forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii pe diverse teme (http://forum.slabute.ro/discutii-diverse-teme/)
-   -   La o vorba pe inserat, II (http://forum.slabute.ro/discutii-diverse-teme/vorba-inserat-ii-3138.html)

Roxana 14 mar 2010 21:49:44

Re: La o vorba pe inserat, II
 
Apropo stiu ca nu e bine sa combinam orezul ,cartofi,pastele etc...cu carnea .Voi respectati aceasta regula ? Eu prefer sa adaug langa si putin file de pui ,peste etc!
Voi ce parere aveti?

ali_lumi 14 mar 2010 21:51:34

Re: La o vorba pe inserat, II
 
Citat:

Anterior postat de Roxana (Post 117637)
Apropo stiu ca nu e bine sa combinam orezul ,cartofi,pastele etc...cu carnea .Voi respectati aceasta regula ? Eu prefer sa adaug langa si putin file de pui ,peste etc!
Voi ce parere aveti?

Mi-e de exemplu din cand in cand imi place sa`mi fac musaca , dar doar 1 strat cartof 1 strat carne si 1 strat cartof, mai simpla asa. O cunosum cam de 2x pe luna cred.
S-au.. tot din cand in cand ... cam 150 gr paste fierte cu putin carne tocata slaba , dar toate astea doar asa de pofta , nu sa ma indop.

Slabuta 14 mar 2010 21:51:36

Re: La o vorba pe inserat, II
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 117635)

Inseamna ca daia mi-e mie foame intruna=)) vai de capu` meu:))
Slabu' e prima data in viata mea cand beau martini , si tata socru':P a cumparat o sticla zilele astea, ( el e fan bauturilor rafine 8-| ) si am zis hai sa-ncerc si eu astazi:)) dar nu stiam la ce sa ma astept... DUPA:P

Eu sunt innebunita dupa martini, imi plac bauturile fine. :) Ma dezmierd o data pe saptamana cu un paharel, ma relaxeaza. :)

Eu mai beau coniac, de peste 10 ani, 10 ml doar, dar e o nebunie. :D
Are o aroma si gust... :x

Slabuta 14 mar 2010 21:52:48

Re: La o vorba pe inserat, II
 
Citat:

Anterior postat de Roxana (Post 117637)
Apropo stiu ca nu e bine sa combinam orezul ,cartofi,pastele etc...cu carnea .Voi respectati aceasta regula ? Eu prefer sa adaug langa si putin file de pui ,peste etc!
Voi ce parere aveti?

Orezul, cartofii (amidonuri) nu se combina cu carnea ;)
Doar cu legume.

Eu respect aceasta regula.

ali_lumi 14 mar 2010 21:53:43

Re: La o vorba pe inserat, II
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 117640)


Eu sunt innebunita dupa martini, imi plac bauturile fine. :) Ma dezmierd o data pe saptamana cu un paharel, ma relaxeaza. :)

Eu mai beau coniac, de peste 10 ani, 10 ml doar, dar e o nebunie. :D
Are o aroma si gust... :x

Coniac am mai baut si eu:) e tare gustos , vorba ta.
Si sa sti ca din cand in cand mai merge un pic rasfat, te relaxeaza si te faci sa uiti de griji, si nu in ultimu rand sa plutesti;))

ali_lumi 14 mar 2010 21:54:25

Re: La o vorba pe inserat, II
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 117641)


Orezul, cartofii (amidonuri) nu se combina cu carnea ;)
Doar cu legume.

Eu respect aceasta regula.

Hai mai slabu' :(.... e chiar asa grav daca mai calc si stramb sometimes?:(

OitaVesela 14 mar 2010 21:55:01

Re: La o vorba pe inserat, II
 
Faza e ca azi parca mi-a fost mai greu si la sport. Dar m-am ambitionat sa termin cele 80 min. Mi se parea ca nu mai am forta deloc sa dau la pedale si am transpirat rau de tot. De maine revin si la stepper. Sper sa nu imi revina burtica pe care m-am chinuit atata sa o dau jos 8-|

Roxana 14 mar 2010 21:55:08

Re: La o vorba pe inserat, II
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 117634)


Pai, o data iei salate, odata iti faci gratar, mai poti face mancaruri cu legume, toate sunt numai bune pentru caserola. :)

Cum te descurci cu jobul? :)



De cand m am intors din tara si m am mutat cu prietenul meu ...nu mai lucrez ,sunt cu scoala ,incerc sa invat limba suedeza , mai am un nivel si imi iau diploma :x .
Acum , 2 zile pe saptamana ( lunea si martea )fac practica ca educatoare ,tine de programa scolii si am avut la alegere mai multe meserii iar eu mi am ales sa lucrez cu copii .Este foarte frumos ,copii ma plac si ma ajuta sa invat mult mai bine limba .

ali_lumi 14 mar 2010 21:56:17

Re: La o vorba pe inserat, II
 
Nu trebuie neeaparat sa bagi sport la greu, sa te dai peste cap si sa te obosesti.
Doar sa re-incepi sa mananci ca de cursu saptamanii:-P nu ca de weekend:))

Slabuta 14 mar 2010 21:57:31

Re: La o vorba pe inserat, II
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 117642)

Coniac am mai baut si eu:) e tare gustos , vorba ta.
Si sa sti ca din cand in cand mai merge un pic rasfat, te relaxeaza si te faci sa uiti de griji, si nu in ultimu rand sa plutesti;))


Vai Ali, eu daca nu as mai gusta un bic din astea, cred ca as muri de inima :))
Glumesc, dar sunt un om foarte stresat si preocupat si cateodata chiar vreau sa ma deconectez de la toate. :) Si imi iese, stau asa relaxata :))
Daca mai fac si o baita cu spuma.... i'm in heaven :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:33:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO