forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ingrasare (http://forum.slabute.ro/ingrasare/)
-   -   Un nou jurnal...o noua viata - princess95 (http://forum.slabute.ro/ingrasare/nou-jurnal-noua-viata-princess95-8533.html)

princess95 16 mar 2011 15:19:09

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
am dat-o in bara:((:((:((:((
Nu mai manink nimik
caci orikum nu mi-e pofta...doar bag in mn ca un PORK:((:((:((:((

CrisetenO 16 mar 2011 15:24:01

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Citat:

Anterior postat de princess95 (Post 573656)
am dat-o in bara:((:((:((:((
Nu mai manink nimik
caci orikum nu mi-e pofta...doar bag in mn ca un PORK:((:((:((:((

Salut, draga mea Nadea!

Sa nu-ti fie teama, se mai intampla sa mai gresim, ca daca am fi perfecti am fi toti ingerasi deja! Spune-ne si noua, ce ai mancat azi? Ai mancat din tensiune, din enervare, sau din plictiseala? Te-ai intors la scoala sau ai inca vacanta?

Te pup dulce! Nu dispera, incearca mereu sa te redresezi chiar daca mai calci in pacat. Uita-te si pe topicul de alimentatie sanatoasa dupa anorexie, poate te ajuta. Te imbratisez cu mult drag si cred in tine! Cu mult drag,

Cristina

princess95 16 mar 2011 15:32:32

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Citat:

Anterior postat de CrisetenO (Post 573667)
Salut, draga mea Nadea!

Sa nu-ti fie teama, se mai intampla sa mai gresim, ca daca am fi perfecti am fi toti ingerasi deja! Spune-ne si noua, ce ai mancat azi? Ai mancat din tensiune, din enervare, sau din plictiseala? Te-ai intors la scoala sau ai inca vacanta?

Citat:

Anterior postat de CrisetenO (Post 573667)


Te pup dulce! Nu dispera, incearca mereu sa te redresezi chiar daca mai calci in pacat. Uita-te si pe topicul de alimentatie sanatoasa dupa anorexie, poate te ajuta. Te imbratisez cu mult drag si cred in tine! Cu mult drag,


Cristina


Buna Cristina
pai sunt deja la skoala..............mama eri iarasi mi-a fakut koncert si eu azi nustiu de ce am inceput sa infulek pe la 2 in mine totul...nici makar nu mi-era foame...........pai de ce sa manink kind nu mii foame????:-/:-/:-/Mai bn n-o fak ...nu???


CrisetenO 16 mar 2011 15:36:52

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Citat:

Anterior postat de princess95 (Post 573688)

Buna Cristina
pai sunt deja la skoala..............mama eri iarasi mi-a fakut koncert si eu azi nustiu de ce am inceput sa infulek pe la 2 in mine totul...nici makar nu mi-era foame...........pai de ce sa manink kind nu mii foame????:-/:-/:-/Mai bn n-o fak ...nu???



Cred ca in general tu mananci din cauza tensiunii. Cand te simti sub presiune, mananci. Mai ales sub o anumita forma de tensiune, adica atunci cand esti in jurul mamei tale si simti ca atmosfera e tensionata. Tu te simti oarecum vinovata pentru tensiunea din casa pentru ca ai impresia ca e din cauza ta, si atunci incerci sa o indupleci pe mama ta in mod inconstient si deci mananci.

O solutie ar fi sa iti faci un coltisor din casa unde sa ai mancare de iepure, adica salata, castraveti cruzi, morcovi, de unde sa poti rontai cand te paleste criza. De asemenea, de curand am cunoscut o fata care a trecut prin asta si mi-a zis ca pe ea a ajutat-o terapia de grup. Poate daca gasesti ceva de genul asta te-ar ajuta si pe tine.

Daca nu, eu sunt oricum mereu cu tine. Nu uita ca de fiecare data cand ti se intampla sa te impiedici si sa cazi eu sunt cu tine: trebuie sa incerci sa te ridici atunci, si sa mergi mai departe. Asa faceai si cand erai bebe mic: iti juleai genunchii, apoi te ridicai si, plangand, mergeai inainte! Sa nu-mi zici mie ca aveai mai mult curaj ca bebe decat ca premianta!

Cu mult drag,
Cristina

Sarita 16 mar 2011 15:58:52

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Buna Princess! Ti-am citit jurnalul mai demult cand nu aveam acest cont si de mult m-am tot gandit la tine...
As vrea sa te intreb ceva: Tu mai vrei sa slabesti cum scrie la ticker? (e prea putin draga, nu piele si os inseamna frumos) sau vrei sa te ingrasi/mentii?
Am citit ca ai spus ca fetele din forum te cred nebuna...sa stii ca nu e asa...poate nu iti dau sfaturi deoarece nu se simt in masura sa o faca, deoarece vad ca tu vrei sa ai 40kg la 1.70 ceea ce este extrem de putin si nu le asculti. Vrei sa nu mai cresti?Sa nu te dezvolti cum trebuie?

Sa stii ca si eu iti voi fi alaturi daca ai nevoie de un sfat !>:D<

princess95 17 mar 2011 14:38:47

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Buna fetelor...:-*:-*:-*:-*
ma simt asa de bn in jurul vostru:-*:-*:-*:-*
sa stiti ca eri am fost ku mama la un Preot...de la o manastire,el a fost kindva medic :):):):)si m-a incurajat mult si el...Ma inteles cum o faceti si voi :D:D:Dsi i-a zis mamei ca intr-adevar ea ma preseaza[*71*]sunt asa de fericita ca unii oameni ma inteleg si pe mine nu doar pe ea[*117*]Si de atunci ma simt minunat spiritual,nustiu m-a incurajat si el :stiti ca toti dimprejur o sustineau pe ea si-mi spuneau ca eu sunt vinovata,dar el la fel Ca tn Cristina MA INTELES[*103*]SI I-A ZIS MAMEI SA MA LASA PUTIN IN PACE SA-MI REVIN SINGURA[*22*]nustiu ce a inteles mama ,dar ma simt extraordinar akum ,caci daka ma inteleg mai multi inseamna ca nu sunt nebuna...Mi-a zis-o kiar el...ca sunt normala si ca voi trece prin asta si era atat deconvigator[*72*]
Mi-a dat o iconita si kind ma simt rau :ma uit la ea si ma ajuta[*aerobic*]NU AM AVUT KRIZE AZI [*guma-mestecat*]nICI NU VOI MAI AVEA!!!!

princess95 17 mar 2011 14:42:31

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Citat:

Anterior postat de Sarita (Post 573755)
Buna Princess! Ti-am citit jurnalul mai demult cand nu aveam acest cont si de mult m-am tot gandit la tine...
As vrea sa te intreb ceva: Tu mai vrei sa slabesti cum scrie la ticker? (e prea putin draga, nu piele si os inseamna frumos) sau vrei sa te ingrasi/mentii?
Am citit ca ai spus ca fetele din forum te cred nebuna...sa stii ca nu e asa...poate nu iti dau sfaturi deoarece nu se simt in masura sa o faca, deoarece vad ca tu vrei sa ai 40kg la 1.70 ceea ce este extrem de putin si nu le asculti. Vrei sa nu mai cresti?Sa nu te dezvolti cum trebuie?

Sa stii ca si eu iti voi fi alaturi daca ai nevoie de un sfat !>:D<

bUNA Sarita....
Bun Venit in viata mea:-*:-*:-*,si sa stii ca unicul lucru pe care il vreau akum e autocontrol si mentinere:D:D:DSi sA stii ca fiecare om nou care a intrat la mn in jurnal ma inaripeaza :-*:-*:-*:-*:-*Ma face sa ma simt bn:x:x:xcaci ma intelegeti:D:D:DDar tu kiti ani ai???

Sarita 17 mar 2011 15:03:52

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Citat:

Anterior postat de princess95 (Post 575599)
bUNA Sarita....
Bun Venit in viata mea:-*:-*:-*,si sa stii ca unicul lucru pe care il vreau akum e autocontrol si mentinere:D:D:DSi sA stii ca fiecare om nou care a intrat la mn in jurnal ma inaripeaza :-*:-*:-*:-*:-*Ma face sa ma simt bn:x:x:xcaci ma intelegeti:D:D:DDar tu kiti ani ai???

Buna!
Ma bucur ca te pot ajuta. Eu am 16 ani...si eu am facut multe greseli, m-am infometat, mi-am stricat metabolismul dar sunt aici sa te ajut sa nu faci si tu aceleasi prostii :P.

VAmedeea 17 mar 2011 22:52:43

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Buna, draga printesa!
Ma bucur mult ca ai gasit preotul asta, poate te mai duci pe la el. Sa stii ca un preot poate face f. mult, mai ales unul care a fost inainte medic. Te poate ajuta enorm, mai ales ca stie prin ce treci si cat de greu iti e. Mai du-te pe la el. Cat despre situatia cu mama ta, sper sa se regleze cat mai curand. Tu nu esti nebuna, dar pt cineva care nu a trecut prin ceea ce simti tu, e greu sa te inteleaga.
Eu nu am trecut prin anorexie, dar ma confrunt cu mancatul compulsiv, pe fond nervos, fara a-mi fi foame sau macar pofta.
Sa zicem ca o mica parte stiu cum e. Cu cealalata incerc sa ma pun in locul tau si sa vizulizez trairile tale.
Te pup!>:D<>:D<>:D<

princess95 18 mar 2011 12:32:25

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
:((:((:((:((manink de la 2 de noAPTE SI DECI NU MA POT OPRI:((:((:((:((


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:21:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO