forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Judetul Suceava (http://forum.slabute.ro/judetul-suceava/)
-   -   Slabute sucevence, reuniti-va! (http://forum.slabute.ro/judetul-suceava/slabute-sucevence-reuniti-va-1069.html)

ras_cristalin 24 aug 2009 21:07:16

Slabute sucevence, reuniti-va!
 
Buna!
Am creat acest subiect pentru a incuraja slabutele din Suceava sa se sfatuiasca, sprijine... si de ce nu, sa se intalneasca. Pentru plimbari, petreceri, alergat, sala... etc
Eu mai am un an de facultate in Bucuresti, dar de la anul... sunt a voastra!

Isabela 16 dec 2009 18:07:35

Am nevoie de o dieta
 
Buna...Numele meu e Isabela(22 de ani,1.56cm,57kg) si sunt noua pe site.As avea si eu nevoie de ajutorul vostru.Si eu la randul meu k si voi doresc sa slabesc.Am incercat f multe diete....de care m-am si plictisit si nici nu am avut nici rezultate.Lucrez cam 10-11 ore pe zi si mananc ce prind...uneori prefer sa mananc ceva dulce decat un sandwich,ceea ce este marea mea problema,adica mananc mai mult dulce decat mancare.De aceea as dori sa ma ajutati cu o dieta care contine alimente pe care le pot lua cu mine la servici.
As avea si o intrebare: Este adevarat k intr-o dieta nu se "combina" carnea cu cartofii?
Deoarece,ultima mea dieta pe care am tinut-o 3 sapt(nu asa mult) nu am slabit deloc,nici macar jum'de kg.Dieta era cam asa:
dimineata: o felie de paine neagra + margarina dietetica+o cafea fara zahar
pranz: 100-150gr carne de vita la gratar+salata+1 cartof
cina: un iaurt dietetic

Dimineata si cina era zilnic la fel,doar la pranz mai schimbam carnea cu peste sau carne de pui sau in loc de salata un ou.
Apropo,am tinut si dieta lui Nicoleta Luciu timp de 2 sapt,aia cu un kg pe zi, mancand doar compot de mere si supa de pui dar nu prea mi-a fost de mare ajutor,deoarece in prima sapt am dat jos 3 kg,a doua sapt unul iar dupa ce nu a mai tinul intr-o sapt am pus inapoi tot ce am dat jos in 2 sapt.
Va rog mult sa ma ajutati si pe mine[*ingrijorat*]

P.S. voi incepe dieta din ianuarie

alinamihaela 17 dec 2009 16:58:02

Re: am nevoie de o dieta
 
Buna ,iti scriu o dieta care cred ca functioneaza la toata lumea ,mai incet dar cu rezultate de durata,cel putin eu asa am slabit si continui sa slabesc.Cauti alimentele interzise si alimentele permise,le gasesti pe aici sau pe google,incerci sa iti faci un meniu ,poti numara si caloriile aici ai calculator,bei doi litri de apa pe zi si ceai de plante daca iti place.Este important ca seara sa nu mananci grasimi,la pranz poti adauga ulei de masline dar seara nu.Si asa ai un stil de viata sanatos si chiar gustos.Daca mai vrei sa stii ceva sunt aici:)!

alinamihaela 17 dec 2009 16:59:08

Re: am nevoie de o dieta
 
cate kg ai?si cate vrei sa slabesti?

alinamihaela 17 dec 2009 17:00:00

Re: am nevoie de o dieta
 
aa ok 57 de gk:)

Isabela 18 dec 2009 00:32:17

Re: am nevoie de o dieta
 
mersi mult pt sfaturi alinamihaela>:D<

danna26 29 ian 2010 20:08:18

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
si eu sunt din suceava astept sa mai intalnesc fete de aici

cristina 19 03 feb 2010 00:29:18

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
buna eu sant din suceava dar locuiesc in spania.ati putea sa ma sfatuiti si pe mine ce trebuie sa fac ca sa slabesc?mersi

ras_cristalin 03 feb 2010 00:50:28

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
Buna Danna :) bine ai venit.


Cristina... http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nite-1161.html Citeste aici si apoi mai vorbim, sa ne povestesti ce mananci tu de obicei si ce sport faci.

ras_cristalin 03 feb 2010 00:54:00

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
Citat:

Anterior postat de cristina 19 (Post 77037)
buna eu sant din suceava dar locuiesc in spania.ati putea sa ma sfatuiti si pe mine ce trebuie sa fac ca sa slabesc?mersi

Ghid Slabute.ro citeste si aici, mai departe te preia Slabuta si-ti da sfaturi de aur :)

alinush 09 mar 2010 17:45:31

mereu dau gres...
 
pfff...nimic nu reusesc...nimic nu pot...
am incercat de n ori sa tin diete..da niciuna nu a reusit..
de vreo 2 sapt incoace..am incercat sa am abtin la alimentele care fac rau...si am reusit oarecum..da ieri si azi...nush ce e cu mine..am mancat tot felul de dulciuri...si nu stiu cum sa mai fac ac sa reusesc sa slabesc odata...de ce oare nu pot sa am tin pana la capat de ceva?..ce pot sa mai fac??...acum am pus pe mine...mai mult de suta aia de grame care am reusit sa o dau jos:((...offf...
si simt ca nu pot...ca o sa fiu mereu o grasana..da nu vreau..vreau sa fiu si eu sexi..:">...oare cum altii pot si eu nu?:-s:((

mysteriousgirl 02 iun 2010 21:36:20

Re: am nevoie de o dieta
 
Buna,Mihaela:)!Eu te-as sfatui sa faci mult sport,bineinteles in limita posibilitatii acordate din afara serviciului.Incearca sa-ti organizezi mesele (macar sa-ti rezervi 10 min din timpul muncii) si fara fast- food-uri,grasimi,bauturi carbogazoase dulci.Ideal ar fi sa-ti faci un sandwich la pranz,cand banuiesc ca lucrezi din 2 felii de paine neagra dietetica cu branzica si rosii/castraveti(legume )sau iaurt ,dupa care sa consumi o limonada pregatita de acasa/apa plata/ceai,iar seara ceva usor,cum ar fi o supa/o salata de fructe /legume fierte pt a-ti estompa foamea.Cu ambitie si sprijin din partea noastra si a celor din preajma ta vei reusi:D!Good luck!

mysteriousgirl 02 iun 2010 21:39:28

Re: am nevoie de o dieta
 
Apropo de dulce,il poti inlocui cu fructe,sau o inghetata(sunt cu foarte putine calorii,cauta!)

rosenn 02 iun 2010 21:48:21

Re: mereu dau gres...
 
Salut ! Cat ma bucur ca v am gasit! Desi sunt noua pe aici , am planuri foarte mari ...
Sunt sigura ca sfaturile voastre ma vor ajuta enorm !

mysteriousgirl 02 iun 2010 21:54:39

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
Hey,Alina ,nu dispera..avem avantajul ca suntem inca la o varsta frageda la care putem interveni usor,fara frustrari ca ne demoralizeaza complet,ne slabesc vointa si greu ne vom ridica cand suntem intr-o groapa adanca.Nu esti grasa incat sa te refugiezi in ideea ca nu ai avea un remediu..respira adanc,asculta o muzica buna,uita-te la un film,danseaza,iesi cu prietenele si-ti vei reveni..treptat vei uita de ,,viciu''.Profita de faptul ca esti sanatoasa si organismul tau inca mai are capacitatea de a lupta,de a-ti satisface nevoia de a fi incantata de propriul aspect.Iti doresti sa fii sexxy,e un lucru normal..soo ia masuri!;)Alaturi de noi si de voita nesimtit de mare vei fi SUPERBA!:D

mysteriousgirl 02 iun 2010 21:57:46

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
Sucevencele in plina colaborare!Suna bine..>:D< are o rezonanta placuta si sanatoasa:)

rosenn 02 iun 2010 21:59:01

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
Desigur ! Ne punem pe treaba fetele ?

ras_cristalin 02 iun 2010 22:09:12

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
Salutari pentru concitadinele mele :)
Spor la slabit !

fluturasss 04 iun 2010 17:32:26

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
buna...si eu noua pe aici; tot din suceava :D de curand m`am alaturat slabutelor si chiar imi place. sper ca cu ajutorul vostru imi voi duce dieta la final :*:*:*

Ius 24 iun 2010 12:12:09

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
Buna slabutelor :D
sunt alaturi de voi incepand de azi.
Va urez succes >:D<

ras_cristalin 24 iun 2010 13:43:03

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
Bine ati venit, dragele mele
Mult spor la slabit :) poate cu timpul, pe masura ce ne cunoastem mai bine, ne intalnim la un suc prin SV :P

roxanica 06 iul 2010 19:28:38

Re: am nevoie de o dieta
 
buna fetelor. si eu sunt noua pe acest site si nu prea stiu cum sa il utilizez.. incerc sa ma descurc asa cum pot. insa vreau sa va intreb ceva.. acu cateva saptamani am tinut niste diete, adica fara paine, fara dulciuri, fara bauturi acidulate. ma bazam numai pe fructe, legume, lactate etc. acum am inceput sa ma "infing" in orice mi se face pofta.. am pus cam 2 kg.. pt mine nu conteaza kg, insa incepe sa se observe.. puteti sa imi dati vreun sfat, ceva? va rog :(

anymaryia 23 iul 2010 17:16:12

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
buna slabutelor sucevence!as dori sa vb cat mai mult despre sport si diete..sunteti de acord?>:D<

maadaaliinaa 24 aug 2010 09:14:49

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
si eu sunt din suceava ... as vrea sa tin legatura cu voi :D ... totul e mai frumos cand suntem mai multe ;))

curly.light 07 sep 2010 15:21:56

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
Buna! Si eu sunt din judetul Suceava ;;) Nu vreti sa ne cunoastem mai bine ?:-*

anymaryia 07 sep 2010 19:30:26

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
dap,ma bucur sa cunoasc fete din acelasi oras cu mn ...ma ales de aceeasi varsta:)deci fetelor ce diete tineti si ce sport faceti???:P

curly.light 08 sep 2010 19:51:53

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
Eu tin dieta Dr Man..e dieta pentru care sunt create fainurile "Slabesti Mancand" . E o dieta usor de tinut, nu infometeaza,si are rezultate. (dieta e derivata din Montignac). Imi e greu sa renunt la dulciuri ,am clacat in trecut cand tineam aceasta dieta, dar acum sunt inarmata cu ambitie si o sa reusesc!
Vreau sa ajung pe la 55 kg, dar acum mi-am modificat targetul . Mi-am propus sa slabesc 6 kg pana la 6 decembrie. (am inceput pe 6 septembrie ,deci sunt 3 luni) .Sper sa bat targetul :>
Voi ce diete tineti ?>:D<>:D<:-*

stelutza24 21 nov 2010 17:09:28

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
buna sunt noua pe aici, ma tot chinui cu fel de fel de diete si tot nu reusesc sa slabesc voi cu ce diete ati reusit sa slabiti.multumesc

stelutza24 21 nov 2010 17:13:09

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
si eu sunt din judetul suceava

Neyite 04 feb 2011 12:23:38

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
Hello! Si eu sunt din Suceava :D

Sper sa tinem legatura =]

jessik 02 mar 2011 10:44:18

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
chiar daca sunt in canada,,. si eu sunt din suceava.
vad ca sunt vechi mesajele.. nu mai sunt slabute din sv?

ras_cristalin 02 mar 2011 11:05:27

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
Eu inca sunt aici :)
Chiar voiam sa-mi caut o partenera pentru Kangoo Jumps, am gasit o sala in centru cu 15 lei / sedinta. ;;)

jessik 04 mar 2011 18:50:54

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
eu mergeam pe marasesti.. chiar am mers ani de zile.. am incercat o data kangoo jumb, e greu tare, niic nu puteam sa stau pe chestiile alea din picioare.. numai efortul care il faceam sarind pe ele , deja nu mai respiram..depinde de tine.. ce mai e prin sv?

ras_cristalin 05 mar 2011 08:44:41

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 556045)
eu mergeam pe marasesti.. chiar am mers ani de zile.. am incercat o data kangoo jumb, e greu tare, niic nu puteam sa stau pe chestiile alea din picioare.. numai efortul care il faceam sarind pe ele , deja nu mai respiram..depinde de tine.. ce mai e prin sv?

Pai... cel mai nou element va fi parcarea subterana din centru, vizavi de Mc. :) E santier si se lucreaza acum. In rest, nu stiu ce sa-ti mai spun, nu stiu de cand esti plecata :D

julya 07 apr 2011 12:59:50

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
Buna!!!Si eu sunt din Sv!!:) Mg la sala de pe Marasesti dar ma gandeam sa mg la cea din centru,cine stie cum e acolo?ati fost careva?

ras_cristalin 07 apr 2011 17:49:35

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
Citat:

Anterior postat de julya (Post 611432)
Buna!!!Si eu sunt din Sv!!:) Mg la sala de pe Marasesti dar ma gandeam sa mg la cea din centru,cine stie cum e acolo?ati fost careva?

E super ca lumea :D dar foarte foarte aglomerata, trebuie sa faci programare cu vreo saptamana inainte ca sa prinzi loc...

lylye 15 iun 2011 19:17:09

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
Si eu sunt din Suceava :"> as vrea si eu sa merg la o sala, dar deocamdata mi-e rusine sa merg singura :D

jessik 15 iun 2011 19:45:20

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
cum sa iti fie frica sa mergi singura?
ras cristalin, eu is plecata de aproape 2 ani, la sf lu august.
am auzit si eu d eparcare subterana.. era si cazul sa faca, pacat ca nu stiu daca ajunge,
in rest, tot asa aglomerat e pe strazi cu masinile?
sau mereu mai farma cate o strada.. cred ca o sa vin in viozita la ai mei toamna asta, si mi-ar placea sa te vad.,
eu la sala mereu mergeam singura, apoi m-am obishnuit, m-am impreietenit cu cateva fete, si cu antrenoarele. si apoi imi placea.. mergeam des..
era frumos la aerobic, aici la sala mea, nu am aerobic, faca la aparate. sau banda, eleptica..
o data ce te apuci de sport, o sa iti placa

ras_cristalin 16 iun 2011 09:49:12

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 690128)
cum sa iti fie frica sa mergi singura?
ras cristalin, eu is plecata de aproape 2 ani, la sf lu august.
am auzit si eu d eparcare subterana.. era si cazul sa faca, pacat ca nu stiu daca ajunge,
in rest, tot asa aglomerat e pe strazi cu masinile?
sau mereu mai farma cate o strada.. cred ca o sa vin in viozita la ai mei toamna asta, si mi-ar placea sa te vad.,
eu la sala mereu mergeam singura, apoi m-am obishnuit, m-am impreietenit cu cateva fete, si cu antrenoarele. si apoi imi placea.. mergeam des..
era frumos la aerobic, aici la sala mea, nu am aerobic, faca la aparate. sau banda, eleptica..
o data ce te apuci de sport, o sa iti placa

Cu drag o sa ma intalnesc cu tine la o cafea :)
Citat:

Anterior postat de lylye (Post 690112)
Si eu sunt din Suceava :"> as vrea si eu sa merg la o sala, dar deocamdata mi-e rusine sa merg singura :D

Hai cu mine, ce zici? :) O sa topaim in voie :D

soggy 20 iun 2011 07:26:40

Re: Slabute sucevence, reuniti-va!
 
Si eu sunt din Suceava.....ma primiti in gasca???:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:52:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO