forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Machiaj, coafuri si tinute (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/machiaj-coafuri-tinute-11686.html)

McFoxxi 03 iul 2012 12:55:58

Re: Machiaj, coafuri si tinute
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1082996)
Inca un machuaj care imi place la nebunie, de seara, inspirat de Cheryl Cole, perfect ptr o petrecere. Si e si usor de realizat!
Fetele astea de la Pixiewoo sunt faine tare!
CHERYL COLE SMOKEY EYE MAKE-UP TUTORIAL - YouTube

Mie mi se pare că e prea sidefat..nu aş purta acest machiaj, sincer.

Kclaudyia 03 iul 2012 15:31:22

Re: Machiaj, coafuri si tinute
 
Citat:

Anterior postat de McFoxxi (Post 1083036)


Mie mi se pare că e prea sidefat..nu aş purta acest machiaj, sincer.

Eu daaaaaa! Dar doar la o petrecere noaptea, in club!

McFoxxi 03 iul 2012 20:05:04

Re: Machiaj, coafuri si tinute
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1083139)


Eu daaaaaa! Dar doar la o petrecere noaptea, in club!

Păi nici nu se pune problema că e machiaj de zi:)).

McFoxxi 03 iul 2012 21:40:12

Re: Machiaj, coafuri si tinute
 
Vroiam să pun o poză cu machiajul pe care l-am purtat astăzi dar nu am avut timp să fac o poză, aşa că pun o altă poză cu mine machiată.
http://forum.slabute.ro/slabuta/mcfo...agine43983.jpg

Kclaudyia 09 iul 2012 13:54:20

Re: Machiaj, coafuri si tinute
 
Fetelor voi de unde va luati haine?
Obisnuiti sa faceti shopping online?

Cati bani chelutieiti lunar pe haine si machiaje..
Eu inainte eram nebuna.. In fiecare luna imi cumparam haine si produse de make-up de cel putin 250 de Ron, dar cum bugetul s-a restrans, imi mai cumpar o data la doua luni cate ceva..
Vanez mult reducerile si in magazine si on line

deadcountess 09 iul 2012 14:50:16

Re: Machiaj, coafuri si tinute
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1087528)
Fetelor voi de unde va luati haine?
Obisnuiti sa faceti shopping online?

Cati bani chelutieiti lunar pe haine si machiaje..
Eu inainte eram nebuna.. In fiecare luna imi cumparam haine si produse de make-up de cel putin 250 de Ron, dar cum bugetul s-a restrans, imi mai cumpar o data la doua luni cate ceva..
Vanez mult reducerile si in magazine si on line

Cumpar si on line si din magazine, cand cum. Cele mai multe cumparaturi le fac in vacanta, ca oriunde pe glob e mai ieftin ca in Norvegia :)) Suma pe care o cheltui pe asa ceva variaza foarte mult, nu sunt in stare sa fac o estimare.

Kclaudyia 11 iul 2012 09:41:46

Re: Machiaj, coafuri si tinute
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1087551)
Cumpar si on line si din magazine, cand cum. Cele mai multe cumparaturi le fac in vacanta, ca oriunde pe glob e mai ieftin ca in Norvegia :)) Suma pe care o cheltui pe asa ceva variaza foarte mult, nu sunt in stare sa fac o estimare.

Chiar asa scump e in Norvegia? Dar banuiesc ca si salariile sunt pe masura..

deadcountess 11 iul 2012 16:07:35

Re: Machiaj, coafuri si tinute
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1089123)

Chiar asa scump e in Norvegia? Dar banuiesc ca si salariile sunt pe masura..

Da, salariile sunt mari, preturile sunt rezonabile la mancare sau alte chestii care intra la categoria strictul necesar, dar daca vrei o haina ca lumea sau un pantof bun, sau cosmetice de calitate asta costa destul de mult, nu atat de mult incat sa nu-ti poti permite, dar daca ai ocazia sa cumperi din alte tari si te costa mai putin de jumate de ce nu?

Daca stau sa ma gandesc, din tot ce am prin sertarul cu chestii de machiaj, singurul lucru cumparat din Norvegia e o cutie de pudra, ca s-a intamplat sa raman fara. :))

jessik 11 iul 2012 21:20:25

Re: Machiaj, coafuri si tinute
 
nu stiu eu nu am bani prea multi de dat pe haine scumpe.. sau machiaje.. ma gandesc ca la machiaje se merita daca te machiezi constant.. dar vb aia.. is draguta si fara.. si din cand in cand ma mai dau cu ruj, sau rimel.. si neaparat fond de ten pt cearcane,..adica cumpar de la fime normale.. nu chiar ieftineli.. dar de alea extra scumpe.. gen sefora nu iau.. bine ca aici nu cre dca sunt .. dar asa de ex.
oricum bine ca machiajele tin.. eu nu le arunc.. sper ca si ok.. nu am patit ceva..
la haine nu prea se uita lumea cu ce te imbraci sau cat de calitate sunt..imi iau tot made in china hahaha.. si asa nu are cine sa ma vada.. ca la servici am uniforma.. iar pe strada cine se uita ca toti cu masina.. haha.. prietene nu prea am.. deci vb sotului.. ce ii trebuie.. doar daca am eu un chef mic.. de ceva nou.. sau am nevoie..aici nu te vb nimeni vai de unde ti-ai luat asta.. si cat ai dat?
la papuci.. mai merge ceva de calitate sa te tina..m-am uitat si pe net.. dupa haine.. is o groaza.. si sunt si ieftine.. dar nu mi-am luat niciodata.. mie- frica daca nu imi vin.. sau materialul e nashopa ca nu il poti atinge..
dar sincera sa fiu hainele in romania is scumpe.. dai tot salarul pe cateva haine..
aici.. cu 200 $ ite iei o gramada.
eh visul femeilor sa aibe multe haine si faine..
dar poate mai incolo.. caand o sa am si eu multe cunsotiinte..poate..

deadcountess 11 iul 2012 21:32:40

Re: Machiaj, coafuri si tinute
 
Si la mine e cam tot asa cu hainele, nu prea ma stresez ca la spital oricum nu umblu cu hainele mele iar pana acolo merg cu masina.

Cu cosmeticele nu stiu ce sa zic, eu o data desfacute nu le tin mai mult de un an, se aduna o tona de bacterii :-s


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:43:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO