forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ghidul slabutelor incepatoare (http://forum.slabute.ro/ghidul-slabutelor-incepatoare/)
-   -   am nevoie de ajutor (http://forum.slabute.ro/ghidul-slabutelor-incepatoare/nevoie-ajutor-12489.html)

lucia ely 10 feb 2014 13:33:04

Re: am nevoie de ajutor
 
sa iti povestesc deci
fructele nu se mananca dupa ore 4-5:D(depinde la cat mananci de cina 6-7)
seara nu se mananca fainoase,cartofi,orez ,paste seara ceva usor carnita slaba cu salata ,cu legume , oua fierte ,omleta , etc:D

daca vrei cartofi incearca sa ii mananci la pranz ...1-2 ori pe sapt maxim
dar nu in alta zi orez la pranz in alta zi paste :D ca asa ne mentinem nu slabim:D

stelutza24 10 feb 2014 13:33:12

Re: am nevoie de ajutor
 
aveam 77 kg, iar acum am 75kg

lucia ely 10 feb 2014 13:36:08

Re: am nevoie de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de stelutza24 (Post 1327596)
aveam 77 kg, iar acum am 75kg

bravo e cat decat ok!:d vrei sa schimbi putin meniurile? esti dispusa?:D
dar de sport ce spui ?ai vrea sa incerci ceva nou?

stelutza24 10 feb 2014 13:37:09

Re: am nevoie de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 1327597)


bravo e cat decat ok!:d vrei sa schimbi putin meniurile? esti dispusa?:D
dar de sport ce spui ?ai vrea sa incerci ceva nou?

da sunt dispusa :D

lucia ely 10 feb 2014 13:41:30

Re: am nevoie de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de stelutza24 (Post 1327599)
da sunt dispusa :D

cauta pe youtube tae-bo cardio ,zumba express 1 ,2 ,zumba !!
turbo jam ,

sa vezi ce iti place sa faci :d sa dansezi sau ...:D gantere ai?:D

eu merg sa gatesc imi fac carnita cu sos de rozmarin si zmeura:D:))
si pui la cuptor pt maine:D

sa te uiti la filmulete si sa imi scrii ce iti place si ce nu sa mananci (aici ma refer la iaurt/branza/legume/oleaginoase/carne/fructe)
spor:*

stelutza24 10 feb 2014 14:06:57

Re: am nevoie de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 1327601)


cauta pe youtube tae-bo cardio ,zumba express 1 ,2 ,zumba !!
turbo jam ,

sa vezi ce iti place sa faci :d sa dansezi sau ...:D gantere ai?:D

eu merg sa gatesc imi fac carnita cu sos de rozmarin si zmeura:D:))
si pui la cuptor pt maine:D

sa te uiti la filmulete si sa imi scrii ce iti place si ce nu sa mananci (aici ma refer la iaurt/branza/legume/oleaginoase/carne/fructe)
spor:*

am gantere, mi-ar place zumba,imi place iaur, legume, fructe, carne, mai putin peste si branza :D, s-ar putea gasi o dieta ca sa pot gati sa manace si fetita, ca e mare si mananca mancare gatita?

butterfly30 10 feb 2014 14:14:25

Re: am nevoie de ajutor
 
draga mea, mamici suntem multe si toate avem nevoie de ajutor, vezi ca mai e un topic se numeste motivatie, e tot al unei mamici si a plecat cam de la aceleasi kg.;) sa stii ca te pacalesti singura spunand ca mananci rar orez, cartofi. mai mult de o data pe saptamana e mult,doua zile la rand chiar nu e ok. niciodata la cina, niciodata in aceeasi zi si intotdeauna asociate cu o salata maaaaaare. fructele sunt bune, dar nu inlocuiesc o masa. renunta la lactatele degresate, odata cu grasimea se elimina si vitamine. uite un exemplu de meniu:
md:un mar, dupa jumate de ora un iaurt cu seminte, eventual o felie de paine integrala
g: 2 smochine
p: gratar de porc/pui/vita cu salata de morcov/teline/sfecla rosie
g: cateva nuci
c: peste cu salata sau omleta din 2 oua in teflon sau la cuptor cu brocoli crud, eventual putin oparit, sau piept de pui la gratar cu salata

nu e cel mai bun meniu, e un exemplu doar. daca o sa-ti scrii meniurile o sa fie mai simplu de vorbit.

eu iti urez mult succes, cu rabdare si vointa o sa reusesti!!!!:)

cati ani are bebe? mananca cu tine sau separat?

butterfly30 10 feb 2014 14:16:06

Re: am nevoie de ajutor
 
fetita mea are un an jumate si mancam amandoua exact la fel! mai putin ciocolata 75% grasime, ea nu papa dulciuri.;)

stelutza24 10 feb 2014 14:18:39

Re: am nevoie de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1327606)
draga mea, mamici suntem multe si toate avem nevoie de ajutor, vezi ca mai e un topic se numeste motivatie, e tot al unei mamici si a plecat cam de la aceleasi kg.;) sa stii ca te pacalesti singura spunand ca mananci rar orez, cartofi. mai mult de o data pe saptamana e mult,doua zile la rand chiar nu e ok. niciodata la cina, niciodata in aceeasi zi si intotdeauna asociate cu o salata maaaaaare. fructele sunt bune, dar nu inlocuiesc o masa. renunta la lactatele degresate, odata cu grasimea se elimina si vitamine. uite un exemplu de meniu:
md:un mar, dupa jumate de ora un iaurt cu seminte, eventual o felie de paine integrala
g: 2 smochine
p: gratar de porc/pui/vita cu salata de morcov/teline/sfecla rosie
g: cateva nuci
c: peste cu salata sau omleta din 2 oua in teflon sau la cuptor cu brocoli crud, eventual putin oparit, sau piept de pui la gratar cu salata

nu e cel mai bun meniu, e un exemplu doar. daca o sa-ti scrii meniurile o sa fie mai simplu de vorbit.

eu iti urez mult succes, cu rabdare si vointa o sa reusesti!!!!:)

cati ani are bebe? mananca cu tine sau separat?

multumesc, are 5 ani mananca cu mine

butterfly30 10 feb 2014 14:20:28

Re: am nevoie de ajutor
 
stii cum se cheama dieta ai care e buna si pt slabit si ingrasat, si pt copii si pt batrani, si pt bolnavi si pt sanatosi? se cheama mancat sanatos, si este foaaaarte eficient si foarte bun si pt fizic si pt psihic.;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:29:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO