat de Luna (Post 12562)
De ce nu, Mariana :) ? Bine ai venit [*1*] !

Tii o anume dieta sau esti in cautare ? ;;)


Uf, ce ametita eram. Am facut legatura intre nick-ul tau MARRY si mesaj, pe care l-am citit repede si mi s-a parut ca ai zis "Buna, sunt Mariana".

Scuze :">:">:">

mariana_544 23 iun 2009 10:09:46

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Citat:

Anterior postat de marry (Post 12509)
Buna Mariana. Sunt noua pe acest forum.Ce spuneti ma pot alatura voua? :-/

da sigur ca te poti alatura
eu am tinut cura si a fost eficace pentru 1 luna apoi organismul meu nu a mai raspuns am inceput sa stagnez si am facut o pauza. in pauza am incercat dieta recomandata de slabuta dar....... nimic.
voi relua iar dieta nicoleta luciu sa vad daca dupa pauza da rezultate.
pastilele yong kang suplu - teapaaaaaa:D nu dati banii pe ele
o sa intru mai rar pe forum pt ca am calculatorul de acasa defect si nu reusesc sa il duc la reparat, ajung tarziu cand totul este inchis.
acum am luat o mica pauza la serv ca sa va scriu si sa va trimit o raza de soare si putina briza de la Constanta, cu drag si va>:D<

diaralu 25 iun 2009 09:22:07

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Am revenit :D..intru destul de rar pe aces site/forum de slabit..ca sa nu ma deprim ;;).
Am abandonat dieta Nicoletei Luciu...nu pt ca ar fi una grea sau una care m-ar infometa, insa psihic nu am rezistat, cand ma gandeam ca nu am un termen exact..de ex. 2 sapt sau un altul...era ceva de genul:"se tine pana ajungi la greutatea dorita"..lucru care m-a demoralizat, asa ca dupa 2 zile am renuntat.
Insa m-am apucat de o alta dieta..dieta suedeza care se tine 13 zile, si cu care se poate slabi intre 7-10 kg.
E o dieta f stricta, insa sunt moivata si o voi duce la capat. sunt deja in a 3a zi si rezultatele se vad, in kg si cm..si sunt ffff fericita ;;).
Kilogramele in plus le-am adaugat datorita sarcinii (am nascut acum 6 luni).
Va voi tine la curent cu evolutia.....
Bafta tuturor! si pupici >:D<

ianna 25 iun 2009 13:14:18

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
diaralu ...m-am uitat dupa dieta suedeza...eu nu stiu cum te poti infometa:-o:|..mai ales ca ai si un bebe langa tine si tre sa ai atentzia sporita ...dar in fine...fiecare e diferit....si ptr ca fiecare e diferit ...tot fiecare pierde kilogramele diferit:). Evident ca mi-as dori sa pierzi cca un kg pe zi ...cum propune dieta suedeza...dar ma indoiesc ca se vor pierde atatea kilo ..mai ales ca esti la 6 luni dupa sarcina...deci grasimea s-a asezat bine.;)Plus..nu te bucura prea mult cand vei vedea la inceput cum dispar kilogramele ...stai linistita..cu asemenea diete (si aprox in orice dieta stricta) la inceput se elimini surplusul de apa din organism:) Scuze ca te descurajez dar nu o fac cu rautate. Risti sa iti dai organismu peste cap ...si sa reusesti sa pierzi sa zicem cca 5 kg dupa care sa stagnezi si nici o alta dieta nu va mai merge decat dupa ce se va regla metabolismul.:)

diaralu 26 iun 2009 09:23:09

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Dupa 3 zile am slabit 2.4 kg..ceea ce ma bucura enorm.
Din fericire nu mi-au fost afectate capacitatile (motorii, atentie..)-dupa cum zicea "ianna" si sper sa fie asa pana la sfarsit. Sunt la fel de activa si atenta cu fetita mea ca si pana acum.
Eu sunt f multumita de acesta dieta ..rezultatele se vad , asa cum am mai spus , si in cm si in kg.
Prietena mea a tinut aceasta dieta acum 2 ani jumatate si vreau sa va zic ca pana acum nu a mai pus niciun gram..din contra mai slabise dupa cele 13 zile. Insa toate astea cu un stil de viata sanatos, mai ales in privinta alimenatiei (fara dulciuri, sucuri, paine, alcool...); din cand in cand se mai "rasfata" culinar cu cate ceva.
Asa cum zicea si "ianna" fiecare organism are sistemul sau propriu si poate ca la unele persoane unele diete nu dau aceleasi rezulate. Chiar de-ar fi sa slabesc doar 5 kg din cele 9 propuse...tot e bine..e n pas in fata catre ceea ce vreau sa redevin..mai mult sau mai putin :)
Va doresc bafta tuturor si va tin la curent cu evolutia mea.

bijoux 20 iul 2009 11:17:52

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
>:D< bine v-am gasit, mai ales bine ca v-am gasit :)

de maine ma alatur voua cu aceasta dieta. sper sa ma primiti si pe mine.
pina maine ma duc sa va citesc si sa ma informez.
:-*

bijoux 21 iul 2009 10:18:37

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
mai lupta cineva cu dieta asta? eu acu' am vazut de cind era ultimul mesaj postat :)

skiny katy 21 iul 2009 15:00:15

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Citat:

Anterior postat de bijoux (Post 15922)
mai lupta cineva cu dieta asta? eu acu' am vazut de cind era ultimul mesaj postat :)

sincera sa fiu mi se pare f f f restrictiva supa aia si fata sare,si compotul fara zahar de mere pai mult mai sanatos maninci fructele si legumele proaspete (parerea mea),eu tin disociat dar am grija sa nu pap mai putin de 800-1000 cal pe zi:Dmulta bafta oricum>:D<sa ne tii la curent cum merge:">si nu uita de sport

bijoux 21 iul 2009 18:01:30

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
io de fapt habar n-am ce facea nicoleta acolo cu exactitate, dar eu incerc o adaptare. cumva s-o tin pe ciorbe si supe cu carne de pui (piept), fara sare intr-adevar, deloc.
compot am facut o vadra, cu mere si piersici. pentru "de cite ori mi-e foame/pofta"
pe linga asta azi am mai mincat pepene verde, mere si piersici crude, adica nefierte :)
mai fac tae bo, cam 20 min minim pe zi, iau suplimente, A-Z retard (nush daca-i voie sa zic firma) si in rest nu mai am idei. o s-o mai adaptez pe parcurs in functie de cum suna jurnalul zilnic. oricum este foarte folositor faptul ca se poate tine evidenta la ce am mincat. tare-mi place forumul asta.:)

skiny katy 21 iul 2009 18:34:00

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
bine faci cu tae bo cit despre regim incearca sa mai papi ce iti place,eventual fa-ti o lista cu alimente permise si papi doar ce ai pe lista(sau faci lista cu ce este interzis sau cu moderatie sau de evitat):Dmulta bafta >:D<

Slabuta 02 aug 2009 18:10:34

Dieta Nicoleta Luciu
 
ATENTIE!!!

Va rog din suflet sa nu va mai ganditi la aceasta dieta.

Se poate slabi asa de frumos cu o dieta echilibrata, facand sport si cu toate acestea multe fete aleg calea infometarii, pacat. :(

lalita 03 aug 2009 02:17:13

re: Dieta Nicoleta Luciu
 
eu eu o tin gata am decis:)) stiu stiu,sunt tare sucita:)):P tot trec de la una la alta:D :)) dar pe asta chiar nu am incercat-o,si mie imi plac mult supele,carnea de pui,si compotul,chiar daca e fara zahar,vad eu cum ii dau gust:D sau orikum in loc de compot,mananc mere si beau apa:D

iuli_ana 03 aug 2009 08:44:44

re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Eu am incercat sa o tin dar aveam examene si nu am putut s-o duc mai mult de 2 zile.:))

andr33aa 03 aug 2009 14:12:58

re: Dieta Nicoleta Luciu
 
De astazi tin iarasi dieta Nicoletei Luciu. Am mai tinut-o 2 saptamani in luna iulie si a dat rezultate:X

iuli_ana 03 aug 2009 19:46:18

re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Citat:

Anterior postat de andr33aa (Post 17383)
De astazi tin iarasi dieta Nicoletei Luciu. Am mai tinut-o 2 saptamani in luna iulie si a dat rezultate:X

cat ai slabit?

andr33aa 03 aug 2009 21:42:32

re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Citat:

Anterior postat de iuli_ana (Post 17399)
cat ai slabit?

8 kg dar am mancat si fructe

iuli_ana 03 aug 2009 21:55:58

re: Dieta Nicoleta Luciu
 
in 2 sapt wow.

nicol30 04 aug 2009 11:38:44

re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Salut

Ma bag si eu.>:D<
La mine alimente de baza sunt : supa, compot, fibrobar-ul... sunt super ....dar mai mananc si o salata, si mere, si putina branza sau iaurt depinde de zi...eu vreau sa slabesc incet si frumos in acelasi timp daca se poate.... (mai calc si pe alaturi cateodata:))) sa vedem daca-mi iese.:D

huhu 07 aug 2009 16:32:45

re: Dieta Nicoleta Luciu
 
yo!
v-ati lasat de dieta asta?

lalita 07 aug 2009 16:46:16

re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Citat:

Anterior postat de huhu (Post 17700)
yo!
v-ati lasat de dieta asta?

mie nu imi iese o amarata de ciorba :)) eh las ca mai incerc eu:Db-)exista un inceput pt tot :))

huhu 07 aug 2009 19:08:45

re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 17709)
Huhu ma apuc eu de maine de ea:Dureaza-mi succes:)>:D<

sper sa nu ma prinda Mishutza...:) dar ieri asta am mancat: 3 castronase de supa si 5 felii de anans...iar azi tot supa, un mar, iar acum cateva minute n-am mai rezistat(nu de foame, ci de o senzatie foarte nasoala de ameteala) si am mancat 100 de grame de iaurt cu o felie de paine...faza e ca de fiecare data cand ma ridic de pe scaun mi se face negru in fata ochilor si dureaza doua trei secunde sa-mi revin...asa ca o las balta...imi propusesem sa scap mai repede de kilogramele astea pe care le mai aveam de dat jos si apoi sa ma tin de mentinere.. da' nu merge..
iti urez succes si daca te apuca cu ameteli si stari de lesin te rog sa mai adaugi cate ceva in meniu/stomacel

mishutza 07 aug 2009 20:20:35

re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Am vazut din prima cand ai scris,dar te-am lasat....si am asteptat
Acum nu ma bucur de raul tau huhulescule,dar asa iti trebuie ca sa te saturi.Te-ai saturat de infometare acum?Acum ca ai incercat si imi dai dreptate,nu mai faci,nu?

huhu 07 aug 2009 20:41:23

re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 17714)
Am vazut din prima cand ai scris,dar te-am lasat....si am asteptat
Acum nu ma bucur de raul tau huhulescule,dar asa iti trebuie ca sa te saturi.Te-ai saturat de infometare acum?Acum ca ai incercat si imi dai dreptate,nu mai faci,nu?

Aaaaa!:) m-ai prins!
dar serios ca nu mi-a fost foame deloc..adica nu am avut senzatia aia ca mooor daca nu mananc ceva sau ca ma doare stomacul...doar ametelile alea care nu stiu ce inseamna...poate is de la altceva :D si m-am speriat degeaba :P
oricum, de maine o sa pap ceva mai mult...ca 300 de calorii pe zi nu suna prea bine

mishutza 07 aug 2009 20:43:20

re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Huhu,daca e cald si la tine ca si la mine,e normal.Nici mie nu mi foame,numa apa as bea.300 de calorii suna un pic mai putin decat ar trebui sa fie micul dejun:D

Adella 07 aug 2009 20:46:50

re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Citat:

Anterior postat de mishutza
Adella,ai dreptate,fiecare organinm e diferit.Mie imi e destul sa nu mananc pana pe la 10 si imi e rau.Si e rau de foame,ca il cunosc.Si zilele cand nu am timp sa pap si adun doar 1000 de calorii is naspa,ma simt obosita si terminata.
Dar,asta tine de cum mancam de obicei,inainte de dieta.De aceea eu prefer sa slabesc mai greu,sa mananc des si mult:D,ca la urma,cand voi fi o slabuta,sa mananc toate cele 2000 de calorii pt mentinere si sa nu ma ingras.

Sa vezi ce urat fac eu daca nu mananc dimineatza:)x-(in general dupa o ora dupa ce m-am trezit trebuie sa mananc ,e adevarat ca eu mananc caloric mult prea putin si sunt constienta ca exista riscul ridicat sa pun cel putin 1 kg cand ma bag la mentinere ,tocami de aceea vreau sa ajung la 47 desi ma simt foarte bine si acum ,imi place sa am forme ,oricum acum stiu mult mai bine ce stil de viata sa adopt ,dar 1 zi pe saptamana o sa o las pentru porcarii sa zic asa ,nu de alta dar mereu ne fac cu ochiul :D

mishutza 07 aug 2009 20:54:41

re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Adella,eu le zic da cand imi fac cu ochiul,hihihihi,nu de alta,dar stiu ca nu voi rezista o viata fara sa mananc inghetata,cate o prajiturica sau alte bunataturi.Asa ca prefer sa nu ma frustrez inutil,ca sunt o mancacioasa si o pofticioasa.Darrrrrrrr,incerc sa fie in cantitati cat mai mici si ma rar.Cu inghetata nu imi iese inca,dar perseverez.Astazi nu am mancat nici una,offff

alina_neamt 08 aug 2009 14:47:21

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
buna!!! si eu sunt noua pe aci!!!
as vrea si eu sa tin dieta nicoletei luciu.........dar parca am retineri.....defapt am retineri la orice dieta.......o singura data am tinut dieta.....o dieta disociata..........a functionat acum 2 ani....insa acum parca nu mai am putere sa ma reapuc.......desi ar cam trebui........ca la anul voi fi mireasa..........si vreau sa incap in rochie.......sper sa resusec..
va rog ajutati-ma sa slabesc!!! cred ca ma pot baza pe sprijinul vostru, nu??
multumesc!!!

Slabuta 08 aug 2009 15:44:27

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Citat:

Anterior postat de alina_neamt (Post 17862)
buna!!! si eu sunt noua pe aci!!!
as vrea si eu sa tin dieta nicoletei luciu.........dar parca am retineri.....defapt am retineri la orice dieta.......o singura data am tinut dieta.....o dieta disociata..........a functionat acum 2 ani....insa acum parca nu mai am putere sa ma reapuc.......desi ar cam trebui........ca la anul voi fi mireasa..........si vreau sa incap in rochie.......sper sa resusec..
va rog ajutati-ma sa slabesc!!! cred ca ma pot baza pe sprijinul vostru, nu??
multumesc!!!


Buna Alina si bine ai venit printre noi :)

despre dieta Nicoleta Luciu mai gasesti info aici: http://forum.slabute.ro/grupuri-urme...luciu-946.html

Iti doresc sa fii o miresica frumoasa :)
Bineinteles ca vei reusi, daca te tii de dieta sigur vei fi o slabuta :)

Dar, eu ti-as recomanda o dieta mai lejera, fara prea multe restrictii... ;)
Conteaza si ca kg pierdute sa nu revina la loc ;)

Faci sport?
Ce alimentatie ai acum?

alina_neamt 08 aug 2009 23:09:52

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
multumesc pt urari...........da fac sport in casa...am luat de pe net niste filmulete cu ex de gimnastica si le fac cam de 2-3 ori pe sapt......si merg mult pe jos........momentan nu am putut sa ma ocup mai indeaproape de o dieta si de sport pt ca sapt viitoare merg la definitivat.....si pana acum am stat si am invatat......cam asa mi-am petrecut concediul...........insa dupa examene vreau sa ma apuc de vreo dieta........nu prea sunt decisa care.........
si in legatura cu alimentatia.....sunt foarte atenta....fara cartofi prajit............( doar o data pe luna sau mai rar), fara prajeli............fara carnita si dulciuri nu prea pot......

Slabuta 09 aug 2009 20:27:28

Re: Dieta Nicoleta Luciu
 
Citat:

Anterior postat de alina_neamt (Post 17937)
multumesc pt urari...........da fac sport in casa...am luat de pe net niste filmulete cu ex de gimnastica si le fac cam de 2-3 ori pe sapt......si merg mult pe jos........momentan nu am putut sa ma ocup mai indeaproape de o dieta si de sport pt ca sapt viitoare merg la definitivat.....si pana acum am stat si am invatat......cam asa mi-am petrecut concediul...........insa dupa examene vreau sa ma apuc de vreo dieta........nu prea sunt decisa care.........
si in legatura cu alimentatia.....sunt foarte atenta....fara cartofi prajit............( doar o data pe luna sau mai rar), fara prajeli............fara carnita si dulciuri nu prea pot......

Buna Alina, exercitii sunt un lucru bun ;)

Pai cred ca nu iti trebuie o dieta anume, ai nevoie de o alimentatie echilibrata, din care sa nu lipseasca fructe, legume, carne de pui si peste, cereale si lactate degresate :) este foarte simplu :)

La dulciuri ar trebui sa anunti, contin zaharuri care nu aduc nimic bun organismului doar niste energie care trebuie consumata altfel se depune sub forma de grasime ;)

Bafta la examen :)
Sa ne auzim cu vesti bune :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:36:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO