forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Idei de munca la domiciliu (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/idei-munca-domiciliu-1537.html)

Laura 12 oct 2009 16:00:44

Idei de munca la domiciliu
 
Fetelor am nevoie de ajutorul vostru.....am nevoie de idei de munca la domiciliu.....vine iarna iar eu nu am nici o ocupatie si deja imi vine sa iau campiix-(.....orice as face, numai sa ma tina ocupata, si de ce nu, sa-mi aduca si-un banut:>...asa ca va astept ideile voastre...orice ideeie aveti va astept...va rog mult:).

mishutza 12 oct 2009 16:05:40

Re: Idei de munca la domiciliu
 
Ai putea sa impletesti,crosetezi daca ai talent.Ai putea face chestii de la botosei ,caciulite,fulare,pana la pulovere sau alte chestiute.
Apoi ai putea sa faci chestii de decoratiune,am multe linkuri cu chestii faine unde au si explicatiile la cum se fac,din pacate sunt linkuri externe si nu le pot posta.Dar poti cauta tu pe net.
AI mai putea face ceva traduceri daca te pricepi,sau ai putea sa inveti o limba noua,sau eu stiu,ce hobby-uri ai tu.Sau ai putea veni la mine sa faci chestii in locul meu si eu sa am timp liber ca eu as avea ce face,dar nu am timp:((.Daca mai am idei iti mai scriu.

Laura 12 oct 2009 16:17:43

Re: Idei de munca la domiciliu
 
mishutza chiar voiam sa te intreb pe tine.....am vazut ca tu lucrezi la ceva:-/...ce anume faci tu?????......ma gandeam sa fac ceva din ceara....nu stiu...caut pe net si nu prea gasesc nimic sa-mi placa:-s#:-s

mishutza 12 oct 2009 16:41:55

Re: Idei de munca la domiciliu
 
Eu fac bijuterii din margelute si fimo,fimo e pasiunea vietii mele,poti incerca si tu.
De ceara nu stiu ce sa iti spun,nu stiu nimic despre asta.Ce poti face din cara in afara de lumanari?Cauta in youtube vezi de gasesti ceva

Laura 12 oct 2009 16:43:18

Re: Idei de munca la domiciliu
 
si la asa ceva m-am gandit...dar nu stiu ce e fimo??????????chiar mi-ar place asta;;)

mishutza 12 oct 2009 16:50:33

Re: Idei de munca la domiciliu
 
Pai e o pasta ca platilina,cauta in google sa vezi si ce esi ce face.Sau polymer clay in engleza.Sau lut polimeric in romana,cred.

Laura 12 oct 2009 16:53:30

Re: Idei de munca la domiciliu
 
acum ma uitam la pozele tale....sai foarte mult talent si ai facut niste chestii minunate:-o....poti sa faci asa ceva cu fimo?????????.....am citit pe net cam ce e.....dar accesoriile de unde le cumperi...ma refer la chestiile cu care se prind cerceii facuti si restul?????????....si tu le vinzi?...si la cine?......doamne cate intrebari am pus...sorry dar sunt curioasa rau si chiar ma atrage ideea de mor:>

Sheba 12 oct 2009 17:07:48

Re: Idei de munca la domiciliu
 
Ceva lucru pe net? Daca te pricepi la desen eventual ceva grafica. Vb informaticianul din mine :D

Laura 12 oct 2009 17:15:46

Re: Idei de munca la domiciliu
 
Citat:

Anterior postat de Sheba (Post 39835)
Ceva lucru pe net? Daca te pricepi la desen eventual ceva grafica. Vb informaticianul din mine :D

:((:((:((....as vrea asa de mult sa ma pricep la ceva artistic ....x-(din pacate nu am inclinatiee spre asa ceva:(....multumesc oricum;;)

mishutza 12 oct 2009 17:57:18

Re: Idei de munca la domiciliu
 
Laura,de vandut nu am vandut nimic pana acum,nici nu am incercat prea tare.. E doar un hobby pt mine,in schimb nu am prietena care sa nu aiba macar 3 perechi de cercei de la mine.Cred ca am dat mai mult de jumatate din ce am facut,si ma simt tare bine cand le vad incantate,ca ele vor cerceii,ca ele imi dau bani pe ele numai sa le dau.E cea mai buna metoda de relaxare pt mine:)),din pacate timpul imi este limitat,astfel as face tone cred.Accesoriile eu le dau comanda tot pe net,ca si fimo de altfel,perlutele sunt singurele de le cumpar din magazin pt ca trebuie sa le vad,sa le simt,ihihih.Sunt si in Romania siteuri specializate in vanzarea chestiutelor metalice,dar din pacate iar nu iti pot da linkul.Dar cauta tu bine,ca sigur gasesti,am gasit eu din intamplare situl specializat,sigur il gasesti si tu.Cauta de exemplu accesorii cercei ,ar trebui sa gasesti


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:20:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO