forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ingrasare (http://forum.slabute.ro/ingrasare/)
-   -   Un nou jurnal...o noua viata - princess95 (http://forum.slabute.ro/ingrasare/nou-jurnal-noua-viata-princess95-8533.html)

CrisetenO 12 mar 2011 21:22:58

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Citat:

Anterior postat de princess95 (Post 568250)
Voi incerca[*lumanare*]
va spun ce o sa pot

Hai ca m-am intors si eu acasa, am fost plecata in toate vanturile azi! Nadea vino sa te imbratisez! >:D< Imi pare tare rau ca ai avut o zi asa de rea, cum te mai simti? A venit mama ta inapoi? Ce ai facut toata ziua? Mi-e dor de tine!

Cu mult drag,
Cristina

princess95 13 mar 2011 14:15:31

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
am dat-o in bara,:((:((:((dar stiu deja care e greseala mea
makar n-am vomitat..................................
pe mn imi planuiesk meniul:D:D:Dsi o sa ma tin strict de el:D:D:D
fetelor cite cal au fulgii de ovaz fierti???

princess95 13 mar 2011 14:36:41

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Buna fetelor:x:x:x
Rori mi-a scris:
Chiar nu sunt in masura sa-ti dau vreun sfat...dar ca idee...sa stii ca bulimia ingrasa (mai ales daca are episoade compulsive...si de obicei are...)...caloriile nu se pot elimina in totalitate...o parte,poate chiar jumate...sunt retinute de corp....si probabil ca stii deja ca...strica dintii...si...te umfli la fata daca faci asta regulat......

Deci ma ghindesk ca daca sufar de vreo 2 luni de asta pai atunci trebuie sa pot sa ies fara probleme caci apoi va fi mai rau,,,,si mai greu


ce spuneti de ovaz ???imi gatesk meniul pe miine:D:D:D

princess95 13 mar 2011 14:44:49

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
http://forum.slabute.ro/anorexie/ano...tml#post568944

princess95 13 mar 2011 14:51:44

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Ame ti-am citi messajul care ii l-ai scris ANEIMARIA
sa stii ca de akum vei fi mindra si de mn:D:D:D

princess95 14 mar 2011 20:36:35

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Hey:D:D:D:D
merit felicitari azi;;);;);;)
Sunt BraVo:-*:-*:-*:-*

VAmedeea 14 mar 2011 21:38:19

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Citat:

Anterior postat de princess95 (Post 568951)
Ame ti-am citi messajul care ii l-ai scris ANEIMARIA
sa stii ca de akum vei fi mindra si de mn:D:D:D

Citat:

Anterior postat de princess95 (Post 570652)
Hey:D:D:D:D
merit felicitari azi;;);;);;)
Sunt BraVo:-*:-*:-*:-*

Pai FELICITARI printesa scumpa!
Stiu ca le meriti din plin. Sper sa vii in fiecare seara si sa spui ca acum ca esti mandra de tine. Si asa si trebuie sa fii. Sa nu te mai lasi niciodata parada bolilor astora, esti mai puternica decat ele.
Cu bratarile cum mai stai?
Azi o sa ai una buna. Te pup!>:D<>:D<>:D<

princess95 16 mar 2011 08:14:30

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
azi am exagerat cu dulciurile :((:((:((
dar makar n-am avut kriza:P:P:P
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 06:10
Tort, Domasne Sviato, 60g - 313 calorii, 2.5 proteine, 18 grasimi, 0 colesterol, 36.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Bomboane cu lichior, Cherry Queen, 40g - 141 calorii, 0.9 proteine, 4 grasimi, 0 colesterol, 24.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Biscuiti cu cacao, nuca si vanilie, Vals, RoStar, 30g - 156 calorii, 1.7 proteine, 7.3 grasimi, 0 colesterol, 20 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 610 calorii, (mic)5.1 proteine, (mult)29.3 grasimi, 0 colesterol, (mult)80.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1258 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1258 calorii

si nu voi mai minka nimik din kauza asta ,dar se mai intimpla:-/:-/:-/

VAmedeea 16 mar 2011 08:22:30

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Citat:

Anterior postat de princess95 (Post 572756)
azi am exagerat cu dulciurile :((:((:((
dar makar n-am avut kriza:P:P:P
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 06:10
Tort, Domasne Sviato, 60g - 313 calorii, 2.5 proteine, 18 grasimi, 0 colesterol, 36.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Bomboane cu lichior, Cherry Queen, 40g - 141 calorii, 0.9 proteine, 4 grasimi, 0 colesterol, 24.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Biscuiti cu cacao, nuca si vanilie, Vals, RoStar, 30g - 156 calorii, 1.7 proteine, 7.3 grasimi, 0 colesterol, 20 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 610 calorii, (mic)5.1 proteine, (mult)29.3 grasimi, 0 colesterol, (mult)80.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1258 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1258 calorii

si nu voi mai minka nimik din kauza asta ,dar se mai intimpla:-/:-/:-/

Printesa, nu ai exagerat (sau ai exagerat, dar doar un picut:P). Nu e ok sa nu mai mananci nimic. Pana deseara incearca sa ai in meniu niste peste si in rest legume si salalata.
Te pup!>:D<>:D<>:D<

P.S.: trebuie sa ajungi la cel putin 1200 de calorii si tu ai abea 600. Asa ca mananca.:-*

CrisetenO 16 mar 2011 09:00:24

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Draga Nadea,

Bravo tie pentru ieri, dar mai ales pentru re-echilibrare! E clar si din mesajele tale ca ai reusit sa-ti gasesti o baza stabila pentru ca sa ajungi la o alimentatie echilibrata. Ce strategie ai adoptat? Te-ai mai certat cu mama ta?

E ok pentru astazi deocamdata, dar stiu ca ti-e cam frica acum sa te atingi de mancare pentru ca ti-e frica sa nu intri intr-insa si sa ai o criza. Iti sugerez sa mananci mancaruri care nu sunt usor de portionat: de exemplu roag-o pe mama ta sa-ti faca un pui intreg la cuptor, si ia din el la inceput jumatate de piept, apoi tot pieptul. Ca garnitura fa-ti singura, din legume proaspete, un amestec de legume la teflon (conopida, morcovi, broccoli, ardei gras, dovlecei, vinete) si o salata orientala (cu bucatele de cartof fiert, ou fiert, etc si cu dressing de mustar). Asta mananca pe la ora 5-6, iar la ora 8 mananca o mana de alune si niste cacao cu lapte.

Ce zici, incerci asa? Te pup dulce si sunt mandra de tine!

Cu mult drag,
Cristina


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:42:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO